Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Oi Polloi-Six Of The Best cd (2001)

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    ε καλά τώρα ,μην τρελένεστε επειδή σβηστίκαν τα links. Στην τελική κάντε το pm να τελιώνει η ιστορία. Δεν είναι και κάτι τραγικό ,ας χαλαρώσουμε. Και δεν ξέρουμε την νόλα που μπορεί να πέρασαν τα παιδιά με νομικά θέματα επί του ζητίματος. Και στην τελικά Ε ΔΕΝ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ρε 'συ Άλρξ ούτε φιώθηκε κανένας....................

    Αντιπαθές αντιπαθές αλλά και γαμώ τις κινήσεις έχει.
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  2. #17
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    μονο εσυ μπορεις να με ηρεμησεις κωστα.
    τι διαολο,μυοχαλαρωτικος εισαι?
    η αληθεια ομως ειναι οτι θεωρειται αντιπαθες.οχι απο εμας,το ξαναλεω.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    και ο παπας οταν ψοφησω θα με διαβασει,δεν εχει σημασια αυτο.
    δλδ ρε συ καρ,μιλαμε για "κρυφα" λινκ,οχι για "γκραου παρτα στην μαπα σου",και μαλιστα απο μπαντες που ειτε δεν υπαρχουν,ειτε δεν εχουν προβλημα!
    αν δλδ μιλησω με τον τραγουδιστη των οι πολλοι,και δεν εχει προβλημα και μου το δηλωσει,θα ειναι ολα καλα?εταιρεια ετσι και αλλιως δεν εχουν!ουτε οι δισκοι τους πωλουνται στα μεηνστρημ δισκαδικα!
    καταλαβαινεις πως εχω δικιο,δεν εισαι χαζος.τον φοβο σου δεν μπορω να καταλαβω εγω,δλδ τι σκατα πιεσεις μπορεις να εχεις δεχτει?μου φαινεται αστειο καποιος να ασκει πιεσεις σε ενα μουσικο φορουμ ενω το νετ ειναι γεματο μπλογκς που δινουν αβερτα προσβαση σε μουσικες μεηνστρημ καλλιτεχνων!
    εντιτ-χαχα,νταξει,καταντα τρομακτικα αστειο να βλεπω να διαγραφονται λινκς απο μπαντες σαν τους attitude adjustment,που κυκλοφορησαν τον δισκο τους σε 1000 κοπιες απο την εταιρεια του kalv των χερεσυ!αυτοι που θελουν να πετυχουν πληγμα στην παρανομη διακινηση μουσικης πετυχαν διανα με την in your face records...κατηργημενη απο το 1992,χωρις να εχει δωσει τα δικαιωματα των δισκων της πουθενα....
    παρανοια.
    υποσχομαι καρχαρτ,αν ποτε κανω μπαντα και βγαλω δισκογραφικη δουλεια,να μην το μαθεις και να την ποσταρω εδω.με τα λινκς και με ολα.
    Τα λινξ δεν είναι κρυφά, μια χαρά εντοπίζονται. Δεύτερον, ξαναλέω, δεν μπορώ να ξέρω ποιές μπάντες δεν υπάρχουν ή δεν έχουν πρόβλημα. Για το τι σκατά πιέσεις μπορεί να έχει δεχτεί το forum, άστο. Πραγματικά άστο, από όσες από αυτές γνωρίζω έχω φρικάρει, ενώ είμαι βέβαιος πως δεν ξέρω ούτε τις μισές από όσες έχουν λάβει χώρα.

    Για να τελειώνουμε, δες αυτόν τον επαγωγικό συλλογισμό : Εγώ ξέρω εσύ και εσύ λες εμένα πως oi polloi δεν εχει προβλημα και δεν διαγραφω λινκ και φίλοι; φίλοι.

    δες τον άλλον : εγώ δεν ξέρω έναν άλλον και άλλος λέε εμένα πως χ_ανεξαρτητοι δεν εχουν προβλημα και δεν διαγραφω λινκ και άγνωστοι; άγνωστοι.

    και έρχεται η y εταιρία x_ανεξάρτητων που κάποτε έκαναν μια συλλογή σε μια μικρούλα εταιρία που είχε ένα διανομέα και κάτι γνωστούς και έπεσαν υπογραφές και σίγουρα υπήρξαν κάποια τηλεφωνήματα και τελοσπάντων τώρα κοίτα! πήρε τα δικαιώματα η nuclear blast! η peaceville! η χ,y,z!, και θα ρθει να ζαλίζει τα αρχίδια του ντραγκονλορντ.

    Οπότε εσύ καλό παιδί και δεν διαγράφω τα λινκς σου, αλλά ο άλλος; Αν κάποιος καμμένος χεβιμεταλλάς τύπου Glacier τυχαίνει να έχει πατέρα ΜΕΓΑΛΟΔΙΚΗΓΟΡΟ (αναρωτηθείτε γιατί ο εκδότης cult ελληνικού blackmetal εντύπου που απασχόλησε τατιάνες δεν μπήκε ποτέ φυλακή) και θελήσει να πάει τον Αλέξανδρο Μπάρκα μέσα; Ήδη κινδυνεύουμε από την αστυνομία της αισθητικής εδώ, λες να θέλουμε και κανονική;

    Όλα αυτά σου φαίνονται τραβηγμένα. Και εμένα τέτοια μου φαίνονται, αλλά το θέμα με το ΠΟΙΟΤΙΚΟ ίντερνετ είναι να υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας. Και επειδή ο κώλος αυτού που θα την πληρώσει δεν είναι αυτός του rapidshare uploader αλλά του κατόχου του σέρβερ, τα λινκς σβή-νο-νται. Όλα. Δες το αλλιώς, είναι πανεύκολο να γίνει αλλιώς η φάση, και να μην υπάρχει ανησυχία για τίποτα.

    Τώρα αν θες να κάνουμε κουβέντα επί της ηθικής του ζητήματος, να το αναγάγουμε σε πολιτιστικά πλαίσια, κανένα πρόβλημα, άλλωστε τόνισα πως δεν πολυθέλω πια να σβήνω λινκς. Νομίζω πως δε θα διαφωνήσουμε σε κάτι πέρα από αυτά.

    Πολλές φορές μάλιστα έχω μπει στον πειρασμό να κατεβάσω το album πριν διαγράψω το λινκ, αλλά αυτό είναι ύψιστη αρχιδιά και τελικά ποτέ δεν συνέβη. Κουβέντα να γίνεται.

  4. #19
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    οκ.με επεισες.δεν ειναι φταιξιμο δικο σου.και δεν το λεω ειρωνικα,μιλαω σοβαρα.
    αλλα ειναι χοντρο ξενερωμα ρε γμτ.....
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  5. #20
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    ρε σεις σοβαρα, δεν υπάρχει πιο γελοίο πράγμα την σήμερον από το βρεις να κατεβάσεις έναν δίσκο
    στο παρελθόν έχουν υπάρξει 2 ειδών θεματάκια

    ένα νομικό για το οποίο ποτέ δεν μάθαμε επισήμως τι ακριβώς επαίχτη
    (κι εδώ που τα λέμε δεν είναι και κανένας υποχρεωμένος να εξηγήσει)

    κι ενα φορουμικό όπου ο κάθε καθυστερημένος βικότνικ
    πόσταρε μυριάδες λινξ την ημέρα και χανόταν η μπάλα
    και εμπόδιζε την διεξαγωγή σοβαρών συζητήσεων!

    οπότε βρε λεοντιαδη γραφε ενα σχολιάκι τύπου
    "ΣΟ μην το σβήσεις" "carfart εχει εξαντληθεί ο δίσκος κλπ κλπ"
    ή "οποιος δεν το βρισκει ας στειλει πμ"
    και ολα θα πανε κατ ευχην

    edit: ειστε και nerds και γραφετε πιο γρηγορα κι απ τον ισκιο σας

  6. #21
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    εγραψα ρε φρουσακο πουλεν μου,οτι ειναι εξαντλημενος μπλα μπλα μπλα απο την αρχη...αλλα ειδες την εξηγηση.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #22

    Default

    Όλα λυμένα λοιπόν, κατεβάστε και το νέο της Madonna.

    http://rapidshare.com/files/21524102/madonna.rar

  8. #23
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    δεν κατεβαζουμε μπουτλεγκ κοπιες.
    δε ρηλ ντηλ μονο.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  9. #24
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    βασικα δεν κατεβαζουμε το μοναδικο μελανο σημειο στην ιστορια των Sonic Youth

  10. #25
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default



    προσέξτε τα λόγια στην αρχή!

    Υπερθεϊκή μπάντα!
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  11. #26

    Default

    Ρε ριτζέκτ, τι σκάλωμα έφαγες, δε σου λέει τίποτα δύσκολο. Μπράβο τους που οι ίδιοι δεν έχουν πρόβλημα να κατεβάσουμε το δίσκο τους, αλλά αυτό δεν είναι δουλειά του moderator να το ψάξει - ούτε είναι δουλειά του να εξηγήσει στον επόμενο που θα ανεβάσει λινκ από mainstream album γιατί το ένα το αφήνει και το άλλο όχι, και είναι βέβαιο ότι αν αφήσουμε κάποια λινκς αρκετοί θα νομίζουν ότι επιτρέπονται γενικά. Επίσης προσωπικά δεν έχω κάποιο κόλλημα με το κατέβασμα, κι εγώ κατεβάζω πού και πού, δεν έχει να κάνει με κάποια ιδεολογία ορ σμθν, για πρακτικούς λόγους και για να είμαστε νομικά καλυμμένοι είναι καλύτερα για όλους να μην επιτρέπονται τα λινκς και, όποιος θέλει να μοιράσει κάτι, να γράφει "για link pm me", ή όποιος θέλει κάτι να το ψάχνει μόνος του, δεν είναι και πυρηνική φυσική βρε αδερφέ. Τώρα αν δεν είναι ό,τι πιο πρακτικό για όποιον θέλει να κατεβάσει κάτι, ε, το να κλείσει το ερ από καμία μαλακία σίγουρα θα είναι λιγότερο πρακτικό. Στο κάτω κάτω, φόρουμ συζήτησης είμαστε, δεν είμαστε το μινινόβα.
    Κατατάλλα, ο κάρχαρτ βγαίνει από μοντ στο άλμπουμς και μπαίνει στο μιούζικ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  12. #27
    ultimus_kafrus Djerdjelesh's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Πατρίδα μου είναι εκεί που μάσησα
    Posts
    1,064

    Default

    Ωραία, εγώ μπορώ να έχω το λινκ με πμ?

  13. #28
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    όσπου να στο στείλουν θα τον έχεις κατεβάσει 10 φορές από rapidshare
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  14. #29
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Μου άρεσε πολύ το τραγούδι! Και μου άρεσε και η φωνή πολύ..........

    Και ήχος γαμώ! Μάλλον απ'όσο μπορώ να καταλάβω οι τύποι ξέρουν και παίζουν κιόλας και οι στίχοι γαμάνε!

    Α ,και κάποια riffs μεταλλίζουν ζόρικα!
    σιγα μην δεν σου αρεσαν εσενα...αφου ειναι γιοματοι
    χαχ!την τελευταια φορα που ειχαν ερθει ελλαδα ειχε πει ο τραγουδιστης "υπαρχει κανενας στο κοινο που ακουει μεταλ?αν ναι σηκωστε τα χερια σας"
    ε σηκωσαν καποιοι,ανεβασε εναν πανω στην σκηνη και του ειπε "αυτο ειναι το πιο μεταλ κομματι μας,θελω να κανεις ερ γκιταρ"
    παρε και το κομματι.
    http://www.youtube.com/watch?v=j2WYYGPQQ68
    αμα ειναι αυτο το πιο μεταλ , δεν θελω να φανταστω τα αλλα
    στηριζω αντιφλαγκ
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  15. #30
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    οι οποιοι αντιφλαγκ ειναι πανκ ως εκει που δεν παει....και μαλιστα "εφηβικο" πανκ.
    παλι καλα.θα μπορουσε το στομα σου να βγαλει και λεξεις οπως cheap sex,virus,casualties....οπου θα επεφτε το φορουμ απο τα γελια...
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

Similar Threads

  1. Bambix-What's in a Name lp (2001)
    By Reject in forum Albums
    Replies: 15
    Last Post: 30-08-2011, 21:39
  2. [Cinema] 2001: A Space Odyssey (1968)
    By Swollen in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 11-02-2009, 15:41
  3. Malédiction - Condamnés (2001)
    By eleventh guardian in forum Albums
    Replies: 7
    Last Post: 09-02-2009, 14:32
  4. Μαύρη επέτειος ν2 - 13/12/2001
    By GuardianOfIvorytower in forum Music Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 14-12-2008, 16:22
  5. Root - Black Seal (2001)
    By Helm in forum Albums
    Replies: 5
    Last Post: 24-12-2007, 16:41

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •