Page 52 of 100 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 766 to 780 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #766
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    εκλεκτός γιουζερ έχει στην φαμίλια του πρωταθλητές στο ραγκμπι!!!!
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #767
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Λέγε ρε! Να βγει να μιλήσει τώρα ή να σωπάσει για πάντα!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #768

    Default

    Spoiler


    Rhodes Knights




    Τι θες να μάθεις; Βασικά οι δικοί μου παίζουν Rugby League και όχι Union. Τα παιδιά εδώ το έχουν μάθει το άθλημα από Ελληνοαυστραλούς και είναι τουλάχιστον ένα επίπεδο πάνω από τις υπόλοιπες ελληνικές ομάδες. Αυτό οδήγησε σε προστριβές με την ομοσπονδία και τελικά στον αποκλεισμό της ομάδας από το επίσημο πρωτάθλημα και των παικτών της από την εθνική (6 παίκτες ήταν μέλη της εθνικής στην υπερεπιτυχημένη χρονιά του 2014).
    Οι προπονησεις γίνονται όλο το χρόνο και πέρα από τις ομαδικές, ο καθένας φροντίζει σε προσωπικό χρόνο για μυική ενδυνάμωση με βάρη κλπ.
    Η πλάκα είναι ότι είμαι ο μόνος από τα αδέρφια μου που δεν έχω παίξει ποτέ. Ο ένας έπαιξε για λίγα χρόνια στις αρχές του 2000 και οι δύο μικροί παίζουν τα τελευταία χρόνια. Ο ένας από τους δύο είναι πραγματικά καλός, 2 συνεχόμενες φορές MVP της χρονιάς και βασικός στην εθνική τη χρονιά που κέρδισε Μάλτα, Βοσνία, Τσεχία, Σερβία.
    Αυτό με το κλίμα είναι απαραίτητο στοιχείο κι αν καταφέρεις και παίξεις σε παιχνίδι και κυρίως εκτός έδρας, θα πάθεις ένα μικρό πολιτισμικό σοκ με τους γηπεδούχους να βγάζουν έξω για φαγητό και μπύρες τους φιλοξενούμενους παρότι 1-2 παίκτες πήγαν στο νοσοκομείο.

  4. #769
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    βασικά, κανείς από αυτούς δε θα ήθελα να πέσει πάνω μου, αλλά ο μαύρος παίκτης τι φάση?
    Rock or Nothing

  5. #770

    Default

    Ο Παντελής! Τέρας της φύσης. Δεν έχω ξαναδεί τέτοια ευλυγισία σε άνθρωπο τόσο κιλών. Μεγάλη απόλαυση να τον βλέπεις να χορεύει σάλσα.
    Γενικά, έχω δει πιο εντυπωσιακούς σωματότυπους σε αντίπαλες ομάδες αλλά είναι δευτερεύον στα ομαδικά αθλήματα.

  6. #771
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    φτυστοί είστε με τ'αδέρφια σου
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  7. #772

    Default

    Erίτες και erίτισσες, τα φώτα σας. Εδώ και κάποιο διάστημα σκέφτομαι την αγορά ενός μονόζυγου. Το θέμα είναι πως δε ψήνω να γαμήσω την κάσα της πόρτας, για αυτό και κοιτάω για μονόζυγα, τα οποία είτε θα κουμπώνουν* είτε θα βιδώνουν σε τοίχο, όπως αυτό. Το βασικό που με ενδιαφέρει πρώτα και κύρια είναι η ασφάλεια, καθώς τρέμω ενδεχόμενες πτώσεις, και μετά να γαμηθεί όσο λιγότερο το σπίτι, ειδικά η κάσα της πόρτας. Εντάξει, και να μη μου βγει και ο κούκος αηδόνι.

    *ήξερα για αυτά που μπαίνουν σε πόρτα, όπως αυτό, τα οποία όμως μου κάνουν για αρκετά επικίνδυνα στην περίπτωση που βγει και πέσεις. Σήμερα έμαθα και για μονόζυγα λογικής παρόμοιας με αυτά που μπαίνουν στην κάσα, αλλά με πιο πλατιές επιφάνειες στις άκρες, ώστε να μπαίνουν σε τοίχο (π.χ. διάδρομος σπιτιού που είναι στενός) και η πίεση να ισομοιράζεται σε μεγαλύτερη επιφάνεια, μειώνοντας έτσι τη ζημιά που προκαλεί στον τοίχο. Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει κάτι τέτοιο στην αγορά, ή πρόκειται για diy πατέντα.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  8. #773
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το βιδωτό είναι μονόδρομος. αυτό που δείχνεις στον αστερίσκο σου είναι κίνδυνος θάνατος και πεταμένα λεφτά.
    γενικά, σε ό,τι έχει να κάνει με γυμναστική, το κυριότερο μέλημά σου πρέπει να είναι η ασφάλεια. οπότε βιδωτό, ΑΛΛΑ
    πάντα υπάρχει το "αλλά". πού και πώς βιδώνει? αν το βιδώσεις σε τούβλο σίγουρα δε θα αντέξει τα 70-80 κιλά ενός μέσου άνδρα. πρέπει να το βιδώσεις σε πλάκα ή σε τοιχείο για να γίνει η δουλειά. αλλά έτσι πρέπει να έχει κατάλληλο δράπανο, κατάλληλες βίδες κτλ κτλ.
    δεν ξέρω να σε συμβουλέψω καλύτερα. είναι ένα θέμα το οποίο με απασχολεί καιρό και δεν έχω βρει την τέλεια λύση.

    μάλλον η μόνη λύση που αξίζει είναι σε αυτό το στιλ:
    Last edited by Raven Lord; 24-02-2016 at 00:47.
    Rock or Nothing

  9. #774

    Default

    Ρέηβεν, πρώτα και κύρια ενδιαφέρομαι να μην πέσω και μετά όλα τα άλλα. Το μονόζυγο σε τοίχο (και όχι κάσα) το ζητάω, ώστε να μην γαμήσω πέρα για πέρα ένα προσφάτως ανακαινισμένο σπίτι. Βέβαια, και η ζημιά που φαντάζομαι ότι μπορεί να κάνει το βιδωτό σε κάσα μονόζυγο μπορεί να μην είναι δα και τόσο μεγάλη και εν τέλει να συμφέρει. Απλώς, δεν έχω καμία απολύτως ιδέα τι παίζει στο όλο θέμα και εάν οι όποιες εναλλακτικές -πέρα της στήριξης σε τοίχο- συνδυάζουν ασφάλεια/οικονομία (τόσο αγοράς όσο και αποκατάστασης). Για αυτά που μπαίνουν με βίδες, λογικά θα πάει συναρτήσει των κιλών, ε; Και κατά πόσο είναι ασφαλή βάσει αυτών των κιλών; Θέλω να πω, πως εάν εντέλει το βιδωτό προσφέρει τη μέγιστη ασφάλεια και την οικονομία, ο συνδυασμός αυτός, ίσως υπερσκελίζει την όποια ζημιά μπορεί να προκληθεί και να συμφέρει.

    Ωραία συσκευή η αποπάνω btw.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  10. #775
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δεν έχω δει κανένα σε κάσα - και κατ' επέκταση τα αντίστοιχα που μπαίνουν σε διάδρομο - που να προσφέρει την απαιτούμενη ασφάλεια. βέβαια κ αυτό συνάρτηση του βάρους είναι, αλλά 100% σίγουρος δε θα είσαι ποτέ.
    από εκεί και πέρα, το βιδωτό σε τοίχο, έχει τις προϋποθέσεις να τοποθετηθεί ώστε να είναι ασφαλές, αλλά πρέπει να είσαι σίγουρος ότι ξέρεις πού θα το βιδώσεις και τι είδους βίδες θα βάλεις.
    προσωπικά, αν ποτέ βρω τον κατάλληλο χώρο, θα φτιάξω κάτι όπως στη φωτογραφία που ανέβασα παραπάνω και θα το στερεώσω με βίδες σε ένα τοίχο για έξτρα σταθερότητα.
    Rock or Nothing

  11. #776
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    για όσους σπαταλάνε πολύτιμο χρόνο και ενέργεια σε ροκανίσματα, ραχιαίους και άλλες ανούσιες ασκήσεις
    http://totalfitness-christos.blogspo...g-post_27.html
    Rock or Nothing

  12. #777

    Default

    Χωρίς να θέλω να προβοκάρω, υπάρχει άνθρωπος που βρίσκει αυτού του είδους τη γυνακεία σωματική διάπλαση ωραία (προσπερνώντας τη φάτσα πορνοστάρ);

    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  13. #778
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    όχι - πιθανώς ο συντάκτης ο οποίος είναι 60 χρονών
    (δεν το'βαλα για τη φωτογραφία )
    Rock or Nothing

  14. #779

    Default

    γραφτηκα γυμναστηριο. νεος κοσμος φιλε
    θελω να πεθανω σ'αυτη τη θεϊλα πανω


    δεν υπαρχει

  15. #780
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ποιο? το κωπηλατικό?
    έχω προγραμματάρα black sails workout με μεγάλη συμμετοχή της άσκησης.
    Rock or Nothing

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •