View Poll Results: να γίνει σπλιτ?

Voters
60. You may not vote on this poll
  • ναι

    28 46.67%
  • όχι

    32 53.33%
Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 207

Thread: metal/non metal forum

  1. #16
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    ενοειται διαχωρισμος αλλιως υπαρχει και η λυση να μαζευτουμε οι μεταλς του φορο και οι υπολοιποι και να παιξουμε μαπες.Oι ηττημενοι αποχωρουν μια και καλη

    3-4 ΠΟΥΣΤΑΚΙΑ τα αναλαμβανει το πτυσσομενο μου
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  2. #17
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    συστάσεις στα μετρημένα άτομα που κάνουν μαλακίες, ειδικά σε άτομα που μπήκαν πρόσφατα στο φόρουμ και μπήκαν με πολλή "φόρα", συστάσεις και ξύλο στον παπαράια γιατί είναι μέγιστος φορουμικός πρήχτης και χεβυ-μεταλ-αττενσιον-χορ.
    Δεν είναι δυνατόν 2-3 καρακαριόληδες να μπαχαλιάζουν το σύμπαν και με άσχετα ποστς.

    Στην τελική οι υπόλοιποι αγνοήστε τους, και μην απαντάτε στα ποστς... χάρη τους κάνετε για να συνεχιστεί το μπάχαλο, την προσοχή σας θέλουν.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  3. #18

    Default

    Στο μεταξύ ο Dragonlord μάλλον είναι κατά επειδή αυτός θα τραβήξει όλη τη μανούρα της δημιουργίας των νέων φόρουμ και τα λοιπά είναι και λίγο κάπως πρακτικά είναι η αλήθεια. Θα πρέπει να γίνει και ένα φόρουμ για γενικά τόπικς του τύπου "η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική" και τα λοιπά, αλλιώς δεν έχει νόημα.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  4. #19
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    OXI

  5. #20

    Default

    Είμαι κατά γιατί το έχουμε κάνει στο παρελθόν και δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος. Εννοώ ότι ο διαχωρισμός των μουσικών συζητήσεων θα είχε ένα νόημα αν είχε τόση κίνηση το music που να πρέπει να το χωρίσουμε κάπως. Αυτό δε συμβαίνει. Το θέμα που ξεκίνησε την όλη συζήτηση επιμένω πως είναι θέμα moderating και όχι διαχωρισμού. Τρανή απόδειξη το thread από το οποίο ξεκίνησε: Το "ηλεκτρονικο_περίεργα ξέρω'γω" φωνάζει τόσο πολύ "τρουμέταλλερς κιπ αγουέι" όσο και το "νον-μέταλ φόρουμ" - ίσως και παραπάνω.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #21
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Είμαι κατά γιατί το έχουμε κάνει στο παρελθόν και δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος. Εννοώ ότι ο διαχωρισμός των μουσικών συζητήσεων θα είχε ένα νόημα αν είχε τόση κίνηση το music που να πρέπει να το χωρίσουμε κάπως. Αυτό δε συμβαίνει. Το θέμα που ξεκίνησε την όλη συζήτηση επιμένω πως είναι θέμα moderating και όχι διαχωρισμού. Τρανή απόδειξη το thread από το οποίο ξεκίνησε: Το "ηλεκτρονικο_περίεργα ξέρω'γω" φωνάζει τόσο πολύ "τρουμέταλλερς κιπ αγουέι" όσο και το "νον-μέταλ φόρουμ" - ίσως και παραπάνω.

    Ε, μπορεί να γίνει κάτι τετοιο λοιπόν?
    Kill the wise one!

  7. #22

    Default

    Δεν ξέρω, αυτό είναι εντελώς άλλη κουβέντα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #23
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Eδώ ή ανοίγω νέο θρεντ?
    Kill the wise one!

  9. #24

    Default

    Αν θέλει η πλειοψηφία πιο αυστηρό moderating προφανώς πρέπει να το συζητήσουμε. Η γνώμη μου πάντως είναι ότι δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά ποστς όπως το "δε γουστάρω να μπαίνω σε τόπικ με άγνωστους τίτλους και να βλέπω ιδρωμένους μεταλλάδες", γιατί μετά που σταματάει αυτό; Το επόμενο θα είναι "δεν μπορώ να μπαίνω στο er που είναι ένα κυρίως μουσικό φόρουμ και να βλέπω κώλους στο sexion", "δεν μπορώ να μπαίνω στο cinema/dvd και να βλέπω συζήτηση για το lost, κάντε ξεχωριστό forum για σειρές" κλπ. Μλκίες παραδείγματα αλλά βαριέμαι να σκεφτώ κάτι_πιο_πετυχημένο τώρα. Εννοώ ότι αυτά είναι προβλήματα του καθενός και μόνος του οφείλει να τα λύσει, γι'αυτό και πρότεινα τη λύση εξμπόξ που αποδεδειγμένα χαλαρώνει! Τώρα να μου πείτε ότι εμποδίζονται συζητήσεις, οκέη, αυτό να το δεχτώ - αλλά σχεδόν η μισή ευθύνη είναι αυτού που θα δώσει τόση σημασία σε ένα ασόβαρο ποστ του razor καλή ώρα που θα καταλήξει να πάει αλλού η συζήτηση. Δηλαδή εντάξει, τσαντίζεστε με τον ρέηζορ.
    "Why can't we all just get along?"
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #25
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Διασκεδαστικο να ζηταει ο κοσμος εδω αστυνομευση ...

    Φανταζομαι εαν τυχαια βλεπαμε αντιστοιχες συζητησεις του admin/moderators απο κρυφο subforum για τετοια προπτικη τι θα γινοταν
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  11. #26
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    αλλά σχεδόν η μισή ευθύνη είναι αυτού που θα δώσει τόση σημασία σε ένα ασόβαρο ποστ του razor καλή ώρα που θα καταλήξει να πάει αλλού η συζήτηση. Δηλαδή εντάξει, τσαντίζεστε με τον ρέηζορ.


    ολα μου τα ποστ τα ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ μια σοβαροτητα
    ντραγκον μην αφησεις τους μπουληδες να κανουν οτι θελουν, καντο για το μπροκας χελμ μπλουζακι που εχεις
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  12. #27
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Αν θέλει η πλειοψηφία πιο αυστηρό moderating προφανώς πρέπει να το συζητήσουμε. Η γνώμη μου πάντως είναι ότι δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά ποστς όπως το "δε γουστάρω να μπαίνω σε τόπικ με άγνωστους τίτλους και να βλέπω ιδρωμένους μεταλλάδες", γιατί μετά που σταματάει αυτό; Το επόμενο θα είναι "δεν μπορώ να μπαίνω στο er που είναι ένα κυρίως μουσικό φόρουμ και να βλέπω κώλους στο sexion", "δεν μπορώ να μπαίνω στο cinema/dvd και να βλέπω συζήτηση για το lost, κάντε ξεχωριστό forum για σειρές" κλπ. Μλκίες παραδείγματα αλλά βαριέμαι να σκεφτώ κάτι_πιο_πετυχημένο τώρα. Εννοώ ότι αυτά είναι προβλήματα του καθενός και μόνος του οφείλει να τα λύσει, γι'αυτό και πρότεινα τη λύση εξμπόξ που αποδεδειγμένα χαλαρώνει! Τώρα να μου πείτε ότι εμποδίζονται συζητήσεις, οκέη, αυτό να το δεχτώ - αλλά σχεδόν η μισή ευθύνη είναι αυτού που θα δώσει τόση σημασία σε ένα ασόβαρο ποστ του razor καλή ώρα που θα καταλήξει να πάει αλλού η συζήτηση. Δηλαδή εντάξει, τσαντίζεστε με τον ρέηζορ.
    "Why can't we all just get along?"
    δεν είναι θέμα να get along ρε συ. είναι ότι πλέον δεν ανοίγονται θέματα/δεν γίνονται κριτικές δίσκων κλπ γιατί ο άλλος (όπως κι γώ) δεν χαλαλίζει να σπάσουν τα νεύρα του για να προσπαθεί να συνεννοηθεί με τον κάθε 12χρονο που θεωρεί έξυπνο να τρολάρει. τελος πάντων, ίσως ο χωρισμός σε μεταλ/μη μεταλ φορουμ δεν έχει νόημα, αλλά όπως και να'χει πρέπει να γίνει κάτι. έχει παρατραβήξει το αστείο.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Το θέμα που ξεκίνησε την όλη συζήτηση επιμένω πως είναι θέμα moderating και όχι διαχωρισμού.
    χοχο, σε πιάσαμε! από το αντίστοιχο θρεντ "Merge metal and non-metal" τότε http://www.electricrequiem.com/forum...849#post238849

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Μετά από το τελευταίο πανηλίθιο topic του warlord τα είδα όλα.ΟΚ με πείσατε πως δε θέλω metal forum.Υπάρχει πρόταση του solo από ιδρύσεως του er να μην υπάρχουν ξεχωριστά metal και non metal forums αλλά μόνο ένα "Music Discussion" που να τα έχει όλα.Οπότε όποιος λέει πως "ακούει metal κι όχι μουσική" θα μπορεί εύκολα να καταλάβει πως αυτό δεν είναι ένα forum που απευθύνεται σ'αυτόν και να μη μας ζαλίζει το μπέοντα.Υπάρχει από την άλλη κι ο κίνδυνος να γεμίσουν βλακείες και κάποια ωραία τόπιξ του νον μέταλ όπου ως τώρα γίνεται μια χαρά συζήτηση.Δεν ξέρω,ψηφίστε/πείτε απόψεις και βλέπουμε..
    Οπότε με άλλα λόγια και το merge έγινε για moderation λόγους, δηλαδή ποστ χρηστών που σπάγαν αρχίδια. Τέσπα, για να μη παρεξηγιόμαστε ο κύριος λόγος που το υποστηρίζω εγώ είναι για να γίνει πιο δυνατό και το non-metal, να έρχεται πιο πολύς κόσμος και να μη γράφομαι σε άλλα φόρουμ. Τα άλλα ναι, δεν νομίζω ότι αξίζουν πολύ συζήτηση.

    έντιτ: ωραίο prediction επίσης στο τέλος του παλιού ποστ ε
    Last edited by phthoggon; 14-05-2009 at 00:01.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    δεν είναι θέμα να get along ρε συ. είναι ότι πλέον δεν ανοίγονται θέματα/δεν γίνονται κριτικές δίσκων κλπ γιατί ο άλλος (όπως κι γώ) δεν χαλαλίζει να σπάσουν τα νεύρα του για να προσπαθεί να συνεννοηθεί με τον κάθε 12χρονο που θεωρεί έξυπνο να τρολάρει. τελος πάντων, ίσως ο χωρισμός σε μεταλ/μη μεταλ φορουμ δεν έχει νόημα, αλλά όπως και να'χει πρέπει να γίνει κάτι. έχει παρατραβήξει το αστείο.
    Μα δεν καταλαβαίνω γιατί "σπάνε τα νεύρα σου" άμα γράψει κάποιος και καμία μαλακία. Ούτε καταλαβαίνω γιατί πρέπει να προσπαθήσεις να συνεννοηθείς με όποιον τρολλάρει, τον γράφεις απλά. Γενικά, κι εγώ αυτό που λέει ο wom σκέφτηκα, έχω συνηθίσει να με πρήζετε επειδή έκανα κάποιον ban ή γενικότερα λόγω αυστηρότητας σε ορισμένα θέματα, μη μου τα γυρνάτε τώρα!
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #30
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Αν θέλει η πλειοψηφία πιο αυστηρό moderating προφανώς πρέπει να το συζητήσουμε. Η γνώμη μου πάντως είναι ότι δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά ποστς όπως το "δε γουστάρω να μπαίνω σε τόπικ με άγνωστους τίτλους και να βλέπω ιδρωμένους μεταλλάδες", γιατί μετά που σταματάει αυτό; Το επόμενο θα είναι "δεν μπορώ να μπαίνω στο er που είναι ένα κυρίως μουσικό φόρουμ και να βλέπω κώλους στο sexion", "δεν μπορώ να μπαίνω στο cinema/dvd και να βλέπω συζήτηση για το lost, κάντε ξεχωριστό forum για σειρές" κλπ. Μλκίες παραδείγματα αλλά βαριέμαι να σκεφτώ κάτι_πιο_πετυχημένο τώρα. Εννοώ ότι αυτά είναι προβλήματα του καθενός και μόνος του οφείλει να τα λύσει, γι'αυτό και πρότεινα τη λύση εξμπόξ που αποδεδειγμένα χαλαρώνει! Τώρα να μου πείτε ότι εμποδίζονται συζητήσεις, οκέη, αυτό να το δεχτώ - αλλά σχεδόν η μισή ευθύνη είναι αυτού που θα δώσει τόση σημασία σε ένα ασόβαρο ποστ του razor καλή ώρα που θα καταλήξει να πάει αλλού η συζήτηση. Δηλαδή εντάξει, τσαντίζεστε με τον ρέηζορ.
    "Why can't we all just get along?"

    Όχι, δεν έχει να κάνει με το ότι κάποιος δεν θέλει τρουμέταλλους στο φόρουμ.
    Αυτό θα ήταν ηλίθιο και κατα δεύτερον, σύμφωνα με το πως προχωράει το ηαρ σε βαθος χρόνου, δεν συμβαδίζει με την λογική του.
    Αυτό που χαλάει τους περισσότερους, είναι ότι υπάρχουν κάποια θρεντ, στα οποία γίνεται μια ωραία συζητησούλα και τσουπ, πετάγεται ένας παπάρια και γαμεί την συζήτηση. Και ναι, μπορέις να τον γράψεις στον μπούτσο σου. Για πόσο όμως ή πόσο εύκολο είναι ενώ πχ έχει τύχει και έχει κάνει 6 ποστς στην σειρά? Εκεί είναι το θέμα.
    Ή αυτό που είπαν αρκετοί πιο πρίν. Και να θέλει κάποιος να κάνει ένα θρέντ με διάφορα καλούδια, θα αρχίσουν οι παπαριές και ξενερώνει.
    Δλδ ξερώ γω, είπε ο παπάριας τσουτσέκια τους λαμπ οφ γκαντ, γιατί λέει δεν παίζουν θρας. Λες και χέστηκα εγώ τι θεωρεί θρας ο παπάριας ή με ενδιαφέρει εν τέλει το να κολλήσω στο τι είδος παίζουν τα τσουτσέκια και όχι στο ότι εν τέλει γουστάρω την μουσική που βγάζουν.

    Και δεν μιλάμε για αστυνόμευση. Μιλάμε απλά να γίνεται ότι έγινε πχ τώρα και στο ηλεκτρονικο_περίεργα. Μπαίνει κάποιος και κατ επανάληψη ποστάρει οφτοπικ πράγματα? Είτε διαγραφή ποστ, είτε μεταφορά, είτε δενξερωκαιγωτι.
    Kill the wise one!

Similar Threads

  1. (non-metal)
    By nikolasfluxus in forum Music Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 22-01-2009, 12:06
  2. New greek metal forum(oxi mono new metal xaxaxax)
    By Darklimbo in forum Self-Promotion
    Replies: 10
    Last Post: 03-10-2006, 03:22
  3. do you NEED metal? - Underworld 11/7
    By TheHiddenHand in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 12-07-2006, 19:36
  4. Merge metal & non-metal?
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 107
    Last Post: 31-12-2004, 17:57
  5. Metal metal metal
    By The_Painless in forum Music Discussion
    Replies: 245
    Last Post: 18-08-2004, 14:43

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •