Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: ATP Festival 8-10 Mαΐου / Minehead

  1. #1
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default ATP Festival 8-10 Mαΐου / Minehead

    Ξεκινήσαμε που λέτε 7 τύποι χαράματα Τρίτης 5 Μαΐου για το Λονδίνο. Φτάσαμε, κάτσαμε 3 μέρες, περάσαμε όμορφα και γελάσαμε αλλά επειδή εκεί πήγαμε για κάποιον σκοπό, θα πούμε για το φεστιβάλ.
    Στο οποίο φεστιβάλ φτάσαμε μετά από τρεξίματα που 'χαμε με τρένα και λεωφορεία και κούραση. Αλλά άξιζε τον κόπο. Το απόγευμα της Παρασκευής φτάσαμε στο Minehead και στις εγκαταστάσεις Butlins. Τρομερός χώρος και οργάνωση, είχε ότι μπορείς να φανταστείς (ακόμα και water park, λολ) και τα δωμάτια πολύ ωραία. 160 λίρες για 3 μέρες φεστιβάλ (όχι μαλακίες, ΦΕΣΤΙΒΑΛΑΡΑ ε) και διαμονή νομίζω ήταν πολύ καλή φάση. Έχει 3 σκηνές, ευτυχώς πολύ διαφορετικές από του roadburn. Και λέω ευτυχώς γιατί εδώ και οι 3 ήταν πολύ μεγάλες όπως και ο χώρος από κάτω για το κοινό. Στεγάζονταν κάτω από τεράστιες σκηνές φανταστείτε κάπως έτσι , με φοβερό ήχο και όλα τα ωραία.

    Anyway, κατά τις 5 που λέτε ήμασταν εκεί και ήδη είχαν ξεκινήσει να παίζουν μπάντες. Εγώ έχασα Grouper που ήθελα πολύ να δω και είχα ενοχληθεί λιγάκι αλλά σήμερα μάλλον δεν με νοιάζει καθόλου. Έχασα και τους HEALTH που μ' ενδιέφεραν πολύ να δω αλλά τρώγαμε εκείνη την ώρα ΤΣΑΜΠΑ και ΟΣΟ ΘΕΛΑΜΕ στο εστιατόριο του atp οπου και η κοιλιοδουλεία υπερίσχυσε :/

    SLUMBER KILLED BY RAYS OF THE NEW RED SUN ARISING

    Πρώτη μπάντα λοιπόν οι M83. Τους είχαμε δει πριν κάμποσους μήνες όταν είχαν έρθει Ελλάδα, παρέα με 2 καλά παιδιά
    Αυτή τη φορά ήταν μόνο 3 επί σκηνής, ωραία ατμόσφαιρα γενικά, το μισό live ήταν σαν trance party, προτιμούσα την πρώτη φορά που τους είδα αλλά κι εδώ δεν με χάλασαν. Μπράβο στα παιδιά και στην γκόμενα που αδυνάτισε κι έγινε ΩΡΑΙΟ ΜΟΥΝΑΚΙ.

    DREAMER WAKENS TO THE SPECTRAL GAZE OF LIGHT RAYS SHINING

    Έπειτα ήρθαν οι Devo. Στην ίδια σκηνή του Pavillion με τους M83, σκάσανε με κέφι και όρεξη, ντυμένοι (τι περίεργο) με κίτρινες στολές όλοι τους. Πλάκα είχαν αν και δεν τους χόρτασα και πολύ γιατί καθόμουν πίσω και χάζευτα το merch.

    BLACK STEED CARRIES HIM ACROSS THE ASTRAL SAND

    Έπειτα πήγα στην σκηνή Reds, όπου έπαιζαν οι Pink Mountaintops. Αυτή που λέτε είναι η μπάντα του Stephen McBean, ναι αυτού του τύπου από Black Mountain. Οι οποίοι μουσικά δεν είχαν και πολύ σχέση με τους Black Mountain αλλά ο ήχος ήταν όμοιος πράγμα που προδίδει πως το παιδί έχει ξεχωριστό και προσωπικό μουσικό ύφος και ακόμα κι αν δεν γνωρίζεις ότι είναι αυτός, πιθανολογουμένως να το καταλάβεις. Ψυχεδελικοί και νόστιμοι, σε κάποιες φάσεις θα έλεγα bluesy έκατσαν για κανα σαρανταπεντάλεπτο και την έκαναν. Η μία εκ των 2 κοριτσιών επί σκηνής πρέπει να ήταν η Amber Webber ε!

    RIDES ALONE - IS THE MAN FROM THE MAGIC CARAVAN

    Έπειτα βγήκαν οι Jesu, του Justin Broadrick. Μελωδίες, drone, όγκος ήταν τα συστατικά μιας συνταγής πρωτόγνωρης σε μένα αφού δεν είχα ακούσει νότα Jesu στο παρελθόν, ή δεν θυμάμαι τέλος πάντων, δεν έχω ασχοληθεί μαζί τους. Στο μισό live ήμουν με κλειστά μάτια κι αυτό για να δώσω λίγο παραπάνω focus στην αίσθηση της ακοής. Δυνατοί.

    I BELIEVE THE SIGNS OF THE REPTILE MASTER

    Τελευταία μπάντα γι' απόψε, Electric Wizard. Πόλεμος. Τίγκα ήχος που σ' έστελνε στον διάολο, Liz Buckinghum δέκα φορές πιο γκομενάρα απ' ότι νόμιζα και μπουνταλάς ντράμμερ να πέφτει σαν ζώον πάνω στα ντραμς και να τα γαμάει όλα. Έπαιξαν και Funeralopolis. Αλλά όχι Dunwich, μαλάκες. Μοναδικό μείον τα φωνητικά που έπρεπε να είναι πιο χαμηλά και οι καθυστερημένοι seciuritάδες (κυρίως ένας βασικά) που πήγαινε ο κόσμος να κάνει crowd surfing και πήγαιναν και τους τραβουσαν με τσαμπουκαλίδικο στυλ έξω.

    SUNBOUND SPACEPOD RISING FASTER

    Η επόμενη μέρα επιφύλασσε μπόλικα πράγματα. Στις πρώτες ώρες ποτσάραμε και δεν είδαμε τίποτα κι επειδή οι άλλοι ήσαν μαλάκες και ξόδευαν τον χρόνο στα φρουτάκια και στο Time Crisis, πήγα μόνος μου να δω κατα τις 6:30 λίγο Young Marble Giants. Συμπαθέστατοι, χαλαροί κι αταίριαστοι με το φεστιβάλ όπως αναμενόταν, οι γέροντες έδωσαν μια καλή εμφάνιση στους λίγους (σχετικά με τον χώρο του Centre Stage) που ήμασταν από κάτω.

    EARTH DRENCHED IN BLACK UNDER STARLESS SKY ABOVE

    Μετά από κανα δίωρο (αφού πήρα διάφορα από το merch κλπ) πήγα να δω Harvey Milk. Βαρετοί και στα 10 πρώτα λεφτά έφυγα.

    MAN ON THE MOUNTAIN SETS FREE THE HOLY DOVE

    Πάμε στο stage του Pavillion για Beirut. Απογοήτευση ψιλό κι αυτοί, ξενέρωσα κιόλας που εκτέλεσαν το αγαπημένο μου κομμάτι ίσως (Guyamas Sonora) με άθλιο τρόπο, έπαιξαν και μπόλικα κομμάτια από τον τελευταίο δίσκο που δεν έχω ακούσει και γενικά μούφικο live στο σύνολο του (είχε μερικές πολύ όμορφες στιγμές οφείλω να ομολογήσω αλλά ως εκεί), δυσκολεύτηκα να φύγω επειδή ήταν τίγκα στα ΜΟΥΝΑΚΙΑ.

    LOOK ONTO THE RAYS OF THE NEW STONER SUN RISING

    Centre Stage για να δούμε τους Sleepy Sun, από περιέργεια έτσι.
    Τι καλά, μόλις πέτυχα την πιο ευχάριστη έκπληξη του φεστιβάλ. 6 καμμένοι πιτσιρικάδες χίπηδες δίνουν μία από τις πιο ωραίες εμφανίσεις του τριημέρου, στα πρώτα κομμάτια ανατρίχιασα, οι τύποι ήταν η γέφυρα μεταξύ του πρώιμου sabbathικού χέβι ροκ (όπως πολύ σωστά είχε επισημάνει ο Neuroscar) και 70s prog. Μετά κάπου έχασα την μπάλα με τον ήχο τους, έχουν μπλέξει πολλά πράγματα, καταπληκτικοί. Χορός, κέφι και πολύ πλάκα από την τραγουδίστρια η οποία τη μία έτρεχε να ρίχνει πετσέτες για να σκουπίσει μπύρα που 'χε χυθεί στο πάτωμα και την άλλη έριχνε καμιά κλωτσιά στα καπούλια του τραγουδιστή. Εξαιρετικές φωνές κι οι δύο, τσίμπησα το βινύλιο 12 λίρες και να τους ακούσετε γιατί γαμάνε.

    SONIC TITAN RIDES OUT ON CLOUDS OF NEW HORIZON

    Αφού τελείωσαν και αυτά τα παιδιά, ήρθε η ώρα για Jesus Lizard. Ο David Yow είναι ο πιο καμμένος τύπος που παρεβρέθηκε σ'αυτό το φεστιβάλ, φρικαρισμένος όσο πάει έκανε στους σεκιουριτάδες χαβαλέ με τις μαλακίες του. Stage diving με το μικρόφωνο και 5 άτομα να του κρατάνε το καλώδιο όσο κάνει crowd surfing και απομακρύνεται καμιά δεκάρα μέτρα από την σκηνή. Σάπιος τύπος με βλαμένο χιούμορ, πήγαινε και τους άλλαζε ακόμα και τα φώτα, φιγούρα μεγάλη. Σπάσανε τα πάντα στο πέρασμα τους, για κάτι παραπάνω από μιάμιση ώρα και τελείωσαν με το καλύτερο κομμάτι που θα μπορούσαν: Gladiator. Αύριο πάλι.

    LOOK ONTO THE RAYS OF THE NEW STONER SUN RISING

    ...

    SONIC TITAN RIDES OUT ON CLOUDS OF NEW HORIZON

    Καλά δεν καταλάβατε τόση ώρα; Για τους Sleep μιλάω. Κάθεσαι και περιμένεις, και βλέπεις 3 τύπους να σκάνε στην σκηνή και αναρωτιέσαι αν όντως είναι αλήθεια, αυτό που περίμενες τόσους μήνες να δεις. Έναν βλαμένο Pike να πουλάει το ροκσταριλίκι του και να νιώθει σαν να 'ναι ακόμα 20, Cisneros με γνήσια σοβαρότητα και ειλικρίνεια απέναντι στην μουσική που μοιράζει και ο Hakius αμίλητος και σκεπτικός. ΠΑΡΤΑ ΣΤΗ ΜΑΠΑ, HOLY MOUNTAIN και τρέχα γύρευε. Αλλαγή σκηνικού, όλα αποκτούν ζωή στην σκηνή και το πλήθος μαζί. Σχεδόν όλο το Holy Mountain ακούστηκε εκείνο το βράδυ, αποσπάσματα από το Doposmoker και ένα unreleased κομμάτι που δεν βγήκε ποτέ στην επιφάνεια. Μία ώρα και σαρανταπέντε λεπτά αξέχαστης εμπειρίας. Εξαιρετική εμφάνιση, αποσβολωμένοι όλοι και πάμε για ύπνο.

    Την επόμενη μέρα και τελευταία, Κυριακή, είχε πάλι ένα σκασμό πράγματα να δεις. Ευτυχώς δεν είχα χορτάσει όπως στο Roadburn που σε κάποια φάση ήμουν στο τσακ να πω: όχι άλλη μπάντα.
    Γι'αυτό λοιπόν από νωρίς στο Centre Stage για Hush Arbors! Μόλις την προηγούμενη μέρα ήρθαν στο fest και δεν τους είχα δει και καθόλου για merchandise κλπ, ακουστικ/φοκ πολύ ωραίοι και ένα καλό ξεκίνημα για το υπόλοιπο της ημέρας.

    Pavillion μετά για Shearwater! (ζήλεια casshern)
    Για τους οποίους είχα χαμηλές προσδοκίες αλλά ευτυχώς μου έδειξαν πόσο λάθος είχα. Καταπληκτική μπάντα, έπαιξαν σχεδόν όλο το Rook, άψογη εκτέλεση κομματιών, κάθε τόσο άλλαζαν θέσεις για να παίξουν τα όργανα και ο drummer φοβερός θεός, θα μπορούσε να παίζει στους Manowar (έχει και τ' όνομα Thor Harris, ΛΟΛ).

    Αγόρασα και το Rook τελικά (το οποίο είχε και vinyl αλλά είπαμε, επιλεκτικά αγοράζουμε τέτοια).

    Eίχε και Grails εκείνη την ώρα αλλά προτίμησα τους απο πάνω αφού με κέρδισαν επάξια.

    Μετά μετά, τι είχαμε μετά; Α ναι, για αρκετή ώρα τίποτα ιδιαίτερο, κατά τις 7:45 πήγα να δω Killing Joke οι οποίοι ήταν ψιλοαπογοήτευση και μετά από κανά μισάωρο έφυγα. Έτσι κι αλλιώς δηλαδή θα το έκανα, πήγα να πιάσω θέση κάγκελο δεξιά στο Pavillion για να είμαι μπροστά από τον Jason Pierce. Στις 8:45 λοιπόν βγαίνουν οι Spiritualized. Πολύ καλή εμφάνιση, θα προτιμούσα βέβαια τελείως διαφορετικό setlist (ήταν χειρότερο από αυτό της Αθήνας) αλλά ποιός χέστηκε, θα τους δω όπως θέλω τον Δεκέμβρη στο Λονδίνο πάλι. Α, τελευταίο κομμάτι που έπαιξαν ήταν Spacemen 3 το take me to the other side

    Μετά κανά δίωρο άραγμα και ξανά για Jesus Lizard όπου βγήκε ο άλλος ο καμένος κι έλεγε ότι η χτεσινή εμφάνιση ήταν για γκέη και τώρα θα δουν τι έχει να γίνει και τέτοια. Προφανώς κι έλεγε μαλακίες γιατί κάτι σαν το χτεσινό δεν επαναλήφθηκε και έπαιξαν και ένα μισαωράκι λιγότερο, παρόλα αυτά καλή ήταν η δεύτερη εμφάνιση.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  2. #2
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Και πάμε τώρα ξανά για τα μεγάλα πράγματα, η ώρα πλησιάζει μία μετά τα μεσάνυχτα και οι Sleep ξαναστήνουν και βγαίνουν στην σκηνή. Αυτή τη φορά έχω πάει μπροστά μπροστά και κάθομαι κάτω απο τον Al. Και πάμε πάλι ένα σωρό από το Holy Mountain, και όσα δεν έπαιξαν χτες (κανα δυο ήταν αυτά) και διασκευή Sabbath έπειτα από το λακωνικό "Tony Iommi is your friend" και Dopesmoker ξανά. Και κάπου εκεί αποθεώνονται από το κοινό. Το κοινό το οποίο ήταν εμφανώς λιγότερο από χτες αλλά φωνάζει με τόσο μεγάλη ένταση που 'ναι σαν 5 φορές περισσότεροι από χτες. Και ο Al βουρκώνει και το ίδιο κι εγώ από την συγκίνηση, "Thank you all so much, this means a lot to us and we feel we're going to see you again soon" και κάπου εκεί γίνεται ο απίστευτος πανικός κι έχω ξεφύγει τελείως, 10 χρονών αλλά σταρχίδιαμ γιατί αυτές είναι οι στιγμές που μ'αρέσουν πιο πολύ, χαμένος αυτοέλεγχος.
    Και σκάει "this is a new song from the old days, never played before" και παίζουν μια δεκάλεπτη κομματάρα στο μονότονο ύφος του Dopesmoker και αποθεώονται για πολλοστή φορά από το κοινό, και μερικά δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο μικρός μαλλιάς δεν αντέχει και σπάει, παρατάει το μπάσο και πηγαίνει κι αγκαλιάζει τον Hakius με δάκρυα στα μάτια, και κάπου εκεί κοιτάζω χαμένος και με παίρνουν τα ζουμιά αυτομάτως, τον αφήνει και πηγαίνει στον Pike που δεν έχει πάρει πρέφα τι έγινε και τον βάζει τα χέρια του σαν αρκουδάκι γύρω από την μέση του βλαμένου, και ο άλλος ξαφνιάζεται και ανταποδίδει την αγκαλιά, ο Cisneros σηκώνεται και φεύγει, οι υπόλοιποι τελειώνουν το κομμάτι, χαιρετάνε και αδειάζουν στην σκηνή. Δέος.

    Δεν περιγράφεται πόσο τρομερό ήταν αυτό το live από κάθε άποψη, μπορώ να λέω εύκολα πως είναι ότι καλύτερο έχω δει στην ζωή μου. Εύχομαι ειλικρινά αυτή η εμφάνιση να σταθεί αφορμή και να σηματοδοτήσει το reunion μίας από τις μεγαλύτερες μπάντες των τελευταίων χρόνων.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  3. #3
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    h trixa kagkelo.
    moynh

  4. #4
    Senior Member lab's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    xiliomod
    Posts
    2,689

    Default

    Ο Βικοτνις τα πε ολα.

    Εγω σαν πιο κολλημενος στονερας θα πω μερικα διαφορετικα πραγματακια μιας και ειδα τις μισες μπαντες απο τον Μαριο καθως δεν με ενδιεφεραν οι περισσοτερες. (Τοσο καιρο ελεγα πως θα παω σλιπ οχι atp!)

    Πινκ μαουνταιν τοπς πολυ ωραια μπαντα. Διασκεδαση, μπλουζ, χορος και γενικα ωραιο κλιμα.
    Jesu μια απο της καλυτερες χειροτερες εμπειριες της ζωης μου. Τετοια μαυριλα, τετοιο τριπ, τετοιος ογκος με οδηγησαν στο να τους αγαπησω μιας και περυσι ολλανδια δεν ειχα δωσει πολυ σημασια. Παρολο τα ντραμ μασινια που γενικα με ξενερωνουν ηταν ανετα στην 5αδα του φεστ.Αλλα.
    Ελεκτρικ γουιζαρντ δεν τους ειχα δει ελλαδα , ακυρωσαν και περυσι στο ροουντμπερν και τους ειχα αχτι. Σαπιο τιμιο λαιβ. Λιζ οντως μουναρα απο κοντα. Ηχος απο την κολαση και φωνη του σατανα. Στο δευτερο κομματι το δεξι μου αυτι σταματησε να λειτουργει μιας και βρεθηκα πολυ κοντα στα ηχεια και αποσυρθηκα πιο πισω για να τους απολαυσω. Μεγαλο λαιβ γενικα, αλλα.
    Μπειρουτ απογοητευση τους περιμενα καλυτερους.
    Χαρβευ μιλκ μετριοι ως αδιαφοροι.
    Σλιπυ σαν τρελη μπαντα με τρελη τραγουδιστρια, Χιπιδες, σαμπαθικοι, φωναρες, Αλλα.
    Τζισους λιζαρντ δεν ειχα ακουσει μεχρι να ανακοινωθουν για atp και να πουμε ολοι ω μαλακα τζισους λιζαρντ. Ωραια μπαντα, ενεργεια,σπασιμο. Κυριως απευθυνονται σε κοινο απο πουστρες τυπου καλκι. Εδω το αλλα δεν το βαζω καθολου.
    Σπιριτουαλισντ ωραια φαση για να σαι με κοπελιτσα παραλια ή κατι τετοιο αλλα γενικα δεν μου καναν κλικ. Ο βικοτνικ λεει οτι εφταιγε το σετ λιστ.
    Γκρειλς ηθελα να δω. Δεν εχω ακουσει πολυ πραμμα αλλα οτι ειχα ακουσει μου αρεσε. Ηθελα να δω και Αμος. Πολυ ωραια μπαντα. Πολυ ωραιο λαιβ. Αμος στην κοσμαρα του να τρεχει πανω κατω να σταματαει και να ξεκιναει τα κομματια οταν γουσταρει αυτος. Μεγαλος ντραμερ. Τιμιο λαιβ και αυτο. Αλλα.
    Δις γουιλ ντιστρου γιου μετριοτητα. Δεν ξαναπηγαμε τζισους λιζαρντ για να τους δουμε(οχι οτι καιγομασταν κιολα). Δεν με τραβηξαν
    ΑΛΛΑ ΣΛΙΠ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ.
    ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΛΑΙΒ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΣΑΜΠΑΘ. ΤΟ ΠΙΟ ΧΕΒΥ ΛΑΙΒ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΡΥΘΜ ΣΕΞΙΟΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

    ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΖΟΥΣΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΝΑ ΝΑ ΝΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΡΙΓΙΟΥΝΙΟΝ.

    Αυτα. Οταν θυμηθω κατι αλλο θα ξαναγραψω.

  5. #5
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Για την ψωλοζητιάνα δεν έκανες αναφορά.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  6. #6
    Senior Member lab's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    xiliomod
    Posts
    2,689

    Default

    Μαλλον δεν το θελεις.

  7. #7
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    δακρυσα ρε μλκς αστοδιάλο
    I must have some booze. I demand to have some booze

  8. #8
    Senior Member themisomagos's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    thessaloniki wannabe
    Posts
    539

    Default

    χαχαχχιυχα.

    σλιπ.
    τι να πεισ.
    σλιπ.
    θέλω τον αλ για κολλητό μου.
    δίνω το λαμπ πίσω./
    γίνεται?
    Mono ELECTRIC kai Katholou REQUIEM!

    http://www.youtube.com/watch?v=2EfJ6K9c2Vk

  9. #9
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΜΩΡΗ ΠΟΥΣΤΑΡΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΣΟΥ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑ.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  10. #10
    Φλοϋδιστής iorulezz's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Γιου Κει, Σέβεντις
    Posts
    214

    Default

    Τους Sleepy Sun δεν τους περιμενε κανεις. Ηρθαν, γαμησαν, εφυγαν. Χιπηδες αγαπημενοι, σαν τον σουολεν, μας ειπαν την ιστορια τους και χαθηκαν μεσα σε μια μπλε ψυχεδελικη αυρα.

    Οι Wizard οδηγησαν ενα τριπ απο baby woodrose. Τοτε καταλαβα πρωτη φορα τι ειναι αυτο το φυτο. Η φωνη αν δεν ηταν του σατανα, ηταν του pinhead. Ηταν πολυ δυνατα, αλλα ερχοταν απ' τον Αδη. Δεν τους ειδα, τα ματια μου ηταν κλειστα, αλλα μου χαιδεψαν το μυαλο.

    Υπνος. Τρεις πανω στη σκηνη. Εχουμε ολοι αγχος. Τι θα γίνει τωρα; Μολις παιχτηκε η πρωτη νοτα καταλαβα. Αφυπνησε το νευρικο μου κυκλωμα ενας ηχος που δεν ειχα ξανακουσει. Δεν ηξερα καν οτι υπαρχει στη φυση. Τι ηταν μεγαλυτερο, τα κομματια ή η εμπειρια; Νομιζω κανεις δε νοιαζεται.

    Ευτυχως που πηγαμε.
    Last edited by iorulezz; 12-05-2009 at 23:22.
    You must try some of my purple berries, I been eating them for six or seven weeks now. Haven't got sick once.

  11. #11
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    το καλυτερο αβαταρ του EAR^^^

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    539

    Default

    .
    Last edited by Out Of The Body; 22-09-2009 at 01:48.

  13. #13
    Φλοϋδιστής iorulezz's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Γιου Κει, Σέβεντις
    Posts
    214

    Default

    Το φυτό με το όνομα Hawaiian Baby Woodrose (Argyreia nervosa) είναι νόμιμο (σχεδόν) σε όλες τις χώρες της γης. Εγώ δεν έχω καμία σχέση με παράνομες ουσίες
    Καλά κάνεις, είναι απ' τα πράγματα που αξίζει να ζηλέψει κανείς.

    ΥΓ 00i00 θενξ για το αβαταρ
    Last edited by iorulezz; 12-05-2009 at 23:17.
    You must try some of my purple berries, I been eating them for six or seven weeks now. Haven't got sick once.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    539

    Default

    .
    Last edited by Out Of The Body; 22-09-2009 at 01:47.

  15. #15
    Φλοϋδιστής iorulezz's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Γιου Κει, Σέβεντις
    Posts
    214

    Default

    Ενταξει φιλε, δεν ηθελα να σε θυμωσω. Φτανει το οφφτοπικ.
    Sleep
    You must try some of my purple berries, I been eating them for six or seven weeks now. Haven't got sick once.

Similar Threads

  1. Fly Beyond Festival
    By novembrine in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 28-04-2008, 00:45
  2. Festival P.O.F.P.P. 13-14/12
    By Swollen in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 13-12-2006, 13:39
  3. Ejekt Festival
    By metamelia2 in forum Live Reports
    Replies: 6
    Last Post: 05-06-2006, 23:54
  4. Up the hammers Festival
    By up_the_hammers_Festival in forum Live & Events Talk
    Replies: 16
    Last Post: 28-05-2006, 14:45
  5. 1st No Hope Festival
    By Giorgos in forum Live Reports
    Replies: 33
    Last Post: 11-12-2003, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •