Page 210 of 377 FirstFirst ... 110160200208209210211212220260310 ... LastLast
Results 3,136 to 3,150 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #3136
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Ικόνοκλαστ σε πολλές, εσύ γενικά έχεις δουλέψει ποτέ και κάνεις όλες αυτές τις παρατηρήσεις? Σε τι δουλειές? Με συναδέλφους και αφεντικό? Θα απαντήσεις βασικά ή να μην ελπίζω?
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  2. #3137
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post

    . Βασικά στη θέση σου θα το κουβέντιαζα στα ίσια, χωρίς να εκθέσω συναδέλφους.
    δεν παιζει. τουλαχιστον αυτη τη στιγμη. η κουβεντα θα γινει πρωτη μαη. να εχω παρει και τα ενσημα να εχω να χασω στη χειροτερη μονο ενα μηνα, να εχω μαζεψει κιαλλες πλεροφοριες να να να. αν κανω αυτη τη κουβεντα τωρα, κατα 75% (για να μη πω παραπανω) ή θα απολυθω ή θα παραιτηθω. και δε με πάιρνει
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  3. #3138
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    Έχει διαφορά να λές ότι μαλακία και τα λοιπά και άλλο να λες σε φάση: Μαλάκα μου να λες και ευχαριστώ.
    Εννοείται υπάρχουν χειρότερα αλλά νομίζω αν κοιτάμε τα χειρότερα μια ζωή θα λέμε καλά είμαι ακόμα ας μη το κάνω θέμα (τη δουλεία, το νοίκι το οτιδήποτε).
    Μπορεί να μην πεθαίνω στην πείνα ακόμα, αλλά με συγχωρείς δεν θα πω και ευχαριστώ.
    Και Η. μην το παίρνεις προσωπικά απλά κάτι παρόμοιες μαλακίες τις ακούω πολύ τελευταία.
    Ξαναδιαβάζοντας το ποστ μου έχοντας χαλαρώσει λίγο και πιεί καφέ εχώ να πώ ότι έχεις δίκιο. Λείπουν κάποια σημεία στίξης και το ποστ γίνεται τρομερά δυσανάγνωστο και δυσνόητο(αν σκεφτώ άλλη λέξη με δυσ εκτός από το δυσκοίλιος μπορεί να την προσθέσθω). Κάτσε τώρα να σου εξηγήσω.
    Βγάζεις το ύφος του τύπου που λέει: Αντί να λέτε και ευχαιστώ που δουλεύετε σε τέτοια κρίση, γκρινιάζετε κιόλας. Σε κάτι χωριά έχει πολλούς τέτοιους. Επίσης αυτοί λένε και το εξής: Ε ρε κλομαθημένοι που είσαστε τώρα, εμάς παλιά αν μιλάγαμε το αφεντικό μας έστελνε στο διάολο. Ξαναλέω λοίπον ότι λέω ευχαριστώ που δεν πεθαίνω στην πείνα. Τα υπόλοιπα είναι ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Επίσης πόσο πιο σκατά νομίζεις ότι πρέπει να γίνουν τα πράγματα ώστε να πει ο κόσμος: Ή δουλεύω ή δεν δουλεύω τα ίδια παίρνω, πάω για ψάρεμα. Την άλλη φορά δεν συννενοηθήκαμε γιατί γυρόφερνες το θέμα και άλλαζες θέση μέχρι να βαρεθώ.
    I don't do drugs. I am drugs.

  4. #3139
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Είσαι τύπος που κρίνεις ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ από ποστς στο ίντερνετ. Γιατί συζητάω? Πάρε μια τελευταία κουβέντα γιατί α)βαριέμαι και β) deja vu.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  5. #3140
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Θα συμφωνήσω στο Deja Vu. Μόνο πιο γρήγορα αυτή τη φορά.



    και εντιτ. Πάλι το ίδιο έκανες.
    I don't do drugs. I am drugs.

  6. #3141
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    ναι εγω ποσταρα το πινακακι με τα δεδομενα της εθνικης συλλογικης συμβασης, εγω σε 2 συνεντευξεις που πηγα ολες κι ολες η μια δεν ηξερε ποσα λεφτα θα μου δινει, και ο αλλος μου πε να με βαλει χωρις Ικα μεχρι να βγω απο το ταμειο ανεργιας γιατι θα μου εδινε τον βασικο που στην ουσια οπως ειπε (χωρις να εχει συμβουλευτει τον λογιστη του) ηταν ιδια λεφτα με αυτα του ΟΑΕΔ. Βεβαια κανεις απο τους 2 δνε με πηρε για δουλεια καθως η μια μου Ειπε πως μενω μακρυα (ΜΕνιδι- Ν.ιωνια δλδ 6 κμ..) και ο αλλος ηθελε να εχω το δικο μου μεταφορικό μεσο για να πηγαινω στους πελατες του.
    Και ξανα λεω και εδω, ο πατερας μου πριν 7 μηνες ελεγε 3€ μεροκοκαματο θα φτασουμε και βασικα το λεει χρονια τωρα.
    οριστε και η συμβαση απο το φορουμ των λογιστων

    ΚΑΤΩΤΑΤΑ ΟΡΙΑ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 2012 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΗΛΙΚΙΑΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 25 ΕΤΩΝ

    Ως προϋπηρεσία νοείται, κάθε υπηρεσία διανυθείσα από το μισθωτό σε οποιονδήποτε εργοδότη και με οποιαδήποτε ειδικότητα για τους εργατοτεχνίτες, για δε τους υπαλλήλους σε θέση παρεμφερή και ανάλογο, μετά τη συμπλήρωση του δεκάτου ογδόου (18ου) ή του δεκάτου ενάτου (19ου' έτους της ηλικίας τους, αντίστοιχα.
    http://www.taxheaven.gr/laws/circula...circular/13493

    http://www.taxheaven.gr/laws/circula...83%CE%B7%CF%82

  7. #3142
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  8. #3143
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Impure και υπόλοιποι, για να έχετε εικόνα. OTE, τεχνική εξυπηρέτηση. Μισθός 389 - 431 ΜΙΚΤΑ το μήνα. Τουτ'έστιν, δεν ξέρω πόσο είναι οι μηνιαίες κρατήσεις του ΙΚΑ, αλλά για μένα πχ που δε με ενδιαφέρει αυτό, το νταβατζοΤΣΜΕΔΕ θεωρεί ότι επειδή παίρνω κάτω από ένα πλαφόν της τάξης των 680 το μήνα, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΙΣΘΩΤΟΣ (παρόλο που θα υπογράψουμε σύμβαση κανονικά) αλλά ελεύθερος επαγγελματίας και κοινώς πληρώνει μόνο ένα μικροποσό στο ΙΚΑ για επίδομα τις μέρες που δεν δουλεύω λόγω ασθενείας και όλες τις εισφορές πρέπει να τις πληρώνω από την τσέπη μου. Τουτέστιν: 439 (best case scenario) - 200 περίπου ΤΣΜΕΔΕ - πες κάτι λίγα για αυτό το επίδομα ΙΚΑ = 200 το μήνα.
    Εξάωρο, βάρδιες όλο το 24ωρο, σουκού, γιορτές κτλ. (Ευτυχώς ακόμα δεν υπέγραψα τίποτα).

    Ελλάδα - Βουλγαρία σημειώσατε Χ.
    Last edited by H.; 22-03-2012 at 16:44.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  9. #3144
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    σου λένε ότι να μην γκρινιάζεις επειδή παίρνει κάποιος άλλος λιγότερα είναι σαν να μη σε νοιάζει που είσαι ηλίθιος επειδή και πάλι απέχεις έτη φωτός από το βούρκο του Η.

  10. #3145
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Είσαι πολύ μαλακισμένο ρε παλικάρι μου..
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  11. #3146
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Η. οι μισθοι που ποσταρα αφορουν μικτα ποσα και οι κρατησεις ικα ειναι 16 % κατα βαση(η και 19, ας μιλησει ο Αυτιας του φορουμ). Ολοι προφανως εχουμε καταλαβει το επιπεδο των πενιχρων πλεον απολαβων που μας περιμενει, αν ποτε βεβαια βρουμε δουλεια, και δεν εννοω να βρουμε δουλεια πανω σ αυτο που σπουδασαμε. Ψαχνουμε και στελνουμε παντου βιογραφικα.

  12. #3147
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    H. τι μέσο είχες για να μπείς τώρα στην τεχνική εξυπηρέτηση του ΟΤΕ?
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  13. #3148
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Για δυο κατοστάρικα καθαρά το μήνα μίλησα απευθείας με εξωτερικό. Σιγά μην κάθομαι να υποχρεώνομαι στους Έλληνες προχειρατζήδες.
    Last edited by H.; 22-03-2012 at 23:05.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  14. #3149
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Αν παραιτηθείς, θα μου δώσεις το κοννέ να στείλω ένα φιλαράκι που έχει ανάγκη για δουλειά?
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  15. #3150
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default



    Ορίστε, σου δίνω και το τηλ, εκτιμάει πάντες τουρίστες πανκ διδακτορικούς, άρα θα βοηθήσει και φίλους. Σ'έφτιαξα.
    Last edited by H.; 22-03-2012 at 23:14.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 05:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 20:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 10:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •