Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: the ksidas thread

  1. #16
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Δεν θέλω να γίνω κακιά και σε καμία περίπτωση να θίξω τη μνήμη κάποιου που δεν υπάρχει πια, αλλά αν δεν είχε πεθάνει, θα λέγατε τόσο καλά λόγια γι'αυτον?
    Ήταν όντως τόσο γαμάτος τύπος, ή έγινε πεθαίνοντας?
    Ειλικρινής απορρία.

  2. #17
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    από το λίγο που ξέρω όσους έγραψαν για αυτόν, αλλά και τη μικρή γνωριμία μου με τον ίδιο, νομίζω τα ίδια θα λέγαμε. από κοντά ήταν πολύ συμπαθητικός και cool τύπος.
    Rock or Nothing

  3. #18
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Ειλικρινής απορρία.
    η οποία, άντε και απαντήθηκε. τι συμπέρασμα ακριβώς θες να βγάλεις?
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  4. #19
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    pos o nekros dedikeote, 'i kapoia tetoia malakia, pou lene profanos.

    satan was a lez

  5. #20
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Μπα, τι δικαιωση να φυγεις νεος απο μαλακια μαλακα.

    Το ανθρωπολογικο ενδιαφερον ειναι στο πως λειτουργει η μνημη και η συλλογικη συνειδηση οσων μενουν πισω μετα.
    Κι εγω το παιδι δεν το γνωριζα, και ουτε μπορω να πω κατι, το νοημα θα ειχε.
    Αλλα βλεπω απο εσας οτι τον αγαπουσατε και ηταν συνυφασμενος με ιδιαιτερες φασεις στις ζωες σας.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  6. #21
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    θελω να δω οταν με το καλο πεθανει ο Η. ή η Χ τι θα γραψετε εδω μεσα.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #22
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Δεν θέλω να γίνω κακιά και σε καμία περίπτωση να θίξω τη μνήμη κάποιου που δεν υπάρχει πια, αλλά αν δεν είχε πεθάνει, θα λέγατε τόσο καλά λόγια γι'αυτον?
    Ήταν όντως τόσο γαμάτος τύπος, ή έγινε πεθαίνοντας?
    Ειλικρινής απορρία.
    Tο γεγονος οτι μπορει να ηταν και φιλοι του,το αγνοεις εντελως?
    Παρολο που δεν τον γνωρισα ποτε απο κοντα,απο κοινους φιλους και γνωστους ειχα ακουσει τα καλυτερα.Οποτε μαλλον ηταν τοσο γαματος τυπος.
    Мама Люба давай, давай, давай


  8. #23
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Αλλα βλεπω απο εσας οτι τον αγαπουσατε και ηταν συνυφασμενος με ιδιαιτερες φασεις στις ζωες σας.
    Ήταν όντως όμως? Ή έγιναν αυτές οι φάσεις τόσο ιδιαίτερες επειδή πλέον είναι νεκρός?
    Και μην αρπάζεστε.. Ούτε επίθεση κάνω ούτε προσπαθώ να αποδείξω κάτι.
    Συζήτηση κάνω γιατί μου φαίνεται ενδιαφέρον το ζήτημα απο ανθρωπολογική/ψυχολογική σκοπιά.
    Αν θέλετε κάντε κι ένα σπλίτ να το συζητήσουμε πιο αντικειμενικά.

    Επαναλαμβάνω, δεν προσπαθώ να θίξω κανέναν, το παιδί ούτε καν το ήξερα. Κι αν προσβάλλει κάποιον ο προβληματισμός μου, ζητώ συγνώμη.

  9. #24
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Μερικα θεματα δεν ειναι για συζητηση, δεν προσφερει τιποτα.

  10. #25
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Θα μιλησω μονο για μενα.
    Εφοσον εν ζωη ειχα συμπαθεια και εκτιμηση, ειναι αναποφευκτο πανω στο νωπο πενθος να αναπολω στιγμες που εζησα με το ατομο και να στενοχωριεμαι.
    Οταν ο αδυσωπητος χρονος περναει, στεναχωριεμαι για ολα οσα δεν εζησε και ζω εγω.
    Λιγακι ισως μυθοποιω και το ατομο, σαν να αποφευγω ενστικτωδως να θυμαμαι και τα ασχημα, γιατι εγω προχωραω και ο ανθρωπος μου δεν με ακολουθει πια.
    Απο την αλλη ομως, αυτοι που εχασα ειχαν ιδιαιτερες προσωπικοτητες, με αρκετο μπλακ χιουμορ, οποτε επανερχομαι στα συγκαλα μου και μου τη λεω οπως φανταζομαι θα μου την ελεγαν κι αυτοι.

    Βεβαια,οταν χανεται νεος ανθρωπος, μας βγαζει ολους κατι, ετσι δεν ειναι?
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  11. #26
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    Δεν θέλω να γράψω πράγματα πολλά. Τον έζησα λίγο και σε κακή ηλικία (δικιά μου κακή ηλικία), όμως 2-3 κουβέντες που μου είπε τις κρατάω ακόμα. Πραγματικά δεν ξέρω τι παραπάνω να γραψω. Είναι απο αυτόυς που ζουν ακόμα.
    Όντως ο Κάνσερ είχε δίκιο ότι όταν τον γνώρισα ήμουν με Τζίμιντ, την άλλη φορά που είχα έρθει μόνος σε είχα βρει στο καναπέ να αράζεις και να λες μαλακίες ενώ ο Ξυδάς γελούσε.

    X να σου πω για τη δική μου οπτική γωνία του θέματος (που μπορεί να μην έχει σχέση με αυτή των άλλων που τον ξέρανε καλύτερα ε ή με την πραγματικότητα), δεν έχω κάτι κακό να πω για τον Ξυδά πιθανότατα γιατί δε πρόλαβα να τον γνωρίσω τόσο καλά ώστε να μάθω/δω κάτι τέτοιο.

    Το θέμα είναι πως το παιδί φαινότανε να κάνει στη ζωή αυτό ακριβώς που ήθελε να κάνει ανα πάσα στιγμή. Η δουλειά, η μουσική, τα ταξίδια και γενικά ότι έκανε φαινόταν να το γουστάρει. Ήταν χαρούμενος άνθρωπος μωρέ, ζούσε και εμένα μου φαινόταν κάπως περίεργο όλο αυτό αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Ίσως να είναι και αυτό που είχε πει κάποιος στο τότε θρεντ ότι ήταν λίγο ειρωνικό να πεθάνει τόσο νέος ένας άνθρωπος που χαιρόταν τη ζωή και την έβλεπε με τέτοιο μάτι.

    Μπε, άστο. Νομίζω κανένας Ντράγκονλορντ/λόκαστ/Κάνσερ κτλ μπορούν να πουν καλύτερα/περισσότερα επι του θέματος.

    ενιντ: οκ, ξαναδιαβάζω το ποστ και θέλω να το κάνω δελετε ορ σαμθινγκ.
    Last edited by SpiritCrusher; 09-04-2009 at 19:55.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  12. #27
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Eλα ρε γιατί, μια χαρα τα λες και οκ, το συγεκριμένο παιδί ήταν όντως γαμω τα άτομα απ'οτι καταλαβαίνω. Δε συμφωνείτε όμως και μ'αυτο που είπε η havoc περι μυθοποίησης του άλλου όταν πεθαίνει? Ξεχνας τα αρνητικά όταν ο άλλος παυει να υπάρχει, δεν θες να τα θυμάσαι, και τελικά καταλήγει στο μυαλό σου να είναι τέλειος και γαμάτος και αλάνθαστος.
    Τεσπα οντως δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση κι ενώ κάτι με τρώει στο όλο ζήτημα αδυνατώ να το προσδιορίσω και να το εκφράσω με λόγια για να κατευθύνω το διάλογο, οπότε ξεχάστε το.

  13. #28
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    τι καθεστε και γραφετε για νεκρο ανθρωπο ρε,ελεος
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  14. #29
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    den eipe kaneis oti itan alanthastos, auto me ti mithopoihsh isxyei genika gia tous nekrous alla me to sigkekrimeno atomo 8a elega oti teinei sto elaxista/ka8olou. pantws opws eipe ki o pankis to megalitero tou "la8os" if I may say itan oti itan anoixtoxeris, makran o pio tetoios anthrwpos pou xw gnwrisei egw toulaxisto.

  15. #30
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    βασικα δεν ειναι καπως μουφα να ποσταρουν ατομα που δεν τον γνωρισαν??? οπως εγω

Similar Threads

  1. the 90s thread-wx wx.....
    By hcpunksonacid in forum Music Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 07-04-2009, 21:25
  2. romantiko (gay???) thread
    By bleeding in forum General Discussion
    Replies: 146
    Last Post: 29-05-2005, 00:27
  3. Another MDB thread
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-2004, 18:06
  4. Ena (1) OXI endiaferon thread.
    By ManWhoSoldTheWorld in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 29-10-2004, 01:43
  5. Another gay thread
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 07-05-2004, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •