Page 29 of 100 FirstFirst ... 1927282930313979 ... LastLast
Results 421 to 435 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #421
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Οκ μουτζωσατε...γελασατε...κοροιδεψατε!
    Οταν χασετε 30 κιλα σε 5 μηνες χωρις να πεινασετε λεπτο και χωρις να γυμναστειτε (δεν λεω οτι ειναι καλο βεβαια απλα θελω να τονισω την ευκολια) ελατε να τα ξαναπουμε! ΖΩΑ!
    Last edited by Clockwork Orange; 04-06-2013 at 08:19.
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  2. #422
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    rofl
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  3. #423
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    rofl
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  4. #424
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    αμα χασω 35 κιλα μαλλον θα πεθανω
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #425
    Senior Member Ψηλός's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Στο μυαλό του Τζον Μάλκοβιτς
    Posts
    143

    Default

    έχει δίκιο ότι αδυνατίζεις τρελά με το βελονισμό..10000 πρεζάκια το επιβεβαιώνουν

  6. #426
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Ειστε ηλιθιοι σοβαρα. Οκ ξερετε καλυτερα απο μενα,την μανα μου,μια γνωστη της (που με συστισε) και τους περιπου 200 ακομη που εχει καθε βδομαδα η γιατρος (και ναι ΕΧΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΖΩΑ)
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  7. #427
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    αφου εχει ΠΤΥΧΙΟ ενταξει τοτε.

    δηλαδη εσυ ετρωγες τις πιτσες, τα σουβλακια και τα παγωτα σου, αραχτος μπροστα στην τηλεοραση συνεχεια, πηγαινες που και που και σου χωναν βελονες και αδυνατιζες. Δηλαδη κατανάλωνες ασπουμε 2500 θερμιδες τη μέρα (ας μην υπερβάλουμε κιολας, να πουμε οτι καταναλωνες οσες χρειαζεσαι) και μετα μερικες βελόνες στα σωστά σημεία εδιναν σήμα στον οργανισμό σου να βάλει μπρος και να κάψει παραπάνω. Ή ο βελονισμος σου "κόβει" την όρεξη και δεν τρως; Κι αυτό δίαιτα το λένε. (Το κλου βεβαια ειναι το "κοστιζει κάτι παραπάνω", επειδη η τυπισα έχει ΠΤΥΧΙΟ και ξέρει πού να χώσει τις βελόνες).

    Αν μαζί με το βελονισμό, άρχισες να τρέφεσαι πιο σωστα και πιστευεις οτι βοηθησε μονο ο βελονισμος είσαι γίδι.
    Vielen Dank für alles was mal war

  8. #428
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εγώ παιδιά θα κρατήσω ανοιχτό μυαλό. υπάρχουν άλλωστε χίλιες μέθοδοι αδυνατίσματος πολύ πιο "ανώδυνες" από τη γυμναστική και τη σωστή διατροφή. υπάρχουν κρέμες για την κυτταρίτιδα, λιποδιαλυτικά χάπια (που όντως "δουλεύουν"), χημικές δίαιτες, τσάγια, καφέδες κτλ... γιατί όχι και βελόνες?
    είμαι 35 χρονών και ασχολούμαι με τη γυμναστική από 2α λυκείου και με διατροφή τα τελευταία χρόνια. μέσα σε όλα αυτά τα χρόνια έχω περάσει από αμέτρητα προγράμματα και λογικές, αλλά ένα πράγμα είναι που έμαθα τελικά: ΜΑΓΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! αν ο στόχος σου είναι η καλή υγεία και η καλή φυσική κατάσταση, με ότι άλλο θετικό αυτά τα δύο συνεπάγονται, τότε ΜΟΝΟ με σωστές διατροφικές συνήθειες και καθημερινή άσκηση μπορείς να το πετύχεις.
    Rock or Nothing

  9. #429
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Λοιπον οριστε τουλαχιστον η ενιθαρμον μπηκε στην διαδικασια να ρωτησει ΠΩΣ σκατα γινεται αυτος ο βελονισμος σε αντιθεση με τα ζωα που δεν εχουν ιδεα και απλα κοροιδευουν.
    Πας πρωτο ραντεβου,σου χωνει βελονες τις οποιες συνδεει με ενα μηχανημα και κανεις λιποδιαλυση 40 λεπτα. Πριν φυγεις σου χωνει απο 2 μικρες βελονιτσες στα αυτια...ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΧΙΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΕΙΝΑ. Σου δινει το προγραμμα διατροφης. Περα απο αυτα που πρεπει να τρως σου λεει οτι θελει να πινεις 3 λιτρα την ημερα για να κατουρας το λιωμενο λιπος. Τωρα σχετικα με το τι τρως λεω μερικα παραδειγματα που αντιστοιχουν σε μια μερα τα οποια τα τρως ανα 4 ωρες (σου λεει βαλε ξυπνητηρι στο κινητο γιατι αφου δεν νιωθεις πεινα ειναι ευκολο να ξεχαστεις και να μην φας):
    3 φετες γαλοπουλα,1 αγγουρι+1 φετα μιλνερ,σαλατα,1 αυγο
    'Η 2 τεμαχια σουβλακια (καλαμακια για τους αθηναιους),2 φρουτα,1 ποτηρι γαλα,1 γιαουρτι με μελι
    (τυχαια παραδειγματα που ξαναλεω αντιστοιχουν σε μια μερα)

    Γνωριζω οτι αυτες οι θερμιδες ειναι θεωρητικα λιγες ΑΛΛΑ λογω λιποδιαλυσης το σωμα παιρνει ενεργεια απο το λιπος που εκαψες.Οσο για τα λεφτα,για μενα που η διατροφη μου ηταν τα πιτογυρα αυτο εβγαινε ακριβως τα ιδια λεφτα γιατι το σουπερ μαρκετ της βδομαδας ηταν ~20-25 ευρω.
    Τελος για να σας προλαβω,να πω οτι μετα απο 5 μηνες τετοιας διαιτας εκανα γενικες εξετασεις και φυσουσαν. Ηταν ολα τρομερα καλα!

    πσ: 2 ραντεβου την βδομαδα ειναι
    Last edited by Clockwork Orange; 04-06-2013 at 12:38.
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  10. #430
    Senior Member Dal-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    172

    Default

    Φίλε, παίζει τίποτα παρόμοιο για εξεταστική φάση ; Που πρέπει να βάλω τσι βελόνες για να περάσω Τηλεπικοινωνιακά Σήματα ;
    Black-and-white TV with the sound turned low.

    —μόλις τελείωσα πήρα βαθειές ανάσες κρατούσα ακόμα τό τσιγάρο μου τό πέταξα στήν μπανιέρα τήν ξέβγαλα απ’ τά ξερατά έριξα νερό στή μούρη μου ξέπλυνα τό στόμα μου άρπαξα μιά πετσέτα που μύριζε Βιθέντε σκουπίστηκα νά δείς τώρα που θά βγώ έξω θά τήν έχει αράξει στήν πολυθρόνα καί θά γελάει ή κουφαλίτσα…

  11. #431
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μετά τη θεραπεία τι διατροφικό πλάνο ακολούθησες?
    ξέρω ότι όταν αρχίζεις και καις λίπος νιώθεις σαν ντοπαρισμένος (πήγα μέσα σε 3 μήνες από 85 κιλά σε 73 για να τρέξω σε έναν αγώνα), αλλά τι γίνεται όταν σταματάς? όταν το επιτυγχάνεις με φυσικές μεθόδους ο μεταβολισμός συνεχίζει να είναι υψηλός και όταν χάσεις τα περιττά κιλά, αλλά όταν το κάνεις με λιποδιάλυση τι γίνεται μετά το σταμάτημα της μεθόδου? ένας φίλος μου είπε ότι πεινούσε απίστευτα και για να μην ξαναπάρει τα κιλά έτρωγε όλη μέρα πορτοκάλια για μερικές εβδομάδες.
    επίσης, τι γίνεται με τη μυϊκή μάζα? καις μόνο λίπος ή χάνεις και όγκο ταυτόχρονα από τη στιγμή που δε γυμνάζεσαι?
    Rock or Nothing

  12. #432
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Οταν ζεις σε ενα σπιτι με αλλους 2 gamers ειναι δυσκολο να αποφυγεις το εξω. Ξαναεβαλα τα μισα. Αλλα ενω ξεκινησα στα 125 και εφτασα 90 τωρα ειμαι 105. Αν προσεχα ισως να ημουν και 95-100.
    Μυικη μαζα ειχε αυξηθει γιατι φευγει το λιπος γρηγορα και εχει χωρο ο μυς να αναπτυχθει ακομη και απο απλες "ασκησεις" οπως "ανεβαινω σκαλια για το σπιτι μου".
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  13. #433
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    ρε clockwork περισσοτερο διατροφη εκανες (αρα διαιτα), οποτε την επομενη φορα που θα προτεινεις τη μεθοδο μην πεις βελονισμο, πες ολο το παραπανω, γιατι με το βελονισμο σκετο ακουγεται χαζο. Οπότε έτρωγες ό,τι έπρεπε και με τις βελονες ειχες ισως και λιγη αυθυποβολη και αδυνατισες, δατς ολ. (Εχω μια περιεργεια να δω που θα μου χωνε εμένα τις βελόνες στο αυτι)
    Vielen Dank für alles was mal war

  14. #434
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    Μυικη μαζα ειχε αυξηθει γιατι φευγει το λιπος γρηγορα και εχει χωρο ο μυς να αναπτυχθει ακομη και απο απλες "ασκησεις" οπως "ανεβαινω σκαλια για το σπιτι μου".
    αν ισχυε αυτο, οι αρκουδες που διαγωνίζονται στο "world's strongest men" (κατι τεραστιοι ισλανδοι και ιρλανδοι) δε θα είχαν αρκετη μυικη μαζα κατω απο τις κιλάρες τους για να σηκώνουν τα αυτοκίνητα που σηκώνουν
    Vielen Dank für alles was mal war

  15. #435
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    δεν ξερω πολλες "κοινες διαιτες" με 300 θερμιδες ομως. Οχι,επιμενω βελονισμος ειναι. Κι αλλου που ρωτησα για βελονισμο παρομοια πραγματα κανουν. Ενημερωθειτε εσεις που δεν ξερετε,καλυτερα!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •