Page 56 of 100 FirstFirst ... 646545556575866 ... LastLast
Results 826 to 840 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #826
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μωρέ, όλα γίνονται. το θέμα είναι η ποικιλία τροφών, η τιμή, η ποιότητα, το κατά πόσο είσαι διατεθειμένος να πάρεις συμπληρώματα κτλ κτλ
    Rock or Nothing

  2. #827
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    κάτι τέτοιο λείπει από την αθήνα http://perierga.gr/2013/07/kachalka-...1%CE%B9%CE%BF/
    όχι οι παπαριές στυλ gympark που έφτιαξαν ...
    Rock or Nothing

  3. #828
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Raven Lord ή όποιος. έχετε να προτείνετε κάποια άσκηση για εκγύμναση τετρακεφάλων χωρίς χρήση οργάνου και χωρίς επιβάρυνση του γόνατος; π.χ. προβολές και squats αποκλείονται.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  4. #829
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εκτάσεις. Αντί να καταπονείς το γόνατο με πολλές επαναλήψεις, κάνε λίγες και κράτα τες στο υψηλότερο σημείο.
    Life begins at 45°.

  5. #830
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Αυτο που λεει ο πλιτσερ εκανε μια φιλη με αντιστοιχο προβλημα. Μην περιμενεις σοβαρα αποτελεσματα, αλλα δεν εχω να προτεινω κατι αλλο. Δυστυχως, για ποδια, τα σκουατς ειναι αναντικαταστατα.

  6. #831
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    κάτι τέτοιο λείπει από την αθήνα http://perierga.gr/2013/07/kachalka-...1%CE%B9%CE%BF/
    όχι οι παπαριές στυλ gympark που έφτιαξαν ...


    ρειβεν εσυ το τιμας το σκαρπινι απο κροκοδειλα?
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  7. #832
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Εκτάσεις. Αντί να καταπονείς το γόνατο με πολλές επαναλήψεις, κάνε λίγες και κράτα τες στο υψηλότερο σημείο.
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Αυτο που λεει ο πλιτσερ εκανε μια φιλη με αντιστοιχο προβλημα. Μην περιμενεις σοβαρα αποτελεσματα, αλλα δεν εχω να προτεινω κατι αλλο. Δυστυχως, για ποδια, τα σκουατς ειναι αναντικαταστατα.
    ευχαριστώ σας. εκτάσεις εννοείτε στο κλασικό όργανο υποθέτω ή προτείνετε άλλον τρόπο; έχω βρει μια άσκηση που σε καθιστή θέση τοποθετείς μια πετσέτα κάτω από τις γάμπες και κάνεις μικρές εκτάσεις η οποία είναι ίσως παρόμοια αλλά σε λιγότερη ένταση. κάνω και μια ακόμη άσκηση κατά την οποία κάνεις σύσφιξη - συστολή του τετρακέφαλου για 3-5 δευτερόλεπτα.



    Quote Originally Posted by GG* View Post


    ρειβεν εσυ το τιμας το σκαρπινι απο κροκοδειλα?
    χαχαχαχαχα

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  8. #833
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εγώ κάνω εκτάσεις και στο σπίτι. Κάτσε σε μια καρέκλα, στήριξε μικρά βάρη στα πόδια σου και τέντωσε. Κράτα εκεί κάνα λεπτό. Profit.
    Life begins at 45°.

  9. #834
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    τέλεια, θενκς.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  10. #835
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

  11. #836
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by GG* View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    κάτι τέτοιο λείπει από την αθήνα http://perierga.gr/2013/07/kachalka-...1%CE%B9%CE%BF/
    όχι οι παπαριές στυλ gympark που έφτιαξαν ...


    ρειβεν εσυ το τιμας το σκαρπινι απο κροκοδειλα?
    άλλοι κάνουν βάρη με σαγιονάρα, ο κροκόδειλος μας πείραξε?

    σταυρούλα, όσες διατάσεις και να κάνεις, άμα δε γυμνάσεις κορμό, δε γλιτώνεις τους πόνους στη μέση μεγαλώνοντας
    Rock or Nothing

  12. #837
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ξέρω ότι tl;dr, αλλά ορίστε μια ωραία σύνοψη για τα σπριντάκια
    http://www.bodybuilding.com/fun/par46.htm
    http://www.bodybuilding.com/fun/par48.htm

    από πείρα, μπορώ να πω ότι τα σπριντ αποτελούν πραγματική φυσική ντόπα για τον οργανισμό και σε περνούν σε άλλο επίπεδο. απαραίτητα για όποιον επιμένει στη φυσική διατροφή και αποφεύγει οποιοδήποτε είδος συμπληρώματος.
    (για αθλούμενους μέσου επιπέδου και άνω. οι αρχάριοι σταδιακά και με μεγάλη προσοχή).
    Last edited by Raven Lord; 18-05-2016 at 00:45.
    Rock or Nothing

  13. #838
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Καλησπέρα πιτσουνάκια μου.It's been a while που δεν έχω ποστάρει εδώ αλλά να ξέρετε ότι σας αγαπώ όλους.Σήμερα θα μοιραστώ πληροφορίες μαζί σας σχετικά με την ενασχόληση μου με το γυμναστήριο τα τελευταία 10+ χρόνια.

    Να ξέρετε ότι όσοι ασχολούνται με τα σίδερα και όταν λέω σίδερα εννοώ bodybuilding/powerlifting/άρση βαρών και το γυμναστηριακό στυλ είναι παράξενοι άνθρωποι και ακόμη πιο παράξενη η φάση η ίδια.Δεν θα έλεγα ότι είναι και τα καλύτερα παιδιά όπως και εγώ άλλωστε δεν είμαι το καλύτερο άτομο πρώτα.Οι κύριοι αυτοί για τους οποίους μιλάω δηλαδή αρκετοί από αυτούς είναι βίαιοι λόγω χρήσης ορμονών,κοιτάνε να επιβληθούν σε κόσμο επειδή έχουν καλύτερο σώμα από τον μέσο άνδρα και παραπάνω δύναμη από τον άλλον που δεν έχει γυμναστεί ποτέ.Να ξέρετε πώς αυτός ο χώρος μαζεύει από τους πιο έκφυλλους ντιντίδες,ακροδεξιούς μπλακμεταλλάδες εώς τους πιο στιγερούς μπράβους και εγληματίες της νύχτας που θα σε σκοτώσουν για πλάκα και θα κοιμηθούν με αγαθή συνείδηση.Ο άλλος θα επιβληθεί σε αυτό το στυλ μόνο εκεί που τον παίρνει και μπορεί να πουλήσει μούρη και τσαμπουκά.Σε άλλες περιπτώσεις δεν το κάνουν γιατί σε αυτόν τον ετοιμοθάνατο κόσμο οι άνθρωποι πλέον είναι φοβισμενοι και τσαντισμένοι και οι ζωές τους κοστίζουν όσο μια σφαίρα στο κεφάλι και μια μαχαιριά στα έντερα που θα τους χυθούν στην γη όπως και έχει γίνει και πρόσφατα σε άτομα σφίχτες του χώρου πολλάκις.Δεν είμαι ενάντια στα βάρη,δεν είμαι ενάντια στην γυμναστική και στην αθλοπαιδεία είμαι ενάντια στο συγκεκριμένο μοτίβο που επικρατεί στα γυμναστήρια εδώ στην Ελλάδα και μας έχει βγει το κακό όνομα.Ακόμη και όταν ο άλλος ο ασχετος όταν σε ρωτάει "πηγαίνεις γυμναστήριο;" έχει αρνητική χροιά στα αυτιά των περισσότερων.ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ άκου λέξη. ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ.Ακούγεται (ενώ δεν ισχύει) ότι ασχολείσαι με εμπόριο λευκής σαρκός και μαφία,πορτιέρηδες με εμπόριο ναρκωτικών και όπλων.Επειδή έχω γνωρίσει προσωπικά πολλούς από αυτούς τους φίλτατους και αγαπητούς ανθρώπους μοιραία θα σας συνιστούσα να μην έχετε καμία επαφή μαζί τους και αν θέλει κάποιος να γυμναστεί να το κάνει σπίτι του αν έχει την δυνατότητα,να μην τους ακούσει καν από θέμα προπόνησης ή οτιδήποτε άλλο.Λέμε ναι στην προπόνηση οποιασδήποτε μορφής, ναι στο ωραία σώμα και την υγεία πάνω από όλα αλλά όχι στα καθάρματα που χαλάνε την πιάτσα και πάνε την γυμναστική 500 χρόνια πίσω. Και κάποιοι από εσάς εδώ ξέρετε για τι άτομα μιλάω.Ξέρω έγινα γραφικός,πολυλογάς και ένας ακόμα meathead αλλά σας τα είπα όλα αυτά όπως θα τα έλεγα σε ένα κολλητό μου φιλαράκι για να το προστατέψω.Καλές γυμναστικές,καλές προπονήσεις και να είστε όλοι καλά.

  14. #839
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτά που λες στην επαρχία υπάρχουν στον ελάχιστο βαθμό. ούτε αθήνα τα έχω συναντήσει βέβαια, αλλά δεν μπορώ να πω ότι γύρισα και πολλά γυμναστήρια.
    και καλώς ή κακώς, διάφορα στυλ προπόνησης όπως το crossfit, το TRX, κάτι γιόγκες, πιλάτες κτλ και γενικά το personal training έχουν μπει για τα καλά "στη μόδα" με αποτέλεσμα να ασχολείται πολύς κόσμος διαφόρων κατηγοριών.
    δε θα πω ότι είμαι fan ενός στυλ προπόνησης και απορρίπτω κάποιο άλλο - άλλωστε η μόνη κακή προπόνηση είναι αυτή που δεν έγινε. είμαι όμως αυστηρά εναντίον των συμπληρωμάτων και άλλων χειρότερων σκευασμάτων και αυτό που ακολουθώ σαν τρόπο ζωής και κατ'επέκταση οι συμβουλές που θα δώσω σε κάποιον, αφορούν αποκλειστικά τη σωματική βελτίωσή του (μαζί έρχεται και η ψυχική/πνευματική) με απόλυτα φυσικό, λειτουργικό και ασφαλή τρόπο. στην τελική, στόχος μας θα πρέπει να είναι η καλή ποιότητα ζωής μέχρι όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ηλικία.
    Rock or Nothing

  15. #840
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Συμφωνώ με όσα λες.Τα άτομα που ασχολούνται με αυτόν τον χώρο το κροσφιτ trx calisthenics το θεωρούν μπαλέτο και γυναικείο.Είναι τύποι λαϊκοί κυρίως που έχουν πολλά κόμπλεξ μέσα τους και δεν κάνουν προπόνηση για τους λόγους υγείας ή ομορφιάς που αναφέρουμε αλλά κάνουν βάρη και μπράτσα για να ρίχνουν σφαλιάρα στον άλλον και να φέρνει 18 κωλοτούμπες στον ανήφορο.Τα δε συμπληρώματα που αναφέρεις και κυρίως τα αναβολικά τα έχουν για καραμέλες σε καθημερινή βάση.Και δεν μιλάω μόνο για χρυσαυγήτες αλλά για ανθρώπους που δουλεύουν βράδυ σε κωλόμπαρα και είναι μπράβοι στη Συγγρού και στο Μπουρνάζι και δεν έχουν αναστολές για τίποτα.Είναι μια υποκουλτούρα πολύ συγκεκριμένη ανθρώπων που διακινούν παράνομα αναβολικά από Ινδία, Κίνα,Πακιστάν και Βαλκάνια και αμφεταμίνες μαζί με άλλα ντραγκς και είναι χωμένοι σε πολλά κυκλώματα.Είχα το "προνόμιο" και τους γνώρισα βλέπεις ορισμένους.Χαρακτηριστικό γνώρισμα μεσήλικες,με γκρίζα μαλλιά 120-130 κιλά σωματικό βάρος ο καθένας στο φάρμακο με κενό,παγωμένο βλέμα,τρέλα,παράνοια και σε διαλανε για πλάκα αν τους στραβοκοιτάξει κανείς.Πλέον δεν μιλάμε για γυμναστική και μακροζωία αλλά για δολοφόνους που πρέπει να μπουν μέσα στην στενή για πάντα.Τον άλλον τον φάγανε τις προάλλες έξω από το σπίτι του με καλάσνικοφ.Είναι πράγματα που λίγοι τα λένε και λιγότεροι τα γνωρίζουν.



    Τα αναβολικά που λες φίλε μου Raven Lord είναι ορμόνες συνθετικές και παράγωγα ορμονών που συνταγογραφούνται από γιατρούς για την καταπολέμηση συγκεκριμένων ασθενειών όπως η καχεξία,υπογοναδισμός,μετά από σοβαρά χειρουργεία,τροχαία ατυχήματα ανεμία και δεν προορίζονται για υπερδοσολογίες 100νταπλάσιες αυτών που συνίσταται γιατί επιρρεάζεται όλος ο εσωτερικός κόσμος του ανθρώπου ψυχικός/σωματικός και δεν είναι για χρήση από υγιείης ανθρώπους που δεν έχουν πρόβλημα υγείας με σκοπό το performance.Τα συμπληρώματα διατροφής είναι νόμιμα και μέσα σε αυτά θεωρείται συμπλήρωμα ακόμη και το πράσινο τσάι ή οι βιταμίνες τύπου Neurobion που κυκλοφορούν σε οποιαδήποτε φαρμακείο χωρίς συνταγή.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •