Page 42 of 100 FirstFirst ... 3240414243445292 ... LastLast
Results 616 to 630 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #616
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Ρε συ, νίωθω το βράδυ να "καίγεται" η αριστερή ωμοπλάτη μου (το σημείο που διαχωρίζει την ωμοπλάτη από την πλάτη) και ο μυς (ή το κόκκαλο??) είναι λες και έχει βγεί προς τα έξω σε σχέση με την δεξιά πλευρά.

    Δεν υπάρχει θέμα κίνησης, δεν πονάω όταν κουνάω το χέρι, αλλά για μονόζυγο ούτε λόγος...και έχουν ήδη περάσει 26 μέρες.
    ... μόνο με μαγνητική μπορείς να έχεις διάγνωση αν το πρόβλημα είναι μυϊκό.
    Rock or Nothing

  2. #617
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ένα χρήσιμο εξελάκι για την καύση θερμίδων ανά δραστηριότητα για διάφορα σωματικά βάρη: https://drive.google.com/file/d/0BwLhkCZCgoU8VW83ZU01WXF6OWs/edit?usp=sharing

    edit: τώρα το έκανα public
    Last edited by Raven Lord; 02-06-2014 at 12:17.
    Rock or Nothing

  3. #618

    Default




    2:30

    Bear walks τα λέει ο έτσι. Οι εκτελέσεις που βρίσκω αλλού είναι διαφορετικές βέβαια.
    Γαμήσι καλό λέμε.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  4. #619
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    παραλλαγή του spiderman push-up. πολύ καλές ασκήσεις.
    Rock or Nothing

  5. #620

    Default

    έχω ξαναρχίσει να γυμνάζομαι κάπως εντατικά εδώ και κανά 3βδόμαδο σπίτι. καλή η μπάρα και οι αλτήρες αλλά σαν αυτό δεν με ξεκώλιασε κανένα λέμε.


    σήμερα πάω για αυτό λέω:




    και δεν νομίζω να πατήσω σε γυμναστήριο για καιρό.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  6. #621
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    επιτέλους, μπορώ να πω πως ΚΑΙ εγώ γυμνάζομαι!
    εδώ απόκριες, ντυμένη μαύρος:
    Spoiler

    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  7. #622
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    πριν πεντε βδομαδες τραυματισα την κλείδωση του μικρού δακτύλου στο χέρι (εκει που ενωνεται δαχτυλο με παλαμη). Πριν καμια βδομάδα μου το έδεσαν επιτέλους. Το κραταμε δεμένο όσο πονάει; (με τη μαλακία τις χειραψιες κάθε μέρα στη δουλεια, δεν έλεγε να περάσει μόνο του)
    Vielen Dank für alles was mal war

  8. #623
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    yo yo yo, εδώ adam, σκάω σαν τρελαμένος με την εξής άκυρη ερώτηση:
    κάτι αθλητικά που είναι σα βάρκες από κάτω για να γυμνάζεσαι ακόμα και στο περπάτημα κάνουν καθόλου δουλειά ή είναι τελείως κοροϊδία η φάση? θέλω να πάρω καινούρια αθλητικά για το γυμναστήριο (που δεν πάω) επειδή τα παλιά μου έχουν τρυπήσει φουλ του φτωχού και άμα είναι αυτά να κάνουν δουλίτσα να τα πάρω αλλιώς μην τα φοράω τσάμπα γιατί είναι και γελοία.
    thanks

  9. #624
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ... ή μάλλον ακόμα χειρότερα, παίζει να σου προκαλέσουν και κανα τραυματισμό σε αχίλλειο ή αστράγαλο ή γόνατα κτλ. πάρε απλά παπούτσια για τρέξιμο ή βάδισμα, ελαφρά κ βρίσκεις αρκετά καλά με 50 ευρώ. μια χαρά για γυμναστήριο ή ένα καθημερινό περίπατο.
    Last edited by Raven Lord; 20-10-2014 at 19:00.
    Rock or Nothing

  10. #625
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Προσωπικα πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να παιζει αθλημα και γυμναστηριο για εξτρα ενδυναμωση. Το σκετο γυμναστηριο το βρισκω λιγο βλακωδες.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  11. #626
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    ευχαριστώ raven.
    Τaliban, μια χαρά είναι το γυμναστήριο άμα ζορίζεσαι όσο πρέπει και με το σωστό ρυθμό στα μηχανήματα και κάνεις και τρεξιματάκι (ε?)

  12. #627
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ότι κ να κάνεις καλό είναι. είπαμε. η μόνη κακή προπόνησηση είναι η προπόνηση που δεν έγινε
    Rock or Nothing

  13. #628
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ^Σε αυτό το πλαίσιο, έχω να πω πως όντως έτσι είναι. Μέσα στο καλοκαίρι ξεκίνησα χαλαρό τρέξιμο/περπάτημα χωρίς συγκεκριμένο πρόγραμμα, όποτε μπορούσα. Τωρα που δροσίζει και νυχτώνει πιο νωρίς σαφώς έχει μειωθεί η συχνότητα (μια φορά στις 10 μέρες πάνω-κάτω μόνο), αλλά βλέπω διαφορά. Πχ εκεί που μου κοβόταν η ανάσα στο 5λεπτο, τώρα δεν καταλαβαίνω τίποτα. Συν το ότι λειτουργεί καλύτερα γενικότερα όλο το σώμα, από πλευράς καύσεων, μεταβολισμού κλπ. Μεγάλη υπόθεση.

  14. #629

    Default

    ρεϊβεν ή όποιος άλλος ξέρει.

    καλύτερα πολλές και γρήγορες(full range βέβαια) έλξεις ή λιγότερες και αργές.
    επίσης, καθημερινά μονόζυγο δεν είναι είναι overtraining?


    σε άλλα νέα, νυχτοκάματο σου έρχομαι.

    Spoiler
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  15. #630
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Γενικα παντως για ανω μερος του σωματος παιζει τρελο προγραμματακι μονοζυγου, με το οποιο γινεσαι κτηνος σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα (και σε ογκο και σε δυναμη/αντοχη).

    Ψαχνω να βρω κατι αντιστοιχο για τα ποδια (οι περισσοτεροι εκει υποφερουν) αλλα παπαρια... :/
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •