Page 901 of 934 FirstFirst ... 401801851891899900901902903911 ... LastLast
Results 13,501 to 13,515 of 14000

Thread: Music off topic thread

  1. #13501
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Σε σκέψεις έχει μπει ο ηγέτης των MACHINE HEAD, Rob Flynn, με το να μην ξαναπαίξει το “Davidian” ζωντανά μετά την επίθεση στο Las Vegas. Όλο αυτό έχει να κάνει με τους στίχους του τραγουδιού όπου σε ένα σημείο αναφέρει: “ I'll never live in the past / Let freedom ring with a shotgun blast" and "The bullet connects at last / Let freedom ring with a shotgun blast”.

    Ο Rob Flynn δήλωσε σχετικά: “Είμαι υπέρ της οπλοκατοχής. Αλλά αυτός ο κ@ριόλης, αυτό που έκανε ήταν φρικτό. Αυτός ο τύπος είχε ένα 23άρι πολυβόλο στο δωμάτιο του ξενοδοχείου, είναι γ@αμημένα φρικτό, είναι απαίσιο αυτό που έγινε στο Las Vegas. Είναι απογοητευτικό. Όταν άκουσα για πρώτη φορά τις ειδήσεις χθες το πρωί, δεν μπορούσα να πιστέψω αυτό που έβλεπα και άκουγα. Σήμερα το πρωί σκεφτόμουν ότι δεν θέλω να ξαναπαίξω το “Davidian” σε συναυλία. Είναι τρελό. Πιθανότατα θα το κάνουμε, δεν το συζητήσαμε ακόμα με τα άλλα μέλη. Είναι τρομακτικό. Εκεί έξω υπάρχει τρέλα. Τι στο διάολο συμβαίνει με τους ανθρώπους;”.
    Για τον Anselmo καλά τα είχε πει αλλά εδώ δεν άντεξε να μην είναι ο κλασικός μπουρτζοβλαχοαμερικάνος, είμαι υπέρ της οπλοκατοχής αλλά εκεί έξω υπάρχει τρέλα, είναι φρικτό και απαίσιο που κάποιοι κάνουν μακελειό με τα όπλα.


  2. #13502
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Δεν ξέρω αν σας τυγχαίνει και εσάς, αλλά εμένα μου συμβαίνει το εξής: Από τα διάφορα είδη μουσικής που έχω αγαπήσει, ανα καιρούς κολλάω με κάποιο συγκεκριμένο ή/και με άλλα κοντινού μουσικού ύφους, αναλόγως συνήθως της ψυχολογικής κατάστασης στην οποία βρίσκομαι την περίδο εκείνη.
    Όταν συμβαίνει αυτό, μπάντες και κομμάτια που ανήκουν σε άλλα είδη και που άλλοτε έχω αποθεώσει, περνάνε στο background, και δε με συγκινούν με τον ίδιο τρόπο. Χάνεται η μαγεία τους, γίνονται κοινά. Κάποια μέχρι να ξαναέρθει η ώρα τους να λάμψουν, κάποια μέχρι να αρχίσει να σβήνει η αίγλη τους στο πέρασμα των χρόνων, και τελικά να γίνουν σχεδόν αδιάφορα.
    Ε λοιπόν, αυτό εδώ το κομμάτι, νομίζω πως με κλονίζει με τον ίδιο τρόπο σχεδόν πάντα, ανεξαρτήτως φάσης. Όσες φορές και αν το ακούσω, κι όσα χρόνια κι αν περάσουν. Βάσει αυτού, υποθέτω πως μπορεί να θεωρηθεί το αγαπημένο μου κομμάτι μουσικής στον κόσμο όλο.

    Last edited by Drumsick; 06-10-2017 at 22:25.

  3. #13503
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    τίμιος.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  4. #13504
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Δεν ξέρω αν σας τυγχαίνει και εσάς, αλλά εμένα μου συμβαίνει το εξής: Από τα διάφορα είδη μουσικής που έχω αγαπήσει, ανα καιρούς κολλάω με κάποιο συγκεκριμένο ή/και με άλλα κοντινού μουσικού ύφους, αναλόγως συνήθως της ψυχολογικής κατάστασης στην οποία βρίσκομαι την περίδο εκείνη.
    Όταν συμβαίνει αυτό, μπάντες και κομμάτια που ανήκουν σε άλλα είδη και που άλλοτε έχω αποθεώσει, περνάνε στο background, και δε με συγκινούν με τον ίδιο τρόπο. Χάνεται η μαγεία τους, γίνονται κοινά. Κάποια μέχρι να ξαναέρθει η ώρα τους να λάμψουν, κάποια μέχρι να αρχίσει να σβήνει η αίγλη τους στο πέρασμα των χρόνων, και τελικά να γίνουν σχεδόν αδιάφορα.
    Ε λοιπόν, αυτό εδώ το κομμάτι, νομίζω πως με κλονίζει με τον ίδιο τρόπο σχεδόν πάντα, ανεξαρτήτως φάσης. Όσες φορές και αν το ακούσω, κι όσα χρόνια κι αν περάσουν. Βάσει αυτού, υποθέτω πως μπορεί να θεωρηθεί το αγαπημένο μου κομμάτι μουσικής στον κόσμο όλο.

    τίμιο.
    Resistance is useless

  5. #13505
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    πεθανε διαβασα στο FB o Αλεξανδρος ο Πολωνος απο καρδια, δεν τον ηξερα προσωπικα αλλα ηταν απο τα πιο χαρακτηριστικα ατομα που πετύχαινες σε μεταλ συναυλιες απο τα 90ς εως σημερα. R.I.P
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #13506
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    42 χρονών άνθρωπος (ο οποίος έμοιαζε πάντα αρκετά νεότερος)... ο τελευταίος αποχαιρετισμός την πέμπτη στις 4, στο νεκροταφείο π. φαλήρου. RIP
    Rock or Nothing

  7. #13507
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default


  8. #13508
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default



    Δεν έχω βρει ακόμα χρόνο για να του αφιερώσω γιατί το προηγούμενο δε με τρέλανε, προτιμώ morte(s) nee(s), οπότε αν ο μοντερέητορ του σέξιον από το χωριό (δεν τον ξέρετε) το άκουσε, ας πει καμιά γνώμη

  9. #13509
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    black metal lol. ας τσεκάρουμε, καιρό είχα να τους πετύχω τους γάλλους.

  10. #13510
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Rock or Nothing

  11. #13511

    Default

    ^ Υπήρχε ενα ριπ δισκογραφίας christ που κυκλοφορούσε στα ελληνικά τορρεντάδικα και στο Khronos στο composers tag είχε αυτή την τρολλιά με το Ρουβά
    Spoiler

  12. #13512
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    πάρτε κ εδώ να υπάρχει <3
    Rock or Nothing

  13. #13513
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    καλα το βιντεο κλιπ δεν λεει και τιποτα , στα του τραγουδιου , vibes απο TTAOE οπως και το προηγουμενο τραγουδι που βγηκε , το Beyond the Pale.
    Oμορφα πραγματα , μικροτερα σε διαρκεια τραγουδια , groovies , γενικα αντε να βγει

    https://www.youtube.com/watch?v=MVdflCH76t4
    Last edited by Imperium; 08-12-2017 at 12:40.

  14. #13514
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    πάρτε κ εδώ να υπάρχει <3
    Και εδώ μας είχε κάνει εντύπωση το ...σρεντρινγκ της.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #13515
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default



    ακουστε δω βρε ωραιοτατο νεανικο και σφριγηλο prog/R.I.O.

    Merkabah - 2017 - Million Miles [Instant Classic, 2017]

Similar Threads

  1. Didi Music.
    By Dragonlord in forum Live & Events Talk
    Replies: 50
    Last Post: 23-07-2020, 21:29
  2. The music off topic thread (survives!)
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 4767
    Last Post: 20-03-2009, 09:46
  3. Off topic music thread
    By The Charon in forum Musicians Chat
    Replies: 3
    Last Post: 24-09-2006, 13:16
  4. music off topic thread
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 61
    Last Post: 23-08-2006, 18:28
  5. Na fygei to off-topic thread apo to general discussion?
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 05-02-2005, 17:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •