Page 129 of 151 FirstFirst ... 2979119127128129130131139 ... LastLast
Results 1,921 to 1,935 of 2261

Thread: LOST (με spoilers) 2 [TV]

  1. #1921
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    συμμορφωσου αλλιως θα σου στειλω εξωδικο =p

  2. #1922
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    οπως προειπα δεν ειμαι φανατικος του θρεντ!
    διαβασα κανα 2 σελιδες! ειδα οτι ολοι λετε για παραλληλα συμπαντα
    και ειπα να πεταξω τις δικες μου ιδεες για τροφη!
    (οτι ειπα ειναι δικες μου σκεψεις και για αυτο ακριβως αποφευγω το θρεντ
    γτ θελω να βγαζω τα δικα μου συμπερασματα ακομα κι αν ειναι λαθος)
    Last edited by Clockwork Orange; 15-04-2010 at 23:28.
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  3. #1923
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Μαρεσει ο αποπανω για την τελευταια του προταση, αλλα να ξερει οτι δεν παιζει αυτο που λεει.

    Aυτα που ειπε ο Μπαντι Λακι εν συντομια ειναι το ρεζουμε και τα εχουμε πει πολλακις νομιζω σε αυτην τη σεζον, αν και δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει ο Τζακ να ειναι παντρεμενος με τη Τζουλιετ στο εναλλακτικο συμπαν, εκτος κι αν ειδε τρελη ομοιοτητα Τζουλιετ με το παιδι που εγω δεν τη βλεπω

    Καρχαρτ, νομιζω πως το "Ι'm starting to remember things" του Hugo ειναι μια πολυ φυσιολογικη αντιδραση για καποιον που ξαφνικα βλεπει στο μυαλο του σκηνες απο τον εαυτο του και ενα αλλο ατομο (ή και οχι) και γενικοτερα για οποιοδηποτε φλας τρωνε Τσαρλι, Ντεσμοντ, Λιμπυ απο μια αλλη ζωη... κι εμας αν μας συνεβαινε, δε νομιζω να βγαζαμε το συμπερασμα οτι προερχεται απο μια αλλη ζωη σε παραλληλο συμπαν, τουλαχιστον οχι αρχικα. Ο Φαραντει που απο οτι φαινεται ειχε χρονο να το αναλυσει, οπως και ο Τσαρλι, εβγαλαν το συμπερασμα οτι υπαρχει ενα αλλο συμπαν καπου εκει εξω. Η Ελοιζ απο την αλλη ξερει τα παντα απο οτι φαινεται. Για το Constant, πρεπει να το ξαναδω πραγματικα με φουλ αλερτ μυαλο για να σκεφτω κι εγω αν υπαρχει περιπτωση απο τοτε να ειχαν βαλει μεσα στοιχεια που να δειχνουν οτι υπαρχουν παραλληλα συμπαντα ή οχι. Παντως τοτε μας ειχε φανει απολυτα φυσιολογικη η ροη του επεισοδιου με projection της συνειδησης τους Desmond στο παρον και στο παρελθον του ιδιου συμπαντος. Οσο για την αντιδραση Πεννυ, ε οκ, οταν χωριζεις με καποιον αρχικα ειναι απολυτα φυσιολογικο να κυριαρχει θυμος, frustration κτλ και μετα απο λιγα χρονια να παραμενει το βασικο, δηλαδη η αγαπη κτλ.

  4. #1924
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    νταξ φιλος...ακουστηκες και ακουστηκα...το τελος πλησιαζει...
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  5. #1925

    Default

    Φίξξξερ, οι κυβερνήσεις πέφτουνε, μα η αγάπη μένει!

    Για το Constant έχω σοβαρές σκέψεις. Πχ, ο λόγος που ο Desmond στο ελικόπτερο ξαφνικά δεν γνωρίζει το Sayid, είναι επειδή αυτό που υποθέταμε όλοι ως τώρα, ή επειδή κάτι άλλο;

    Θυμήσου το προτελευταίο επεισόδιο, ο Desmond λιποθύμισε στο στάδιο ΣΤΟ ΕΝΑ ΣΥΜΠΑΝ και ξύπνησε στο ηλεκτρομαγνητικό αιθουσάκι ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΑΝ, και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι γενικά για την περίπτωσή του, γιατί αντέχει ενώ βρίσκεται σε ηλεκτρομαγνητική έκθεση, γιατί μπορούσε να βλέπει το μέλλον, ειδικά αυτό, του φαινόταν σαν μνήμη αλλά ήξερε πως δεν έχει συμβεί ακόμα, τρίτη season, αρχές, νάομι, ελικόπτερο, επεισοδιάρες Desmond, γιατί να μην συνέβαιναν από τότε όλα αυτά; Και ξαναδές τον τρόπο που απαντάει στο τηλ όταν μιλάει με την Πέννυ, λένε ταυτόχρονα ακριβώς τα ίδια πράγματα, μου είχε κάνει εντύπωση από τότε, τώρα όμως υπάρχουν και ενδείξεις, αυτά, το Constant παραμένει το καλύτερο επεισόδιο έβερ πάντως, γιατημπλάκα.

  6. #1926
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    συμφωνω.αξεπεραστο.
    το ab aeterno ηταν απλα ενθουσιασμος.στα top 5 επεισοδια της σειρας παντως.ισως δευτερο στο νημα με through the looking glass.
    θα εχει πλακα ο απολογισμος στο τελος παντως.να φτιαξουμε ενα top 10 πχ.

  7. #1927
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Φίξξξερ, οι κυβερνήσεις πέφτουνε, μα η αγάπη μένει!

    Για το Constant έχω σοβαρές σκέψεις. Πχ, ο λόγος που ο Desmond στο ελικόπτερο ξαφνικά δεν γνωρίζει το Sayid, είναι επειδή αυτό που υποθέταμε όλοι ως τώρα, ή επειδή κάτι άλλο;

    Θυμήσου το προτελευταίο επεισόδιο, ο Desmond λιποθύμισε στο στάδιο ΣΤΟ ΕΝΑ ΣΥΜΠΑΝ και ξύπνησε στο ηλεκτρομαγνητικό αιθουσάκι ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΑΝ, και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι γενικά για την περίπτωσή του, γιατί αντέχει ενώ βρίσκεται σε ηλεκτρομαγνητική έκθεση, γιατί μπορούσε να βλέπει το μέλλον, ειδικά αυτό, του φαινόταν σαν μνήμη αλλά ήξερε πως δεν έχει συμβεί ακόμα, τρίτη season, αρχές, νάομι, ελικόπτερο, επεισοδιάρες Desmond, γιατί να μην συνέβαιναν από τότε όλα αυτά; Και ξαναδές τον τρόπο που απαντάει στο τηλ όταν μιλάει με την Πέννυ, λένε ταυτόχρονα ακριβώς τα ίδια πράγματα, μου είχε κάνει εντύπωση από τότε, τώρα όμως υπάρχουν και ενδείξεις, αυτά, το Constant παραμένει το καλύτερο επεισόδιο έβερ πάντως, γιατημπλάκα.
    Α περιμενε, αυτο που λες με το σταδιο και τη λιποθυμια, για μενα ειναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ, νομιζω το εδειξαν αρκετα καθαρα στο επεισοδιο πως οση ωρα διηρκεσε η λιποθυμια μεσα στο θαλαμο του Widmore, η "συνειδηση" του Desmond βρισκοταν στο αλλο συμπαν, γι αυτο και οταν ξυπνησε ρωτησε την αλλη με τα γυαλια "ποση ωρα ημουν λιποθυμος?". Μπορει να λεω και μαλακιες, αλλα δε μου περασε αλλη σκεψη απο το μυαλο να πω την αληθεια. Γι αυτο ειναι και ανετος και σταρχιδια του που πηγε με τον Λοκ, γιατι ξερει οτι σε ενα αλλο συμπαν ειναι παλι με την Πεννυ, κτλ. Δηλαδη πως να το εξηγησω, την ωρα που στο εναλλακτικο συμπαν ο Τσαρλι τον εκανε να ΝΙΩΣΕΙ, δεν μπορουσε να αντιληφθει τι ακριβως γινεται και που ειναι τωρα, αλλα με το που ξυπνησε στο κανονικο συμπαν, ηταν σα να ειχε δει ολα οσα ειδαμε εμεις στο επεισοδιο, δεν ξερω αν βγαζει νοημα αυτο. Θα το δουμε στο επομενο λογικα τι ακριβως συμβαινει με τον Ντεσμοντ στο νησι, αλλα το σιγουρο ειναι οτι ο εναλλακτικος Desmond κανει τη ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΗΣΗ και εχει αναλαβει το να τους ξυπνησει ολους. Γενικα ο Ντεσμοντ το ξερουμε οτι ειναι το κλειδι της σειρας και πως θα δωσει τη λυση.

  8. #1928

    Default

    Αυτό λέω καρδιά μου, αυτά είναι αυτονόητα, μήπως όμως γινόταν από νωρίτερα αυτό;

  9. #1929
    Senior Member Buddy Lackey's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Sahara
    Posts
    6,504

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Aυτα που ειπε ο Μπαντι Λακι εν συντομια ειναι το ρεζουμε και τα εχουμε πει πολλακις νομιζω σε αυτην τη σεζον, αν και δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει ο Τζακ να ειναι παντρεμενος με τη Τζουλιετ στο εναλλακτικο συμπαν, εκτος κι αν ειδε τρελη ομοιοτητα Τζουλιετ με το παιδι που εγω δεν τη βλεπω
    Enw o Ethan, kserw gw, exei parei ta matia tou apo ton hippie hgeth ths Dharma kai einai oloidios me thn manoula tou, ela, eipame Lost vlepoume kai epeidh vlepoume Lost kanoume eykola thn ypothesh pws h mama tou mikrou einai h Juliet, exoume apokleisei oles tis alles kai ayth mas emeine, tairiazei kai symferei.

    Pantws h Penny den perimene kai xronia gia na ths perasei o thymos, posos kairos perase apo tote pou o Desmond phge spiti ths mexri pou ton vrhke sto stadio na proponeitai gia ton gyro tou kosmou se ena istioploiko?
    YOU ARE NOT SPECIAL. YOU ARE NOT BEAUTIFUL OR UNIQUE SNOWFLAKE. YOU'RE THE SAME DECAYING ORGANIC MATTER AS EVERYTHING ELSE. YOU ARE THE ALL-SINGING, ALL-DANCING CRAP OF THE WORLD.

    HIPPIE METAL OR NO METAL AT ALL


  10. #1930
    A1DDJZZ Magellan's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    at work
    Posts
    5,491

    Default

    και γιατι να μην ειναι μανα του η πρωην γυναικα του τζακ?

    εντιτ παντρευτηκαν το 2002 λεει το λοστπιντια οποτε ειναι λιγο μεγαλος ο γιος
    Last edited by Magellan; 16-04-2010 at 14:36.
    I swear on tomorrow, if you take this chance
    Our lives are this moment, the music - the dance
    And here in this labyrinth of lost mysteries
    I close my eyes on this night and you're all that I see

  11. #1931
    A Bunny. Yes. BunnyDee's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Home is where the fart is
    Posts
    283

    Default

    Εγώ σε ένα πράγμα θέλω να μείνω, που δεν του δώσατε την πρέπουσα προσοχή, πιστεύω. Ίσως επειδή το έχουν σύστημα στη σειρά (αλλά ο κακομοίρης ο ηθοποιός δε νομίζω να πιάστηκε να οδηγεί πιωμένος ή τπτ): ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΟ BRUTHAAArgh...
    (\ /)
    ( . .)
    c(")(")

    Playing with the hand I was dealt - Playing to win.

    If I blow your mind, do you promise not to think in my mouth?

  12. #1932
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Είναι επειδή είσαι αθώα!
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  13. #1933
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default

    Quote Originally Posted by Buddy Lackey View Post


    Pantws h Penny den perimene kai xronia gia na ths perasei o thymos, posos kairos perase apo tote pou o Desmond phge spiti ths mexri pou ton vrhke sto stadio na proponeitai gia ton gyro tou kosmou se ena istioploiko?
    7 ή 5 χρόνια...διάλεξε. Πολλά είναι, αλλά άβυσσος ο θυμός που κρύβει μια γυναίκα μέσα της!
    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

  14. #1934
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default

    Quote Originally Posted by BunnyDee View Post
    Εγώ σε ένα πράγμα θέλω να μείνω, που δεν του δώσατε την πρέπουσα προσοχή, πιστεύω. Ίσως επειδή το έχουν σύστημα στη σειρά (αλλά ο κακομοίρης ο ηθοποιός δε νομίζω να πιάστηκε να οδηγεί πιωμένος ή τπτ): ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΟ BRUTHAAArgh...
    Δεν νομίζω να πρόσεξες καλά...την Ιλάνα σκοτώσαν...γι'αυτή δε ξέρεις αν την πιάσαν να οδηγά μεθυσμένη ή όχι...ο brothah είχε να αντιμετωπίσει δίκες και μηνύσεις για σεξουαλική παρενόχληση (τραγικό ε, ο πιο αγαπούλης χαρακτήρας της σειράς!) και όχι μόνο δεν τον σκοτώσαν, αλλά τον ενδυναμώσαν.
    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

  15. #1935
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    /φέησπαλμ

    Μια χαρά πρόσεξε, λέει για

    Spoiler
    το σημείο που τον πέταξε ο MIB στο πηγάδι. Aπλά εγώ, και οι υποδέλοιποι θαρρώ, δεν πιστεύουμε πως πέθανε αλλά θα ξανάρθει με ακονισμένη ψωλή
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. [TV] Prison Break
    By Numark in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1422
    Last Post: 06-04-2017, 18:56
  2. LOST (me spoilers e)
    By Elfstone in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 5966
    Last Post: 20-03-2009, 09:55
  3. the LOST chat, spoilers inside.
    By silencerius in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 08-03-2006, 18:56
  4. Lost (spoilers)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 12-10-2005, 15:40
  5. [Cinema] Spider (2002)
    By Buddy Lackey in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 02-03-2005, 00:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •