Page 74 of 100 FirstFirst ... 2464727374757684 ... LastLast
Results 1,096 to 1,110 of 1491

Thread: Γυμναζεστε... (Άσκηση και Διατροφή από τους ειδικούς του ER)

  1. #1096
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    και μη φοβάστε τους τραυματισμούς.
    ε κάτσε ρε παιδάκι μου κι εσύ
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  2. #1097
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ξέρεις ποιος άνθρωπος δεν τραυματίζεται ποτέ?
    κανένας
    Rock or Nothing

  3. #1098

    Default

    και γυμναστική να κάνεις, οι τραυματισμοί συμβαίνουν τις περισσότερες φορές σε άκυρες φάσεις

  4. #1099
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by lady_of_winter View Post
    και γυμναστική να κάνεις, οι τραυματισμοί συμβαίνουν τις περισσότερες φορές σε άκυρες φάσεις
    όπως το να τσακίζεσαι με το ποδήλατο επιστρέφοντας από τη δουλειά (δε θα το έμαθες αλλά χτύπησα και το άλλο χέρι πριν ένα μήνα για να γίνουν ασορτί )
    Rock or Nothing

  5. #1100
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Η να τσακίζεσαι ενώ πάς να αγοράσεις fish & chips απο το chip shop (δεν τσακίστικα, ούτε θα οδηγούσα ποδήλατο θα μου έμπαινε η σέλα στην ΚΩΛΑΡΑ μου που έχει γίνει σαν πάτος βαρελιού, αλλά την πιάνετε την ιδέα).
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #1101

    Default

    περαστικα raven, ελπίζω να την γλίτωσες ελαφριά.

    συνέχεια παραδειγμάτων: ράγισμα δάχτυλου ποδιού από χαλί κυνηγόντας γατί, ενώ προηγουμένως στην προπόνηση έκανα πόσες ταρζανιές

  7. #1102
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    thanx. ναι, τελικά τη γλίτωσα φθηνά αυτή τη φορά. κάτι μικροενοχλήσεις έχουν μείνει μόνο.
    Rock or Nothing

  8. #1103
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Σπάσιμο αντίχειρα στη σπαθασκία, γύρισμα αστραγάλου, στη σπαθασκία, βγάλμένος ώμος, στο ρίνγκεν (της σπαθασκίας). Μαυρισμένο μάτι? Στη σπαθασκία! Γαμούσε όμως ρε φίλε, τότε είχα φυσική κατάσταση, μας βάζαν και τρέχαμε σκυφτοί σε σημεία του στίβου, για να μεγαλώσουν τα πλεμόνια μας, και μετά πηδούσαμε πάνω απο εμπόδια (αμέσως μετά το σκύψιμο) για να το ρόκ. Ήταν ωραίες εποχές...
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  9. #1104
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    άσε που μπορείς να λες ότι έχεις εκπαίδευση ιππότη
    Rock or Nothing

  10. #1105
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    εγω αρσεις θανατου επιασα μονος μου. Παρακολουθησα βιντεο ενος μεταλλα με τεραστιο μουσι που ειναι strongman (thrall κατι) γιατι
    Α) στηριζουμε τους συναδελφους μεταλλαδες
    Β) εχει βιντεο στα οποια εξηγει πως να κανεις την ασκηση, βιντεο που δειχνει τα βασικα λαθη αρχαριων και πως να μη τα κανεις, βιντεο με ψαγμενα λαθη και πως να μη τα κανεις βιντεο με τι να κανεις πριν κανεις κατι αλλο για να το κανεις καλα και παει λεγοντας ο τυπος γαμαει. Γενικα πρωτα romanian deadlifts θα λεγα (ειναι αυτα που σηκωνεις μια φορα τη μπαρα και μετα σκυβεις μεχρι ενα σημειο και ουσιαστικα δινεις εμφαση στα ποδια) για να βρεις τη κινηση μετα λιγα κιλακια και οταν εισαι σιγουρος οτι το κανεις σωστα προσθετεις. Επισης δε θελω ζωνες mix λαβες χριτς χρατς στους καρπους και μαλακιες δε τα μπορω αυτα, 20 κιλα σηκωνεις απο το πατωμα φιλε οχι 500 οταν ανεβεις το ξανασυζηταμε (αυτοι οι τυποι που καιγονται μεχρι και με το πως καθεσαι σωστα στο μηχανημα μου τη δινουν οπως τη δινουν σε εναν κατεστραμενο πανκη οι dream theater). Γενικα οι τεσσερις ασκησεις που προαναφερθηκαν μαζι με μονοζυγο και δυζυγο οριακα αχρηστευουν το γυμναστηριο (αν μαθεις φουλ παραλλαγες). Επισης αμα θες να αδυνατησεις το κανεις πιο γρηγορα γιατι ειναι πολυ αρθρικες και σου τσιτωνουν περισσοτερο το μεταβολισμο αρα περισσοτερες καυσεις αρα αδυνατισμα μανκες.

    Οσον αφορα το γονατο, πανω απο 11-12 επαναληψεις δε κανω ποτε, πλεον παιζω το μηχανημα για τα τετρακεφαλα μαζι με ισοστατικες καθε δυο τρεις μερες και σε καμια βδομαδα + θα ξαναεπιχειρησω χυμα σκουατς. Ελπιζω να ναι παροδικο.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  11. #1106
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Τον Allan Thrall λες, και ναι, πολυ αξιοπιστες οι συμβουλες του γενικα

    Το ποιο σημαντικο για καποιον αρχαρια στα ελευθερα (για μενα) , ωστε και να αποφυγει τραυματισμους αλλα και να μπορεσει να παρει πιο παλλα κιλα ειναι να μαθει σωστο brace (ανασα και σφιξιμο σε κοιλιακους και μεση). Στην ουσια βγαζεις ολον τον αερα εκπνεοντας βαθια και σφιγκοντας παραλληλα, και μετα αναπνεις βαθια κρατωντας την περιοχη σφιχτη. Στην ουσια μπορεις να φανταστεις οτι εχεις ζωνη και 'σπρωχνεις' την ζωνη με τους κοιλιακους (δηλαδη σπρωχνεις αερα μπροστα, αερα πισω στη μεση, και αν μπορεις και στα πλαγια). Παραλληα σφιγγεις γλουτους και ποδια.

    Μετα πολυ σημαντικο ειναι το πως παταει το ποδι κατω, ειδικα σε squat και deadlift. Πολλοι για το σκουατ ειδικα μπορει να χρειαστεις διαφορες ασκησεις Mobility σε hips και αστραγαλους
    Let The Freak Flag Fly!

  12. #1107
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Thrall, λολ!
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  13. #1108
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ο μόνος Thrall που αξίζει να ακούς είναι ο (ex) Warchief of the Horde, αλλά δε δίνει συμβουλές γυμναστικής.
    Life begins at 45°.

  14. #1109
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    ...
    Οσον αφορα το γονατο, πανω απο 11-12 επαναληψεις δε κανω ποτε, πλεον παιζω το μηχανημα για τα τετρακεφαλα μαζι με ισοστατικες καθε δυο τρεις μερες και σε καμια βδομαδα + θα ξαναεπιχειρησω χυμα σκουατς. Ελπιζω να ναι παροδικο.
    ταλιμπάν, ωραίος, αλλά ισοΜΕΤΡΙΚΕΣ ρε θείο. δεν είμαστε στη σχολή πολιτικών μηχανικών
    Rock or Nothing

  15. #1110
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    αυτοι οι τυποι που καιγονται μεχρι και με το πως καθεσαι σωστα στο μηχανημα μου τη δινουν οπως τη δινουν σε εναν κατεστραμενο πανκη οι dream theater
    πολύ σωστή κουβέντα ρε μλκ, μπράβο
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •