Page 214 of 377 FirstFirst ... 114164204212213214215216224264314 ... LastLast
Results 3,196 to 3,210 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #3196
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    σοβαρά πάντως η φάση στην οποία βρίσκεται ο φίλος του γκόνζου μου θυμίζει αρκετά την δική μου περίπτωση. πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο, χωρίσαμε για κανά δίμηνο και πάνω που θεωρούσα οτι την είχα ξεπεράσει και πως πρέπει να προχωρήσω, την ημέρα που είχαμε κανονίσει να έρθει να πάρει τα πράγματα από το σπίτι απλά κατέρρευσα. αποφάσισα εκείνη την ημέρα οτι όποια απόφαση και αν έπαιρνα εκείνη την στιγμή θα ήταν ειλικρινής και δεν θα εμπεριείχε οίκτο ή έστω νοσταλγία για το παρελθόν μας, όπως επίσης πως θα προσπαθούσα να την τηρήσω κυρίως για να είμαι ειλικρινής απέναντι στον εαυτό μου. μετά από ένα χρόνο παντρευτήκαμε και σήμερα, τώρα που τα γράφω αυτά, είμαστε πολύ καλά, νιώθω πολύ γεμάτος μέσα σε αυτή τη σχέση, δεν σκέφτομαι καν "τι θα είχε γίνει αν" και έχουμε και τον γιο μας που στα μάτια του βλέπω εμάς.

    φίλε του γκόνζου, επειδή δεν γνωρίζουμε το θέμα σφαιρικά και αναλυτικά, θα μείνω μόνο στο εξής. να είσαι ειλικρινής απέναντι στον εαυτό σου. να ακολουθήσεις αυτό που θέλεις πραγματικά και να το στηρίξεις. και εσύ θα βρεις τον δρόμο σου και η κοπέλα. πάρε όσο χρόνο σου χρειαστεί γι' αυτό αλλά όταν νιώσεις έτοιμος να το αντιμετωπίσεις, να είσαι αληθινός, να το εννοείς αυτό που λες και μην λυπάσαι κανένα εκτός και αν νιώθεις οτι του αξίζει λύπηση.

    κουράγιο ρε...
    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #3197
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default


  3. #3198
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Να πεις στο φίλο σου ότι αν χώρισε μόνο και μόνο επείδη αισθάνεται 1 επίπεδο κάτω σε μεγέθη αγάπης κτλ, το γεγονός ότι το σκέφτεται έτσι και είναι σε τέτοια κατάσταση, δείχνει ότι έχει ανέβει επίπεδο ή ήταν ήδη εκεί και δεν το ξέρε. Τι προβλήματα δημιουργούνται? Πάντως οταν μιλήσουνε, γιατί θα μιλήσουν, πες του να μιλήσει ειλικρινά, σα το πάνω ποστ ένα πράγμα, απλά να μην αναφέρει τίποτα περί λύπησης και να επικεντρώθει στα προβλήματα που δημιουργούνται, για να τα ξαναβρούν τα παιδιά. Κρίμα είναι.
    I don't do drugs. I am drugs.

  4. #3199
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Τι φίλος είσαι ρε, βγείτε για ένα καφέ να τα πείτε λίγο να ξεθυμανει το παιδί.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #3200
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ion storm polla pink. etsi akrivws
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  6. #3201
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Γκόνζε, θα είμαι σύντομος γιατί βιάζομαι:
    Mια σχέση μέσα σε 5,5 χρόνια μπορεί να περάσει από διάφορες φάσεις για τον καθένα από τους 2 ανθρώπους. Το να είναι κάποιος πιο ερωτευμένος από τον άλλον δεν έχει να πεί πολλά πράγματα (άλλωστε είναι πολύ δύσκολο να κρατηθεί ο έρωτας των πρώτων μηνών μετά από τόσο καιρό στα ίδια επίπεδα). Πιθανότατα ο "πιο ερωτευμένος" να παιρνάει μια πιο δύσκολη φάση τώρα και να στηρίζεται περισσότερο στον άλλον απ ότι ο άλλος και να βγαίνει με αυτόν τον τρόπο.
    Ο φίλος σου τώρα στην φάση που είναι πως αισθάνεται? "Α κρίμα την κοπέλα, τόσο καλή και ήταν τόσο ερωτευμένη μαζί μου, κομμάτια την έχω κάνει". Πες στο φίλο σου ότι δεν είναι κοινωνικός λειτουργός, απλά για να κάνει τον κόσμο να αισθάνεται καλά και να μένει μαζί της για αυτό τον λόγο.
    Επίσης τώρα που την έχει χωρίσει, στην περίπτωση που ξαναγυρίσει, τι είναι αυτό που σκέφτεται πρώτα? Gay mode on: Σκέφτεται πχ ποσο ωραία θα ήταν απλά να κάθονται κάπου πάλι μαζί κλπ ή σκέφτεται ναι οκ, καλή φάση αυτό και του έρχονται κατευθείαν τα αρνητικά που μπορεί να έχει η κοπέλα. Σκέψου και αυτό που είπε ο Ριτζεκτ με το πως θα αντιδρούσες αν την έβλεπες τώρα στον δρόμο με άλλον ή μάθαινες ότι είναι με κάποιον άλλον.

    Να πείς του φίλου σου, πως η συνηθεια είναι ένα πολύ ύπουλο πράμα, το οποίο είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις. Το βασικότερο είναι να δείς πως αισθάνεσαι για αυτήν. Γιατί το "είμαι λιγότερο ερωτευμένος από αυτήν, μετά από 5,5 χρόνια" δεν έχει να πεί και πολλά πράγματα. Για κάποιο λόγο ήσουνα τόσο καιρό μαζί της και για κάποιο λόγο χώρισες τώρα. Γουστάρεις/θες να είσαι μαζί της και απλά θεώρησες άδικο για αυτήν να είναι πιο εξαρτημένη από σένα ή είναι απλά μια σχέση που έφτασε στον καιρό της και σε 3 μήνες ξέρω γω θα σκέφτεσαι "χμ, πολύ καλή κοπέλα η τάδε, μεστην καρδιά μου την έχω, να ναι πάντα καλά".

    Αυτά τα λίγα προς το παρον.
    Kill the wise one!

  7. #3202
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Αυτός την αγαπάει πάρα πολύ, την λατρεύει... αλλά δεν είναι 100% ερωτευμένος μαζί της. Είναι, άλλα όχι όσο αυτή. Επειδή η "διαφορά" αυτή κατά περίσταση φαίνεται πλέον και δημιουργεί και κάποια προβλήματα, ο φίλος αποφασίζει να της ζητήσει να σταματήσουν την σχέση.
    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    ...αλλά μέσα σε δυό μέρες ήδη όσο πάει και γίνεται ψυχολογικά χειρότερα. Όσο τόσο επείδη είναι πλέον μόνος (και για αυτό), αλλά κυρίως επειδή δεν μπορεί να διαχειριστεί την στεναχώρια που έχει προκαλέσει στην κοπέλα...
    Συζητήστε τα προβλήματα που εμφανίζονται κατά περίσταση και δείτε τι μπορείτε να κάνετε για να σταματήσουν να είναι προβλήματα.
    Η μοναξιά που σε στενοχωρεί υποθέτω δεν είναι απλά επειδή έσπασες τη μονοτονία και κάνεις μόνος σου μακαρονάδες αλλά προφανώς επειδή σου λείπει κι εσένα (είπες πως είσαι ερωτευμένος κι εσύ άλλωστε, δεν μετριέται ποσοστιαία αυτό, το να είσαι πιο χαλαρός απ' ότι τον πρώτο καιρό δεν αλλάζει κάτι). Είμαι με μπέρνι, να προσπαθήσετε να τα ξαναβρείτε.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  8. #3203
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    να πεις στον φιλο σου να ποστάρει πικ της γκόμενας σε πρώτη φάση για να δούμε αν αξίζει η όλη ιστορία.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  9. #3204
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Αυτός την αγαπάει πάρα πολύ, την λατρεύει... αλλά δεν είναι 100% ερωτευμένος μαζί της. Είναι, άλλα όχι όσο αυτή. Επειδή η "διαφορά" αυτή κατά περίσταση φαίνεται πλέον και δημιουργεί και κάποια προβλήματα, ο φίλος αποφασίζει να της ζητήσει να σταματήσουν την σχέση.
    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    ...αλλά μέσα σε δυό μέρες ήδη όσο πάει και γίνεται ψυχολογικά χειρότερα. Όσο τόσο επείδη είναι πλέον μόνος (και για αυτό), αλλά κυρίως επειδή δεν μπορεί να διαχειριστεί την στεναχώρια που έχει προκαλέσει στην κοπέλα...
    Συζητήστε τα προβλήματα που εμφανίζονται κατά περίσταση και δείτε τι μπορείτε να κάνετε για να σταματήσουν να είναι προβλήματα.
    Η μοναξιά που σε στενοχωρεί υποθέτω δεν είναι απλά επειδή έσπασες τη μονοτονία και κάνεις μόνος σου μακαρονάδες αλλά προφανώς επειδή σου λείπει κι εσένα (είπες πως είσαι ερωτευμένος κι εσύ άλλωστε, δεν μετριέται ποσοστιαία αυτό, το να είσαι πιο χαλαρός απ' ότι τον πρώτο καιρό δεν αλλάζει κάτι). Είμαι με μπέρνι, να προσπαθήσετε να τα ξαναβρείτε.
    απλα να προσθεσω για να μη κανεις καμια μαλακια, (επειδη εισαι θολωμενος φανταζομαι λιγο και συναισθηματικα φορτισμενος), μη τολμισεις και πεις καμια μαλακια, του στυλ" δεν ειμαι τοσο ερωτευμενος οσο εσυ". αυτα απλα δε λεγονται.αν θες να συζητησεις το γιατι δημιουργουνται προβληματα κτλ κτλ συζητησε το αλλα μη πεις σε διαδικασιες μετρηματος; του ποιος ειναι πιο ερωτευμενος κτλ.
    φιλικα παντα
    και να μας ενημερωσεις τι εγινε ε.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  10. #3205
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Οι "συμβουλές" σε τέτοιες φάσεις είναι πάντα ό,τι χειρότερο γι' αυτόν που τα περνάει είτε της ζητάει ο ίδιος, είτε τις δίνουμε μόνοι μας γιατί τον βλέπουμε που τρώει ζόρι και τον αγαπάμε και δε μπορούμε να τον βλέπουμε έτσι μπλαμπλαμπλα. Ακόμα κι αν τον/την λατρεύουμε δε μπορούμε σε καμία περίπτωση να αντιληφθούμε όλους τους παράγοντες και το πως ακριβώς νιώθει με αποτέλεσμα πάντα να κινούμαστε σε στερεοτυπικά μονοπάτια, στερώντας από τον "εμπλεκόμενο" αυτό που έχει ανάγκη παραπάνω από όλα: χώρο για να σκεφτεί και να πράξει όπως ακριβώς νιώθει και του λέει η καρδούλα του εντελώς ελεύθερα, χωρίς επηρρεασμούς και δισταγμούς.

    Ας κάνει ότι του λέει η καρδιά του του παλικαριού χωρίς να σκέφτεται τα "ναι αλλά..". Όταν και ΑΜΑ έρθει η ώρα τους, τα σκέφτεται τότε.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  11. #3206
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    συγχαρητηρια που μεσα σε 4 σειρες, ξετυλιξες εντελως στερεοτυπικα..το απολυτο τιποτα.

  12. #3207
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    H. μια χάρα τα λες (περιέργως... ) αλλά έγραψα γιατί είχα ανάγκη να μοιραστώ και διάβασα σχόλια και συμβουλές με πολύ εδιαφέρον. Προφάνως όμως, όπως πολύ καλά λες, οι συμβουλές των παιδιών είναι απλά σημεία αναφοράς για να κάνω τις δικές μου σκέψεις και αποφάσεις. Μου κάνει πολύ καλό αυτή η ανταπόκριση και παράλληλα είμαι σίγουρος πως είμαι σε θέση να φιλτράρω οποιαδήποτε παρότρυνση, θετική, αρνητική, whatever.
    ...άλλωστε η μόνη σχεδόν ομόφωνη και δυναμική συμβουλή όλων σας είναι listen to your heart και αυτή μάλλον δεν πρέπει να την παραβλέψω....

    Deafening, painstaking, BB King

  13. #3208
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by Kaserinos View Post
    συγχαρητηρια που μεσα σε 4 σειρες, ξετυλιξες εντελως στερεοτυπικα..το απολυτο τιποτα.
    Θα μπορούσα λιτά κι απέριττα να γράψω "ας τον να κάνει ό,τι γουστάρει", διάλεξα όμως να πω δυο λόγια παραπάνω. Άλλωστε την πυκνότητα ουσίας αυτώς των ποστς σου δεν έχω δυνατότητα ποτέ να την προσεγγίσω, μη γελιόμαστε.
    Last edited by H.; 28-03-2012 at 15:47.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  14. #3209
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Γκονζε αφιερωμενο

  15. #3210
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    επισης να τονισουμε οτι για να ανανεωθει η σχεση
    και να φυγει η βαρεμαρα μια ΠΑΡΤΟΥΖΑΡΑ θα βοηθουσε
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 05:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 20:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 10:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •