Page 66 of 100 FirstFirst ... 1656646566676876 ... LastLast
Results 976 to 990 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #976
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    για πρωινο εγω παιζω 4-5 αυγα βραστα

    Στον αστραγαλο δυσκολος τραυματισμος. μια λυση (το χω κανει για πονους σε καρπο) ειναι το voodoo band :

    Ενα λαστιχιενο band ειναι στην ουσια, που το τυλιγεις λιγο πιο πανω απο το σημειο που ειναι τραυματισμενο. Αυτο κοβει την κυκλοφορια του αιματος, οσο το χεις δεμενο καλο ειναι να κανεις καποιες κινησεις, μετα οταν ξετυλιγεις το μπαντ ηδη θα νιωθεις διαφορα στο σημειο. Δοκιμασε να το τυλιξεις λιγο πανω απο τον αστραγαλο και κανε καποιες κινησεις (κυκλικες πχ) η ψαξε στο ιντερνετ για πιο πολλες ασκησεις
    Let The Freak Flag Fly!

  2. #977

    Default

    λοιπον γκαιζζζ
    εχει κάνεις εμπειρία από την υπερόχη θεσσαλονίκη στο εθνικό κολυμβητήριο ή στο δημότικο της τούμπας??
    καλοκαίρι πήγαινα στο ποσειδώνιο αλλά το έχουν κλείσει για επισκευές

  3. #978
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Περαστικά!

    Σε πιο ευχάριστα νέα, αποφάσισα, ξεκινώντας από αυτή τη βδομάδα, να κάνω λίγο πιο προσεγμένη διατροφή και - ήπια - γυμναστική, καθώς δεν έχω γυμναστεί εδώ και μια 2ετία σίγουρα.

    Το πρωινό τοστ γαλοπούλα/τυρί αντικαταστάθηκε με ένα γιαουρτάκι + μια χούφτα μούσλι και το μεσημεριανό αντικαταστάθηκε με ενδιάμεσο σνακ φρούτο (κατά προτίμηση μπανάνα) + 1-2 χούφτες ξηροκάρπια (κατά προτίμηση αμύγδαλα, κάσιους) και πλήρες γεύμα 2-3 ώρες αργότερα. Ένα ακόμα γεύμα μετά την - απογευματινή - προπόνηση και ίσως, αν πεινάω, μια σαλάτα ή κάτι το βράδυ. Όχι υπερβολές, απλά λίγη ποιότητα παραπάνω.

    Για γυμναστική, λέω να κάνω upper/lower (2+2 φορές/βδομάδα) ή 5x5 (3 φορές/βδομάδα). Προς το παρόν δοκιμάζω το πρώτο. Έχω πάγκο, βάρη και μονόζυγο στο σπίτι. Ο σκοπός είναι κατ'αρχάς να βρω ένα πρόγραμμα που μου αρέσει και μπορώ να το κάνω άνετα σπίτι, με τον ελάχιστο εξοπλισμό που διαθέτω, χωρίς να βαριέμαι. Μετά, να χάσω λίγο λίπος και να φτιάξω/διατηρήσω ένα καλό σχήμα. Βλέπουμε.
    μην υποτιμάς και το κασεράκι γαλοπούλα (και αυγό πάντα κ εγώ). είναι λίγο τσιμπημένο από λιπαρά, αλλά έχει αρκετή πρωτεϊνη.

    κλείνω κ εγώ 1,5 μήνα αθήνα και έφυγα ξαφνικά από φουλ πρόγραμμα με βάρη 2 προπονήσεις 5x5x5, 2 full body κυκλικές και 1 μπαλαντέρ πιο χαλαρή. εδώ αναγκαστικά μέχρι να μπω σε πρόγραμμα κάνω μέρα παραμέρα μια κυκλική 6x6 (6 ασκήσεις 6 κύκλους) με βάρος του σώματος και στα ενδιάμεσα TRX, εννοείται full body και οι δύο. κανα σ/κ ανεβαίνω δάσος καισαριανής με ποδήλατο για λίγο ανηφόρα. νταξ, στάνταρ έχασα δύναμη και κάποιο όγκο, αλλά για συντήρηση μια χαρά με κρατάει. λέω να ξαναγραφτώ σε gym πάντως να ξαναμπώ στα βάρη.
    Rock or Nothing

  4. #979
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

  5. #980
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ισχύει σε μεγάλο βαθμό

    αντίθετα, αυτό http://www.ladylike.gr/articles/fitn...o.4597481.html όσο και να στέκεσαι στη μέση του δωματίου σου και αναπνέεις σαν ηλίθιος, εγγυώμαι ότι δε θα χάσεις ούτε γραμμάριο.
    Last edited by Raven Lord; 29-03-2017 at 22:53.
    Rock or Nothing

  6. #981
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Αυριο ξεκιναω επιτελους φυσιοθεραπειες. Η αληθεια ειναι οτι δε με ποναει το ποδι καθολου atm και κατι μου λεει οτι αυριο θα αρχισει να με σκοτωνει. Ελπιζω να ειναι μονο φοβος λογω μαλακιας στον εγκεφαλο αυτο κι οχι τιποτα αλλο...
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  7. #982
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post

    μην υποτιμάς και το κασεράκι γαλοπούλα (και αυγό πάντα κ εγώ). είναι λίγο τσιμπημένο από λιπαρά, αλλά έχει αρκετή πρωτεϊνη.
    Μια χαρά είναι, αλλά ήθελα να αποφύγω τα αλλαντικά (συντηρητικά κτλ.) κάθε μέρα. Το κάνω πολλά χρόνια και σκέφτηκα να κάνω μια αποτοξίνωση. Το αυγό είναι, φυσικά, ό,τι καλύτερο, αλλά δε μου αρέσει γευστικά. Προτιμώ το γιαουρτάκι. Όταν δούλευα όγκο, έτρωγα 5 ασπράδια πρωινό (μαζί με κουάκερ και γαλοπούλα), αλλά 1ον το έκανα ελαφρώς με το ζόρι και 2ον ήθελε πρωινή προετοιμασία και δεν ξυπνάω ούτε 2 δευτερόλεπτα νωρίτερα, για κανένα λόγο. Ο χρόνος είναι υπολογισμένος ακριβώς στα 10 λεπτά για πλύσιμο και ντύσιμο το πρωί, that's it, δε θυσιάζω ούτε δευτερόλεπτο ύπνου για οτιδήποτε άλλο.
    Life begins at 45°.

  8. #983
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Τι 10 λεπτά ρε μάστορα; Έχεις κάνει συμφωνία και με το έντερο, δηλαδή;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #984
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δε δουλεύουν όλοι σε περίπτερο ρε. μπορείς κ στη δουλειά.
    Rock or Nothing

  10. #985
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    μπορείς κ στη δουλειά.
    Εκτός σπιτιού, μόνο μια στιγμή πριν χρειαστώ πάνα.

    Ονιμπότσα, σπάνια έχω τέτοιες πρωινές ανάγκες. Αν έχω, θα καθυστερήσω 5 λεπτά, δεν έγινε κάτι.
    Life begins at 45°.

  11. #986
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    δε δουλεύουν όλοι σε περίπτερο ρε. μπορείς κ στη δουλειά.
    Γενικά, δε ζηλεύω. Γενικά. Εκτός από αυτό που είπες.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #987
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    δε δουλεύουν όλοι σε περίπτερο ρε. μπορείς κ στη δουλειά.
    Μωρέ μπορείς, αλλά δεν είναι και ό,τι καλύτερο να το ρίχνεις και μετά να γαμιέται στη βρώμα όλος ο όροφος

    Been there
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  13. #988
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Όλοι οι βρωμόκωλοι εδώ μαζεύτηκαν;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #989
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    se 24 lepta me prwino xesimo kai mpanio. Mporw kai se 19 alla giati na skotwnomaste prwiniatika.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #990
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Παντως εχει καταριφθει πλεον ο μυθος για τα αυγα οτι ο κροκος ανεβαζει χοληστερινη κλπ. Δεν υπαρχει λογος να τρωει κανεις μονο το ασπραδι. Ο κροκος ειναι αρκετα θρεπτικος και εχει καλα λιπη (ω3 )
    Let The Freak Flag Fly!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •