Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Ειστε ηλιθιοι σοβαρα. Οκ ξερετε καλυτερα απο μενα,την μανα μου,μια γνωστη της (που με συστισε) και τους περιπου 200 ακομη που εχει καθε βδομαδα η γιατρος (και ναι ΕΧΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΖΩΑ)
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  2. #2
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    αφου εχει ΠΤΥΧΙΟ ενταξει τοτε.

    δηλαδη εσυ ετρωγες τις πιτσες, τα σουβλακια και τα παγωτα σου, αραχτος μπροστα στην τηλεοραση συνεχεια, πηγαινες που και που και σου χωναν βελονες και αδυνατιζες. Δηλαδη κατανάλωνες ασπουμε 2500 θερμιδες τη μέρα (ας μην υπερβάλουμε κιολας, να πουμε οτι καταναλωνες οσες χρειαζεσαι) και μετα μερικες βελόνες στα σωστά σημεία εδιναν σήμα στον οργανισμό σου να βάλει μπρος και να κάψει παραπάνω. Ή ο βελονισμος σου "κόβει" την όρεξη και δεν τρως; Κι αυτό δίαιτα το λένε. (Το κλου βεβαια ειναι το "κοστιζει κάτι παραπάνω", επειδη η τυπισα έχει ΠΤΥΧΙΟ και ξέρει πού να χώσει τις βελόνες).

    Αν μαζί με το βελονισμό, άρχισες να τρέφεσαι πιο σωστα και πιστευεις οτι βοηθησε μονο ο βελονισμος είσαι γίδι.
    Vielen Dank für alles was mal war

  3. #3
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εγώ παιδιά θα κρατήσω ανοιχτό μυαλό. υπάρχουν άλλωστε χίλιες μέθοδοι αδυνατίσματος πολύ πιο "ανώδυνες" από τη γυμναστική και τη σωστή διατροφή. υπάρχουν κρέμες για την κυτταρίτιδα, λιποδιαλυτικά χάπια (που όντως "δουλεύουν"), χημικές δίαιτες, τσάγια, καφέδες κτλ... γιατί όχι και βελόνες?
    είμαι 35 χρονών και ασχολούμαι με τη γυμναστική από 2α λυκείου και με διατροφή τα τελευταία χρόνια. μέσα σε όλα αυτά τα χρόνια έχω περάσει από αμέτρητα προγράμματα και λογικές, αλλά ένα πράγμα είναι που έμαθα τελικά: ΜΑΓΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! αν ο στόχος σου είναι η καλή υγεία και η καλή φυσική κατάσταση, με ότι άλλο θετικό αυτά τα δύο συνεπάγονται, τότε ΜΟΝΟ με σωστές διατροφικές συνήθειες και καθημερινή άσκηση μπορείς να το πετύχεις.
    Rock or Nothing

  4. #4
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Λοιπον οριστε τουλαχιστον η ενιθαρμον μπηκε στην διαδικασια να ρωτησει ΠΩΣ σκατα γινεται αυτος ο βελονισμος σε αντιθεση με τα ζωα που δεν εχουν ιδεα και απλα κοροιδευουν.
    Πας πρωτο ραντεβου,σου χωνει βελονες τις οποιες συνδεει με ενα μηχανημα και κανεις λιποδιαλυση 40 λεπτα. Πριν φυγεις σου χωνει απο 2 μικρες βελονιτσες στα αυτια...ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΧΙΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΕΙΝΑ. Σου δινει το προγραμμα διατροφης. Περα απο αυτα που πρεπει να τρως σου λεει οτι θελει να πινεις 3 λιτρα την ημερα για να κατουρας το λιωμενο λιπος. Τωρα σχετικα με το τι τρως λεω μερικα παραδειγματα που αντιστοιχουν σε μια μερα τα οποια τα τρως ανα 4 ωρες (σου λεει βαλε ξυπνητηρι στο κινητο γιατι αφου δεν νιωθεις πεινα ειναι ευκολο να ξεχαστεις και να μην φας):
    3 φετες γαλοπουλα,1 αγγουρι+1 φετα μιλνερ,σαλατα,1 αυγο
    'Η 2 τεμαχια σουβλακια (καλαμακια για τους αθηναιους),2 φρουτα,1 ποτηρι γαλα,1 γιαουρτι με μελι
    (τυχαια παραδειγματα που ξαναλεω αντιστοιχουν σε μια μερα)

    Γνωριζω οτι αυτες οι θερμιδες ειναι θεωρητικα λιγες ΑΛΛΑ λογω λιποδιαλυσης το σωμα παιρνει ενεργεια απο το λιπος που εκαψες.Οσο για τα λεφτα,για μενα που η διατροφη μου ηταν τα πιτογυρα αυτο εβγαινε ακριβως τα ιδια λεφτα γιατι το σουπερ μαρκετ της βδομαδας ηταν ~20-25 ευρω.
    Τελος για να σας προλαβω,να πω οτι μετα απο 5 μηνες τετοιας διαιτας εκανα γενικες εξετασεις και φυσουσαν. Ηταν ολα τρομερα καλα!

    πσ: 2 ραντεβου την βδομαδα ειναι
    Last edited by Clockwork Orange; 04-06-2013 at 12:38.
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  5. #5
    Senior Member Dal-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    172

    Default

    Φίλε, παίζει τίποτα παρόμοιο για εξεταστική φάση ; Που πρέπει να βάλω τσι βελόνες για να περάσω Τηλεπικοινωνιακά Σήματα ;
    Black-and-white TV with the sound turned low.

    —μόλις τελείωσα πήρα βαθειές ανάσες κρατούσα ακόμα τό τσιγάρο μου τό πέταξα στήν μπανιέρα τήν ξέβγαλα απ’ τά ξερατά έριξα νερό στή μούρη μου ξέπλυνα τό στόμα μου άρπαξα μιά πετσέτα που μύριζε Βιθέντε σκουπίστηκα νά δείς τώρα που θά βγώ έξω θά τήν έχει αράξει στήν πολυθρόνα καί θά γελάει ή κουφαλίτσα…

  6. #6
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μετά τη θεραπεία τι διατροφικό πλάνο ακολούθησες?
    ξέρω ότι όταν αρχίζεις και καις λίπος νιώθεις σαν ντοπαρισμένος (πήγα μέσα σε 3 μήνες από 85 κιλά σε 73 για να τρέξω σε έναν αγώνα), αλλά τι γίνεται όταν σταματάς? όταν το επιτυγχάνεις με φυσικές μεθόδους ο μεταβολισμός συνεχίζει να είναι υψηλός και όταν χάσεις τα περιττά κιλά, αλλά όταν το κάνεις με λιποδιάλυση τι γίνεται μετά το σταμάτημα της μεθόδου? ένας φίλος μου είπε ότι πεινούσε απίστευτα και για να μην ξαναπάρει τα κιλά έτρωγε όλη μέρα πορτοκάλια για μερικές εβδομάδες.
    επίσης, τι γίνεται με τη μυϊκή μάζα? καις μόνο λίπος ή χάνεις και όγκο ταυτόχρονα από τη στιγμή που δε γυμνάζεσαι?
    Rock or Nothing

  7. #7
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Οταν ζεις σε ενα σπιτι με αλλους 2 gamers ειναι δυσκολο να αποφυγεις το εξω. Ξαναεβαλα τα μισα. Αλλα ενω ξεκινησα στα 125 και εφτασα 90 τωρα ειμαι 105. Αν προσεχα ισως να ημουν και 95-100.
    Μυικη μαζα ειχε αυξηθει γιατι φευγει το λιπος γρηγορα και εχει χωρο ο μυς να αναπτυχθει ακομη και απο απλες "ασκησεις" οπως "ανεβαινω σκαλια για το σπιτι μου".
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  8. #8
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    Μυικη μαζα ειχε αυξηθει γιατι φευγει το λιπος γρηγορα και εχει χωρο ο μυς να αναπτυχθει ακομη και απο απλες "ασκησεις" οπως "ανεβαινω σκαλια για το σπιτι μου".
    αν ισχυε αυτο, οι αρκουδες που διαγωνίζονται στο "world's strongest men" (κατι τεραστιοι ισλανδοι και ιρλανδοι) δε θα είχαν αρκετη μυικη μαζα κατω απο τις κιλάρες τους για να σηκώνουν τα αυτοκίνητα που σηκώνουν
    Vielen Dank für alles was mal war

  9. #9
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    Οταν ζεις σε ενα σπιτι με αλλους 2 gamers ειναι δυσκολο να αποφυγεις το εξω. Ξαναεβαλα τα μισα. Αλλα ενω ξεκινησα στα 125 και εφτασα 90 τωρα ειμαι 105. Αν προσεχα ισως να ημουν και 95-100.
    Μυικη μαζα ειχε αυξηθει γιατι φευγει το λιπος γρηγορα και εχει χωρο ο μυς να αναπτυχθει ακομη και απο απλες "ασκησεις" οπως "ανεβαινω σκαλια για το σπιτι μου".
    that's my point. μόνιμα αποτελέσματα μπορείς να έχεις μόνο με (ισόβια) διατροφή/άσκηση. και προσωπικά δεν είμαι κανά φρικιό με αυτά τα θέματα. πάντα υπάρχει χώρος για τσίπουρα, μεζέδες και ξενύχτια.
    Rock or Nothing

  10. #10
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    Μυικη μαζα ειχε αυξηθει γιατι φευγει το λιπος γρηγορα και εχει χωρο ο μυς να αναπτυχθει ακομη και απο απλες "ασκησεις" οπως "ανεβαινω σκαλια για το σπιτι μου".
    Δεν υπάρχει περίπτωση να τρως αυτά που γράφεις και όχι μόνο να έχεις διατηρήσει τη μυική σου μάζα αλλά και να αυξήθηκε.
    Όταν κάνεις στερητική δίαιτα (δηλαδή ο τρόπος που διαλέγεις για απώλεια βάρους είναι να δίνεις σταδιακά λιγότερες θερμίδες από αυτές που καίει ο οργανισμός σου) το σώμα σου καίει από όλους τους ιστούς χωρίς να διακρίνει αν είναι μυικός ή λίπος.
    Ακόμα το σώμα είναι και αυτό ένα σύστημα που χρειάζεται χρόνο για να προσαρμοστεί στις συνθήκες, είτε είναι ότι πλέον γυμνάζεσαι είτε ότι ενώ του έριχνες δυο πίτσες κάθε βράδυ τώρα του ρίχνεις ένα γιαούρτι. Δεν μπορεί να κάνεις δραματικές αλλαγές από τη μια μέρα στην άλλη γιατί τότε θα παίξει πρόβλημα. Εγώ πριν 3 χρόνια όταν έσπασα το φράγμα των 100 κιλών και πήγα σε διατροφολόγο κάναμε τσεκ κάθε 2 εβδομάδες πόσο έχανα και όταν έχασα πολύ τότε μου ΑΝΕΒΑΣΕ τις θερμίδες για την επόμενη γύρα (δηλαδή η πολύ γρήγορη απώλεια βάρους δεν είναι καλή). Ακόμα αν τα χάσεις πολύ απότομα δεν έχει γίνει η πραγματική αλλαγή που χρειάζεται στον ΕΓΚΕΦΑΛΟ σου δηλαδή με τον καιρό καταλαβαίνεις ότι πλέον δεν τρως μαλακίες, δεν είναι 4 το πρωί και τρώω καρμπονάρα ή δεν βαριέσαι, θα φάω μια και καλή το βράδυ (και τρώς σαν γουρούνι γιατί λιμοκτονείς όλη τη μέρα). Είναι λοιπόν ένας νέος τρόπος ζωής που πρέπει να καταλάβεις και να εφαρμόσεις και οι βελόνες αν και δεν έχω δοκιμάσει ποτέ για να κρίνω μπορεί να κάνουν δουλειά αλλά αν δεν αλλάξεις διατροφή δεν θα γίνει τίποτα (ή τουλάχιστον δεν θα διατηρηθεί).
    Πρόταση δικιά μου: 5 μοιρασμένα γεύματα μέσα στη μέρα, φροντίζεις να τρως τα πάντα σε φυσιολογικές ποσότητες χωρίς λάδια. Αναψυκτικά, γλυκά/ζάχαρη, τιγανητές πατάτες κτλ είναι εντελώς άχρηστα για τη διατροφή. Τρως αρκετή πρωτείνη για να είσαι δυνατός και να βγάλεις τη μέρα σου. Υδατάνθρακες για ενέργεια με μέτρο.
    Licenced to Chill.

  11. #11
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    ρε clockwork περισσοτερο διατροφη εκανες (αρα διαιτα), οποτε την επομενη φορα που θα προτεινεις τη μεθοδο μην πεις βελονισμο, πες ολο το παραπανω, γιατι με το βελονισμο σκετο ακουγεται χαζο. Οπότε έτρωγες ό,τι έπρεπε και με τις βελονες ειχες ισως και λιγη αυθυποβολη και αδυνατισες, δατς ολ. (Εχω μια περιεργεια να δω που θα μου χωνε εμένα τις βελόνες στο αυτι)
    Vielen Dank für alles was mal war

  12. #12
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    δεν ξερω πολλες "κοινες διαιτες" με 300 θερμιδες ομως. Οχι,επιμενω βελονισμος ειναι. Κι αλλου που ρωτησα για βελονισμο παρομοια πραγματα κανουν. Ενημερωθειτε εσεις που δεν ξερετε,καλυτερα!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  13. #13
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    Ειστε ηλιθιοι σοβαρα. Οκ ξερετε καλυτερα απο μενα,την μανα μου,μια γνωστη της (που με συστισε) και τους περιπου 200 ακομη που εχει καθε βδομαδα η γιατρος (και ναι ΕΧΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΖΩΑ)


    Οι προσωπικές εμπειρίες και οι ανέκδοτες μαρτυρίες γενικότερα δεν προσφέρουν κάποιο καλό κριτήριο για την αποτελεσματικότητα μίας θεραπείας. Παραδείγματος χάριν, με την μέθοδο που περιγράφεις (σε επόμενο ποστ σου) μπορεί το χάσιμο βάρους να οφείλεται καθαρά στην συνιστώμενη διατροφή και ο βελονισμός να μην συμμετείχε καθόλου, πέρα ίσως από την όποια βελτίωση της ψυχικής διάθεσης για αδυνάτισμα.

    Μια πολύ σύντομη αναδρομή σε meta-analysis άρθρα δε δίνει και ιδιαίτερη αισιοδοξία για τα αποτελέσματα του βελονισμού στο αδυνάτισμα. Παραδείγματος χάριν:

    Pittler, M. H., Ernst, E. "Complementary therapies for reducing body weight: a systematic review," Int J Obes Relat Metab Disord, vol. 29, pp. 1030–1038, 2005. doi:10.1038/sj.ijo.0803008 http://www.nature.com/ijo/journal/v2.../0803008a.html

    Six systematic reviews and 25 additional RCTs met our inclusion criteria and were reviewed. The evidence related to acupuncture, acupressure, dietary supplements, homeopathy and hypnotherapy. Except for hypnotherapy, Ephedra sinica and other ephedrine-containing dietary supplements the weight of the evidence is not convincing enough to suggest effectiveness.
    Lacey, J. M. et al. "Acupuncture for the treatment of obesity: a review of the evidence," Int J Obes Relat Metab Disord, vol 27, pp. 419–427, 2003. doi:10.1038/sj.ijo.0802254 http://www.nature.com/ijo/journal/v2.../0802254a.html

    Most of the literature on acupuncture for the treatment of obesity is based on uncontrolled trials. Among the few controlled trials with positive results, the effects are modest.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  14. #14
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Ουτε βεβαια οι δεισιδαιμονιες και η πληρης αγνοια ειναι καλο κριτηριο,θα συμπληρωνα. Δεν βγηκε ενας να πει οτι εχει εμπειρια απο βελονισμο που απετυχε. Το 90% εδω μεσα πιστευω ειναι αθεοι και η λογικη λεει οτι πιστευουν οτι βλεπουν,ετσι κι εγω πιστευω αυτο που βλεπω. Και ειδα οτι αυτη η τεχνικη βελονισμου που ακολουθουν οι βελονιστες (εχω μαθει για 3 που κανουν παρομοια θεραπεια) δουλευει. Προφανως δεν ειναι διατροφη/ασκηση αλλα εδω μιλαμε για την φαση που εχεις αγανακτησει και θελεις να χασεις γρηγορα κιλα και σε συγκεκριμενη περιοχη.
    Στο δευτερο λινκ φαινεται να μην πιστευει στην μεθοδο βελονισμου του αυτιου κι ομως πιστεψε με ΔΕΝ ΕΝΙΩΘΑ ουτε πεινα,ουτε το στομαχι μου γενικα και θα σου πω το εξης παραδειγμα: τον καφε τον πινω σκετο αχτυπητο απο "παντα" και ειναι απειρες οι φορες που ηπια με αδειο στομαχι και αυτο με γαμουσε,μου δημιουργουσε μια πολυ συγκεκριμενη αδιαθεσια και ειχα την τρομερη αναγκη να φαω. Οσο εκανα βελονισμο θεωρητικα μπορεις να πεις οτι ημουν μονιμως νυστικος (δεν ισχυει βεβαια,αλλα το στομαχι μου ηταν σχεδον αδειο) και με τις βελονες δεν ενιωθα ουτε τον καφε να μου γαμαει το στομαχι.
    Δεν την ρωτησα ποτε "πως σκατα δουλευει ο βελονισμος" ειναι η αληθεια,ρωτουσα μονο τι κανει η καθε βελονα,σε τι χρησιμευει. Πχ μου εβαζε βελονα στο κουτεπιε που ειναι (λεει) για να μην θελω να φαω γλυκο. Ναι κι εμενα μου φανηκε καπως WTF LADY πως θα σταματησει μια βελονα να με κανει να θελω γλυκο! Ενα αλλο ομως παραδειγμα που θα σου δωσω ειναι οτι καθολη την διαρκεια των 5 μηνων ελιωνα ακομη WOW και μαζευομασταν σε νετ 5-6 ατομα για 10ρι raid και προφανως ολοι γυρω μου σε καποια φαση ετρωγαν πιτογυρα και πιτσες και ηταν πραγματικα η πιο ευκολη περιοδος της ζωης μου στο να αρνηθω το γρηγορο φαγητο. Σημερα που δεν κανω βελονισμο αλλα διατροφη η πικρη αληθεια ειναι οτι εχω τσακισει οτι σοκολατα βρισκεται στο σπιτι για αυτο και 2 μηνες τωρα δεν εχω χασει (ουτε παρει) κιλο.

    Τεσπα,το θεμα ειναι οτι μιλατε/μουτζωνετε/χλευαζετε χωρις να εχετε ιδεα,χωρις ενα παραδειγμα,χωρις μια ιστορια,κατι... Εγω το εζησα στον εαυτο μου,στην μητερα μου,στην καθηγητρια που με συστισε στην τυπισα και γενικα στο ιατρειο της στο οποιο εμοιαζαν ολοι ευχαριστημενοι οταν περιμενα στο σαλονι. Ολοι (κυριως ολες) ελεγαν "εγω εχασα τοσα,εγω εχασα πιο πολλα" κτλπ. Δεν εχω καμια διαθεση να σας πεισω οτι ο βελονισμος γαμαει απλα γνωριζω οτι μπορει να βοηθησει τον υπερσυντελικο ακριβως σε αυτο που θελει και για αυτο το προτεινα.

    εντιτ: σε πινκαρα γιατι εκανες το πρωτο αξιο ποστ σχετικο με βελονισμο.
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  15. #15
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    εμένα πάντως με είχαν πάει για βελονισμό κάπου στα 14-15 -μία, που ούτε θυμάμαι ποια είναι, το είχε προτείνει στον πατέρα μου- αλλά δεν κράτησε πολύ. αν θυμάμαι σωστά στην τρίτη "συνεδρία" ήταν που μου έχωσε κάτι βελόνες στα αυτιά και σηκώθηκα και έφυγα (αστείο αν σκεφτεί πως φορούσα καμιά 10αριά σκουλαρίκια στο καθένα), πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως η διατροφή δεν ήταν 300 θερμίδες τη μέρα.

    αυτά.
    να σημειωθεί εδώ πως από χθες -πότε ήταν- που είπες αυτό για τις βελόνες στα αυτιά, έχουν αρχίσει και με πονάνε :/
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •