Page 72 of 100 FirstFirst ... 2262707172737482 ... LastLast
Results 1,066 to 1,080 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #1066
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εδώ που τα λέμε, αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας και έχεις ελλείψεις, σίγουρα δεν τρέφεσαι "υπερκομπλέ".
    Life begins at 45°.

  2. #1067
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Εδώ που τα λέμε, αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας και έχεις ελλείψεις, σίγουρα δεν τρέφεσαι "υπερκομπλέ".
    δεν ισχύει manmu με την έννοια που το λες, ισχύει με την έννοια που το λέει η Ενι
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #1068
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Μαζι με τα άλλα μου γράψαν Β complex το οποίο είχε πλάκα, γιατί 2 ώρες μετα κατουράς φωσφοριζέ.
    Pou exei tetoio?
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  4. #1069
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Μαζι με τα άλλα μου γράψαν Β complex το οποίο είχε πλάκα, γιατί 2 ώρες μετα κατουράς φωσφοριζέ.
    Pou exei tetoio?
    ετοιμάζοντας το καινούριο πόστ για το FML

    Taliban χωρίς μαλακίες ή πλάκα, ΣΕ ΛΑΤΡΕΎΩ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #1070
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Μαζι με τα άλλα μου γράψαν Β complex το οποίο είχε πλάκα, γιατί 2 ώρες μετα κατουράς φωσφοριζέ.
    Pou exei tetoio?
    ετοιμάζοντας το καινούριο πόστ για το FML

    Taliban χωρίς μαλακίες ή πλάκα, ΣΕ ΛΑΤΡΕΎΩ
    Αυτό ακριβώς
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #1071
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    λοιπον, μετα από ένα χρόνο περίπου μιας-πιο-σοβαρης (για τα δεδομενα μου)-προπονησης-με-βαρη, πρόσθεσα χτες στο προγραμμα το pull up dip, γιατι καλα τα μηχανήματα και η πρόοδος εκεί, αλλά στόχος παραμένει το πρώτο μου ελεύθερο pull up. Και ενώ τα βοηθητικά κιλά είναι ακόμα πολλά, πλέον υπάρχει συγκεκριμένος στόχος και χαιρομαι πολύ από χτες
    Vielen Dank für alles was mal war

  7. #1072
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    τo ελεύθερο pull up θα σημαίνει ότι ανέβηκες επιπεδο. και σιγά σιγά να εγκαταλείπεις τα μηχανήματα και να πας στα ελεύθερα. ήδη έπρεπε δηλαδή. μετά από ένα χρόνο προπονήσεων το πας όπου θες.
    Rock or Nothing

  8. #1073
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    μπορούμε να κρατήσουμε μια πιο κόσμια γλώσσα και να μην βρίζουμε παιδιά?
    Γενικά τέτοιες λέξης φαντάζομαι μπορεί να είναι προσβλητικές για κάποιους ...άκου πούλαπ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #1074
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Αυτο θα πει stretching



    Γενικα ο συνδυασμος strength & flexibility/mobility που εχουν οι αρσιβαριστες ειναι εντυπωσιακος
    Let The Freak Flag Fly!

  10. #1075
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Μα αν σηκωνεις τοσα κιλα χωρις διατασεις,μετα θα ψαχνεις ποιοι θα σε σηκωσουν εσενα..

  11. #1076
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Ναι
    Βασικα ειναι τοσο τεχνικα τα λιφτς που αν δεν εχεις mobility δεν θα μπορεις να σηκωσεις πολλα κιλα. Οποτε ειναι απαραιτητο. Φυσικα βοηθαει και στο recovery των μυων και σε πονους απο πιασιματα και προληψη τραυματισμων

    Για παραδειγμα εχουν γενικα τα πιο βαθια (και εκρηκτικα) squat που θα δεις ποτε

    Let The Freak Flag Fly!

  12. #1077
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Μα ολα τα κιλα με τα ποδια τα σηκωνουν.Δεν το καταλαβαινουν πολλοι αθλητες,ομως σε ολα τα αθληματα τα ποδια κανουν το 70-80% τουλαχιστον.Εξαλλου,αυτα μας κρατανε ορθιους..

  13. #1078
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Boskizo gidia View Post
    Μα ολα τα κιλα με τα ποδια τα σηκωνουν.Δεν το καταλαβαινουν πολλοι αθλητες,ομως σε ολα τα αθληματα τα ποδια κανουν το 70-80% τουλαχιστον.Εξαλλου,αυτα μας κρατανε ορθιους..
    Ε σιγουρα, τα ποδια ειναι οι μεγαλυτεροι μυς στο σωμα,ειδικα για αρση βαρων εννοειται τα ποδια ειναι τα πιο σημαντικα. Βεβαια οι αρσιβαριστες εχουν επισης πολυ δυνατη μεση,κοιλιακους, πλατη και ωμους, ενω αν δεις τα χερια τους (forearms, δικεφαλα) τους ειναι συνηθως πολυ λεπτα σε σχεση με το υπολοιπο σωμα

    Για μενα δεν υπαρχει πιο γελοιο look απο το να εχεις μεγαλο δικεφαλιδι (κλασσικο λουκ παραλιας) και να μην εχεις πλατες,ωμους και ποδια
    Last edited by VidnaObmana; 22-08-2017 at 20:45.
    Let The Freak Flag Fly!

  14. #1079

    Default

    Πολυ καλος ο τυπας

  15. #1080
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Λοιπον εδω και καιρο εχει παιξει η εξης φαση. Μια μερα εκανα σκουατς με λιγα κιλακια (τυπου 20 κατι τετοιο αστειο) και με χτυπησε το δεξι γονατο πισω απο το καπακι στο πανω μερος του. Σταματησα και μετα για κανα δυο προπονησεις καναμε καποιες ισοστατικες τυπου καθισμα στο τοιχο ξαπλα και κινησεις κλπ με τον γυμναστη απο πανω μου για να μη κανω καποια μαλακια. Μετα ακολουθησε η πτωση με τη μηχανη και σταματησα το τζιμ γιατι τη δευτερη φορα που επεσα στην ασφαλτο κοπανησα γονατο και χερι και ποναγαν (το γονατο οχι πλεον αλλα η παλαμη στα πουσαπς κλπ ναι). Τελοσπαντων σαββατο πηγα τζιμ και εκανα μηχανημα στα ποδια με λιγα κιλα πολλες επαναληψεις γιατι ειπα "ε ισως αμα σηκωνεις πολλα αρσεις και σκουατ εισαι ρουχλας να εχει παιξει καποια φαση με το πως εχουν αναπτυχθει οι μυες και να θελει να τους ισοσταθμισεις". Επιασε το κολπο. Σημερα ξαναπηγα εκανα το ιδιο πραμα με λιγο περισσοτερα κιλα (10-20 παραπανω) και με επιασε ΠΑΛΙ. Ευτυχως το εκοψα ψιλοαμεσως και δε συνεχιστηκε ο πονος η πρωτη φορα κρατησε 2-3 μερες.
    Τι παιζει με αυτο; Πλησιαζει σεπτεμβρης και θελω να βαρεσω ενα ταττου στο μπουτι και δε γινεται να ειναι ψωφια τα θελω πρισμενα να εχω χωρο. Δε γινονται αυτα.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •