Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 159

Thread: TRAGEDY, Brutal Knights, Bad Trip

  1. #46
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    40 lepta gia mpanta oxi megali pouxei dld polla xronia k diskous einai idaniki diarkeia.
    eidika se underground live pou gnwrizeis kiolas tis mpantes epitopou otidipote panw
    apo 40 einai varemara...
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by R & R View Post
    eidika se underground live pou gnwrizeis kiolas tis mpantes epitopou otidipote panw
    apo 40 einai varemara...

    Αυτό ακριβώς.

  3. #48
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Το να λες ότι γκρινιάζω είναι το εύκολο. Το να καταλάβεις τι θέλω να πω ή να προβληματιστείς είναι το δύσκολο. Επίσης, είμαι από αυτούς που γκρινιάζω συχνά, οπότε μπορείς να με αγνοήσεις.
    αντιλαμβάνεσαι οτι εδώ και τρεις σελίδες δεν έχεις πει απολύτως τίποτα έτσι;
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  4. #49
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    40 λεπτα ακομα και στους ramones ειναι βαρεμαρα.
    καλα,για βαρετες χεβυ μεταλ συναυλιες που κλεινουν στο 2ωρο δεν το συζηταω καν...απο τα μεγαλυτερα βασανιστηρια ηταν που δουλεψα καποτε στους candlemass...ηθελα να πεθανω στον υπνο.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  5. #50
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ρε πάνκη, δεν έγραψες ότι πάνω παίξαν μια ώρα; όχι ότι με χάλασε το σετ εδώ, αλλά αυτή είναι η ιδανική διάρκεια ιμο.

    τις μεταξοτυπίες τις έβγαλε ο άνθρωπος που έφτιαξε την αφίσα για να βγάλει κανά φράγκο, δεν καταλαβαίνω που κολλάει κανείς (ακόμα κι αν ήταν της μπάντας). τα αντίτυπα της κανονικής αφίσας σε γαμάτο χαρτί ήταν τσάμπα.

  6. #51
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Aν δεν κανω λαθος,δεν παιξανε conflicting ideas,rabid panic και crucifier.Αλλα δεν πειραζει,εγω γουσταρα ασχημα.
    Last edited by Nasum; 27-04-2009 at 18:46.
    Мама Люба давай, давай, давай


  7. #52
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ε βέβαια, στα τρία κομμάτια βγήκες από το πιτ ΦΛΩΡΟΥΜΠΑ.

  8. #53
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    ε βέβαια, στα τρία κομμάτια βγήκες από το πιτ ΦΛΩΡΟΥΜΠΑ.


    Edit:Οσο θυμαμαι τι εγινε στα The Hunger και Eyes Of Madness,ποναω.
    Last edited by Nasum; 27-04-2009 at 18:49.
    Мама Люба давай, давай, давай


  9. #54
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Το να λες ότι γκρινιάζω είναι το εύκολο. Το να καταλάβεις τι θέλω να πω ή να προβληματιστείς είναι το δύσκολο. Επίσης, είμαι από αυτούς που γκρινιάζω συχνά, οπότε μπορείς να με αγνοήσεις.
    αντιλαμβάνεσαι οτι εδώ και τρεις σελίδες δεν έχεις πει απολύτως τίποτα έτσι;
    Αντιλαμβάνεσαι ότι δε θέλω να ανοίξω τέτοια κουβέντα από νετ; Διάβασε το 1ο ποστ που το αναφέρω. Απλά βαριέμαι να κάθομαι και μα εξηγώ με κατεβατά. Είπα μια μαλακία στη τελική. Δε με ενδιαφέρει να πείσω κανέναν ούτε να συμφωνήσουμε. Έχω σχηματίσει την αποψή μου και υποστηρίζω το diy όσο μπορώ εδώ και κάμποσα χρόνια. Όποιος θέλει τα λέμε από κοντά.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  10. #55
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Yπάρχουν diy μπάντες που επιλέγουν να έχουν merchandise και άλλες που το αποφεύγουν. Αν είναι ποτέ δυνατόν όνως, να καθορίζεται κατά πόσο είναι diy ή όχι μια μπάντα από το αν πουλάει μπλουζάκια στα λαηβ. Οι άνθρωποι έρχονται από την Αμερική για την κάβλα τους να παίξουν λαηβ, και σίγουρα μπαίνουν μέσα από οικονομικής άποψης.

    Εγώ πήρα τα 2 σιντι των μπρουταλ που είχε το λαηβ εδώ, όχι μόνο γιατί γούσταρα πάρα πολύ την μπάντα αλλά και από λογική ενίσχυσης. Γιατί αν έπαιζε αυτό το πακέτο σε μαγαζί προφανώς θα υπήρχε τιμή άνω των 20ε.

    όσο για το ροκσταριλίκι των τρατζεντυ, παίζει να μην λεχω ξαναδεί τόσο low profile μπάντα ε. Τιμιότητα.

  11. #56
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    Οι άνθρωποι έρχονται από την Αμερική για την κάβλα τους να παίξουν λαηβ, και σίγουρα μπαίνουν μέσα από οικονομικής άποψης.
    ntaksei auto den paizei...paizoun soli tin evropi k pairnoun metaforika stadar!
    pantws athina dwsane apeira mplouzakia..100-120 minimum pistevw x10=1000 k euro
    pou einai minimum 100% kerdos apta eksoda tis ektupwsis! den lew oti vgazoun lefta polla i otidipote alla sigoura den mpainoun mesa!


    k autos pou tous kanonizei(enas polonos me gnwsto distro) ara kanonizei k ta lefta
    de lene k ta kalutera giafton..emporakos lene!
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  12. #57
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    ασε φιλε επειδη το ξερω το παληκαρι πολυ ραδιο αρβυλα σου πουλανε

    και σιγα τα αυγα ε,μια χαρα μπαντα οι tragedy αλλα τα "δεν εχω ξαναδει πιο low profile γκρουπ" ειναι λιγο καπως....

    εκτος αν συγκρινετε σε σχεση με live τυπου depeche mode
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  13. #58
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    ο νταρεκ δεν ειναι εμπορος.αν ηταν,θα παρατουσε την πρωινη δουλεια.
    το γεγονος οτι καποιοι κολλημενοι απο την βιλα τον εδιωξαν,δεν παει να πει κατι.και τα κουμαντα για τρατζεντυ οπως και και αρκετα λαιβ σε αυτοοργανωμενους τα κανει το καταραμενο συνδρομο,που ειναι μια κολεκτιβα παιδιων με μερακι και καποια οικονομικη ανεση,και με πολυ αγαπη στην φαση.
    και να στα πω μια επειδη τα ξερω...οι μπαντες αυτες,οι diy,εκτος ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ εξαιρεσεων(πχ τρατζεντυ) μπαινουν μεσα.πολυ κιολας.
    αν δεν εμπαιναν μεσα δεν θα ζητουσαν να μεινουν στο σπιτι μου,να κοιμηθουν ακομα και στο πατωμα γιατι πολυ απλα δεν εχουν τα χρηματα να πανε σε ενα ξενοδοχειο.
    πληρωνονται μονο τα μεταφορικα τους,και αυτα τα παιρνουν απο τους απο τους αυτοοργανωμενους χωρους που παιζουν.θα μπορουσαν να παιξουν σε ενα κλαμπ πχ στο εητμπολλ με εισοδο 15ε,και να παρουν και 2 χιλιαρικα χαρτζηλικι.δεν το κανουν.
    αν γυριζεις επισης την ευρωπη με ενα βανακι,δεν μπορεις να φανταστεις τι μαλακιες μπορουν να συμβουν,και τι εξοδα να δημιουργησουν.και τα εξοδα ειναι πολυ μεγαλυτερα καθως κατεβαινεις στα γαμωβαλκανια,με νταβατζηλικια στα συνορα,με κλοπες,με συναυλιες απεναντι σε κοινο με χαμηλο βιοτικο επιπεδο=ελαχιστα εσοδα κτλ κτλ.
    δυστυχως οι περισσοτεροι νομιζουν οτι diy παει να πει και "τζαμπα".οχι,σημαινει στηριξη.ο ενας τον αλλο.με χαμηλες τιμες,οσο πιο κοντα στο κοστος γινεται.
    ξερετε πολυ καλα την οικονομικη μου κατασταση,οπως επισης και τις αποψεις μου πανω στο εμποριο μουσικης.ε ρε πουστη,10ε για εναν δισκο βινυλιου ή για μια μπλουζα δεν ειναι και ΤΟΣΑ πολλα χρηματα.
    να τα σκατε ομως στις μεηνστρημ φασεις και να δινετε 20ε για ντισφηαρ ξερετε,οπως και να δινετε 20ε για μπλουζακια.αλλα εκει δεν κραζετε.
    Last edited by Reject; 28-04-2009 at 00:40.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  14. #59
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Reject σωστότατος.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    539

    Default

    Reject μιλάει ΣΩΣΤΟΤΑΤΑ. Ιδίως ο τομέας με τα έξοδα και τις μεταφορές με βαν, με βρίσκει ΑΠΟΛΥΤΑ σύμφωνο.
    Last edited by Out Of The Body; 28-04-2009 at 02:39.

Similar Threads

  1. Brutal Legend
    By Ingolemo in forum PC & Games
    Replies: 58
    Last Post: 26-12-2009, 03:36
  2. Replies: 91
    Last Post: 25-04-2009, 15:46
  3. Brutal fwnhtika
    By Starbreaker in forum Musicians Chat
    Replies: 13
    Last Post: 25-02-2006, 13:06
  4. Knights of Honor
    By Harbinger of Death in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 21-09-2005, 11:12
  5. Knights of the Old Republic 2: The Sithlords...
    By Phoebus in forum PC & Games
    Replies: 13
    Last Post: 25-03-2005, 21:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •