Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: the ksidas thread

  1. #1
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default the ksidas thread

    i8ela na kanw ena htread giauto to tipAKKI ipo perierges sinthikes den to xa ipologisei ala de gamietia etsi eimai etsi 8a to kanw. iparxi kaa provlima?
    tespa, 8elw opoios einai magkas kai exei ta arxidia na postarei proswpikes tou stigmes me ton apo8anwnta xristi. einai enas xristis pou osoi gnorisame ton agapisame kai riksame kai ligi rigani ston tafo tou gia atoutaler. kata ta alla panta ma panta ti mana sas gamane oi tetoioi alla peite.

    proswpika thimamai ena paraligo panemorofo kalokairi ontas etwn 18 pou isan me to filo tou to m**ien&* kai skaw mena megalo mpoukali kokakolas kai mepaikse ena kommati hashmiri diko tou ki efaga tin ipoloipoi sokoloata pou den eixa ksanapiei kai masisa kati amasita apto stουδιο tou alla de masisa, piga sto 8eio vania efaga to katapetasma kai kserasa sto endiameso 11+ wrwn ipnou.

  2. #2

    Default

    Εδώ και κανα δεκάλεπτο έχω γράψει το παρακάτω ποστ και σκέφτομαι αν πρέπει να το ποστάρω ή αν κάποια πράγματα πρέπει να μένουν μέσα μας ή αν θα παρεξηγηθώ, αλλά λέω να το ποστάρω κι ό,τι καταλάβει ο καθένας. Disclaimer: πίνω ελάχιστα, μη θεωρήσετε τις αναφορές σε μπάφους κατωριμικές - επειδή έχω παρεξηγηθεί στο παρελθόν.

    Χμ. Εγώ αν και δεν τον έζησα "από κοντά", μιλάγαμε πολύ μέσω νετ, ειδικά τελευταία. Λίγο καιρό πριν πεθάνει ήταν να μπει στους utmost για κρουστά. Από κοντά: χαβανέζικο πουκαμισάκι στο rockwave (όταν οι υπόλοιποι ήμασταν 19 και μεταλλάδες και ήταν σαν το γάλα μες στη μύγα), στούντιο στη Θεσσαλονίκη, να παίζει το still got the blues, τζαμάρισμα με Φώτη, πρώτος μπάφος μαζί στο XL (ή όπως λεγόταν, τώρα 8ball), το τελευταίο μαύρο που είχε αφήσει με την παρέα του στους mastodon, η μάνα του στο εξάμηνο μνημόσυνο να ρίχνει κόλυβα στον τάφο του και να λέει "φάε Αλέξανδρε, φάε παιδί μου να χορτάσεις". Το τελευταίο ακόμα και τώρα όταν το θυμάμαι σφίγγεται η καρδιά μου.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #3
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    βρισκομασταν κατα καιρους και σαλονικα και αθενς... αλλα γινονταν μεγαλα καιλικια και δεν θυμαμαι και πολλα... αυτο που θυμαμαι ειναι οτι κυκλοφορουσε με ενα γαλατακι στο χερι στο φεστιβαλ του e.r... καλτ
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    εγώ το θυμάμαι να παίζει καλύτερο grindcore και να κάνει τα καλύτερα grindcore στα φωνητικά και να επισκιάζει κάτι straighthatez, επίσης να μου δίνει ένα τίσερτ και ένα σιντί intothegore υπερχαμογελώντας.

    edit:
    freakbro, είσαι χανιά?

  5. #5
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    τον ηξερα γυρω στα 9 χρονια,ποτε δεν καναμε παρεα αν και ειχαμε βρεθει πολλες φορες σε κοινες παρεες με τους παιδικους του φιλους(πανκς).
    εφυγε κριμα και αδικα.το κακο ηταν πως στην κηδεια του δεν εμφανιστηκαν ολοι αυτοι οι "φιλοι" του,οι οποιοι ηταν συνεχεια μαζι του επειδη ηταν αρκετα πλουσιος και ανοιχτοχερης.αυτο μου εχει μεινει εμενα απο αυτον.
    α.
    και ενα σουρωμενο βραδυ,17 ετων και οι 2,ειχε ερθει μαζι μας στο παλιο Χ σε ενα χαρντκορ πανκ παρτυ.και υπο τους ηχους των d.r.i ειχε γκρεμισει ενα ηχειο.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  6. #6
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by House Of Low Culture View Post
    εγώ το θυμάμαι να παίζει καλύτερο grindcore και να κάνει τα καλύτερα grindcore στα φωνητικά και να επισκιάζει κάτι straighthatez, επίσης να μου δίνει ένα τίσερτ και ένα σιντί intothegore υπερχαμογελώντας.

    edit:
    freakbro, είσαι χανιά?
    χανια ειμαι ναι!

    κανουμε κανα ουρανγκ ουτανγκ μεετινγκ σημερις?
    Last edited by freak brother; 28-03-2009 at 15:16.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #7
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Χμ, δεν πρόλαβα να τον γνωρίσω και πολύ καλά. Μιλούσαμε κυρίως από irc και ΕR και κάποια στιγμή είχαμε πάει για ένα ER-thess καφέ οπότε και τον γνώρισα από κοντά.

    Θυμάμαι που του είχα δώσει κάτι σιντιά και το DVD Kreator και μου είχε πει να πάω από το studio να μου τα δώσει μιας και τα είχε μαζί του. Κατέβηκε κάτω να μου ανοίξει και εκείνη τη στιγμή έφευγε ο Κανσερ οπότε και μας σύστησε (αμφιβάλλω αν κατάλαβε ). Μετά αράξαμε στους καναπέδες, χρησιμοποιούσε ένα πιατίνι για να μαζεύει το "εμπόρευμα" και να στρίψει, μου έδειχνε μια μπλούζα Intothegore XXL ξέρω'γω και είχε την απορία αν θα έκανε στο Ντίνο (? από Less Than Human) και αναρωτιόταν με τον drummer πως να κάνουν το τασάκι πιατίνι γιατί ακουγότανε ωραίο για τίποτα περίεργα κρουστά. Μετά έπαιξε και κάτι από Χασμιρ νομίζω.


    Μεγάλο κρίμα, ήταν ένας άνθρωπος που φαινόταν πως χαιρότανε τη ζωή. Και ίσως να είναι λίγο περίεργο (νομίζω πως και κάποιος άλλος το είχε πει) αλλά ακόμα έχω την επαφή με το νούμερο του στο κινητό.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #8
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    thimamai, me to tzimint isoun.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Μεγάλο κρίμα, ήταν ένας άνθρωπος που φαινόταν πως χαιρότανε τη ζωή. Και ίσως να είναι λίγο περίεργο (νομίζω πως και κάποιος άλλος το είχε πει) αλλά ακόμα έχω την επαφή με το νούμερο του στο κινητό.
    heh, εγώ, πριν από 2-3 μήνες πρέπει να το έσβησα τελικά.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #10
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Μεγάλο κρίμα, ήταν ένας άνθρωπος που φαινόταν πως χαιρότανε τη ζωή. Και ίσως να είναι λίγο περίεργο (νομίζω πως και κάποιος άλλος το είχε πει) αλλά ακόμα έχω την επαφή με το νούμερο του στο κινητό.
    heh, εγώ, πριν από 2-3 μήνες πρέπει να το έσβησα τελικά.
    και γω..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #11
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Δυστυχως δεν ειχα τη τυχη να τον γνωρισω απο κοντα αλλα θα συμφωνησω 1000% με αυτα που εγραψε ο House περι grindcore.
    Мама Люба давай, давай, давай


  12. #12
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Δεν έχω ιδέα ποιός ήταν, αλλά κρίμας όπως και να 'χει :/ Από τι;
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  13. #13
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Ατύχημα με μηχανάκι ή κάνω λάθος?
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  14. #14
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    απο κάποιον που νόμιζε ότι το αλκοολ δεν τον επιρρεάζει στην οδήγηση...
    [/URL]

  15. #15
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Δεν θέλω να γράψω πράγματα πολλά. Τον έζησα λίγο και σε κακή ηλικία (δικιά μου κακή ηλικία), όμως 2-3 κουβέντες που μου είπε τις κρατάω ακόμα. Πραγματικά δεν ξέρω τι παραπάνω να γραψω. Είναι απο αυτόυς που ζουν ακόμα.

Similar Threads

  1. the 90s thread-wx wx.....
    By hcpunksonacid in forum Music Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 07-04-2009, 21:25
  2. romantiko (gay???) thread
    By bleeding in forum General Discussion
    Replies: 146
    Last Post: 29-05-2005, 00:27
  3. Another MDB thread
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-2004, 18:06
  4. Ena (1) OXI endiaferon thread.
    By ManWhoSoldTheWorld in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 29-10-2004, 01:43
  5. Another gay thread
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 07-05-2004, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •