Page 77 of 100 FirstFirst ... 2767757677787987 ... LastLast
Results 1,141 to 1,155 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #1141

    Default

    εγώ είχα ένα τραυματισμό καρπό, οπότε χέρια πάπαλα για κανα 5-6 μήνο. Αλλά επειδή γενικά, κάνω πολλές ταρζανιές, έπρεπε να ξαναδυναμώσω χέρια και οι ασκήσεις που βρήκα εν τέλει είναι στη λογική που λέει ο ρέιβεν παραπάνω.

    βρήκα ασκήσεις σε youtube κτλ αλλά η φάση είναι ότι πρέπει να αφιερώσεις πολύ χρόνο σε πολύ συγκεκριμένες μυικές ομάδες. Πχ είχα βρει για πήχη ένα σετ ασκήσεων που ήταν γύρω στο 6λεπτό μόνο αυτό.

    Δηλαδή, αν δε έχεις κάποιο πολύ συγκεκριμένο λόγο (κάποιο αθλημα),δε αξίζει να αναλωθείς τόσο πολύ.
    το μονόζυγο είναι οτι καλύτερο imo

  2. #1142
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  3. #1143
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Αν έχετε crossover στο γυμναστήριό σου, η άσκηση που προσωπικά με πιάνει καλύτερα στα βυζάκια είναι αυτή:

    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  4. #1144
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Μπου δου γου, Ολυμπιάδος 99 γυμναστήριο για τον καιρό που θα είμαι Θεσσαλονίκη. Για 2-3 προπονήσεις έχω πάει μόνο, φαίνεται καλό και έχει πολλά όργανα. Επίσης πολλούς φοιτητές, δηλαδή πολύ καλύτερη φάση από τα κλαρίνα της Νέας Σμύρνης.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  5. #1145
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Μπου δου γου, Ολυμπιάδος 99 γυμναστήριο για τον καιρό που θα είμαι Θεσσαλονίκη. Για 2-3 προπονήσεις έχω πάει μόνο, φαίνεται καλό και έχει πολλά όργανα. Επίσης πολλούς φοιτητές, δηλαδή πολύ καλύτερη φάση από τα κλαρίνα της Νέας Σμύρνης.
    Που κοντά μένετε; Το ξέρω το γυμνηστήρι που λες και νομίζω ότι υπάρχουν αρκετά καλύτερα στην ευρύτερη περιοχή. Αν βέβαια έκανες πολύμηνη εγγραφή, να 'χαμε να λέγαμε...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #1146
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Taliban,

    H kampoyra exei na kanei me to posture perissotero. To na exeis megala kai dynath plath tha se boithisei genika sto na mhn kampouriazeis. Prepei oi trapezoeideis soy kai ta shoulder blades na einai kato kai to phgoyni soy epishs kato. Psakse se youtube Fix Forward head posture



    Kai aisthitika na to deis megales plates einai poly shmantiko, eno kai gia dynamh kai leitourgikothta dynato lower back kai upper back einai poly shmantika.
    Let The Freak Flag Fly!

  7. #1147
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    κοιτα γενικα με πλατη δεν εχω τοσο θεμα, αρσεις και κωπηλατικη χαλαρα στις αγαπημενες μου ασκησεις, μεροκαματα μεταφορικη και οικοδομη, εστηνα 3-4 χρονια παρτυ και κουβαλαγα τα παντα μονος μου (απο 2000 μπυρες μεχρι κ subwoofer και combo διαφορα) 2-3 χρονια καγιακ κλπ. Ωμους επισης ψιλοκυριλε αλλα χερια οχι. Βυζακια απο την αλλη δεν εχω και κανω ενα σωματοτυπο αντιστοιχο με αυτον που εχουν τυποι που κανουν αναρριχησεις και αλλα αντιστοιχα (απο τη πολυ πλατη πεφτουν οι ωμοι λιγο μπροστα και μοιαζεις με ντουλαπα). Οσο για το πηγουνι μου ειναι ανυπαρκτο, θεε μου εχω προγουλι σε επιπεδο που οταν ξυριστικα μετα απο 6-7 χρονια απο το λαιμο και πανω εμοιαζα με το κλιπ των rammstein και απο κατω ημανε αδυνατουλης. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΟΥΛΙ ΜΟΥ;;;

    Αυτη με τα καλωδια γαμαει και απο κατω προς τα πανω που πιανει το πανω κεντρικο μερος του στηθους.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  8. #1148
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    κοιτα γενικα με πλατη δεν εχω τοσο θεμα, αρσεις και κωπηλατικη χαλαρα στις αγαπημενες μου ασκησεις, μεροκαματα μεταφορικη και οικοδομη, εστηνα 3-4 χρονια παρτυ και κουβαλαγα τα παντα μονος μου (απο 2000 μπυρες μεχρι κ subwoofer και combo διαφορα) 2-3 χρονια καγιακ κλπ. Ωμους επισης ψιλοκυριλε αλλα χερια οχι. Βυζακια απο την αλλη δεν εχω και κανω ενα σωματοτυπο αντιστοιχο με αυτον που εχουν τυποι που κανουν αναρριχησεις και αλλα αντιστοιχα (απο τη πολυ πλατη πεφτουν οι ωμοι λιγο μπροστα και μοιαζεις με ντουλαπα). Οσο για το πηγουνι μου ειναι ανυπαρκτο, θεε μου εχω προγουλι σε επιπεδο που οταν ξυριστικα μετα απο 6-7 χρονια απο το λαιμο και πανω εμοιαζα με το κλιπ των rammstein και απο κατω ημανε αδυνατουλης. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΟΥΛΙ ΜΟΥ;;;

    Αυτη με τα καλωδια γαμαει και απο κατω προς τα πανω που πιανει το πανω κεντρικο μερος του στηθους.
    Nai auto to effect eimai sxedon sigouros pos einai epeidh einai piasmenh h plath soy, oi omoi kai ta shoulder blades. Sigoura tha se boithisei kapoio stretching gia laimo,omoys,traps.



    Epishs san geniko kanona, apo xamhla arxizoyn ola. Auto shmainei gia na diorthoseis thematakia me to upper back sigoura tha prepei na koitakseis ti ginetai xamhlotera se hips, lower back, kai genikotera se kormo

    Bench press den kaneis? Tha ftiakseis kai stithos kai trikefalo.

    Emena pantos maresei to somatypo megala podia megales plates,omoi kai trikefala kai lepta dikefala kai forearms

    Epimeno pantos oti einai perissotero thema posture para myikhs anaptykshs (ypotheto, den se exo dei opote mono educated guess mporo na kano).

    Apo oti les kaneis arketo pulling (rows deadlifts klp) opote bale kai pressing (bench press ,overhead press kai pushups)

    sorry gia ta greeklish eimai apo doyleia
    Last edited by VidnaObmana; 06-10-2017 at 16:11.
    Let The Freak Flag Fly!

  9. #1149
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    αχ με αυτα που γραφεται ψηνω να ανεβασω σελφι γυμνουλησ <3 <3
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  10. #1150
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    σταματήστε καλε κορίτσια... είμαστε και στη δουλειά
    Rock or Nothing

  11. #1151
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Για αρχη ανεβαζω αυτο το μπουφανακι που εχω, αλλα δεν εχω αντιστοιχο μοτο δυστυχως

    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  12. #1152
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    κοιτα γενικα με πλατη δεν εχω τοσο θεμα, αρσεις και κωπηλατικη χαλαρα στις αγαπημενες μου ασκησεις, μεροκαματα μεταφορικη και οικοδομη, εστηνα 3-4 χρονια παρτυ και κουβαλαγα τα παντα μονος μου (απο 2000 μπυρες μεχρι κ subwoofer και combo διαφορα) 2-3 χρονια καγιακ κλπ. Ωμους επισης ψιλοκυριλε αλλα χερια οχι. Βυζακια απο την αλλη δεν εχω και κανω ενα σωματοτυπο αντιστοιχο με αυτον που εχουν τυποι που κανουν αναρριχησεις και αλλα αντιστοιχα (απο τη πολυ πλατη πεφτουν οι ωμοι λιγο μπροστα και μοιαζεις με ντουλαπα). Οσο για το πηγουνι μου ειναι ανυπαρκτο, θεε μου εχω προγουλι σε επιπεδο που οταν ξυριστικα μετα απο 6-7 χρονια απο το λαιμο και πανω εμοιαζα με το κλιπ των rammstein και απο κατω ημανε αδυνατουλης. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΟΥΛΙ ΜΟΥ;;;
    Postpixplzkthx. NEKKED.
    Life begins at 45°.

  13. #1153
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Taliban nomizo epibebaionomai (an k foras mpoyfan) oti oi omoi sou kai ta traps soy einai kapos shkomena (san na kaneis shrug) kai mprosta
    Exo k go paromoio thema eidika otan eimai piasmenos

    tha postaro kati videakia gia diorthotikes otan bro xrono
    Let The Freak Flag Fly!

  14. #1154
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΟΥΛΙ ΜΟΥ;;;
    Θα πάρεις ένα κολάρο που έχουν για το αυχενικό , βοηθάει. Το λες και κορσές λαιμού!!!!
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #1155
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    Τώρα που νυχτώνει νωρίς σκέφτομαι να τρέχω το πρωί. Τι παίζει με το φαγητό? Φεύγεις νηστικός και τρως ότι βρεις μετά ή πρέπει να τσιμπήσεις κάτι πριν (κανα χυμό ή φρούτο)? Επίσης κάνετε κάποιο ιδιαίτερο πρόγραμμα σε φάση 5 λεπτά έντονο 5 περπάτημα κ τέτοια?
    I've got an infinite number of places to go, the problem is where to stay

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •