Page 86 of 100 FirstFirst ... 3676848586878896 ... LastLast
Results 1,276 to 1,290 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #1276
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Είναι πρέζα η άτιμη η ζάχαρη. Ακόμα και κρασί γλυκό γουστάρω να πίνω. Έχω κόψει τα πολλά. Και μικρότερη μερίδα βάζω. Εντάξει Αθήνα ξέφυγα σε τριπλές μερίδες...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #1277

    Default

    Bmi μεγάλη παπάτζα γενικά. Φίλοι μου που ασχολούνται με πρωταθλητισμό πάντα υπέρβαρους τους βγάζει και εγώ πάντα στο όριο βγαίνω

  3. #1278
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Για ποσοστο λιπους πας σε μια κλινικη και με 50 ευρω κανεις μετρηση ακριβειας (ελαχιστη αποκλιση) αν σε ενδιαφερει

    Δεν πολυπιστευω σε θεωριες για ζαχαρες κλπ, ναι οκ εχουν θερμιδες αλλα δεν κανουν μεγαλη διαφορα οσον αφορα χασιμο λιπους και βαρους κατα την αποψη μου και την οποια εμπειρια μου

    Να επανελθω στα stretches, για λαιμο κλπ, ενα πολυ χρησιμο cue ειναι να εχεις τη γλωσσα σου πισω και πανω, να ακουμπαω/σπρωχνει τον ουρανισκο
    ετσι στην ουσια γεφυρωνεις το κενο που εχει το κεφαλι με το υπολοιπο σωμα λογω του σωματος , (και φυσικα το πηγουνι να ειναι κατω και μεσα)
    Let The Freak Flag Fly!

  4. #1279
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Δεν πολυπιστευω σε θεωριες για ζαχαρες κλπ, ναι οκ εχουν θερμιδες αλλα δεν κανουν μεγαλη διαφορα οσον αφορα χασιμο λιπους και βαρους κατα την αποψη μου και την οποια εμπειρια μου
    είναι ανάλογα με το πόσο τρως. άμα η ημερίσια πρόσληψη περιορίζεται σε μια κουταλιά με τον καφέ και καμιά μερίδα σοκολάτα, οκ πόσο παρακάτω να την πας. άμα σκοτώνεις 1 πάστα κάθε μέρα όμως σε παίρνει να ελαττώσεις
    το ίδιο και με το αλεύρι. άμα τρως 2-3 φέτες ψωμί ολικής την ημέρα, είσαι οκ. άμα τρως ένα καρβέλι άσπρο ψωμί όμως, ε κάνει διαφορά.
    Rock or Nothing

  5. #1280

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post

    Να επανελθω στα stretches, για λαιμο κλπ, ενα πολυ χρησιμο cue ειναι να εχεις τη γλωσσα σου πισω και πανω, να ακουμπαω/σπρωχνει τον ουρανισκο
    ετσι στην ουσια γεφυρωνεις το κενο που εχει το κεφαλι με το υπολοιπο σωμα λογω του σωματος , (και φυσικα το πηγουνι να ειναι κατω και μεσα)
    Θα το δοκιμάσω αυτό, δεν μπορώ να καταλάβω έτσι πως βοηθάει αυτό. Στην πράξη θα το δω

  6. #1281
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Βοηθάει στο να καταπιείς τη γλώσσα σου και να κάνεις μήνυση τον VidnaObmana.

  7. #1282
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Το χρησιμοποιουν αρσιβαριστες και powerlifters για να κρατανε καλο neck και upperback posture
    Let The Freak Flag Fly!

  8. #1283
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    εδω απο 2.57 και λιγο πιο μετα το εξηγει ο τυπος

    Let The Freak Flag Fly!

  9. #1284
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Πιέζουμε με τη γλώσσα τον ουρανίσκο για να έχουμε καλό απερ μπακ πόστιουρ γεφυρώνοντας το κεφάλι με το σώμα.
    Ρε τί άλλο θα ακούσουμε.
    Κάντε βρε πουλάκια μου γυμναστική, απλά πράγματα και αφήστε τις μαλακίες που θέλετε να γυμνάσετε και λαιμό τώρα.
    Ακούτε τον κάθε φαρμακωμένο τρόμπα στο γιουτουμπ.

  10. #1285
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    γεφυρώνοντας το κεφάλι με το σώμα.
    Ρε τί άλλο θα ακούσουμε.
    Κάντε βρε πουλάκια μου γυμναστική, απλά πράγματα και αφήστε τις μαλακίες που θέλετε να γυμνάσετε και λαιμό τώρα.
    Ακούτε τον κάθε φαρμακωμένο τρόμπα στο γιουτουμπ.[/QUOTE]

    Τοσα ξερεις, τοσα λες
    Οι αρσιβαριστες και powerlifters που χρησιμοποιουν αυτο το cue δεν ξερουν τι τους γινεται δηλαδη

    Για neck strecthes μιλαγε η ladyofwinter και το cue ειναι εντελως σχετικο.. Οπως ειπωθηκε πχ να χεις σφτιχτους τους κοιλιακους σου και ενεργοποιημενα τα φτερα οταν κανεις deadlift η squat ετσι αντιστοιχα χρησιμο ειναι και αυτο το cue

    Οσο για τον συγκεκριμενο, παλιος strongman ηταν εχοντας βγει πρωτος σε διαγωνισμους στη Florida... ναι στεροειδη εχει κανει στο παρελθουν 1 κυκλο και το χει δηλωσει κιολας αλλα δεν καταλαβαινω που κολλαει στη συγκεκριμενη περιπτωση... κανε πρωτα ~315+ κιλα (700pounds) deadlift που χει κανει αυτος και μετα ελα πες μας οτι ειναι ασχετος και τα κανε λογω των φαρμακων λολ
    Δηλαδη αν σου δωσει ο Πυρρος Δημας καποιος συμβουλες για το squat θα πεις ασε μωρε τον βλακα τον φαρμακωμενο??

    Αν δεν ειναι ενεργοποιημενοι οι μπροστινοι μυς του λαιμου πως θα κρατησεις καλο posture? θα φυγει μπροστα το κεφαλι... Σπρωχνοντας τον ουρανισκο με τη γλωσσα αυτοματα ενεργοποιουνται οι μυς του λαιμου

    Eπισης μη βλεπεις το λαιμο απομονωτικο, οταν ειναι σε καλη θεση ο λαιμος, αυτο επηρεαζει ωμους, τραπεζοειδεις, ωμοπλατες κλπ

    Οποιον τον ενδιαφερουν αυτα ψαχνεται και κρινει, εσυ μας λες 'αφηστε τα αυτα μωρε καντε γυμναστικη τωρα και μην πολυασχολειστε '

    δηλαδη να μη μαθουμε λιγη ανατομια και καποιους τροπους να βρισκουμε/κραταμε καλη σταση σωματος οταν κανουμε βαρη ή γενικοτερα
    Last edited by VidnaObmana; 16-02-2018 at 14:54.
    Let The Freak Flag Fly!

  11. #1286
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    γεφυρώνοντας το κεφάλι με το σώμα.
    Ρε τί άλλο θα ακούσουμε.
    Κάντε βρε πουλάκια μου γυμναστική, απλά πράγματα και αφήστε τις μαλακίες που θέλετε να γυμνάσετε και λαιμό τώρα.
    Ακούτε τον κάθε φαρμακωμένο τρόμπα στο γιουτουμπ.
    Τοσα ξερεις, τοσα λες
    Οι αρσιβαριστες και powerlifters που χρησιμοποιουν αυτο το cue δεν ξερουν τι τους γινεται δηλαδη

    Για neck strecthes μιλαγε η ladyofwinter και το cue ειναι εντελως σχετικο.. Οπως ειπωθηκε πχ να χεις σφτιχτους τους κοιλιακους σου και ενεργοποιημενα τα φτερα οταν κανεις deadlift η squat ετσι αντιστοιχα χρησιμο ειναι και αυτο το cue

    Οσο για τον συγκεκριμενο, παλιος strongman ηταν εχοντας βγει πρωτος σε διαγωνισμους στη Florida... ναι στεροειδη εχει κανει στο παρελθουν 1 κυκλο και το χει δηλωσει κιολας αλλα δεν καταλαβαινω που κολλαει στη συγκεκριμενη περιπτωση... κανε πρωτα ~315+ κιλα (700pounds) deadlift που χει κανει αυτος και μετα ελα πες μας οτι ειναι ασχετος και τα κανε λογω των φαρμακων λολ
    Δηλαδη αν σου δωσει ο Πυρρος Δημας καποιος συμβουλες για το squat θα πεις ασε μωρε τον βλακα τον φαρμακωμενο??

    Αν δεν ειναι ενεργοποιημενοι οι μπροστινοι μυς του λαιμου πως θα κρατησεις καλο posture? θα φυγει μπροστα το κεφαλι... Σπρωχνοντας τον ουρανισκο με τη γλωσσα αυτοματα ενεργοποιουνται οι μυς του λαιμου

    Eπισης μη βλεπεις το λαιμο απομονωτικο, οταν ειναι σε καλη θεση ο λαιμος, αυτο επηρεαζει ωμους, τραπεζοειδεις, ωμοπλατες κλπ

    Οποιον τον ενδιαφερουν αυτα ψαχνεται και κρινει, εσυ μας λες 'αφηστε τα αυτα μωρε καντε γυμναστικη τωρα και μην πολυασχολειστε '

    δηλαδη να μη μαθουμε λιγη ανατομια και καποιους τροπους να βρισκουμε/κραταμε καλη σταση σωματος οταν κανουμε βαρη ή γενικοτερα[/QUOTE]
    Let The Freak Flag Fly!

  12. #1287
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Φίλε Βίντνα.

    Το οτι δεν απαντάω και δεν κάνω τον ξερόλα σε κάθε ποστ στο Γυμνάζεστε, δε σημαίνει οτι δεν ξέρω από γυμναστική και bodybuilding. Πιθανότατα ξέρω όσα ξέρετε όλοι μαζί.
    25 χρόνια μπάσκετ και από το 1998 γυμναστήριο εξαιρώντας τα 4 τελευταία χρόναι που το παράτησα.
    Πήγαινα στο γυμναστήριο ΑΥΤΟΥ https://www.youtube.com/watch?v=0tOEkqA4p_U
    Ψάξε και μάθε τί ήταν για το αγωνιστικό BB της Ελλάδος.
    Έκανα παρέα με αυτόν και ανέβηκα τα βουνά, πάνω από 50 φορές με αυτόν, φαντάζεσαι κουβέντες για γυμναστήριο, bodybuilding, νύχτα κτλ.
    Έκανα παρέα με άτομα που πίναν φαρμακεία ολόκληρα ( έναν κύκλο έκανε αυτός στο βίντεο; Γελάνε και οι αλτήρες), με άτομα που κατέβαιναν σε αγώνες, με άτομα που η ζωή τους ηταν το γυμνστήριο.
    Έχω πάει σε αγώνες, έχω σακατευτεί, έχω διαβάσει έχω έχω......... Σήκωνα κάποτε και 130 κιλά πάγκο που δεν ήταν το φόρτε μου το στήθος και 180 σκουωτ. Δεν έκανα άρσεις θανάτου όσα αυτός στο βίντεο ούτε αυτά που σήκωνα ήταν πολλά, αλλά τα έκανα εγώ, εσύ όχι.

    Για τη γαμημένη γλώσσα μη μου λες εμένα και το πόστιουρ, το είπε αυτός που έκανε μόνο έναν κύκλο; Εντάξει, βάλε τη γλώσα στον ουρανίσκο.
    Μη μου λέτε για απερ μπακ και πανω αριστερά και αυτό γυμνάζει κάτω δεξιά.
    Στείλε μια φωτό από την πλάτη σου να μου δείξεις πως τη γυμνάζεις το απερ μπακ και νεκ και ξύσε τ'αρχίδια σου να σου στείλω και εγώ μία από τη δική μου να δούμε τί κάνει η γλώσσα,

    Φιλικά, αν και μπορεί να μη το καταλαβαίνεις.
    Last edited by Λασπόνερα; 16-02-2018 at 15:08.

  13. #1288
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μακρυά από φάρμακα παιδιά!
    Rock or Nothing

  14. #1289
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Φίλε Βίντνα.

    Το οτι δεν απαντάω και δεν κάνω τον ξερόλα σε κάθε ποστ στο Γυμνάζεστε, δε σημαίνει οτι δεν ξέρω από γυμναστική και bodybuilding. Πιθανότατα ξέρω όσα ξέρετε όλοι μαζί.
    25 χρόνια μπάσκετ και από το 1998 γυμναστήριο εξαιρώντας τα 4 τελευταία χρόναι που το παράτησα.
    Πήγαινα στο γυμναστήριο ΑΥΤΟΥ https://www.youtube.com/watch?v=0tOEkqA4p_U
    Ψάξε και μάθε τί ήταν για το αγωνιστικό BB της Ελλάδος.
    Έκανα παρέα με αυτόν και ανέβηκα τα βουνά, πάνω από 50 φορές με αυτόν, φαντάζεσαι κουβέντες για γυμναστήριο, bodybuilding, νύχτα κτλ.
    Έκανα παρέα με άτομα που πίναν φαρμακεία ολόκληρα ( έναν κύκλο έκανε αυτός στο βίντεο; Γελάνε και οι αλτήρες), με άτομα που κατέβαιναν σε αγώνες, με άτομα που η ζωή τους ηταν το γυμνστήριο.
    Έχω πάει σε αγώνες, έχω σακατευτεί, έχω διαβάσει έχω έχω......... Σήκωνα κάποτε και 130 κιλά πάγκο που δεν ήταν το φόρτε μου το στήθος και 180 σκουωτ. Δεν έκανα άρσεις θανάτου όσα αυτός στο βίντεο ούτε αυτά που σήκωνα ήταν πολλά, αλλά τα έκανα εγώ, εσύ όχι.

    Για τη γαμημένη γλώσσα μη μου λες εμένα και το πόστιουρ, το είπε αυτός που έκανε μόνο έναν κύκλο; Εντάξει, βάλε τη γλώσα στον ουρανίσκο.
    Μη μου λέτε για απερ μπακ και πανω αριστερά και αυτό γυμνάζει κάτω δεξιά.
    Στείλε μια φωτό από την πλάτη σου να μου δείξεις πως τη γυμνάζεις το απερ μπακ και νεκ και ξύσε τ'αρχίδια σου να σου στείλω και εγώ μία από τη δική μου να δούμε τί κάνει η γλώσσα,

    Φιλικά, αν και μπορεί να μη το καταλαβαίνεις.
    Αυτα τι μας τα λες για τεκμηρια? Πρωτα απο ολα δεν μιλησα για bodybuilding, για strength-training μιλαμε...
    Το cue για τη γλωσσα δεν το χει βγαλει ο τυπος λολ... Σου ξαναλεω οτι το χρησιμοποιουν αρσιβαριστες και powerlifters οποτε δεν καταλαβαινω που σκαλωνεις ακριβως (και βασικα επι του θεματος τπτ - δηλαδη το πως αυτο επηρεαζει το λαιμο και ο λαιμος το ολο posture κλπ κλπ)

    Στειλε μια φωτο απο την πλατη σου λεει (λες και οποιος εχει μεγαλυτερες πλατες ξερει και περισσοτερα)
    σε λιγο θα μου ζητησεις και φωτο απο τα αρχιδια μου για να δουμε ποιος εχει δικιο
    Ποιες αρσεις θανατου ρε βλαχο deadlifts λεγονται ή νεκρες αρσεις το παμε (!)

    Φιλικα και γω δεν καταλαβαινω γιατι σκαλωσες με το λαιμο και τη γλωσσα, σου φαινεται περιεργο σαν συμβουλη? Δεν καταλαβαινεις τη χρησιμοτητα του? Δεν θες να καταλαβεις? Τι να σου πω

    Επισης deadlift μεχρι 250 κιλα (ισως και παραπανω) ειναι εφικτο να τα κανει καποιος χωρις καθολου φαρμακα με χρονια προπονησης. Εγω με 2 χρονια προπονησης στην ουσια απο το μηδεν εφτασα το μαξ μου κοντα στα 140+ με βαρος σωματος περιπου 80 κιλα...
    Και ατομα χωρις καθολου φαρμακα θα δεις να χουν σωματα κοντα σε αυτο του τυπου.... δεν μου φαινεται απιστευτο ο τυπος να λεει αληθεια και οντως να χει κανει ενα κυκλο, ουτως η αλλως δεν εχει λογο να πει ψεμματα, ουτε σε διαγωνισμους κατεβαινει πλεον ουτε εχει να κερδισει κατι απο τη στιγμη που δηλωσε ηδη οτι εχει παρει φαρμακα.. τεσπα

    Επισης να ξαναπω το αυτονοητο το να σηκωνεις πολλα κιλα δε σημαινει απαραιτητα οτι ξερεις (αν και διασθητικα εστω θα πρεπει να χει μαθει το σωμα σου καποια πραγματα) και αλλοι στα γυμναστηρια ειναι φουσκωτοι και σηκωνουν πιο πολλα απο μενα δε σημαινει οτι γνωριζουν και περισσοτερα . Ισως αν γνωριζανε παραπανω για τεχνικη και φορμα να σηκωναν ακομα παραπανω

    Ουτε αυθεντια ουτε τιποτα, απλα ημουν τυχερος που μου δειξει φιλος με πολλη εμπειρια σε αρση βαρων,powerlifting και strength-training,γνωσεις και ψαξιμο (ολως τυχαιως το ιδιο cue για τη γλωσσα μου το χε πει και αυτος χωρις να το χει δει απο τον τυπο του βιντεο)
    Last edited by VidnaObmana; 16-02-2018 at 15:54.
    Let The Freak Flag Fly!

  15. #1290
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Τέλος πάντων, ό,τι καταλαβαίνεις.
    Μία παρατήρηση, 250 κιλά άρσεις θανάτου χωρίς φάρμακα;;;;(έτσι το λέει όλη η Ελλαδα) μετά από χρόνια προπόνησης;
    Και έκανες εσύ σετ 140 κιλά με σωματικό βάρος 80 κιλα;
    Εγώ στα ντουζένια ήμουν 112 κιλά και ούτε τα πλησίασα τα 140, μπουχέσας ήμουν μάλλον.
    Εδώ τελειώνει η κουβέντα.
    Καλά κούλουμα.

    Και όντως φιλικά.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •