Page 2 of 100 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 16 to 30 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #16
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    γυμνάζω καθημερινά τα δάχτυλά μου στο πληκτρολόγιο και το ποντίκι
    [/URL]

  2. #17
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by Ace View Post
    Πότε θα παίξουμε μπασκετ;;
    Xaxaxaxa.. Bring it on

    (δεν είπα ποτέ πως παίζω ΚΑΛΟ μπάσκετ πάντως)

  3. #18
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    τα τελευταία 6 χρόνια εντελώς τακτικά, ξεκίνησα με 2-3 χρόνια που έκανα 3 φορές τη βδομάδα κολύμπι σε ανοιχτή 50αρα πισίνα και είναι τέλειο γιατί συν τοις άλλοις μαυρίζεις από το φλεβάρη - τώρα πλέον τρέξιμο και ενδυνάμωση δύο φορές τη βδομάδα και ό,τι άλλο κάτσει (δεν κάθεται κάτι συχνά πάντως, ειδικά με τη δουλειά)

    ως παιδάκι έχω περάσει από όλα τα αθλήματα γιατί δε μ' άρεσε τίποτα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Κανά μπασκετάκι στο αραιό και πού. Τίποτα το ιδιαίτερο Και μάι τάι μέχρι που βαρέθηκα και την έκανα...........

    εννοείται όλα για τις γκόμενες (για καλύτερο σεκσ ντε) γιατί ο μεταλλάς είναι και τρελό ποζέρι - μουνόδουλος
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  5. #20
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Γενικά τη σχέση μου με τη γυμναστική θα τη χαρακτήριζα "σχέση πάθους".

    Ξεκίνησα γύρω στα 5-6 κολύμβηση, έκανα 1,5 χρόνο και τα παράτησα.
    Στην 1η Γυμνασίου αγόρασα βαράκια και κάτι όργανα χειρός που δε θυμάμαι καν πώς λέγονται αλλά μετά από λίγο ξεκίνησα τη μαλακία οπότε δε μου χρειάζονταν πια και τα παράτησα κι αυτά.
    Στην 3η Γυμνασίου ξεκίνησα να παίζω ποδόσφαιρο (με μπαλάκι του τέννις λολ) με το Φίξξερ στα διαλείμματα των Γερμανικών αλλά μετά παράτησα τα Γερμανικά οπότε σταματήσαμε.
    2α Λυκείου γράφτηκα γυμναστήριο, πήγαινα ανελλιπώς για 3 μέρες και μετά σταμάτησα.
    2ο έτος σχολής έκανα ακριβώς το ίδιο απλά πήγα 2 μέρες αντί για 3.
    Από τότε περίπου μια φορά κάθε 3 χρόνια παίζω μπάσκετ με τα ηαρ φιλαράκια μου.

    Είμαι γύρω στο 1.80 και στο στρατό είχα φτάσει τα 108 κιλά, τώρα είμαι γύρω στα 95 αλλά τον τελευταίο καιρό κάνω έντονη προσπάθεια να τα ξαναπάρω.

    Γενικά η γυμναστική είναι η ζωή μου, όχι όμως ότι είμαι και κανας καμμένος ε.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  6. #21
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    5 φορές τη βδομάδα, 7-8 χλμ τρέξιμο ή 20-30 χλμ ποδήλατο, μονόζυγο και βάρη. το τελευταίο δίμηνο ανέβασα το τρέξιμο στα 11-12 χλμ και έκοψα τα βάρη λόγω τραυματισμού.
    παλιότερα έπαιζα και μπάλλα, αλλά ήμουν/είμαι τσαπί και σταμάτησα μετά τη μόδα του 5χ5 (άκου να απαγορεύονται τα τάκλιν :shocked: ). μπάσκετ κλασσικά υπήρχαν περίοδοι που πήγαινα κάθε μέρα, αλλά τώρα αραίωσα. έκανα και μια πολεμική τέχνη για ένα φεγγάρι.
    παρολα αυτά, πάντως, είμαι λίγα κιλά πάνω από όσα θα ήθελα, ελέω ξιδιών κυρίως.
    Rock or Nothing

  7. #22
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Quote Originally Posted by Reject View Post
    .
    το ποτο που γαμαει τον μεταβολισμο περισσοτερο απο ολα,ειναι η μπυρα.οσο παραξενο και αν ακουγεται.
    ενοειται αυτο,για αυτο τις εκοψα μαχαιρι εδω και λιγο καιρο.3-4 πλομαρακια κι ο θρασερ ειναι οφφ
    Με απογοητεύεις.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  8. #23
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Οντόπικ, κάνω 25-30 χλμ. τη μέρα ποδήλατο
    συνέχισε. λίγο ακόμα και θα φτάσεις Κίνα.
    Δεν το κάνω για τη γυμναστική του θέματος, απλά πάω παντού με ποδήλατο και το πανεπιστήμιο είναι 10-11 χλμ. από 'κει που μένω.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  9. #24
    Pethidine Blindgeo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Tarmon Gai'don
    Posts
    2,671

    Default

    Phgainw gumnasthrio 3-4 fores thn ebdomada edw kai kana xrono, alla mexri prosfata den eixa megala apotelesmata logw xidiwn kai faghtou. Prin 2-3 mhnes arxisa na prosexw thn diatrofh mou kai exasa gurw sta 7-8 kila. Eimai 1.80 kai pleon 74-75 kila apo ta 90 pou eixa ftasei ston strato.

    Sto dhmotiko phgaina kolumbhsh kai gumnasio - lukeio basket. Sto panepisthmio phga kana trimhno gumnasthrio kai epaiza taktika (sxedon ka8e bdomada) basket kai kanena 5x5 araia kai pou.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    270

    Default

    mikros:mpasket,volley,ligo mpala se omada,poly mpala ekso me filous,otan piga kastoria ekana kopylasia kana 1misi xrono! 2 lykeiou evgala to gonato kai psilostamatisa na asxoloume! 2o etos to ksanaevgala kai ekopsa ta panta! arxisa tora ligo perpatima stin paralia thess!
    genika pantws otan gymnazomoun to ekana apo agkaria kai gia auto pote mou dn ekana sosti douleia!

  11. #26
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    πριν μπω στρατο εκανα τζοκινγκ 5-6 χιλιομετρα , 2 σετ των 12 ελξεων και 3 σετ των 30 πους απς καθε μερα... μετα γαμησα το ενα χερι μου στο μπασκετ αρχισα ξανα το καπνισμα και μπηκα στρατο οπου εγινα λαππας..ελπιζω να επανελθω στην αγωνιστικη δραση.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #27
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Είμαι σαπιοκοιλιάς
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #28
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Έκανα κολυμβητήριο (2 χρόνια), 7 χρόνια ρυθμική γυμναστική και απο 15-17 βόλλευ καλα ήταν μετα ήρθε το χάος. Τώρα σκεφτομαι να παω σε ενα γυμνστήριο που λέγεται curves 30 λεπτά γυμναστική τη μέρα.

  14. #29
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    8Χ8 καθε Παρασκευη και 6Χ6 καθε Τριτη και αραια και που κανα τρεξιμο, αλλα θα πρεπε πολυ παραπανω γιατι εχω κοψει το περπατημα εδω και 8 χρονια λογω αυτοκινητου και ειναι πολυ κριμα, αλλα οταν εχεις δουλειες δεν προλαβαινεις ή το ξεχνας, παντως δεν περπατας γενικα. Ηλπιζα οτι θα παμε και Μεγαλη Παρασκευη για 8Χ8 με την τιμημενη ομαδα ρε γμτ να πεσει καμια χριστοπαναγια αλλα προφανως δεν προβλεπεται. Μιτς την αλλη βδομαδα ελπιζο να παιζουμε ε!!!

  15. #30
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    Μικρός πολύ. Απο κολύμβηση και ποδόσφαιρο μέχρι και τέννις. Και τρέξιμο και απ' όλα. χαχαχ, έχω και μετάλλια, πρέπει να σαπίζουν κάπου στο πατάρι τώρα. Λίγο πιο μεγάλος γυμναστήριο τακτικά. Από τα 23-24 όμως και μετά άφησα τον εαυτό μου τελείως + αλκοόλ + 2 πακέτα τσιγάρα τη μέρα + φαΐ + σχετικά καθιστική ζωή, έφτασα μετά το στρατό το 98 να ζυγίζω 75-76 κιλά (είμαι 1,70) και μερικά χρόνια αργότερα χτύπησα κόκκινο στα 88.. Τώρα ξανάπεσα στα 64-65 και δεν σκοπεύω ν' ανέβω παραπάνω, έριξα το μπυροκοίλι σχεδόν τελείως (μπύρες κομμένες και αλκοόλ πολύ περιορισμένο πια) και απο γυμναστική λίγα πραγματάκια, κανα κοιλιακό, κανα πουσάπς και κανα βαράκι. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση πάντως να ξαναρχίσω τακτικά γυμναστήρια κλπ, αφενός βαριέμαι κι αφετέρου δεν παίζει και ελεύθερος χρόνος.
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •