View Poll Results: να γίνει σπλιτ?

Voters
60. You may not vote on this poll
  • ναι

    28 46.67%
  • όχι

    32 53.33%
Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 207

Thread: metal/non metal forum

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Οπότε με άλλα λόγια και το merge έγινε για moderation λόγους, δηλαδή ποστ χρηστών που σπάγαν αρχίδια. Τέσπα, για να μη παρεξηγιόμαστε ο κύριος λόγος που το υποστηρίζω εγώ είναι για να γίνει πιο δυνατό και το non-metal, να έρχεται πιο πολύς κόσμος και να μη γράφομαι σε άλλα φόρουμ. Τα άλλα ναι, δεν νομίζω ότι αξίζουν πολύ συζήτηση.
    Στα λόγια μου έρχεσαι, είτε merged είτε όχι, πάντα θα υπάρχουν λόγοι moderation για να πάμε στην άλλη λύση καθώς καμία δεν μπορεί να είναι "ιδανική". Οπότε τη λύση στο αν χρειαζόμαστε ένα ή δύο φόρουμ τη δίνει τη δίνει το θέμα της κίνησης και της πρακτικής ανάγκης για περισσότερα φόρουμ. Δε λέω ότι δεν έχει λογική κι αυτό που λες, αλλά μετά και πάλι δημιουργούνται προβλήματα, πχ μπορεί να ανοίξει ένα τόπικ για τους rammstein στο metal, συζήτηση δε θα γίνει γιατί θα μπαίνουν μόνο τρουμεταλλάδες και άλλοι που θα μπαίνουν μόνο στο non metal δε θα τη δουν ποτέ ενώ μπορεί να τους ενδιαφέρει κοκ. Γενικά, όσα προβλήματα λύνει άλλα τόσα δημιουργεί, οπότε ας το ρίξουμε στο "η μουσική είναι μία ".
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Όχι, δεν έχει να κάνει με το ότι κάποιος δεν θέλει τρουμέταλλους στο φόρουμ.
    Αυτό θα ήταν ηλίθιο και κατα δεύτερον, σύμφωνα με το πως προχωράει το ηαρ σε βαθος χρόνου, δεν συμβαδίζει με την λογική του.
    Αυτό που χαλάει τους περισσότερους, είναι ότι υπάρχουν κάποια θρεντ, στα οποία γίνεται μια ωραία συζητησούλα και τσουπ, πετάγεται ένας παπάρια και γαμεί την συζήτηση. Και ναι, μπορέις να τον γράψεις στον μπούτσο σου. Για πόσο όμως ή πόσο εύκολο είναι ενώ πχ έχει τύχει και έχει κάνει 6 ποστς στην σειρά? Εκεί είναι το θέμα.
    Ή αυτό που είπαν αρκετοί πιο πρίν. Και να θέλει κάποιος να κάνει ένα θρέντ με διάφορα καλούδια, θα αρχίσουν οι παπαριές και ξενερώνει.
    Δλδ ξερώ γω, είπε ο παπάριας τσουτσέκια τους λαμπ οφ γκαντ, γιατί λέει δεν παίζουν θρας. Λες και χέστηκα εγώ τι θεωρεί θρας ο παπάριας ή με ενδιαφέρει εν τέλει το να κολλήσω στο τι είδος παίζουν τα τσουτσέκια και όχι στο ότι εν τέλει γουστάρω την μουσική που βγάζουν.

    Και δεν μιλάμε για αστυνόμευση. Μιλάμε απλά να γίνεται ότι έγινε πχ τώρα και στο ηλεκτρονικο_περίεργα. Μπαίνει κάποιος και κατ επανάληψη ποστάρει οφτοπικ πράγματα? Είτε διαγραφή ποστ, είτε μεταφορά, είτε δενξερωκαιγωτι.
    Ωραία, μ'αυτά δε διαφωνούμε και ουσιαστικά είναι στις αρμοδιότητες του moderator του φόρουμ (carheart).
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #33
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Ωραία, μ'αυτά δε διαφωνούμε και ουσιαστικά είναι στις αρμοδιότητες του moderator του φόρουμ (carheart).

    Ε μήπως να μπει και κανείς άλλος γιατί και ο καρχαρτ δεν πολυμπαίνει? Σε φάση να είναι κλασσικό ηαρ, με τις μπαναγίες του και τις ιστορίες του, αλλά τουλάχιστον να μένεις όν τοπικ σε κάποια θρεντ.

    Και δεν λέω ότι δεν μπορεί να ξεφύγει μια συζήτηση, αλλά σε μερικές είναι οφθαλμοφανές ότι δεν πρέπει να πάνε προς κάπου αλλου. Δλδ αν έχει ένα θρεντ, "εδω λέμε για ινταστριαλο-ποπ-γκραντζ αλμπουμς", αν μπεί κάποιος και αρχίσει τις άσχετες παπαριές, μου φαίνεται είναι λογικό κάποιος να του πει "επ φίλος, άλλη παραλία είναι δω" και στο κάτω κάτω δεν είναι καν αστυνόμευση.
    Τέλος σε βάθος χρόνου, ούτε καν αυτό το μοντερειτινγκ θα χρειάζεται, αφού θα πάρει τον δρόμο του σιγα-σιγα.
    Kill the wise one!

  4. #34

    Default

    Μόλις είχα αυτή την κουβέντα με carheart και, αν χρειαστεί, θα βρεθεί κάποιος.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #35
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Παιδιά να πω και γω τη γνώμη μου πριν συνεχίσω το τρολλάρισμα στο υπόλοιπο φόρουμ.

    Όπως περίτρανα αποδεικνύει και το ηλεκτρονικοπερίεργο θρεντ, στο οποίο έχουν μπει γύρω στους 100 τρουμέταλλους και άλλα τόσα τρολλς, το ηαρ μας είναι ένα φόρουμ που οι περισσότεροι διαβάζουν σχεδόν τα πάντα, ανεξάρτητα από τον τίτλο του θρεντ. Αν νομίζετε ότι οι ραπαράιας του φόρουμ θα βλέπουν στον τίτλο "Duran Duran" και θα λένε "α, αυτό δε με ενδιαφέρει, δε το διαβάζω, ας δω τι λένε στο "true fucking metal warriors sodomize the indie queen" θρεντ", ε είστε λίγο γελασμένοι.

    Αν το θέμα πάει στο "θέλουμε περισσότερο moderating", πέρα από γελασμένοι είστε και τρομαχτικοί.

    Αν πάλι το ηαρ σας φαίνεται δυσβάσταχτο, πέρα από τη λύση του εξμποξ, ναι, υπάρχουν και άλλα φόρουμζ, τελευταία φορά που κοίταξα τα περισσότερα ήταν δωρεάν.

    Τέλος, δεν είμαι στο ΒΡΑΚΙ του ντράγκονλορντ για να ξέρω τι σκέφτεται για το ηαρ, αλλά όπως το κόβω οι εποχές που ήθελε/θέλαμε_και_οι_υπόλοιποι το ηαρ να γίνει το μεγαλύτερο φόρουμ στον κόσμο και να έρχεται συνεχώς νέος κόσμος και να κάνουμε νέες γνωριμίες και ηαρ μίτινγκς και να γαμάμε πρώην μεταλλικών φιλαρακίων μας έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  6. #36
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Εγώ τα είπα, χέστηκα κι αν χωριστούν, χέστηκα κι αν δεν χωριστούν.

    Πάντως δάσκαλε, γιατί δεν ξέρεις να διαβάζεις...

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    προσπαθουν εδώ και πόσες σελίδες να εξηγήσουν κάτι πολύ απλό στον ρούθλες, αλλά αυτός δεν νιώθει. αντε να προσπαθησω κι εγώ.

    ρουθλες παλικαρι μου, αυτοί που παραπονιούνται για τους λαδωμενους πολεμιστες και τους ξεκιολιασμενους αρουραιους, το κανουν γιατι τους εχουν σπασει τα παπαρια επειδη τα βλέπουν σε ΑΣΧΕΤΑ τόπικς.
    Όταν βγαίνει μια και λέει "ανοίγω ένα άγνωστο θρεντ με άγνωστο σε μένα τίτλο στο μιούζικ δισκάσιον και ξενερώνω που στο μιούζικ δισκάσιον ενός μέταλ φόρουμ βλέπω πράγματα περί μέταλ, σε ένα θρεντ που μου ήταν άγνωστο", ε η λογική λέει πως 1+1 κάνει δύο και πως οι πιθανότητες να δεις σε κάτι άγνωστο σε σένα εδώ μέσα κάτι σχετικό με μέταλ είναι μεγάλες.

    Δεν είναι ΑΣΧΕΤΑ τόπικς. Είναι άγνωστα. Ετυμολογική ανάλυση κλπ ξέρεις να κάνεις φαντάζομαι, δες τι σημαίνει. Να ήταν το παράπονο για τα άσχετα τόπικς να πω πάσο. Αλλά δεν ήταν.

    Και για να στο κάνω λιανά με παράδειγμα. Ανοίγει ένα θρεντ με τίτλο Chozzen Phate πχ. "Ω θεοί" σκέφτεται κάποιος, "ανορθόγραφος τίτλος, παίζει να είναι τίποτα τρελό προγκ ροκ ξέρω γω" ή για "τεχνικές πρεξίματος με βελονάκι"(!), το ανοίγει όλο περιέργεια και χαρά και βλέπει θρεντ για αλήτες μαλλιάδες χεβιμεταλάδες(οκ, και λίγο προγκ, αλλά κυρίως us power) και ξενερώνει, ποιος του φταίει; Το κεφάλι του το ηλίθιο προφανώς φταίει που βλέπει στο ER κάτι άγνωστο στον τίτλο(μην μου πεις πως τους ήξερε τους chozzen phate) και περιμένει αυτό το θρεντ να μην είναι σχετικό με μέταλ σε ένα μέταλ φόρουμ.

    Τώρα πλιζ, μη μου σκοτίζετε τον πούτσο πια, μάθετε 10 γαμημένες ελληνικές λέξεις τι σημαίνουν, σκεφτείτε λίγο πριν γράψετε και μη ζητάτε και τα ρέστα όταν λέτε μαλακίες. Φιλικά πάντα.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  7. #37
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Ruthless View Post
    Ανοίγει ένα θρεντ με τίτλο Chozzen Phate και βλέπει θρεντ για αλήτες μαλλιάδες χεβιμεταλάδες(οκ, και λίγο προγκ, αλλά κυρίως us power)
    Αυτό λατρεύω στους τρουμέταλλους. Το σχόλιο στην παρένθεση δηλαδή. Σε φάση "το ξεκαθαρίζω για να μη παρεξηγηθώ, μη μπει κανένας τρου και πει ότι ΔΕΝ ΞΕΡΩ".

    Περιμένω σχόλιο Ραπαράια "ρούθλες άκου Chozzen Phate αλλά μη δηλώνεις χεβιμεταλλάς, πες ότι σου αρέσουν τα ΠΡΟΓΚΡΟΚΑΚΙΑ ρε παιδί μου".


    (εμένα πάντως κάτι σε ποικιλία ορεκτικών μου φέρνει το όνομα)
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  8. #38
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Καμία σχέση με προγκ ροκ, το προγκ στην παρένθεση πάει όσο πάει στους queensryche και άλλους του τότε, αλλά αυτοί σε αντίθεση με άλλους είναι περισσότερο us power από progressive.

    Κατά τα άλλα χαίρομαι που σε διασκέδασα, και επίσης φαντάγκο, να παράδειγμα αγνώστου θέματος.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  9. #39
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Καταρχήν ρε ντραγκονλορντ γιατί κολλησες για άλλη μια φορά στα δικά μου λεγόμενα ΜΟΝΟ λες και ξεκίνησα εγώ το φλειμ?
    Ποστάρω κάτι, πετάγεται ο άλλος λεει τη μαλακία του, κ έρχεται μετα ο φθόγγος με την πρόταση του με την οποία απλώς συμφωνω, και στη συνέχεια στηρίζω, ΠΡΟΦΑΝΩΣ με υπερβολές, ε γιατί έτσι. Για τον χαβαλέ.

    Ρούθλες καθυστέρα, ΠΡΟΦΑΝΩΣ, και πάλι, δεν περιμένω να μη δω μέταλ θρέντς και αγοράκια με κολάν απο'δω κι απο'κει και ΠΡΟΦΑΝΩΣ μου είναι αδιάφορη η ύπαρξή τους και ΠΡΟΦΑΝΩΣ ως έχουν τα πράγματα δεν έρχομαι να κλαφτώ που πέφτω σε μέταλ θρέντς. Το επιχείρημα μου είχε απλώς σκοπό να δείξει τι ωραία και καλά θα περνούσα αν χωρίζονταν τα φόρουμ σε μέταλ και μη μέταλ και έπαυε να συμβαίνει αυτό.

    Στην τελική κι μένα στ'αρχίδια μου αν θα χωριστεί ή όχι. δεν είμαι δα και κάνας φοβερός πόστερ του μιούζικ. Ειπώθηκε μια πρόταση απο ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ και, άφου την επεξεργαστηκα, απλώς είπα 2 λόγους για τους οποίους
    θα μ'άρεσε να γινει αυτό που προτείνει.
    Last edited by Drumsick; 14-05-2009 at 01:11.

  10. #40
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Ωραία, μπορείς να μην κάνεις ηλίθια ποστς από εδώ και μπρος που δεν ξέρεις τι γράφεις και θα γλιτώνουμε όλη τούτη τη μανούρα.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  11. #41
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Μάθε ρε βήτο νεοελληνικά να πούμε, που χρειάστηκε να στα ζωγραφίσουμε για να πάρεις γραμμή, και μετά έλα να το παίξεις έξυπνος.

  12. #42
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    Quote Originally Posted by Sotos_The_Tequiler View Post
    [...] είναι θέμα μαλακίας μερικών χρηστών.
    σιγά μη φτιαχτεί ξεχωριστό φόρουμ επειδή 2-3 καμένοι μπαίνουν και τα κάνουν μπάχαλο.
    ε λοιπόν, ταρατατζούμ ταρατατζούμ, καλά τα λέει ο σώτος.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  13. #43
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Μάθε ρε βήτο νεοελληνικά να πούμε, που χρειάστηκε να στα ζωγραφίσουμε για να πάρεις γραμμή, και μετά έλα να το παίξεις έξυπνος.
    Τι να ζωγραφίσεις μωρή καθυστερημένη; Που ή οι μπάφοι στα κάψαν τα εγκεφαλικά κύτταρα, ή απλά αγνοείς την έννοια της λέξης άγνωστος.

    Αλλά όπως είπα και πριν, σκεφτείτε λίγο τι γράφετε και μη ζητάτε και τα ρέστα όταν γράφετε μαλακίες. Κλασσική ηλίθια.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  14. #44
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ξαναπές μια αυτό με τους μπάφους. Ίσως την τρίτη καταφέρεις να ακουστεί πετυχημένο και "ΩΤΙΣΟΥΠΕ".

  15. #45
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    βασικα ειναι λιγο ενοχλητικο πλεον...πρεζακια καποτε εμενα λογο ψυχεδελειας η τι σκατα ειχες στο μυαλο σου

    καμμενα κυτταρα για Χ που το ειπε η κοπελα πινει απο καμια φορα κανα κερασμα απο αυτο που πινει η μιση ελλαδα....

    ρε μπας και εισαι στο ΝΕ.Ο.Σ.?

    επισης αντιλαμβανεσε οτι κανεις το ΙΔΙΟ ακριβως που εκανε και στο αλλο?

Similar Threads

  1. (non-metal)
    By nikolasfluxus in forum Music Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 22-01-2009, 12:06
  2. New greek metal forum(oxi mono new metal xaxaxax)
    By Darklimbo in forum Self-Promotion
    Replies: 10
    Last Post: 03-10-2006, 03:22
  3. do you NEED metal? - Underworld 11/7
    By TheHiddenHand in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 12-07-2006, 19:36
  4. Merge metal & non-metal?
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 107
    Last Post: 31-12-2004, 17:57
  5. Metal metal metal
    By The_Painless in forum Music Discussion
    Replies: 245
    Last Post: 18-08-2004, 14:43

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •