Page 334 of 377 FirstFirst ... 234284324332333334335336344 ... LastLast
Results 4,996 to 5,010 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #4996
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban
    μια δυο φορες που βγηκα απο το σπιτι εγινα τοσο χαλια που κοιμομουν σε κατι πλατειες (κρανος χαλαρα το καλυτερο μαξιλαρι).
    Μπόσχου; κουφού;

  2. #4997
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    1) narkotika
    2) eksoteriko
    το 1 no money no honey το 2 το ετοιμαζω θελω 1-1.5 χρονο να οργανωσω καποια πραγματα και ειμαι ετοιμος.

    Quote Originally Posted by Ethereal View Post
    Quote Originally Posted by Taliban
    μια δυο φορες που βγηκα απο το σπιτι εγινα τοσο χαλια που κοιμομουν σε κατι πλατειες (κρανος χαλαρα το καλυτερο μαξιλαρι).
    Μπόσχου; κουφού;
    Στην αθηνα βγηκα οχι σαλαμινα κραταω τα ξυραφακια μου για αλλη χρηση
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  3. #4998
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Όταν λες οι γονείς σου ακύρωσαν οτιδήποτε έχεις κάνει τι εννοείς; Ήθελες να κάνεις κάτι και δε σε άφησαν; ή απλώς δε σου αναγνωρίζουν την προσπάθεια για πρακτικές/πτυχιακές κλπ;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  4. #4999
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Ανοιξαμε μια συζητηση (αυτοι την ανοιξαν εγω το αποφευγω) και επαιξε φαση για το πουτσο η σχολη για το πουτσο το ενα για το πουτσο τι θα κανεις στη ζωη σου κλπ παρεμφερη. Απλα σε κλιμα "εισαι τελειως αχρηστος". Το αστειο ειναι οτι σχεδον τελειωσα 5ετη σχολη σε 5 χρονια (χρωσταω κανα δυο μαθηματα που τα δινω τωρα και εχω ξεκινησει ηδη πτυχιακη). Επεσε μεχρι και ατακα "αμα παιζατε σοβαρη μουσικη με τους αλλους θα βγαζατε κανα φραγκο" (παιζω σε μια μπαντα κατι μεταξυ converge και trash talk).
    Ενταξει προφανως και δε περιμενω απο τους γονεις μου να μου πουν μπραβο αγορι μου, κανε οτι θες, αλλα ελεος ο πατερας μου πεταξε μεχρι και την ιδεα να βγαλω φυλλαδιο.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  5. #5000
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Αχ, δεν νιώθεις όμορφα που είσαι ξανά μεσα στο οικογενειακό περιβάλλον μετά από τις περιπέτειες σου σαν φοιτητής; Τι σκατά σχολή τελείωσες και συ και βρήκαν τόσα να πουν τα ζωντανά που έχεις για γονείς; Εντάξει δες το σαν ένα στάδιο προς την ελευθερία και την απεξάρτηση από την οικογενειακή θαλπωρή. Και στρατό που λέει ο λόγος να πας, αν δεν έχεις γίνει άντρας ακόμα, μάλλον δεν θα σου καεί καρφάκι αν ακούσεις μπινελίκια και μαλακίες μιάς και αυτά που σου παν οι δικοί σου είναι χειρότερα. Μάλλον δεν ξέρουν πως να διαχειριστούν το άγχος τους για το μέλλον σου και τους βγαίνει σε επιθετικότητα ή αναπολούν τα λεφτά που ξόδεψαν για σένα και αναρωτιούνται τι θα μπορούσαν να είχαν κάνει με τα ίδια λεφτά αν πχ δεν σε είχαν σπουδάσει. Εγώ πάντως στην θέση σου θα έκανα λίγο υπομονή, θα έκανα ενέργειες προκειμένου να μην χάνω τον χρόνο μου και να μην έχω να τους βλέπω όλη μέρα και να μην δίνω και περισσότερες αφορμές για να μου σπάνε τον πούτσο και θα βγαζα και το φυλλάδιο (που δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό) για να την μπω και λίγο στον πατέρα μου και θα χρησιμοποιούσα και λίγη ειρωνεία για τα δικά του κατορθώματα - εκτός αν είναι γιατρός/δικηγόρος που σε κείνη την περίπτωση θα του έλεγα λίγο πριν φύγω απ το σπίτι απλά ότι "γιατρός κατάφερε να γίνει, αλλά σαν άνθρωπος δεν έμαθε ποτέ να φέρεται". Γενικά, γιατί να μην σου πουν μπράβο που τελείωσες; Δεν είναι κάποιο κατόρθωμα; δεν σου ανοίγει κάποιες προοπτικές; Τι σκατά περίμεναν; Τι θέλανε; Τι ζητάνε απο σένα δεν ψυλλιάζομαι. Τέσπα, είχα όρεξη. Μην τα λαμβάνεις και πολύ τις μετρητοίς.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #5001
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    παιζω σε μια μπαντα κατι μεταξυ converge και trash talk.
    .
    οταν ετοιμαστει το οτιδηποτες , γραψε τπτ εδω περα

  7. #5002
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    θα βγαζα και το φυλλάδιο (που δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό)
    Ναυτικο φυλλαδιο σε φαση "θα σε μπαρκαρουμε μπας και δε πεθανεις στο πεζοδρομιο"
    Γενικα τα καταλαβαινω αυτα που λες τα εχω σκεφτει κι εγω, αλλα η κατασταση αυτη τη στιγμη ειναι πολυ κακη και για μενα γιατι και εγω δεν εχω ιδεα του τι θα κανω , επιπλεω στο κενο και ειναι πραγματικα αγχωτικο παρολο που μου αρεσουν τα random πραματα. Εχω ενα υποτυπωδες πλανο για το πως θα κινηθω μολις τελειωσω αλλα πολυ χυμα. Γενικα κι οι εποχες δεν ειναι οι καλυτερες...
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  8. #5003
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Πάγωσε την πτυχιακή, βρες μια δουλειά, οτιδήποτε, πλένε σκάλες, μοίραζε καφέδες, φτιάχνε κοσμήματα, βρες ένα συγκάτοικο, πιάσε ένα σπίτι, γίνε ανεξάρτητος, τέλειωσε τη σχολή, κάνε τη φάση σου και κάποια στιγμή θα βρεις άκρες για να αρχίσεις να δουλεύεις στο αντικείμενο (σχεδιασμό δεν ήσουν; σκατά θα φας, καλά σου λένε). Γραψ'τους στα αρχίδια σου και κάποια στιγμή θα καταλάβουν.

  9. #5004

    Default

    κανε την πτυχιακη και τη δουλεια ταυτοχρονα κ συγκατοικο κλπ. οι γονεις δε θα καταλαβουν ποτε. οι γονεις ειναι γατες κατοικιδια. ...αν δεν εισαι κατοικιδιο..

    γενικα οτι ειπε ο ατομ σμασερ. αν το εκλογικευσεις, δεν υπαρχει λογος να περιμενεις φιντμπακ απο τους γονεις σου. ειδικα στην ελλαδα του 2015 π εχουν παραπανω λογους να τα εχουν παιξει ετσι? πιστευω οτι μονο που δε θα σε βλεπουν καθε μερα και θα νομιζουν οτι κανεις πραματα, θα εχει αποτελεσμα


    για ενα παραμυθι ζουμε...παρτε το ...χαμπαρι!!

    επισης, εξωτερικο ασυζητητι. και να μην ειχαμε την κριση, αξιζει να τσεκαρεις και παραεξω
    Last edited by χελιδόνι; 20-09-2015 at 12:25.

  10. #5005
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    θα βγαζα και το φυλλάδιο (που δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό)
    Ναυτικο φυλλαδιο σε φαση "θα σε μπαρκαρουμε μπας και δε πεθανεις στο πεζοδρομιο"
    Γενικα τα καταλαβαινω αυτα που λες τα εχω σκεφτει κι εγω, αλλα η κατασταση αυτη τη στιγμη ειναι πολυ κακη και για μενα γιατι και εγω δεν εχω ιδεα του τι θα κανω , επιπλεω στο κενο και ειναι πραγματικα αγχωτικο παρολο που μου αρεσουν τα random πραματα. Εχω ενα υποτυπωδες πλανο για το πως θα κινηθω μολις τελειωσω αλλα πολυ χυμα. Γενικα κι οι εποχες δεν ειναι οι καλυτερες...
    Κοίτα, ξεκίνησα 2-3 φορές να απαντήσω σε αυτό που παραθέτω αλλά έσταζαν όλες τις φορές ειρωνεία οι απαντήσεις μου και τις έσβηνα. Οι εποχές δεν είναι οι καλύτερες συμφωνοι. Δεν γνωρίζω τι είδους σχεδιασμό τελειώνεις. Δεν θα συνιστούσα να διακόψεις την πτυχιακή, αλλά να συνεχίσεις και να βρεις δουλειά και να φύγεις απ το σπίτι θα συμφωνούσα και γω. Άλλωστε πόσο χειρότερα θα σαι απ το να μπαρκάρεις; Ορίστε, πάλι ειρωνεία μου βγαίνει...Βασικά στα αρχίδια σου τι λένε, αλλά σταμάτα να επιπλέεις στο κενό και συγκεντρώσου. Τα random πράγματα έχουν και random αποτελέσματα. Δεν σου φτάνει αυτό, εκτός αν θες να μπαρκάρεις τελικά και να κάνεις έτσι και τους γονείς σου περήφανους... Το υποτυπώδες σου πλάνο κάν το συγκεκριμένο και δούλεψε για να το πετύχεις και ασε τα χύμα για τα όσπρια που θα τρως με τον συγκάτοικο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #5006
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Βασικα οπως ειπα και στο αρχικο ποστ το προβλημα ειναι οτι μεχρι να τελειωσω εξεταστικη δε μπορω να κανω κατι γιατι πρεπει να πηγαινο-ερχομαι στη σχολη η οποια βρισκεται στη Συρο. Για μετα την εξεταστικη εχω βρει και συγκατοικο και το πλανο εμπεριεχει το να βρω δουλεια (το οποιο ειναι πολυ σχετικο βεβαια, για αυτο λεω οτι δεν ειναι συγκεκριμενο), αλλα μεχρι τοτε η φαση ειναι fuck my life.
    Μηχανικος σχεδιασης προιοντων και συστηματων τελειωνω - δηλαδη σχεδιαζω οτι "σχεδιαζεται" (παρα πολλα εισαγωγικα).
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  12. #5007
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Εντάξει, μια χαρά μου ακούγεται η σχολή. Σκατά, ούτως ή άλλως, όλοι λίγο πολύ τρώνε. Εξεταστική είναι θα περάσει, μην κλαίγεσαι τόσο. Πέρνα τα μαθήματα και μετά ψάξιμο για δουλειά και αντίο Σαλαμύκονο! Νομίζω ότι υπερβάλλουν οι γονείς σου και δεν ξέρω αν τους έχεις δώσει τα δικαιώματα ή απλά τα πήραν μόνοι τους. Σε κάθε περίπτωση "ξεκόλλα". Φάση είναι θα περάσει.

    Υγ. Μπαρκάρει ακόμα κόσμος; υπάρχουν πλοία με Έλληνες μούτσους; Τι κωλο απειλή είναι αυτή;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #5008
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    @ταλιμπαν, σύρο θα ξέρεις και το φίλο μου το σώτο. νομίζω περσυ τελείωσε την ίδια σχολή.
    Rock or Nothing

  14. #5009
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    Κάποιο μουνόπανο μου έκλεψε το ποδήλατο, μπορεί να μην ήταν πολύ ακριβό αλλά ήταν καλός σκελετός και πάνω από όλα είχα ένα ψιλοδέσιμο με το γαμημένο (βόλτες, τούμπες, κλπ). Η τελευταία μου βόλτα ήταν τη Κυριακή που πήγα για να ψηφίσω.
    ...σκατά
    don't break the fucking circle

  15. #5010
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Σε νιώθω. 6 μου χουν φάει εδώ πάνω.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 05:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 20:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 10:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •