Page 24 of 100 FirstFirst ... 1422232425263474 ... LastLast
Results 346 to 360 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #346
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Τρέξιμο γύρω από το τετράγωνο? Βάζω στοίχημα ότι η μια άσκηση ήταν να βαράς κρεμασμένα μοσχάρια μέσα στο ψυγείο.
    Life begins at 45°.

  2. #347

    Default

    blitzer σημερα την εχει την ταινια νομιζω. στο σταρ..τραγουδαρα κιολας

    γκοντζο για αυτο ειπα να ξεκινησω πυγμαχια ειναι εντελως κοντρα σε μενα και κυριως λογω χαρακτηρα ειναι κοντρα .πρεπει καποια στιγμη να τιθασευσω το θυμο μου, να το βουλωνω και καμια φορα που λενε


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  3. #348

    Default

    Quote Originally Posted by Doomsayer View Post
    Για όσους θέλουν να βάλουν μυική μάζα (και να χάσουν λίπος):

    Δευτέρα:Στήθος
    Τρίτη:Δικέφαλοι/Τρικέφαλοι
    Τετάρτη: Ξεκούραση
    Πέμπτη: Πλάτη
    Παρασκευή:Ωμοι
    Σάββατο:Πόδια
    Κυριακή:Ξεκούραση

    5-7 γεύματα την ημέρα,μετρημένες θερμίδες/υδατάνθρακες/πρωτείνη/φυτικές ίνες ανάλογα τα stats του καθένα.Επαναλήψεις 4-7 με 4-5 ασκήσεις κάθε μυική ομάδα 3-4 σετ η κάθε άσκηση (παραπάνω από 7 reps το θεωρώ cardio).8-10 ώρες ύπνος το 24ωρο.4-5 λίτρα νερό την ημέρα.1-2 ώρες τρέξιμο/ποδήλατο/κολύμπι

    ΚΑΙ:

    1.Όχι γλυκά,αναψυκτικά,τηγανητά,πίτσες,επεξεργασμένα τρόφιμα,γλυκαντικά,πατατάκια κλπ.
    2.Όχι τσιγάρο,φούντα ή ντρόγκια.
    3.Όχι αλκοόλ.
    4.Όχι ξενύχτια (9 το βράδυ κανονικά ύπνο).
    6.Όχι θερμίδες πριν τον ύπνο (ρόφημα πρωτεΐνης σε νερό #1 επιλογή).
    7.Θλίψη,αρνητικά άτομα καταστάσεις ή πράγματα να αποφεύγονται όσο το δυνατόν περισσότερο.

    Κανένας δεν θα κάνει τίποτα από τα παραπάνω.Τέλος πάντων.

    Good luck

  4. #349
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Impure, πώς πήγε το Power plate; Ελπίζω να μην διαλύθηκε η μέση.
    Feed my fear

  5. #350
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Impure, πώς πήγε το Power plate; Ελπίζω να μην διαλύθηκε η μέση.
    Λοιπον, δεν παω πολυ συχνα, ειναι δυσκολο και δεν ειμαι στην καλυτερη φυσικη κατασταση. Σε μια φαση που ημουν ορθια πανω σ αυτο το ρημαδι δεν μπορουσα να αναπνευσω γιατι ενιωθα απο τη δονηση δυσφορια. Τεσπα κανει δουλεια για θεματα συσφιξης και για απωλεια βαρους μαζι με σωστη διατροφη κανει επισης. Αν και αυτη που μου δειχνει της ασκησεις μου ειπε να κανω και αεροβικη μαζι γιατι δεν πρεπει να περιμενω πολλα απο το μηχανημα

  6. #351
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Το έχουν στο γυμναστήριο και δεν έχω δει ποτέ κάποιον να το χρησιμοποιεί. Αυτά που είπαν οι αποπάνω σε συνδυασμό με εμπειρία γνωστού που ισοπεδώθηκε, νομίζω δεν θα το δοκίμαζα ποτέ (έχω βέβαια ήδη πρόβλημα).
    Δεν σε εμπνέει τπτ άλλο, πχ κολύμβηση. Ό,τι κι αν κάνεις θέλει αφοσίωση. Καλά, όχι σαν τον τύπο πιο πάνω, αλλά θέλει συστηματικά κ για καιρό κ δυστυχώς δεν υπάρχει quick fix.
    Feed my fear

  7. #352
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Το έχουν στο γυμναστήριο και δεν έχω δει ποτέ κάποιον να το χρησιμοποιεί. Αυτά που είπαν οι αποπάνω σε συνδυασμό με εμπειρία γνωστού που ισοπεδώθηκε, νομίζω δεν θα το δοκίμαζα ποτέ (έχω βέβαια ήδη πρόβλημα).
    Δεν σε εμπνέει τπτ άλλο, πχ κολύμβηση. Ό,τι κι αν κάνεις θέλει αφοσίωση. Καλά, όχι σαν τον τύπο πιο πάνω, αλλά θέλει συστηματικά κ για καιρό κ δυστυχώς δεν υπάρχει quick fix.
    κολύμβηση ειναι η καλυτερη γυμναστικη που εχω κανει στη ζωη μου, αλλα με ταλαιπωρει μια κυστη στα ιγμορια και φοβαμαι να μπλεξω με πισινες. Βασικα το Power plate ηθελα να το δοκιμασω (ειχα διαβασει πως κανεις θαυματα σε θεματα κατακρατησης υγρων) αλλα δεν με ενθουσιασε. Να σου πω την αληθεια παντα προτιμουσα αεροβικη αλλα δεν εχω πετυχει γυμναστηριο της προκοπης. Εσυ που πας προτεινε μας κατι οικονομικο και καλο

  8. #353
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Quote Originally Posted by Impure View Post
    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Το έχουν στο γυμναστήριο και δεν έχω δει ποτέ κάποιον να το χρησιμοποιεί. Αυτά που είπαν οι αποπάνω σε συνδυασμό με εμπειρία γνωστού που ισοπεδώθηκε, νομίζω δεν θα το δοκίμαζα ποτέ (έχω βέβαια ήδη πρόβλημα).
    Δεν σε εμπνέει τπτ άλλο, πχ κολύμβηση. Ό,τι κι αν κάνεις θέλει αφοσίωση. Καλά, όχι σαν τον τύπο πιο πάνω, αλλά θέλει συστηματικά κ για καιρό κ δυστυχώς δεν υπάρχει quick fix.
    κολύμβηση ειναι η καλυτερη γυμναστικη που εχω κανει στη ζωη μου, αλλα με ταλαιπωρει μια κυστη στα ιγμορια και φοβαμαι να μπλεξω με πισινες. Βασικα το Power plate ηθελα να το δοκιμασω (ειχα διαβασει πως κανεις θαυματα σε θεματα κατακρατησης υγρων) αλλα δεν με ενθουσιασε. Να σου πω την αληθεια παντα προτιμουσα αεροβικη αλλα δεν εχω πετυχει γυμναστηριο της προκοπης. Εσυ που πας προτεινε μας κατι οικονομικο και καλο
    Δεν είμαι expert για να προτείνω. Σε όλα τα μεγάλα γυμναστήρια έχει καλά ομαδικά τύπου aerobic και με έμφαση σε διάφορες περιοχές, πχ γλουτούς κ κοιλιακούς. Οικονομικό.... έβλεπα τις προάλλες σε αυτά τα golden deals κλπ ένα μεγάλο γυμναστήριο που είχε μια τρελή προσφορά σε ετήσιες συνδρομες, Intro νομίζω. Πού μένεις; Όλοι έχουν βάλει προσφορές πάντως τελευταία. Palestra που είναι κοντά μου κ θεωρείται καλό, πάει 175 το χρόνο πλέον, περίπου όσο η μλκία Joe Weider.
    Feed my fear

  9. #354
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900
    Feed my fear

  10. #355
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Αυτα τα κουπονια μας φαγανε πια. Μενω Μενιδι, αλλα σχεδον καθε μερα ειμαι κεντρο, γιατι εχω μαθηματα. Απλως εκνευριζομαι με τον κοσμο στα γυμναστηρια και μου χουν τυχει και κατι χαζες γυμναστριες που ειναι αγενεστατες (αυτο το ειχα παθει χαλκιδα 2 φορες). Επισης μια περιοδο δοκιμασα και curves με θεαματικα αποτελεσματα σε χασιμο ποντων, αλλα εκανα και διαιτα ταυτοχρονα. Επίσης πανακριβο.

  11. #356
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Σιγά ρε συ, κολλάς σε τέτοια; Ποιος χέζει τις γυμνάστριες; Εγώ πάω μετά τις 9 που αρχίζουν και φεύγουν, αν και τώρα που πλησιάζει καλοκαίρι έχει πλακώσει κόσμος...
    Curves είναι μέθοδος ή γυμναστήριο; Πώς και δεν κάνεις τπτ pilates;
    Feed my fear

  12. #357
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Ta curves ειναι μια αλυσιδα γυμναστηριων που απευθυνονται αποκλειστικα σε γυναικες και εφαμροζουν μια μεθοδο κυκλικης γυμναστικης. Δηλαδη κανεις μια ασκηση αεροβιας για 30'' και περνας διπλα σε μηχανημα και μετα παλι αεροβια κ.ο.κ. Ολο αυτο κραταει 30 λεπτα και το μινιμουμ ειναι να κανεις 3 φορες την εβδομαδα. Τεσπα θα ψαξω τωρα τα κουπονοσαιτς να δω προκοπη.

  13. #358
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ριξτε μια ματιά και σε turbulence training (π.χ. http://skwigg.tripod.com/TurbulenceTraining4WeekBWW.pdf). δεν έχω κάνει αποκλειστικά τέτοια προπόνηση για να ξέρω τα αποτελέσματα, αλλά χρησιμοποιώ κάποιες ασκήσεις και ως ένα βαθμό τη λογική της και κάνει δουλειά και σχετικά άμεσα.

    πάντως, θα επαναλάβω ότι η φυσική κατάσταση (συνολικά, μην πάει ο νου σας μόνο σε αντοχή) είναι θέμα διατροφής κατά 70% και άσκησης κατά 30%. οπότε θα συνιστούσα να ξεκινήσετε από εκεί.

    edit: τώρα διάβασα το από πάνω post της impure. η κυκλική προπόνηση που περιγράφει έχει παρόμοια λογική με αυτό που είπα.
    Last edited by Raven Lord; 04-04-2012 at 12:46.
    Rock or Nothing

  14. #359
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Τι κατεβατό είναι αυτό ρε Τζορτζ;
    Κοίτα, εγώ πριν 3 μήνες γέννησα και πριν 2 μήνες άρχισα δίαιτα και επέστρεψα γυμναστήριο παράλληλα. Στην αρχή τίποτα (ανακτούσα μυική μάζα; δεν ξέρω), αλλά τώρα άρχισε να παίρνει μπρος το σύστημα. Αυτό που λες λέει και ο γυμναστής.
    Feed my fear

  15. #360
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Χμ τώρα βλέπω το pdf. Κι εδώ βλέπω ομοιότητες με το ομαδικό που κάνω. Φοριέται πολύ το interval training ε;
    Feed my fear

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •