Page 99 of 151 FirstFirst ... 4989979899100101109149 ... LastLast
Results 1,471 to 1,485 of 2261

Thread: LOST (με spoilers) 2 [TV]

  1. #1471
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    καλύτερο της 6ης ως τώρα, εμένα μου αρέσουν και οι προσωπικές αφηγήσεις των flash gordons. σε αυτή τη φάση δεν καίγομαι ούτε να απαντήσουν τα ΠΑΝΤΑ ούτε να το κάνουν μέσα σε μισή σεζόν, αλλά να πουν καλά την ιστορία. καλή ώρα όπως η 1η σεζόν, γι' αυτό και το σχετικό inside joke μου άρεσε πολύ, επειδή ακριβώς ξαναπιάνουν σιγά σιγά την ατμόσφαιρα της 1ης, τότε που το στοιχείο της εξερεύνησης ήταν πιο δυνατό από τις ανατροπές και τα πουτάνα όλα.

  2. #1472
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Εννοείται ότι θέλω να απαντήσουν πολλά (αν όχι όλα) και να μπουν λιγάκι σε σειρά κάποια πράγματα. Δηλαδή, να επιβεβαιωθούν μερικές υποθέσεις που έχουμε κάνει και τις θεωρούμε δεδομένες. Ωραίες οι ιστορίες όλων των χαρακτήρων που έχουν επικεντρωθεί, από όλες τις seasons, αλλά πρέπει να αρχίσουν να απαντάνε ερωτήματα χειμαρρωδώς [sic], να βάζουν όλους τους αινιγματικούς χαρακτήρες να εξηγούνται κτλ. Έλεος δηλαδή, η σειρά κυλάει πιο αργά και από το θάνατο και πραγματικά θεωρώ μαλακία το να προσπαθήσουν να απαντήσουν ό,τι θεωρούν άξιο απάντησης σε ένα 3ωρο season finale.

  3. #1473
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    εντάξει πολύ καλό επεισόδιο ....
    Μελανό σημείο

    Spoiler
    άλλη μια εβδομάδα αναμονή
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #1474
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    poly kalo itan , me sympa8itiko flash , alla kai melano simio afto pou eipe o karxart sti defteri paragrafo .
    the game is the game

  5. #1475
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Μπεστ οφ σίζον. Νομίζω το'πιασα το βασικό όλο. Μπορεί να επανέρθω.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  6. #1476
    Senior Member Buddy Lackey's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Sahara
    Posts
    6,504

    Default

    Spoiler
    "Someone is coming to the Island"

    Poly pithanon apla na ennoei ton Jack, o opoios den vrisketai akoma sto nhsi psyxh te kai swmati (kai ayto allazei plhrws kai thn idiothta tou Farou - san odhgo sto na brei kapoios oxi apla to nhsi alla kai ton eayto tou/ton skopo pou exei), an kai etsi kai alliws perimenoume thn afiksh allwn (Brotha, Widmore). Nomizw pws pleon einai poly pithanon h sphlia na mhn exei kamia apolytws sxesh me ton Jacob kai apla na einai to home sweet home tou M.I.B. Xairomai pou oi apokalypseis einai etsi "me to stagonometro", den einai anagkh na exoume anatropes epi anatropwn, apla idanika symplhrwmata se osa gnwrizoume hdh.
    YOU ARE NOT SPECIAL. YOU ARE NOT BEAUTIFUL OR UNIQUE SNOWFLAKE. YOU'RE THE SAME DECAYING ORGANIC MATTER AS EVERYTHING ELSE. YOU ARE THE ALL-SINGING, ALL-DANCING CRAP OF THE WORLD.

    HIPPIE METAL OR NO METAL AT ALL


  7. #1477
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default

    ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!!

    Spoiler


    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  8. #1478
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    δεν καταλαβαινω πως γινεται να το ειδα μονο εγω

    το ξαναανεφερα σε παλιοτερο ποστ
    η " εναλλακτικη πραγματικοτητα" που λετε ολοι( η οποια δενειναι σαιντγουεις ρε γιδια) ειναι το αρνητικο της πραγματικοτητας που βλεπουμε τωρα.οπως σε μια φωτο

    αποδειξη θελετε?

    σημαδι σκουληκοειδητιδας του τζακ
    εινα ιστα αριστερα ρε τυφλοι
    ελεος

    δε μπορει να το ειδα μονο εγω

    επισης(για αυτο δεν ειμαι σιγουρος)
    νομιζω το τιμονι ηταν στα δεξια?

    σκεφτειτε το
    χερλυ στην εναλλακτικη κωλοφαρδος, στη νορμαλ, γκαντεμης. κτλ

    και εγω πονταρω για τζουλιετ

    και αυτο που ειπε οποιος το ειπε για τα παιδια του σιχαμενου, πολυ μου αρεσει και μενα

    επισης ειμαι 100% σιγουρος οτι ο διαχωρισμος των 2 ριαλιτις εγινε με το ινσιντεντ
    αρα πριν δεν επαιζε το αλτερνατιβ ακουγαν ολοι μεταλ.
    δε περιγραφω αλλο. βαρεθηκα να μας δουλευουν οι παραγωγοι
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  9. #1479
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Spoiler

    Ναι, αλλά με το ίνσιντεντ ξαναγράφτηκε όλο το παρελθόν των πρωταγωνιστών, όχι από 77 και μετά, όλο. Ο άλλος έβγαλε σκωληκοειδίτιδα στα 6-7.

    Αναμένω παζάρι καπνού με Τζιν να βοηθήσει να διαλύσει το ναό με αντάλλαγμα να σώσει Σαν και Σαγίντ, θριλερικό αλλά τελικά δακρύβρεχτο ριγιούνιον Κλερ και Κέιτ, Τζακ να γίνεται ο αντικαταστάτης Τζέικομπ και πάνω απ'όλα θέλω να δω πού θα καταλήξουν με το νο.1 κεφάλι: Ποιος έβαλε τους κανόνες που σέβεται ο Τζέικ και έχει σιχτιρίσει προ πολλού ο Σμόκ. Μεταξύ τους, δεν παίζει, θα τους είχε παραβεί προ πολλού ο Σμοκ, και το να μη μας δείξουν, να πουν ότι υπάρχει μια αφηρημένη διαιτησία/παρατηρητής/το "Νησί" ή κάτι τέτοιο είναι πολύ λέιμ για Λοστ.

    Όπως είπε κάποιος, δεν θυμάμαι ποιος, γουστάρω αβέρτα να βλέπω την ιστορία να ξεδιπλώνεται. Το επεισόδιο ήταν απολαυστικότατο, είχε Χέρλι, είχε Τζέικομπ, είχε Τζακ/Τζέικομπ (ε, πρέπει να γίνει και ένα τέτοιο μίτνγκ γκράντε) και κυρίως είχε μέρος wtf Λοστ 100%, τον Φάρο, σαν τον εκκρεμές, σαν το Χατς, τέτοια φάση. Γάμησε.

    "...uh, seen Indiana Jones stuff..."
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  10. #1480
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    re h skoulhkoeidhtida einai sta dexia den to katalaves?
    kai th deixnei sta aristera

    oso gia auto pou eipes sou xanalew
    egine to split to 77 pou o tzak htan mikroulhs. ara.....
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  11. #1481
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Δεν αντιλέγω μάνα μου αλλά δεν μπορείς να το περιορίσεις σε αυστηρά ανάποδα πράγματα, στη μία είναι μπαμπάς στην άλλη δεν είναι, στη μία πέθανε ο μπαμπάς Σίδνει αλλά στην άλλη τι; Τον έθαψαν ανάποδα; Οι διαφορές είναι νομίζω πιο γαρνιτούρα, ψαρωτικές παρά κάτι τεράστιο και κλειδί στο όλο κόλπο.

    Για την σκωληκοειδίτιδα ήταν μικρούλης το 77, αλλά δεν την έβγαλε το 77 στο νησί, πριν αρχίσει το μπούγιο με το τάιμ τράβελινγκ δεν έγινε;
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  12. #1482
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ναι οκ αλλα η σκωληκοειδητιδα βγαινει στα δεξια οχι στα αριστερα

    και ερχονται οι εροσμιθ
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  13. #1483
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Και τι σημαίνει αυτό; Ότι ο Τζακ στη νέα τάξη πραγμάτων έχει ανάποδα τα σπλάχνα του;
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  14. #1484
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    δε ξερω τι σημαινει αλλα η σκωληκοειδητιδα ειναι στα αριστερα. βγαλε οτι συμπ[ερασμα καταλαβαινεις
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #1485
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Κανένα δεν μπορώ να βγάλω, εκτός και αν το τραβήξω από τα αυτιά και συμπεράνω αναγκαστικά ότι αυτό που βλέπουμε είναι αυτό που βλέπει κάποιος από τον φάρο, μέσα στον καθρέφτη. Το οποίο είναι πιο ενδιαφέρον από το "τα πάντα ανάποδα, Χέρλι γκαντέμης/τυχερός" που δεν στέκεται με συνέπεια καθόλου, αλλά και πάλι φαρ φετστ.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

Similar Threads

  1. [TV] Prison Break
    By Numark in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1422
    Last Post: 06-04-2017, 18:56
  2. LOST (me spoilers e)
    By Elfstone in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 5966
    Last Post: 20-03-2009, 09:55
  3. the LOST chat, spoilers inside.
    By silencerius in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 08-03-2006, 18:56
  4. Lost (spoilers)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 12-10-2005, 15:40
  5. [Cinema] Spider (2002)
    By Buddy Lackey in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 02-03-2005, 00:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •