Results 1 to 4 of 4

Thread: Blind Bastard Records

  1. #1
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default Blind Bastard Records

    Η σχεση μου με τις ελληνικες δισκογραφικες κυμαινεται σε ασχημα εως μισητα επιπεδα.η συγκεκριμενη εταιρεια ομως εχει βγαλει πολυ ομορφα πραγματα,σε καλες τιμες(τα 7αρακια θα μπορουσαν να ειναι και φθηνοτερα βεβαιως..) και ετσι πηρα την πρωτοβουλια να κανω μια κριτικη των δισκων που εχει κυκλοφορησει ως τωρα σε βινυλιο.


    το ροκαμπιλυ ειναι μια κακια,πολυ πολυ κακια μουσικη για εμενα.το τοποθετω διπλα στα αγαπημενα μου γκλαμ και κλασσικα μεταλ ακουσματα-τοσο "αγαπη" το εχω.ομως τουτοι εδω οι αθηναιοι,εχουν αυτο το "κατι" που τους ξεχωριζει απο τον σωρο.ομορφες και σκοτεινες μελωδιες,και κυριως πολυ καλα φωνητικα.αυτη ειναι και η πρωτη κυκλοφορια της εταιρειας,το 2005 και ειχε τιμη πωλησης τα 7ε.


    Δευτερη κυκλοφορια της εταιρειας ηταν η επανακυκλοφορια του πρωτου 7ιντσου των last drive το 2007.οτι και να πω για αυτο το δισκακι ειναι λιγο,ειναι κορυφαιο και κλασσικο,η καλυτερη τους δουλεια ιμο.τελος.οπως και ολα τα 7αρακια της εταιρειας ετσι και αυτο ειναι στα 5ε


    no3 της εταιρειας το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ 7αρακι των rockin bones.κυκλοφορησε το 2007,και εχει 2 κομματια που αποτελουν την τελεια μιξη του αμερικανικου πανκ (συγκεκριμενα σικαγο) με την αυστραλεζικη πανκ(και πιο ροκ εν ρολλ) σκηνη.ειναι σιγουρα το καλυτερο 7αρακι ελληνικης μπαντας την τελευταια 10ετια στο ειδος,και ενα απο τα καλυτερα που εχω ακουσει στην ζωη μου.ειλικρινα.και παυλο/σαιμπερνοτ,αν εχετε κανενα κουμαντο ωστε να αποκτησω το lp τους που βγηκε το 2000,καντε ενα καλο!
    δυστυχως,προσφατα εχασε την ζωη του και ο κιθαριστας της μπαντας,σε ηλικια μολις 32 ετων.οποτε το μελλον ειναι μαλλον αβεβαιο.


    Γρηγορα στο νο4.και τι να πουμε εδω...οι o.c.b ειναι μια ελληνικη μπαντα που συνδυαζει την καφριλα των zeke με το χυμαδιο συγκροτηματων της punkcore(cheap sex,virus,total chaos).καταιγιστικα σκατοψυχο,με ελαχιστες μελωδιες,ειναι ιδανικο ακουσμα για ανελεητο pogo και αλκοολοκαυτωματα!


    Η τελευταια μεχρι σημερα κυκλοφορια σε βινυλιο της εταιρειας ειναι το 7αρακι των ducky boys(2007).συνεχιζουν ακαθεκτοι στο σκοτεινο και ερωτευσιμο ροκαμπιλυ τους,και εχουν και μια επανεκτελση του υμνου τους "not my day" απο το ντεμπουτο.ομορφοι.

    αυτα.για περαιτερω πληροφοριες μια επισκεψη στο site της εταιριας θα ειναι πολυ καλη σκεψη.http://www.blindbastard.com
    το μονο που θα ηθελα να πω εγω ειναι πως θα ηθελα και αλλες εταιριες να ακολουθησουν το παραδειγμα τους.και αξιζουν την υποστηριξη του λαου ξερω γω.και ξερετε ποσο δυσκολα λεω καλη κουβεντα εγω για δισκογραφικη/δισκαδικα...

    εντιτ-αν κανενας απο την μπλαιντμπασταρντ διαβασει το θρεντ,στειλτε κανενα 100ε.τζαμπα λεζαντα ρε?
    Last edited by Reject; 06-04-2009 at 13:29.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #2
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    o δίσκος των Bones έχει βγει μόνο σε CD δυστυχώς
    να το ψάξω αν το θέλεις
    ο Fuzzy που εφυγε πριν μερικούς μήνες ήταν σχετικά πρόσφατος στην μπάντα
    όχι ακριβώς μέλος της, έκαναν το φοβερό λάιβ προς τιμήν του στο gagarin ως τρίο
    μπορούν να το συνεχίσουν άνετα αν θέλουν, δεν ξέρω όμως
    το hard way to learn (b side του Broke) είναι προσωπικό κόλλημα
    έχουν άλλα 2 7αρια οι bones ε?

    αγαπάμε μπλαινμπασταρντ γενικώς
    νομίζω έχω άπαντα
    θα ποστάρω ψαρωτική φωτο από το σπίτι

  3. #3
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    δεν τα εχω τα αλλα 2 7αρακια των μποουνς...
    αλλα απο μπλαιντ και εγω εχω τα απαντα!
    χμμ...για τον δισκο των μποουνς εισαι σιγουρος?γτ απο οτι θυμαμαι εχει βγει απο την vinylust..τρελη ειρωνεια να εχει βγει μονο σιντι...χαχ!
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #4
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    με σκαλωσες και πηρα τηλ. να ρωτησω
    δυστυχως μονο σε cd όπως και το The Ritual EP των Nightstalker
    επισης απο την vinyl lust
    που στην ουσια ενα βινυλιοδισκαδικο ηταν (εκλεισε περσι)
    με μερακι για τα ελληνικα σχηματα

    λοιπον αντι για δισκογραφια BB, ποσταρω 2 αγαπημένα 7αρια
    (δεν ειναι blindbastard το δεξιά )



    μιας και πιάσαμε τα ντόπια label
    ένα νέο στο κουρμπέτι είναι η Fuzz Overdose
    του οργανίστα των Teddy Boys from the Crypt
    garage κυριως αλλά έβγαλε και το 7αρι των Down n Out



    [στα 4ε εκαστον]

Similar Threads

  1. Blind Dog logs out.
    By VirusXI in forum Music Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 10-08-2008, 20:50
  2. Blind Guardian
    By fandango in forum Live Reports
    Replies: 48
    Last Post: 29-05-2007, 14:25
  3. Warp Records
    By metamelia2 in forum Music Discussion
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2006, 18:42
  4. Blind Guardian - Fly
    By dreamer in forum Albums
    Replies: 55
    Last Post: 19-03-2006, 11:35

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •