Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

    ...η ειστε σαπιοκοιλιαδες/ουδες? Δε νομιζω να εχει γινει παρομοιο τοπικ,αν εχει γινει κλειδωστε το.Και τα σπορ μετρανε, οσοι ασχολειστε πειτε και με τι.
    Προσωπικα εδω και δυο μηνες γυμναζομαι στο σπιτι , 100 κοιλιακους και 50 ραχιαιους καθε βραδυ και το μπυρομπακιδι που ειχα πιστευω σε λιγο καιρο θα εχει εξαφανιστει για τα καλα ενω περασανε και καποιοι πονοι στην μεση που ειχα λογω δουλειας (συμβουλη ιρρε ).
    ΠΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ

    επισης ειμαι καθυστερημενος και δεν ξερω να βαζω πολλ.
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  2. #2
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    off: τι δουλειά κάνεις;

    συνεχίστε..

  3. #3
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    μεταφορικη εταιρια
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  4. #4
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    ε τα ξερεις,
    πιτσιρικος κολυμβηση,που την σιχαινομαι κανονικα οπως και οτιδηποτε εχει να κανει με το νερο.
    πυγμαχια και τρεξιμο.επι 2 χρονια.στον γηρακλη.
    επειδη πηρα γυρω στα 8 κιλα(ακα 76) μεσα σε μερικους μηνες απο τα ανελεητα καψιματα,ξεκινησα τρεξιμο 5-6 φορες την βδομαδα,10 χιλιομετρα/μερα.
    και ταε κβον ντο,στον μεγαλο Παοκ. :
    σιχαινομουν οτιδηποτε ειχε να κανει με βαρη,ή με καμψεις και κοιλιακους.
    παντως μπορω να πω πως με εχουν βοηθησει τοσα χρονια γυμναστικης,γιατι με αυτα που τρωω και πινω,θα επρεπε να ειμαι τουλαχιστον 90 κιλα.φαντασου,απο νοεμβριο μεχρι φεβρουαριο ετρωγα καθε μερα 4-5 σοκολατες(πηγαιναν πακετο με το χορτο που κατεβαζα) και επινα καθε μα καθε μερα μεχρι να γυρισω σπιτι εντελως λιωμα.και πηρα μολις 8 κιλα.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  5. #5
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    τωρα ποσα εισαι ρε μπουλη?
    εγω 69 (και δεν ειναι τυχαιο το νουμερο)

    εντιτ - ταεκβοντο πηγαινα κι εγω πιτσιρικας ρε σε ενα γυμναστηριο κοντα σε μενα,σταματησα στην μιση πρασινη , επειδη οποτε καναμε αγωνες εριχνα συνεχεια μπουνιες και με εκραζε ο προπονητης
    Last edited by Razor; 15-04-2009 at 02:43.
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  6. #6
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    76 μωρη λουκια.με 1.78 υψος ειμαι στα ορια.αν παω στα 70 θα ειμαι μια χαρα.αλλα πρεπει να κοψω τα αρρωστημενα μπισκοτα και γενικα τα γλυκα(σοκολατες τις εκοψα καπως),οχι μονο για τα κιλα,αλλα για να μην χασω και ολα μου τα δοντια.
    τα λιγοτερα μου ηταν προπερσυ,64.αλλα ημουν σαν πρεζακι,η μουρη μου ηταν τιγκα στις τρυπες.
    φυσικα δεν γυμναζομαστε για να εχουμε καλη εμφανιση(ποιος την γαμαει..),αλλα για αλλους λογους.
    ξερεις εσυ λουγκρεηζορ.
    Last edited by Reject; 15-04-2009 at 02:48.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #7
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Τί μεγάλο θρεντ.


    Quote Originally Posted by Razor View Post

    εντιτ - ταεκβοντο πηγαινα κι εγω πιτσιρικας ρε σε ενα γυμναστηριο κοντα σε μενα,σταματησα στην μιση πρασινη , επειδη οποτε καναμε αγωνες εριχνα συνεχεια μπουνιες και με εκραζε ο προπονητης
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  8. #8
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Αυτο που λεει ο πλιτσερ εκανε μια φιλη με αντιστοιχο προβλημα. Μην περιμενεις σοβαρα αποτελεσματα, αλλα δεν εχω να προτεινω κατι αλλο. Δυστυχως, για ποδια, τα σκουατς ειναι αναντικαταστατα.

  9. #9
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Καλησπέρα πιτσουνάκια μου.It's been a while που δεν έχω ποστάρει εδώ αλλά να ξέρετε ότι σας αγαπώ όλους.Σήμερα θα μοιραστώ πληροφορίες μαζί σας σχετικά με την ενασχόληση μου με το γυμναστήριο τα τελευταία 10+ χρόνια.

    Να ξέρετε ότι όσοι ασχολούνται με τα σίδερα και όταν λέω σίδερα εννοώ bodybuilding/powerlifting/άρση βαρών και το γυμναστηριακό στυλ είναι παράξενοι άνθρωποι και ακόμη πιο παράξενη η φάση η ίδια.Δεν θα έλεγα ότι είναι και τα καλύτερα παιδιά όπως και εγώ άλλωστε δεν είμαι το καλύτερο άτομο πρώτα.Οι κύριοι αυτοί για τους οποίους μιλάω δηλαδή αρκετοί από αυτούς είναι βίαιοι λόγω χρήσης ορμονών,κοιτάνε να επιβληθούν σε κόσμο επειδή έχουν καλύτερο σώμα από τον μέσο άνδρα και παραπάνω δύναμη από τον άλλον που δεν έχει γυμναστεί ποτέ.Να ξέρετε πώς αυτός ο χώρος μαζεύει από τους πιο έκφυλλους ντιντίδες,ακροδεξιούς μπλακμεταλλάδες εώς τους πιο στιγερούς μπράβους και εγληματίες της νύχτας που θα σε σκοτώσουν για πλάκα και θα κοιμηθούν με αγαθή συνείδηση.Ο άλλος θα επιβληθεί σε αυτό το στυλ μόνο εκεί που τον παίρνει και μπορεί να πουλήσει μούρη και τσαμπουκά.Σε άλλες περιπτώσεις δεν το κάνουν γιατί σε αυτόν τον ετοιμοθάνατο κόσμο οι άνθρωποι πλέον είναι φοβισμενοι και τσαντισμένοι και οι ζωές τους κοστίζουν όσο μια σφαίρα στο κεφάλι και μια μαχαιριά στα έντερα που θα τους χυθούν στην γη όπως και έχει γίνει και πρόσφατα σε άτομα σφίχτες του χώρου πολλάκις.Δεν είμαι ενάντια στα βάρη,δεν είμαι ενάντια στην γυμναστική και στην αθλοπαιδεία είμαι ενάντια στο συγκεκριμένο μοτίβο που επικρατεί στα γυμναστήρια εδώ στην Ελλάδα και μας έχει βγει το κακό όνομα.Ακόμη και όταν ο άλλος ο ασχετος όταν σε ρωτάει "πηγαίνεις γυμναστήριο;" έχει αρνητική χροιά στα αυτιά των περισσότερων.ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ άκου λέξη. ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ.Ακούγεται (ενώ δεν ισχύει) ότι ασχολείσαι με εμπόριο λευκής σαρκός και μαφία,πορτιέρηδες με εμπόριο ναρκωτικών και όπλων.Επειδή έχω γνωρίσει προσωπικά πολλούς από αυτούς τους φίλτατους και αγαπητούς ανθρώπους μοιραία θα σας συνιστούσα να μην έχετε καμία επαφή μαζί τους και αν θέλει κάποιος να γυμναστεί να το κάνει σπίτι του αν έχει την δυνατότητα,να μην τους ακούσει καν από θέμα προπόνησης ή οτιδήποτε άλλο.Λέμε ναι στην προπόνηση οποιασδήποτε μορφής, ναι στο ωραία σώμα και την υγεία πάνω από όλα αλλά όχι στα καθάρματα που χαλάνε την πιάτσα και πάνε την γυμναστική 500 χρόνια πίσω. Και κάποιοι από εσάς εδώ ξέρετε για τι άτομα μιλάω.Ξέρω έγινα γραφικός,πολυλογάς και ένας ακόμα meathead αλλά σας τα είπα όλα αυτά όπως θα τα έλεγα σε ένα κολλητό μου φιλαράκι για να το προστατέψω.Καλές γυμναστικές,καλές προπονήσεις και να είστε όλοι καλά.

  10. #10
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτά που λες στην επαρχία υπάρχουν στον ελάχιστο βαθμό. ούτε αθήνα τα έχω συναντήσει βέβαια, αλλά δεν μπορώ να πω ότι γύρισα και πολλά γυμναστήρια.
    και καλώς ή κακώς, διάφορα στυλ προπόνησης όπως το crossfit, το TRX, κάτι γιόγκες, πιλάτες κτλ και γενικά το personal training έχουν μπει για τα καλά "στη μόδα" με αποτέλεσμα να ασχολείται πολύς κόσμος διαφόρων κατηγοριών.
    δε θα πω ότι είμαι fan ενός στυλ προπόνησης και απορρίπτω κάποιο άλλο - άλλωστε η μόνη κακή προπόνηση είναι αυτή που δεν έγινε. είμαι όμως αυστηρά εναντίον των συμπληρωμάτων και άλλων χειρότερων σκευασμάτων και αυτό που ακολουθώ σαν τρόπο ζωής και κατ'επέκταση οι συμβουλές που θα δώσω σε κάποιον, αφορούν αποκλειστικά τη σωματική βελτίωσή του (μαζί έρχεται και η ψυχική/πνευματική) με απόλυτα φυσικό, λειτουργικό και ασφαλή τρόπο. στην τελική, στόχος μας θα πρέπει να είναι η καλή ποιότητα ζωής μέχρι όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ηλικία.
    Rock or Nothing

  11. #11
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Συμφωνώ με όσα λες.Τα άτομα που ασχολούνται με αυτόν τον χώρο το κροσφιτ trx calisthenics το θεωρούν μπαλέτο και γυναικείο.Είναι τύποι λαϊκοί κυρίως που έχουν πολλά κόμπλεξ μέσα τους και δεν κάνουν προπόνηση για τους λόγους υγείας ή ομορφιάς που αναφέρουμε αλλά κάνουν βάρη και μπράτσα για να ρίχνουν σφαλιάρα στον άλλον και να φέρνει 18 κωλοτούμπες στον ανήφορο.Τα δε συμπληρώματα που αναφέρεις και κυρίως τα αναβολικά τα έχουν για καραμέλες σε καθημερινή βάση.Και δεν μιλάω μόνο για χρυσαυγήτες αλλά για ανθρώπους που δουλεύουν βράδυ σε κωλόμπαρα και είναι μπράβοι στη Συγγρού και στο Μπουρνάζι και δεν έχουν αναστολές για τίποτα.Είναι μια υποκουλτούρα πολύ συγκεκριμένη ανθρώπων που διακινούν παράνομα αναβολικά από Ινδία, Κίνα,Πακιστάν και Βαλκάνια και αμφεταμίνες μαζί με άλλα ντραγκς και είναι χωμένοι σε πολλά κυκλώματα.Είχα το "προνόμιο" και τους γνώρισα βλέπεις ορισμένους.Χαρακτηριστικό γνώρισμα μεσήλικες,με γκρίζα μαλλιά 120-130 κιλά σωματικό βάρος ο καθένας στο φάρμακο με κενό,παγωμένο βλέμα,τρέλα,παράνοια και σε διαλανε για πλάκα αν τους στραβοκοιτάξει κανείς.Πλέον δεν μιλάμε για γυμναστική και μακροζωία αλλά για δολοφόνους που πρέπει να μπουν μέσα στην στενή για πάντα.Τον άλλον τον φάγανε τις προάλλες έξω από το σπίτι του με καλάσνικοφ.Είναι πράγματα που λίγοι τα λένε και λιγότεροι τα γνωρίζουν.



    Τα αναβολικά που λες φίλε μου Raven Lord είναι ορμόνες συνθετικές και παράγωγα ορμονών που συνταγογραφούνται από γιατρούς για την καταπολέμηση συγκεκριμένων ασθενειών όπως η καχεξία,υπογοναδισμός,μετά από σοβαρά χειρουργεία,τροχαία ατυχήματα ανεμία και δεν προορίζονται για υπερδοσολογίες 100νταπλάσιες αυτών που συνίσταται γιατί επιρρεάζεται όλος ο εσωτερικός κόσμος του ανθρώπου ψυχικός/σωματικός και δεν είναι για χρήση από υγιείης ανθρώπους που δεν έχουν πρόβλημα υγείας με σκοπό το performance.Τα συμπληρώματα διατροφής είναι νόμιμα και μέσα σε αυτά θεωρείται συμπλήρωμα ακόμη και το πράσινο τσάι ή οι βιταμίνες τύπου Neurobion που κυκλοφορούν σε οποιαδήποτε φαρμακείο χωρίς συνταγή.

  12. #12
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εδώ μια ωραία σύνοψη για το μεταβολισμό
    http://totalfitness-christos.blogspo...itness-60.html
    Rock or Nothing

  13. #13
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    http://www.oneman.gr/keimena/men_s_o...=24MediaWidget

    άργησε μερικά χρόνια το oneman και έκοψε δυό ασκήσεις (προβολές με περιστροφή, κωπηλατική από θέση κάμψης), αλλά μιλώντας εκ πείρας η συγκεκριμένη προπόνηση έχει φοβερά αποτελέσματα. (απευθύνεται σε αθλούμενους προχωρημένου επιπέδου).

    edit: φυσικα, δεν είναι μόνο για άνδρες. μια χαρά δουλειά κάνει και στις γυναίκες.
    Last edited by Raven Lord; 26-07-2016 at 20:23.
    Rock or Nothing

  14. #14
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    αμα αας πουμε το παω αρχικα με τρικιλο βαρακι, θαμαι γελοιος ή να το πιεσω απο την αρχη;

  15. #15
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    όχι ρε και χωρίς βάρος θα φτύσεις αίμα. είναι ζόρικο
    Rock or Nothing

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •