View Poll Results: να γίνει σπλιτ?

Voters
60. You may not vote on this poll
  • ναι

    28 46.67%
  • όχι

    32 53.33%
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 196 to 207 of 207

Thread: metal/non metal forum

  1. #196
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Έλα, μην κάνεις τον μαλάκα και εσύ.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  2. #197
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    ο "ανοιχτόμυαλος-ακομπλεξάριστος" (εσύ) προσπαθεί να με πείσει για το μήκος της ψωλής των εγκυκλοπαιδικών του γνώσεων και να με ταπώσει. Τα συμπεράσματα δικά σου.
    καμια σχεση ομως.δεν με νοιαζει να δειξω τις γνωσεις μου,δεν με ενδιαφερει μεσω ενος φορουμ να εκτεθουν οι αποψεις μου σε ατομα που δεν ξερω και ουτε θα ειχα ορεξη ποτε να γνωρισω (οχι επειδη ειναι μεταλλαδες,αλλα επειδη εχουν τη ιδια αντιμετωπιση που εχεις εσυ προς οτιδηποτε "εξωτικο",αλλοι λιγοτερο και αλλοι στον υπερτατο βαθμο).
    και στην τελικη,εσυ εισαι εκεινος που μιλας για ΑΝΩΤΕΡΕΣ μουσικες.Δεν μιλησα εγω για ανωτεροτητες και αλλες μαλακιες.τωρα αν σε εθιξε η συγκριση,οκ.
    οταν ρωτησα "Το μεταλ ποια σκηνη επηρεασε πλην της μεταλ σκηνης ή το μεταλ ποια σκηνη δημιουργησε η οποια να εχει παρει τις βασεις απο το μεταλ αλλα να μην θεωρειτε καργα μεταλ",στο ρωτησα οχι για να υποτιμησω το μεταλ,αλλα για να σου δειξω πως εχεις αδικο που υποτιμας εσυ ενα μουσικο ειδος που δεν ξερεις.

    οτι και να γινει,οτι και να σου πω,δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να πειστεις.ακομα και οταν σου μιλαω με ατρανταχτα επιχειρηματα για καποια πραγματα εσυ συνεχιζεις να σολαρεις,και τελικα καταληγεις στην απαξιωση του "αντιπαλου" μιας και δεν εχεις επιχειρηματα.ειστε τα παιδια ενος ΑΝΩΤΕΡΟΥ θεου,ειπαμε.

    Ειναι τελικα τυχαιο πως ακομα και μπροστα στα ματια σας αν σας δειξουμε κατι,εσεις οι ΑΝΩΤΕΡΟΙ δεν θα μπορεσετε να το δειτε?
    Ποιος ειναι ο λογος ρε Φορντ που ειστε ΤΟΣΟ κλειστομυαλοι?δλδ φερε μου αυτον που σας εκανε αυτο το κακο να τον πλακωσω στις σφαλιαρες.μονο εσεις ειστε ετσι.ΜΟΝΟ ΟΜΩΣ.
    Ο ενας λεει "ακουω και αρτ ροκ" λες και ειναι κατι τοσο μακρυνο απο το χεβυ μεταλ που πρεπει να νιωθει τρομακτικα ανοιχτομυαλος.
    Καλα για ρουθλεςς δεν μιλαω,αυτος αν ακουσει sacred reich θα κοκκινησει απο ντροπη γιατι θα θεωρησει στιγμιαια τον εαυτο του "πανκοσπορο".
    και μετα με λετε εμενα κολλημενο.ναι,ειμαι καρακολλημενος στο πανκ (και παντα θα ειμαι) αλλα μου αρεσουν και αλλα 1002 πραγματα.τα οποια δεν εχουν καμια συγγενεια με το πανκ.

    Τελικα το συμπερασμα που εβγαλα μετα απο τοσα χρονια ειναι οτι για εσας τα πραγματα πανε ως εξης:στην μια πλευρα το μεταλ,στην αλλη τα ΣΚΑΤΑ.δεν εξηγειται αλλιως.
    Last edited by Reject; 03-09-2009 at 21:24.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  3. #198
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    πω φίλε.θρεντ καφενείο.μόνο για μερακλήδες.
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  4. #199
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Ρε μαλάκα, επίτηδες το κάνεις;

    Κάτσε να στα πω αργά και καθαρά:

    1. Γουστάρω πολύ το πανκ. Κάποια, αρκετά περισσότερα από ότι ο μέσος Έλλην ακροατής.

    2. Σέβομαι πολύ την επιρροή του πανκ στην μουσική που ακούω, κάτι που έχω γράψει πολλάκις στο παρελθόν προσωπικά απευθυνόμενος σε σένα. (Το 'χεις ψιλοκάψει ε

    3. το "ΚΑΤΩΤΕΡΟ" ήταν ΕΙΡΩΝΙΚΟ. Αν δεν ξέρεις τι θα πει η λέξη, πες μου να στην εξηγήσω. Τσίγκλισμα που έλεγες ότι γουστάρεις; Σημαίνει πάντως πως δεν θεωρώ το πανκ κατώτερο. Τι σκατά αναλογία έκανα με το φαΐ; Πιο ξεκάθαρη γίνεται; Εκτός αν πιστεύεις πως θεωρώ η γεύση είναι αντικειμενικό μέγεθος μετρήσιμο.

    4. Όταν μου αραδιάζεις επιχειρήματα για την σκηνή σου, που αν θες τα αναλύουμε κάποια άλλη στιγμή και μετά μου μοστράρεις την ερώτηση-κεραυνό "ενώ το μέταλ τι;", ακόμα και αν δεχτώ ότι είσαι μπαμπουΐνος και δεν το έπιασες το ειρωνικό, έχεις μπει στο ίδιο τριπάκι να βγεις εσύ ανώτερος. Στην καλύτερη για σένα η δικαιολογία σου είναι "Αυτός το ξεκίνησε κυρία".

    5. Ποια αντιμετώπιση έδειξα εγώ προς ο,τιδήποτε εξωτικό; Ποιο εξωτικό; Τι ναρκωτικά παίρνεις; Με ποιον με μπερδεύεις;

    6. Όλα τα παραπάνω είναι στάχτη στα μάτια σου. Σκατά είναι το πανκ σου και πεθαμένο, μουσική για πρεζόνια τελειωμένα της Τούμπας που δεν ξέρουν ότι έχουμε 2009.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  5. #200
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Μην κάνεις έντιτ ρε παπάρα. Γράψε και δεύτερο.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  6. #201
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Quote Originally Posted by Griffith View Post
    πω φίλε.θρεντ καφενείο.μόνο για μερακλήδες.
    Ώπα, δηλαδή στα άλλα τόπικς δεν είναι καφενείο; Μαλακία σας.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  7. #202
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    1.οκ
    2.οκ (οχι ψιλο,εντελως)
    3.οκ
    4.ηταν ωραιο το τσιγκλισμα μου παντως-πουστικο.δεν εθιξα ευθεια το μεταλ,αλλα σε εβαλα σε κακο τριπακι.
    5.εξωτικο=περα απο τα τετριμμενα και συνηθισμενα μουσικα γουστα μας ρε χαλβα.
    6.η Τουμπα δεν εχει πρεζονια,μονο σουρωμενους.τα μεταφεραμε στον ηρακλη τα ζακια.και μονο που εχετε παντως στην συνομοταξια σας αζορ και ρουθλεςς,εχετε κλεισει σαν μουσικη σκηνη.κριμα που δεν εισαι βαζελος να σε αρχισω στο δουλεμα περι επικου μεταλ,οι γκευβροι ειστε(οπως και οι παοκτσηδες) γνωστες κλασσικομεταλ λουλες.

    ασε με τωρα να βγω καμια βολτα ακομα,9μιση πηγε.
    Last edited by Reject; 03-09-2009 at 21:36.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #203
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    4. Κανένα τριπάκι. Μόνο απορίας: Γιατί μου τα λέει αυτά;
    5. Σώπα. Εγώ πότε έθιξα τα εξωτικά δεν ξέρω. Μια φορά μόνο στο δίλημμα μιουζ-ρέντιοχεντ είπα "Ομπιτσουαρι". Ακούω πάρα πολλά εξωτικά.
    6. Ο Ρέηζορ ξαναλέω είναι στους τοπ 5 πόστερς.

    Καλή τσάρκα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  9. #204
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Να πω κι εγώ τη μαλακία μου, δεν έχει νόημα ο διαχωρισμός, απλά γιατί: πού θα μπουν threads πχ για System of a Down, Rammstein κλπ κλπ.; Εκεί κι αν θα γίνει μπάχαλο.
    Η μόνη λύση κατ'εμέ, έκκληση για μείωση της μαλακίας και αυστηρότερο moderating. Ειπώθηκαν όλα αυτά απ'ό,τι βλέπω αλλά κάνω μια σούμα.

  10. #205

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Να πω κι εγώ τη μαλακία μου, δεν έχει νόημα ο διαχωρισμός, απλά γιατί: πού θα μπουν threads πχ για System of a Down, Rammstein κλπ κλπ.; Εκεί κι αν θα γίνει μπάχαλο.
    Εμ. Φαντάσου μπάχαλο αν κάποιος κακομοίρης πάει και βάλει ράμσταην στο μέταλ φόρουμ. Μαλακίες, γενικώς ο μόνος λόγος που θα σκεφτόμουν το διαχωρισμό θα ήταν να είχε τόοοση κίνηση που να δυσκολευόταν κάποιος να παρακολουθήσει, όπως πχ είχε γίνει με το διαχωρισμό general-death to polls.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  11. #206
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    αν γίνει ο διαχωρισμός δεν θα ξέρω που θα γράψω μιας και έχω αποφασίσει να μην έχω παρωπίδες στα αυτιά μου.
    Δεν ξέρω αν είναι κακό να ακούς στον νταλκά σου The Fall και Swans , να σε πιάνει να βάζεις στο πικ απ , Dead Kennedys και να κάνεις τεράστιο ταξίδι να δεις Anthrax Suicidal Tendencies και Sacred Reich.
    Να έχεις στο σπίτι σου δισκογραφία Nick Cave (και όλα τα γύρω γύρω) Einsturzende Neubauten (και όλα τα γύρω γύρω) Depech Mode και παραδίπλα maiden , metallica (3 πρώτα εντάξει? ) ozzy , και από κάτω Skynyrd , ZZ-TOP molly hatchet.
    Και στο απέναντι ραφάκι 4ad και factory μαζί με όλο το manchester των 90's.

    όποιος θέλει να βάζει ταμπέλες και παρωπίδες είναι γούστο του , αλλά εμένα με τα στενά προσωπικά μου γούστα δεν θα μου κόψει κανένας την καύλα να ακούω καλή μουσική.
    Ομοίως και σε ένα ανοιχτό φορουμ, αν κάποιον τον θεωρώ "παπάρα" απλά προσπερνάω τι λέει.

    (απελπιστικά άσχετο συμπέρασμα , /join #care)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #207
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Η μόνη λύση κατ'εμέ, έκκληση για μείωση της μαλακίας
    good luck with that.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

Similar Threads

  1. (non-metal)
    By nikolasfluxus in forum Music Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 22-01-2009, 12:06
  2. New greek metal forum(oxi mono new metal xaxaxax)
    By Darklimbo in forum Self-Promotion
    Replies: 10
    Last Post: 03-10-2006, 03:22
  3. do you NEED metal? - Underworld 11/7
    By TheHiddenHand in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 12-07-2006, 19:36
  4. Merge metal & non-metal?
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 107
    Last Post: 31-12-2004, 17:57
  5. Metal metal metal
    By The_Painless in forum Music Discussion
    Replies: 245
    Last Post: 18-08-2004, 14:43

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •