Page 87 of 87 FirstFirst ... 3777858687
Results 1,291 to 1,299 of 1299

Thread: Γυμναζεστε...

Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar

μακρυά από φάρμακα παιδιά!
    Rock or Nothing

Senior Member VidnaObmana's Avatar

Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Φίλε Βίντνα.

Το οτι δεν απαντάω και δεν κάνω τον ξερόλα σε κάθε ποστ στο Γυμνάζεστε, δε σημαίνει οτι δεν ξέρω από γυμναστική και bodybuilding. Πιθανότατα ξέρω όσα ξέρετε όλοι μαζί.
    25 χρόνια μπάσκετ και από το 1998 γυμναστήριο εξαιρώντας τα 4 τελευταία χρόναι που το παράτησα.
    Πήγαινα στο γυμναστήριο ΑΥΤΟΥ https://www.youtube.com/watch?v=0tOEkqA4p_U
    Ψάξε και μάθε τί ήταν για το αγωνιστικό BB της Ελλάδος.
    Έκανα παρέα με αυτόν και ανέβηκα τα βουνά, πάνω από 50 φορές με αυτόν, φαντάζεσαι κουβέντες για γυμναστήριο, bodybuilding, νύχτα κτλ.
    Έκανα παρέα με άτομα που πίναν φαρμακεία ολόκληρα ( έναν κύκλο έκανε αυτός στο βίντεο; Γελάνε και οι αλτήρες), με άτομα που κατέβαιναν σε αγώνες, με άτομα που η ζωή τους ηταν το γυμνστήριο.
    Έχω πάει σε αγώνες, έχω σακατευτεί, έχω διαβάσει έχω έχω......... Σήκωνα κάποτε και 130 κιλά πάγκο που δεν ήταν το φόρτε μου το στήθος και 180 σκουωτ. Δεν έκανα άρσεις θανάτου όσα αυτός στο βίντεο ούτε αυτά που σήκωνα ήταν πολλά, αλλά τα έκανα εγώ, εσύ όχι.

Για τη γαμημένη γλώσσα μη μου λες εμένα και το πόστιουρ, το είπε αυτός που έκανε μόνο έναν κύκλο; Εντάξει, βάλε τη γλώσα στον ουρανίσκο.
    Μη μου λέτε για απερ μπακ και πανω αριστερά και αυτό γυμνάζει κάτω δεξιά.
    Στείλε μια φωτό από την πλάτη σου να μου δείξεις πως τη γυμνάζεις το απερ μπακ και νεκ και ξύσε τ'αρχίδια σου να σου στείλω και εγώ μία από τη δική μου να δούμε τί κάνει η γλώσσα,

Φιλικά, αν και μπορεί να μη το καταλαβαίνεις.
    Αυτα τι μας τα λες για τεκμηρια? Πρωτα απο ολα δεν μιλησα για bodybuilding, για strength-training μιλαμε...
    Το cue για τη γλωσσα δεν το χει βγαλει ο τυπος λολ... Σου ξαναλεω οτι το χρησιμοποιουν αρσιβαριστες και powerlifters οποτε δεν καταλαβαινω που σκαλωνεις ακριβως (και βασικα επι του θεματος τπτ - δηλαδη το πως αυτο επηρεαζει το λαιμο και ο λαιμος το ολο posture κλπ κλπ)

Στειλε μια φωτο απο την πλατη σου λεει (λες και οποιος εχει μεγαλυτερες πλατες ξερει και περισσοτερα)
    σε λιγο θα μου ζητησεις και φωτο απο τα αρχιδια μου για να δουμε ποιος εχει δικιο
    Ποιες αρσεις θανατου ρε βλαχο deadlifts λεγονται ή νεκρες αρσεις το παμε (!)

Φιλικα και γω δεν καταλαβαινω γιατι σκαλωσες με το λαιμο και τη γλωσσα, σου φαινεται περιεργο σαν συμβουλη? Δεν καταλαβαινεις τη χρησιμοτητα του? Δεν θες να καταλαβεις? Τι να σου πω

Επισης deadlift μεχρι 250 κιλα (ισως και παραπανω) ειναι εφικτο να τα κανει καποιος χωρις καθολου φαρμακα με χρονια προπονησης. Εγω με 2 χρονια προπονησης στην ουσια απο το μηδεν εφτασα το μαξ μου κοντα στα 140+ με βαρος σωματος περιπου 80 κιλα...
    Και ατομα χωρις καθολου φαρμακα θα δεις να χουν σωματα κοντα σε αυτο του τυπου.... δεν μου φαινεται απιστευτο ο τυπος να λεει αληθεια και οντως να χει κανει ενα κυκλο, ουτως η αλλως δεν εχει λογο να πει ψεμματα, ουτε σε διαγωνισμους κατεβαινει πλεον ουτε εχει να κερδισει κατι απο τη στιγμη που δηλωσε ηδη οτι εχει παρει φαρμακα.. τεσπα

Επισης να ξαναπω το αυτονοητο το να σηκωνεις πολλα κιλα δε σημαινει απαραιτητα οτι ξερεις (αν και διασθητικα εστω θα πρεπει να χει μαθει το σωμα σου καποια πραγματα) και αλλοι στα γυμναστηρια ειναι φουσκωτοι και σηκωνουν πιο πολλα απο μενα δε σημαινει οτι γνωριζουν και περισσοτερα . Ισως αν γνωριζανε παραπανω για τεχνικη και φορμα να σηκωναν ακομα παραπανω

Ουτε αυθεντια ουτε τιποτα, απλα ημουν τυχερος που μου δειξει φιλος με πολλη εμπειρια σε αρση βαρων,powerlifting και strength-training,γνωσεις και ψαξιμο (ολως τυχαιως το ιδιο cue για τη γλωσσα μου το χε πει και αυτος χωρις να το χει δει απο τον τυπο του βιντεο)
    Last edited by VidnaObmana; 16-02-2018 at 15:54.
    Let The Freak Flag Fly!

Τέλος πάντων, ό,τι καταλαβαίνεις.
    Μία παρατήρηση, 250 κιλά άρσεις θανάτου χωρίς φάρμακα;;;;(έτσι το λέει όλη η Ελλαδα) μετά από χρόνια προπόνησης;
    Και έκανες εσύ σετ 140 κιλά με σωματικό βάρος 80 κιλα;
    Εγώ στα ντουζένια ήμουν 112 κιλά και ούτε τα πλησίασα τα 140, μπουχέσας ήμουν μάλλον.
    Εδώ τελειώνει η κουβέντα.
    Καλά κούλουμα.

Και όντως φιλικά.

Τέλος πάντων, ό,τι καταλαβαίνεις.
    Μία παρατήρηση, 250 κιλά άρσεις θανάτου χωρίς φάρμακα;;;;(έτσι το λέει όλη η Ελλαδα) μετά από χρόνια προπόνησης;
    Και έκανες εσύ σετ 140 κιλά με σωματικό βάρος 80 κιλα;
    Εγώ στα ντουζένια ήμουν 112 κιλά και ούτε τα πλησίασα τα 140, μπουχέσας ήμουν μάλλον.
    Εδώ τελειώνει η κουβέντα.
    Καλά κούλουμα.

Και όντως φιλικά.
    Για μονη μιλαω μαξ, μια επαναληψη, οχι σετ ( η αληθεια ειναι οτι τοτε ημουν γυρω στα 84-85, οχι 80 που ειμαι τωρα)
    Φιλος που ειναι 80 κιλα εκανε 200κιλα deadlift για μονη. Δεν ειναι τοσο απιστευτο.

Eπρεπε να δεις τα μουτρα των φουσκωτων φαρμακωμενων μπιλντεραδων που ηταν διπλασιοι σε μεγεθος και ο φιλος σηκωνε πιο πολλα κιλα απο αυτους

Παντως ειναι οντως περιεργο να εκανες 180 κιλα σκουατ και ουτε καν 140 κιλα deadlift. Μαλλον κατι λαθος με την τεχνικη σου (λογικο για μπιλντερι λολ). Εμενα το σκουατ μου ειναι αρκετα πιο χαμηλο. περιπου 100 κιλα για μονη

Μη μασας ομως οι πλατες σου ειναι πιο μεγαλες. Αλλο το οτι δεν ξερεις να τις ενεργοποιεις σωστα

Μαλλον οντως εδω τελειωνει η κουβεντα.
    Last edited by VidnaObmana; 16-02-2018 at 17:07.
    Let The Freak Flag Fly!

Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar

Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Παντως ειναι οντως περιεργο να εκανες 180 κιλα σκουατ και ουτε καν 140 κιλα deadlift.
    αυτό μου φάνηκε κ εμένα πολύ περίεργο. συνήθως σε deadlift μπορώ να σηκώσω 1.5 - 2 φορές του βάρους του front squat μου. δύσκολο να συμβαίνει το αντίθετο από όποια μεριά κ αν το πιάσεις το θέμα.
    Rock or Nothing

Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Παντως ειναι οντως περιεργο να εκανες 180 κιλα σκουατ και ουτε καν 140 κιλα deadlift.
    αυτό μου φάνηκε κ εμένα πολύ περίεργο. συνήθως σε deadlift μπορώ να σηκώσω 1.5 - 2 φορές του βάρους του front squat μου. δύσκολο να συμβαίνει το αντίθετο από όποια μεριά κ αν το πιάσεις το θέμα.
    Ναι. Συνηθως μονο στους super heavyweight το squat ειναι πιο μεγαλο απο το dl (το παγκοσμιο ρεκορ σε σκουατ ειναι μεγαλυτερο απο οτι στο deadlift). Αλλα στις πιο χαμηλες κατηγοριες κιλων σχεδον παντα το deadlift ειναι πιο μεγαλο απο το σκουατ
    Let The Freak Flag Fly!

Ασχετο.Αλλα εχω παθει πλακα με αυτον
    https://m.youtube.com/watch?v=HxrDQR_5JxY

Πραγματικα πολυ γερος ο τυπος

Μιλάμε για σετ ξαναλέω, γι αυτό μου φάνηκαν υπερβολικά τα 140 τα δικά σου.
    Είχα ρεκόρ 180 κιλά 8 επαναλήψεις σκουωτ, τα 170 σε κάθε προπόνηση και να κάνω λες περισσοτερα κιλά άρσεις; πόσα 200; Δεν πας καλά. Αν θυμάμαι καλά έβγαζα το πολύ 120-125 (σετ). Μετά ήρθαν οι δισκοκηλες και χιαστός-μηνίσκος, έκοψα άρσεις σκουωτ και άρχισα το εξτένσιον και το πλέξιμο.

Mujahideen Taliban's Avatar

Man milame gia mia apo tis pio eukoles askhseis na fortwseis kila. Se logistiko epipedo auta pou mas les de vgainoun...
    To oti epathes duskokoiles, an kai de kserw pws tis epathes, thewrw oti sxetizetai me auto. Egw pou eimai super flwros, set me 80 kila evgaza arseis, squat sta 50 pethaina.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

Tags for this Thread