Page 265 of 377 FirstFirst ... 165215255263264265266267275315365 ... LastLast
Results 3,961 to 3,975 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #3961
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by my_troubled_Mind View Post
    Το Σάββατο το βράδυ, εκεί που ανέβαινα τις σκάλες στην πολυκατοικία, περδικλώθηκα και έπεσα καταϊ. Έβαλα το χέρι μπροστά μπα και σώσω τίποτα γιατί κουβαλούσα μια σακούλα ξύδια και μια με φαγητό, αλλά δυστυχώς με λάθος θέση.
    Αποτέλεσμα να πέσει πολύ βάρος στον αντίχειρα(με αυτόνα κρατούσα τη μια σακούλα) και ακόμα και σήμερα Πέμπτη να μην μπορώ να κάνω τα βασικά στη δουλειά.Αλλαγή επιρρηνίων στα γυαλιά ή βγάλσιμο του φακού είπες? νο χάνι, δεν έχει για σένα.
    Και το σπαστικό είναι ότι με δυσκολεύει και στην καθημερινότητα. Στο πως θα πατήσω τη μίζα στο μηχανάκι, πως θα γυρίσω τα κλειδιά στην πόρτα, μέχρι και πως θα στρίψω ένα τσιγάρο να καπινίσω.
    Από'δω και πέρα ασανσέρ όταν είμαι μεθυσμένος.-
    σε γιατρό πήγες? μια ακτίνα έβγαλες?
    περαστικά έτσι και αλλιώς.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #3962
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by my_troubled_Mind View Post
    Το Σάββατο το βράδυ, εκεί που ανέβαινα τις σκάλες στην πολυκατοικία, περδικλώθηκα και έπεσα καταϊ. Έβαλα το χέρι μπροστά μπα και σώσω τίποτα γιατί κουβαλούσα μια σακούλα ξύδια και μια με φαγητό, αλλά δυστυχώς με λάθος θέση.
    Αποτέλεσμα να πέσει πολύ βάρος στον αντίχειρα(με αυτόνα κρατούσα τη μια σακούλα) και ακόμα και σήμερα Πέμπτη να μην μπορώ να κάνω τα βασικά στη δουλειά.Αλλαγή επιρρηνίων στα γυαλιά ή βγάλσιμο του φακού είπες? νο χάνι, δεν έχει για σένα.
    Και το σπαστικό είναι ότι με δυσκολεύει και στην καθημερινότητα. Στο πως θα πατήσω τη μίζα στο μηχανάκι, πως θα γυρίσω τα κλειδιά στην πόρτα, μέχρι και πως θα στρίψω ένα τσιγάρο να καπινίσω.
    Από'δω και πέρα ασανσέρ όταν είμαι μεθυσμένος.-
    σε γιατρό πήγες? μια ακτίνα έβγαλες?
    περαστικά έτσι και αλλιώς.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3963

    Default

    νο, δεν πήγα πουθενά.
    σε σχέση με την κυριακή που ξύπνησα και δεν μπορούσα να το κουνήσω είναι πολύ καλύτερα πάντως. αν συνέχιζε ο ίδιος πόνος κάτι θα είχα κάνει.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  4. #3964
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    εμ...είμαι λίγο μαζόχας...αλλά
    Spoiler
    ξεκινάει ένα μεταπτυχιακό τον Σεπτεμβρη: Master of Science programme in Global Health...και ψήνομαι.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #3965
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    η αδερφή μου ως γνωστών (σε κάποιους τέλος πάντων) είχε καρκίνο πέρυσι.
    τώρα που όλα -προς το παρόν και γιεεεέι που πάνε όλα καλά- άρχισε να μπαίνει σε πρόγραμμα αποκατάστασης και χειρουργεία κλπ.
    και εδώ έχει αρχίσει ένας ατέρμονος διάλογος του στυλ "να ρωτήσω τον χειρούργο αν παίρνει κάτι ή όχι;" "να δώσω στον χειρούργο κάτι μετά το χειρουργείο ή όχι;", "τι να δώσω στον χειρούργο μετά το χειρουργείο".
    η σημερινή πρέπει να είναι η 50στη φορά που το συζητάμε, προχωρήσαμε βέβαια αυτή τη φορά και ο διάλογος έχει ανοίξει σε ένα γκρουπ στο φβ που είναι μέσα όλη η κοινή παρέα μας σε γενικότερο πλαίσιο.
    στους 20 οι μόνοι που είχαν αρνητική στάση ήμασταν 3 άτομα ενώ όλοι οι άλλοι θεωρούν πως έχουν πράγματι δίκιο με ατάκες "τόσο σοβαρό χειρουργείο", "πάντα πρέπει να αφήνεις κάτι", "άνθρωποι είναι και αυτοί και παίρνουν 1000ευρώ πλέον" ή το καλύτερο "αυτή είναι η νοοτροπία του έλληνα και πως να την αλλάξεις".
    θα μου πεις δεν τους ξέρεις;
    τους ξέρω. και κάποιους τους ξέρω την μισή μου ζωή αλλά ώρες ώρες με ξεπερνάει.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  6. #3966
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    που ειχε καρκινο αν επιτρεπεται?

    ειχαμε ενοχλησει κι εμεις τον δοχτορα 5-6 φορες με ενα ποσο (να πιεις εναν καφε βρε αδερφε) και στο τελος παραλιγο να μας δειρει, αποδειχτηκε ΚΚΕς

  7. #3967
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    στο στήθος.

    αυτή η ιστορία με τους γιατρούς βέβαια είχε γίνει και πέρυσι στο πρώτο αλλά τώρα το ξαναπιάσαμε το θεματάκι.
    τελικά πράγματι δεν είμαι για να ανοίγω διαλόγους εκνευρίζομαι τόοοσο εύκολα.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  8. #3968
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    για να καταλαβω...αφου λες οτι ''ειχε'', γιατι δευτερη επεμβασις?

    τεσπα γερη να ειναι η γυναικα και σταρχιδιασας οι δοχτορες

  9. #3969
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    φανταζομαι οτι μπορει να γινει καποια πλαστικη οταν αφαιρειται το στηθος .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #3970
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    xm nai...''programma apokatastashw'', to prosperasa mallon

  11. #3971
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ok ε? αυτο με ξεπερναει...απαιτω απο τους γκουρουδες να με ρουφιανεψουν τον μουτζωτη αποπανω
    γαμω την μπαναγιαμ δηλαδη...

  12. #3972
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by Κυρία Μαριάννα View Post
    με ατάκες "τόσο σοβαρό χειρουργείο", "πάντα πρέπει να αφήνεις κάτι", "άνθρωποι είναι και αυτοί και παίρνουν 1000ευρώ πλέον" ή το καλύτερο "αυτή είναι η νοοτροπία του έλληνα και πως να την αλλάξεις".
    Τι ακριβως παει να πει "τοσο σοβαρο χειρουργειο"? Δηλαδη αν καποιου του κινδυνευει η ζωη πρεπει να σε πληρωσει εξτρα για να τον σωσεις? Ενω αν ειναι να σου κανει ραμματα, σταρχιδια του μωρε και τι εγινε σιγα.

    Μινμιν, δηλαδη ο ΚΚΕς δεν ειχε προβλημα να παρει τα λεφτα 5 φορες αλλα την 6η θα σας χτυπουσε? Ή γενικα δεν πηρε κατι?

  13. #3973
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default

    τα πέρασα κι εγώ πρόσφατα αυτά με κοντινό μου πρόσωπο.
    ο γιατρός εμφανώς μας απέφευγε για να μην του δώσουμε.
    στις ερωτήσεις τύπου "καμιά άλλη εκκρεμότητα, γιατρέ; *γουινκ-γουινκ*" μας έλεγε "τίποτα, τίποτα, όλα μια χαρά, να μη σας ξαναδώ!" κι έφευγε τρέχοντας.
    από το διπλανό κρεβάτι μας είπαν ότι ο γιατρός δεν παίρνει γιατί είναι με το σύριζα κι ότι κάτι άλλους που επέμεναν πολύ τους έβρισε.

    παρ' όλ' αυτά η οικογένειά του ήθελε οπωσδήποτε να δώσει, τους φαινόταν κάτι σα γυφτιά να μη δίνεις. σα να μην προσέχεις τον άνθρωπό σου.
    τελικά αποφάσισαν να του δώσουν ένα μικροδωράκι και να κρύψουν μέσα λεφτά.
    =\\\\\\\\\


    [στο μεταξύ παραπέρα ήταν μια γιαγιά από χωριό που είχε τον άντρα της εκεί και μας είπε ότι όταν ήρθε απ' το χωριό έπιασε το γιατρό (άλλο γιατρό) και του 'πε "γιατρέ, έχω μόνο 1000 ευρώ, δεν έχω περισσότερα..." κι αυτός της είπε "καλά, καλά, θα τα βρούμε" κι όταν τέλειωσε η εγχείρηση την κάλεσε στο γραφείο του και της είπε ότι θέλει 3000 και να τα βρει. εμείς της είπαμε να μην του δώσει τίποτα (ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑ) και μας απάντησε ότι άμα βγει ο άντρας της και μάθει ότι δεν έδωσε τίποτα θα τη σκοτώσει!!!]

    πάντως, και με το γιατρό παραπάνω και έχοντας συνοδεύσει μετανάστες στο νοσοκομείο και σε πρόσφατη επέμβαση σε μετανάστη, εγώ δεν έχω συναντήσει τίποτα πέρα από γιατρούς και νοσοκόμους με άψογη συμπεριφορά και χαμόγελο, ενώ έχουν να πληρωθούν μήνες και δουλεύουν με ελλείψεις σε εξοπλισμό κλπ. παίζει να 'χω πιάσει και το τζόκερ με το θέμα, αλλά μπράβο.
    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  14. #3974
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    ... ξέφυγε η συζήτηση και πάμε σήμερα για δεύτερο γύρο.
    αυτό με την γυφτιά ειπώθηκε δύο φορές τουλάχιστον και εντάξει να είναι ο άλλος 60+ λες οκ μεγάλος είναι δεν μπορώ να κάνω πολλά αλλά όταν είναι σχεδόν 30 και έχουν ακριβώς την ίδια νοοτροπία με την δικαιολογία πως δεν αλλάζει ο έλληνας έχει χαθεί το παιχνίδι.
    εν τω μεταξύ το αστείο στο όλο θέμα είναι πως με πήρε η αδερφή μου της τα είπα και από το τηλέφωνο και ενώ συμφώνησε και πάλι μαζί μου θα τα δώσει τελικά και όλα αυτά τα κάνει όχι γιατί δεν ξέρει τι να κάνει αλλά επειδή θέλει σύμμαχο και αναρωτιέμαι γιατί εκνευρίζομαι τελικά.

    φίξξξερ ρώτησα ακριβώς το ίδιο.
    δεν μου έχουν απαντήσει ακόμη.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  15. #3975
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    γελαω (κλαυσιγελος δηλαδη) που εχουμε φτασει στο σημειο να μην παιρνουν λεφτα οι γιατροι κι εμεις να επιμενουμε, γιατι αλλιως ειναι γυφτια. Σε λιγο θα βριζουν αυτους που δεν παιρνουν, γιατι δεν τιμανε το επαγγελμα και δεν εχουν την ευθιξια (!) να προσεξουν καπως παραπανω τον ασθενη που θελει να πληρωσει.

    Περαστικα σας


    εντιτ: εντωμεταξυ, ποιος Ελληνας δεν αλλαζει, τι επιχειρημα ιναφτο; Εννοουν οτι ο γιατρος κανει οτι δε θελει φακελακι και εσυ πρεπει να τον πεισεις να το παρει, γιατι εξακολουθει να θελει, αλλα προσποιειται; Αμα η αδερφη σου θελει σωνει και καλα να δωσει, να πει του γιατρου οτι θα του εδινε τοσα ευρω, αλλα αφου δεν τα θελει, θα τα κανει δωρεα στους απορους η να της πει τι χρειαζεται το νοσοκομειο (γαζες και τετοια) να τα κανει δωρεα σε ειδος. Αν και παλι δε δεχτει να κρατησει ο γιατρος τα λεφτα, ας κανει τη δωρεα
    Last edited by enitharmon; 05-12-2012 at 10:54.
    Vielen Dank für alles was mal war

Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 05:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 20:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 10:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •