Page 128 of 151 FirstFirst ... 2878118126127128129130138 ... LastLast
Results 1,906 to 1,920 of 2261

Thread: LOST (με spoilers) 2 [TV]

  1. #1906
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    χα χα!
    ποιος σου ειπε οτι σκοπος τους ειναι να εξηγησουν το παραμικρο??
    εγω πιστευω οτι και αφου τελειωσει ή ολοι θα ψαχνομαστε ή θα εχουμε ξενερωσει
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  2. #1907

    Default

    Πιστεύω πως αποκλείεται να υπάρξει ξενέρωμα πια, η έκτη season πάει γαμιώντας, πολύ σπάνιο να περιμένει κανείς τέτοιου είδους κορύφωση από τελευταία season τέτοιας σειράς. Και φυσικά ναι, σιγά μην εξηγήσουν αυτολεξεί.

  3. #1908
    meh. Ghost's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Cold
    Posts
    101

    Default

    Πολλά δεν θα προλάβουν να εξηγήσουν στα επόμενα επεισόδια. Φοβάμαι ότι μυστήρια όπως οι αριθμοί ή τι είναι οι δύο τυπάδες του νησιού θα μας τα εξηγήσουν με μια ατάκα α λα ψίθυροι και θα ξενερώσουμε.

  4. #1909
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    αυτο που εχω εγω σκοπο να κανω αφου δω το τελος ειναι να ξαναδω το λοστ απο την αρχη!
    εκει πιστευω οτι πολλα θα λυθουν!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  5. #1910
    Senior Member Buddy Lackey's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Sahara
    Posts
    6,504

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post

    Spoiler
    παρτε παραδειγμα τον Τζακ! δεν ξερουμε γιατι ηταν αυστραλια αλλα δεν φαινεται να ηταν για τον πεθαμενο πατερα του! αρα υποθετουμε οτι ο πατερας του ζει!
    E?

    Loipon gia to parallhlo sympan kapoios eixe pei, nomizw o nothingman, pws einai o kosmos/nhsi xwris ton Jacob kai mallon symfwnw. Den yparxei Jacob, oi Others pote den dhmiourgithikan, o Ben den vrhke kanenan Ricardo sth zougkla, akolouthise ton patera tou ektos nhsiou (akoma den kseroume giati akrivws efygan oi Linus, h oikogeneia Chang kai alloi profanws kapoia stigmh - kai oxi ayto den egine eksaitias tou eperxomenou Incident) kai den paresyre kanena Ethan sto na ginei kai aytos Other, o Dogen pote den phge sto nhsi gia na ginei temple master, h Juliet (logika) anti na paei sto "not exactly in Portland", egine gynaika tou Jack kai mana tou paidiou tou klp klp. Etsi kai alliws, sigoura h epirroh tou Jacob stis zwes twn Losties den htan apla ena aggigma pou tous orise san eklektous/candidates, giati den tha perimene na kathorisei ton skopo tou Sayid kai tou Hurley meta thn ptwsh tous sto nhsi kai th "diaswsh" tous.

    Desmond pataei Locke epeidh:

    a) Ayto einai to apaitoumeno sok gia na ton kanei na dei thn "allh" zwh, to opoio tou to dinei enw riskarei na ton skotosei kiolas (kala mporei na kserei pws apokleietai na ton skotosei) ?

    b) Einai o M.I.B. (en gnwsh 'h en agnoia tou) o opoios exei ksanapokthsei thn "humanity" tou ara pleon skotonetai aneta?

    A! Mia flashia pou efaga ksanavlepontas to "What Kate Does" kai to test tou Dogen ston Sayid gia to an einai kalos 'h kakos: vazeis ligh apo th gnwsth staxth ston allo, ton varas me thn idia energeia h opoia yparxei kai stous pylwnes kai apodedeigmena apothei ton M.I.B., vlepeis thn antidrash tou kai ola komple.
    YOU ARE NOT SPECIAL. YOU ARE NOT BEAUTIFUL OR UNIQUE SNOWFLAKE. YOU'RE THE SAME DECAYING ORGANIC MATTER AS EVERYTHING ELSE. YOU ARE THE ALL-SINGING, ALL-DANCING CRAP OF THE WORLD.

    HIPPIE METAL OR NO METAL AT ALL


  6. #1911
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Quote Originally Posted by Buddy Lackey View Post
    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post

    Spoiler
    παρτε παραδειγμα τον Τζακ! δεν ξερουμε γιατι ηταν αυστραλια αλλα δεν φαινεται να ηταν για τον πεθαμενο πατερα του! αρα υποθετουμε οτι ο πατερας του ζει!
    E?
    Spoiler
    υπαρχει μια πτηση στην οποια οι λοστοις που ειναι τωρα στο νησι πετουν κανονικοτατα και φτανουν στον προοισμο τους κανονικοτατα!
    λεω λοιπον οτι αυτη ειναι η ιδια ακριβως πτηση αλλα χωρις να εμπλακει ο Jacob στις ζωες τους! και ΑΡΑ οτι ο μπαμπας-Τζακ ζει!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  7. #1912
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    Quote Originally Posted by Buddy Lackey View Post
    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post

    Spoiler
    παρτε παραδειγμα τον Τζακ! δεν ξερουμε γιατι ηταν αυστραλια αλλα δεν φαινεται να ηταν για τον πεθαμενο πατερα του! αρα υποθετουμε οτι ο πατερας του ζει!
    E?
    Spoiler
    υπαρχει μια πτηση στην οποια οι λοστοις που ειναι τωρα στο νησι πετουν κανονικοτατα και φτανουν στον προοισμο τους κανονικοτατα!
    λεω λοιπον οτι αυτη ειναι η ιδια ακριβως πτηση αλλα χωρις να εμπλακει ο Jacob στις ζωες τους! και ΑΡΑ οτι ο μπαμπας-Τζακ ζει!
    και απλα τυχαινει να τον πηγαινει ο τζακ για θαψιμο;και αν ηταν ετσι οπως λες δεν θα τον εβρισκε αργοτερα ζωντανο;στο νοσοκομειο πχ.

  8. #1913

    Default

    Quote Originally Posted by Necromanzee Cogent View Post
    Στο 6,9 είδαμε τον Τζέικομπ να δίνει στον Ριχάρδο την απάντηση στο τι είναι το νησί (παράδειγμα με φιάλη και φελλό, το "κακό" και το νησί...)
    Ακόμα ξέρουμε ότι οι 2 πρώτοι κάτοικοι του νησιού είναι ο Τζέικομπ και ο "καπνός-ΜΙΒ-Λοκ" (ο καπνός κάθε φορά που ενεργεί ακούμε τον ήχο μια αλυσίδας) αλλά κανείς δεν μας λέει ποιος τους έστειλε εκεί αλλά και τα πραγματικά τους ονόματα.... ακόμα υπάρχει και ένας κανόνας δεν μπορούν να σκοτώσουν ο ένας τον άλλο (ή ο ένας που το θέλει πολύ ΜΙΒ)..κανόνας που αναφέρει το ξανθό παιδάκι (Άαρον???)

    ¨...καὶ νῦν τὸ κατέχον οἴδατε, εἰς τὸ ἀποκαλυφθῆναι αὐτὸν ἐν τῷ ἑαυτοῦ καιρῷ, τὸ γὰρ μυστήριον ἤδη ἐνεργεῖται τῆς ἀνομίας, μόνον ὁ κατέχων ἄρτι ἕως ἐκ μέσου γένηται...¨(Προς Θεσσαλονικείς Β, παρ2 στ.6-12)

    Δηλαδή λέω εγω τώρα έχουμε τον Σατανά και τον άγγελό (Κατέχον ή Chaining The Katechon….) που τον κρατά με την αλυσίδα δέσμιο σε μια κατάσταση που υπάρχει διαφυγή....

    Για να μην το πάω μακριά λέω ότι ο Κατέχον είναι αυτός που κρατά αλυσοδεμένο τον "κακό"... άρα είναι ο Τζέικομπ...και ο καπνός ο "κακός" δηλαδή ο Σατανάς.

    Έπειτα υπάρχει στην αποκάλυψη του Ιωάννη στο κεφάλαιο 20 η παρακάτω ιστορία.

    1 ΚΑΙ ΕΙΔΟΝ ΑΓΓΕΛΟΝ ΚΑΤΑΒΑΙΝΟΝΤΑ ΕΚ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΟΣΤΙΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙΟΝ ΤΗΣ ΑΒΥΣΣΟΥ ΚΑΙ ΑΛΥΣΙΝ ΜΕΓΑΛΗΝ ΕΝ ΤΗ ΧΕΙΡΙ ΑΥΤΟΥ
    2 ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΝΤΑ ΤΟΝ ΟΦΙΝ ΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟΝ ΟΣΤΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΑΣ ΚΑΙ ΕΔΕΣΕΝ ΑΥΤΟΝ ΧΙΛΙΑ ΕΤΗ
    3 ΚΑΙ ΕΡΡΙΨΕΝ ΑΥΤΟΝ ΕΙΣ ΤΗΝ ΑΒΥΣΣΟΝ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕΝ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΕΣΦΡΑΓΙΣΕΝ ΕΠΑΝΩ ΑΥΤΟΥ ΔΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΛΑΝΗΣΗ ΤΑ ΕΘΝΗ ΠΛΕΟΝ ΕΩΣΟΥ ΠΛΗΡΩΘΩΣΙ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΕΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΥΘΗ ΟΛΙΓΟΝ ΚΑΙΡΟΝ
    7 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΘΩΣΙ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΕΤΗ ΘΕΛΕΙ ΛΥΘΗ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΕΚ ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗΣ ΑΥΤΟΥ
    8 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΞΕΛΘΕΙ ΔΙΑ ΝΑ ΠΛΑΝΗΣΗ ΤΑ ΕΘΝΗ ΤΑ ΕΙΣ ΤΑΣ ΤΕΣΣΑΡΑΣ ΓΩΝΙΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΤΟΝ ΓΩΓ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΓΩΓ ΔΙΑ ΝΑ ΣΥΝΑΞΗ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΣ ΠΟΛΕΜΟΝ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ Η ΑΜΜΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ
    9 ΚΑΙ ΑΝΕΒΗΣΑΝ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΚΥΚΛΩΣΑΝ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΝ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΙΝ ΤΗΝ ΗΓΑΠΗΜΕΝΗΝ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΗ ΠΥΡ ΑΠΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΚ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΦΑΓΕΝ ΑΥΤΟΥΣ
    10 ΚΑΙ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ Ο ΠΛΑΝΩΝ ΑΥΤΟΥΣ ΕΡΡΙΦΘΗ ΕΙΣ ΤΗΝ ΛΙΜΝΗΝ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΗΡΙΟΝ ΚΑΙ Ο ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΘΑΙ ΗΜΕΡΑΝ ΚΑΙ ΝΥΚΤΑ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΙΩΝΑΣ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ

    Θέλω να πω δηλαδή ότι ο "καπνός-ΜΙΒ-Λοκ" ή Σατανάς θέλει να την κάνει από το νησί (που είναι μια προσωρινή κόλαση) ώστε να έρθει στην Γη και να επακολουθήσουν τα παραπάνω..

    Λέμε τώρα...

  9. #1914
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Quote Originally Posted by Abruzzi View Post
    και απλα τυχαινει να τον πηγαινει ο τζακ για θαψιμο;και αν ηταν ετσι οπως λες δεν θα τον εβρισκε αργοτερα ζωντανο;στο νοσοκομειο πχ.
    κοιτα! αν υπαρχει σκηνη της 6ης σαιζον που δειχνει τον Jack να πηγαινει τον πατερα του για θαψιμο και δεν την θυμαμαι τοτε SORRY!
    ποιος σου ειπε οτι δεν τον βρηκε ζωντανο? επειδη δεν φανηκε (ακομα) δεν σημαινει οτι πεθανε κι ολας!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  10. #1915
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default

    Τι λέτε ρε μάγκες; Ήδη από το πρώτο επεισόδιο μας έλεγε στο αεροδρόμιο πως ο μπαμπάς του Jack έχει πεθάνει και του χάσαν το φέρετρο. Μετά στο επεισόδιο του Jack (και του υιού), μιλάει με τη μάνα του σχετικά με τη διαθήκη (άφησε λεφτά στην Claire) & στο σπίτι της πρώην ακούει το μήνυμα στον τηλεφωνητή που είχε αφήσει όταν είχε πεθάνει ο μπαμπάς του στην Αυστραλία...
    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

  11. #1916
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Ναι ρε παιδιά έχει δίκιο ο απο πάνω ο πατέρας του Jack είναι νεκρός σε κάθε παράλληλο σύμπαν ή διάσταση.....

  12. #1917
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    γαμησε αυτο το επεισοδιο με θυμισε τις καυλες των πρωτων επεισοδειων!

    Spoiler
    επισης, καλα μωρε, σιγα την εξηγηση για τους ψυθιρους, εγω την ειχα ψυλλιαστει εδω και καιρο, και δεν ειμαι και κανας τρομερος τσακαλος σε κατι τετοια
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  13. #1918
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    Quote Originally Posted by Abruzzi View Post
    και απλα τυχαινει να τον πηγαινει ο τζακ για θαψιμο;και αν ηταν ετσι οπως λες δεν θα τον εβρισκε αργοτερα ζωντανο;στο νοσοκομειο πχ.
    κοιτα! αν υπαρχει σκηνη της 6ης σαιζον που δειχνει τον Jack να πηγαινει τον πατερα του για θαψιμο και δεν την θυμαμαι τοτε SORRY!
    ποιος σου ειπε οτι δεν τον βρηκε ζωντανο? επειδη δεν φανηκε (ακομα) δεν σημαινει οτι πεθανε κι ολας!
    ε ναι ρε.τον παει για θαψιμο κανονικα αλλα δεν βρισκουν το φερετρο στο αεροδρομιο.
    εγω πιστευω πως κατα καποιο τροπο εχει εγκλοβιστει μεταξυ των δυο πραγματικοτητων.

  14. #1919
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Μιλάμε για συνολικά μισό επεισόδιο, όχι μια σκηνή που έχασες
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  15. #1920
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    χαχα! το ξερετε οτι μου γαματε την θεωρια ε?
    απο την αλλη παλι νταξ ολοι θα ειχαν εναν λογο να πανε αυστραλια!
    ε αυτος πηγε να παρει τον πατερα του!
    κανα 2 επεισοδια τα ειδα σε ιντερνετ καφε οποτε αν ειχα φιλους διπλα παιζει να μην εδωσα την σημασια που επρεπε!
    νταξ οσο το σκεφτομαι παντως δεν αλλαζει την θεωρια μου! ισως οσον αφορα το κομματι των θυσιων αλλα και παλι πιστευω σε αυτο το περιεργο παρελθον
    και οχι σε παραλληλο συμπαν!
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

Similar Threads

  1. [TV] Prison Break
    By Numark in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1422
    Last Post: 06-04-2017, 18:56
  2. LOST (me spoilers e)
    By Elfstone in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 5966
    Last Post: 20-03-2009, 09:55
  3. the LOST chat, spoilers inside.
    By silencerius in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 08-03-2006, 18:56
  4. Lost (spoilers)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 12-10-2005, 15:40
  5. [Cinema] Spider (2002)
    By Buddy Lackey in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 02-03-2005, 00:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •