Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΑΠΟ COMICS ΚΑΙ ANIME

  1. #1
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΑΠΟ COMICS ΚΑΙ ANIME

    Ένα free γκάλοπ, να δούμε που κινούμαστε ως άνθρωποι (γιατί, μη το γελάμε, η επιλογές αυτές δείχνουν πολύ εύκολα το χαρακτήρα του καθενός).

    Ποιοι είναι οι αγαπημένοι σας αρσενικοί και θηλυκοί ήρωες από comics και anime; Και γιατί; (αν δε σας κουράζει)
    ART IS A BLAST!!!

  2. #2
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Προσωπικά, για να ξεκινήσω την ψηφοφορία, επιλέγω από θηλυκούς χαρακτήρες τη Revy του Black Lagoon από anime (Revy, άσε αυτό το Γιαπωνέζο φλώρο και παντρέψου με! Σου υπόσχομαι δικό σου σκάφος και έντεκα παιδιά που θα πυροβολούν με το θανατηφόρο style σου!!!) και την Ava από το Sin City: A Dame To Kill For (τελικά είμαι αυτοκαταστροφικός στις επιλογές μου, με αυτές τις δυο γκόμενες οι πιθανότητες επιβίωσης είναι 0,000001/100). Από άντρες, πάλι, θα δηλώσω τον απερίφραστο έρωτά μου (που λέει ο λόγος, μην το πάρετε σοβαρά, είπαμε, ακούμε και Manowar) για το Ρόρσαχ (δεν είμαι βέβαιος για το πως γράφεται στα Αγγλικά) από τους Watchmen, καθώς, αν και φασιστοειδές, είναι ο ήρωας με την πιο ψαγμένη ψυχοσύνθεση που έχω δει ποτέ σε comic, και τον αθάνατο Gluttony του Full Metal Alchemist (μόνο και μόνο γιατί κατάφερνε να προκαλεί γέλιο στις πιο ανατριχιαστηκές σκηνές του anime και γιατί, ενώ ήταν σαν ανάποδο γαμώτο, κυκλοφορούσε με τη θεά Lust στο πλευρό του!!!)
    ART IS A BLAST!!!

  3. #3
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Rorschach, γιατί πέρα του ότι αποτελεί τον πιο ολοκληρωμένο χαρακτήρα που έχει δημιουργηθεί, αποτέλεσε αφετηρία για να αλλάξει λίγο το όλο σκηνικό της δημιουργίας αντίστοιχων χαρακτήρων. Το chapter της φυλακής, οι σκηνές με τους μονολόγους του είναι μάλλον η κορυφή ενός τεράστιου comic.

    Hiruma από Eyeshield 21, γιατί είναι η αποκορύφωση των χαρακτήρων που μπορούν να φτιάξουν οι Ιάπωνες. Λίγη δύναμη, πανέξυπνος και με απίστευτες ατάκες. Κλισέ αλλά μετράει.

    Spider Jerusalem , προφανείς λόγοι .
    Miyamoto Musashi (Vagabond). Γιατί με αυτόν τον χαρακτήρα ο Inoue κατάφερε να εισάγει έναν εξ ολοκλήρου δυτικό χαρακτήρα, άσχετα αν η μυθολογία είναι ασιατική. Ένας χαρακτήρας που αλλάζει άποψη και στάση ζωής αλλά, το σημαντικότερο, καταλαβαίνεις γιατί το κάνει σε αντίθεση με άπειρα narutards παραδείγματα. Ότι πιο κοντινό σε δυτικό κόμικ έχει εμφανιστεί στην ιαπωνική σκηνή

    Corto Maltese. Δεν ξέρω αν τον γράφω σαν χαρακτήρα ή για την αίσθηση που δίνει ολόκληρο το κόμικ αλλά και πάλι πρέπει να μπει.

    Ayanami Rei (nge). Γιατί έχει κόκκινα μάτια και μπλε μαλλιά

  4. #4
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Δεν έχω διαβάσει πολλά κόμικ αλλά ο Γαλάτης κοντούλης με τα φτερά στο κράνος παραμένει τρελό κόλλημα

    Για ανιμέ δεν ξέρω / δεν απαντώ
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  5. #5

    Default
















    Και λίγη σοβαρότητα.






    Όλοι οι υπόλοιποι είναι ψείρες.

  6. #6
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    και τον αθάνατο Gluttony του Full Metal Alchemist (μόνο και μόνο γιατί κατάφερνε να προκαλεί γέλιο στις πιο ανατριχιαστηκές σκηνές του anime και γιατί, ενώ ήταν σαν ανάποδο γαμώτο, κυκλοφορούσε με τη θεά Lust στο πλευρό του!!!)
    Καταλαβαίνεις όμως πως ήταν σαν ο καθυστερημένος αδελφός της οπότε όπως και να ήταν εμφανισιακά δεν έπαιζε ρόλο ε.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #7
    Senior Member Midnight's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    497

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Quote Originally Posted by Midnight View Post
    και τον αθάνατο Gluttony του Full Metal Alchemist (μόνο και μόνο γιατί κατάφερνε να προκαλεί γέλιο στις πιο ανατριχιαστηκές σκηνές του anime και γιατί, ενώ ήταν σαν ανάποδο γαμώτο, κυκλοφορούσε με τη θεά Lust στο πλευρό του!!!)
    Καταλαβαίνεις όμως πως ήταν σαν ο καθυστερημένος αδελφός της οπότε όπως και να ήταν εμφανισιακά δεν έπαιζε ρόλο ε.
    Δεν ήταν καθόλου καθυστερημένος, φίλε μου, δε μπορείς να προσβάλεις την καλύτερη ψυχοσύνθεση του Full Metal Alchemist
    Ναι, ρε, εννοείται ότι δεν είχε σχέση η εμφάνιση...απλά όταν στα τελευταία επισόδεια που είχε πεθάνει η Lust είδα την έκφρασή του εκεί που την έψαχνε πραγματικά τρελάθηκα, ο τύπος ένιωθε, και ας μην το έδειχνε γενικά!
    ART IS A BLAST!!!

  8. #8
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    ...σαν να είχε χάσει τη μάνα του ή τη μεγάλη αδερφή του.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  9. #9
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    john difool
    απο το ινκαλ.. μεγιστος αντι ηρωας.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #10
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default









    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  11. #11
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    ερικ καστελ ρε μαλακα

    εχεις το μου

  12. #12
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    ναι, αλλά Τζίμυ Γκραντ.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  13. #13
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default


  14. #14
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Πάντως, εάν είχα να διαλέξω ένα μοναχά, αυτό ίσως να ήταν το Storm! Μιλάμε για ασύλληπτη ατμόσφαιρα και σκίτσο! Βγάζει και κάτι από Φραζέτα και το πράγμα εκτοξεύεται σε διαγαλαξιακές τροχιές! Τσεκάρετε άφοβα!

    Προτροπή: να διαβάζεται υπό τους ήχους τού...
    Last edited by Ra Pariah; 15-05-2009 at 13:29.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  15. #15
    Kenny Dalglish mrmaiden's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    St. James's Gate Brewery, Dublin
    Posts
    1,275

    Default

    Eric Castel FTW!!!

    Kai vevaia Mplek Ma tin arkouda!!!!

    Kai fysika ennoeitai oti o theos einai o:
    Brotherhood Without Banners

Similar Threads

  1. 24 HOUR COMICS DAY HELLAS 2007
    By euthimisk in forum Comics/Cartoons
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-2008, 19:45
  2. VIDEOGAMES OST - ANIME OST
    By Coil in forum PC & Games
    Replies: 12
    Last Post: 27-01-2008, 15:51
  3. ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 24 HOUR COMICS DAY HELLAS 2006
    By euthimisk in forum Comics/Cartoons
    Replies: 1
    Last Post: 21-02-2007, 14:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •