Page 754 of 934 FirstFirst ... 254654704744752753754755756764804854 ... LastLast
Results 11,296 to 11,310 of 14000

Thread: Music off topic thread

  1. #11296
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Ρομάτζαρα αγρίως με όλη αυτήν την κουβέντα. Γιατί δεν παίζουν έτσι πλέον;;;;;

    http://www.youtube.com/watch?feature...6_Amdyo#t=273s
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  2. #11297
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    το πρόβλημα είναι αισθητικής και το'χει το κοινό του Poll
    κατ' αρχάς λέτε μαλακίες, το poll είναι ξεκάθαρο
    rock metal
    άρα ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ
    και δηλαδή όταν βλέπω μνημεία καρακιτσαριού όπως theater, guardian, το Be, μέχρι και το γαμημένο το operation mindcrime, τι να πω

    όταν απόξω είναι μάστορες των κόνσεπτ όπως jethro tull, beatles, zappa, david bowie, stranglers και nick cave έτσι πρόχειρα απ' την άκρη του μυαλού μου και είναι ΑΥΤΑ τα φτηνιάρικα ΠΟΠ (με την κακή έννοια) τι να πει κανείς
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  3. #11298
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Ανακάλεσε το τελευταίο. Τώρα.

    Λες το ίδιο με μένα, ότι κάτι μπορεί να πληρεί τα προσωπικά σου κριτήρια, δεν διαφωνώ.
    Επίσης έχοντας ως βάση τα προσωπικά σου κριτήρια μπορείς να σχολιάσεις, κράξεις, θάψεις, λατρέψεις κάτι άλλο. Ε εγώ έκραξα.
    Παρέθεσα τα 3 στοιχεία που είναι απαραίτητα σε έναν άξιο λόγου και αναφοράς concept δισκο, και ακόμα είπα ότι ακόμα και ο απόηχος για μένα είναι καλύτερος από κάτι άλλο. Γιατί διαφωνούμε?
    Και γιατί μιλάμε ακόμα για τους Ulver? Και για την γλώσσα?
    I don't do drugs. I am drugs.

  4. #11299
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    rat ό,τι σου λέει ο κόμισαρ.
    αρπάζεσαι για το τίποτα, το συγκεκριμένο σάιτ θα μπορούσε άνετα να ονομάζεται fystikorockoverdose.gr (credits: Reject). Αυτό είναι το κοινό του, μαζεύει το συντηριτικότερο μέρος της ελληνικής hard rock και heavy metal κοινότητας. Δε γίνεται να περιμένεις κάτι άλλο.

  5. #11300
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    ιον στορμ, κυριως γιατι οι στιχοι ειναι γλωσσα και τονισες εμφατικα τη σημασια των στιχων. δεν λεμε το ιδιο, εγω λεω πως αν οι στιχοι εχουν σημασια, δεν μπαινει μεσα το μπεργταττ γιατι δεν μπορεις να εχεις αποψη για τους στιχους γιατι δεν ξερεις τη γλωσσα. μονο τον αποηχο [αν ειναι πιο ικανοποιητικος αυτος απο την εντυπωση που σου αφηνουν στιχοι που οντως μπορεις να κρινεις καπως ειναι ασχετο] που σου αφηνει η μεταφραση τους μπορεις να γνωριζεις, αλλα οπως ειπαμε αυτα ειναι διαφορετικα πραγματα. να πουμε για τους κινγκ νταημοντ τοτε αφου δεν θελουμε αυτα. σκατα οι κινγκ νταημοντ

    ρατ ποιζον υπαρχει καποιος λογος που ως παραδειγμα κιτσαριας φερνεις αυτα που οι μεταλλαδες θελουν να πιστευουν οτι δεν ειναι κιτς κι οχι αυτα που ξεκαθαρα ειναι πιο κιτς απο αυτα που φερνεις ως παραδειγμα;
    Last edited by sfinotouvlaki; 05-11-2012 at 22:53.

  6. #11301
    Child Of The Tide Captain Harlock's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Somewhere
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    σε περίπτωση που δεν το πήρατε πρέφα, ειδικά εσύ καπετάνιε χάντοκ, δεν είναι άρθρο επίσημου σάιτ, είναι δημοψήφισμα. αναγνωστών. του ΡΟΚΟΒΕΡΝΤΟΟΥΖ. δηλαδή, ναι, μεταλλάδες που ακούνε iced earth και δεν ανακάλυψαν ακόμα τους ulver και το themes.
    Εγώ δεν σε κορόιδεψα αλλά νταξ'!!

    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    συμφωνούμε στο 'αφορμή για κουβέντα', διαφωνώ στην γκρίνια "μα καλά τι δουλειά έχει το tommy ανάμεσα στα ΜΕΤΑΛ μας". (όχι από σένα, από τον καπτεν χρονόπουλο)

    εμένα πάντως δε μου χαλάει την αισθητική ο χι 16χρονος που γουστάρει dark saga γιατί διαβάζει spawn και θα ακούσει και ένα Τommy ή ένα ΒΕ λόγω του κάθε rockoverdose. ή έστω το bergtatt λόγω ενός σχόλιου σε ένα forum.
    01)Δηλαδή αυτό κατάλαβες,ότι μισώ το "Tommy",μα για να ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΩ ΤΟ TOMMY έγινε όλο αυτό.Το "Tommy" είναι χίλιες φορές καλύτερο από οποιοδήποτε άλμπουμ εκεί μέσα.Και να σκεφτείς λατρεύω αυτά τα Μεταλ άλμπουμ περισσότερο από το "Tommy" (με eξαίρεση το Dark Saga).

    02)Ακούγοντας το Dark Saga ένας 16χρονος μεγαλύτερες πιθανότητες έχει να ακούσει ανόητο A.O.R και Glam Metal (με τις ποπ γλυκανάλατες μελωδίες που έχει το dark saga τι να περιμένει κανείς δηλαδή) παρά τους Who.Και το λέω σαν 20χρονος που όσο να'ναι γνωρίζει αυτές τις ηλικίες.

    03)Εννοείται ότι είμαι Χρονόπουλος.Αφού που τον χάνεις που τον βρίσκεις τον κύριο Κώστα πάντα Stress,Αδιέξοδο Garage και Ροκάμπιλι θα ακούει όπως εγώ.Εγώ ο σκοτεινός εκδικητής του Μεταλ.Crom δώσε μου δύναμη.Μπουρλόοοοοοοτοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!

  7. #11302
    Child Of The Tide Captain Harlock's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Somewhere
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    δεν κορόιδεψα, ο καπετάνιος χάντοκ γαμάει


    Ο Captain Harlock γαμάει περισσότερο (συγνώμη για το μπέρδεμα)!!

    http://en.wikipedia.org/wiki/Captain_Harlock
    Last edited by Captain Harlock; 05-11-2012 at 23:49.

  8. #11303
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Ει δεν τα πα εγώ αυτα. Τσέκαρε τα quote σου.
    I don't do drugs. I am drugs.

  9. #11304
    Junior Member zounds's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ghent
    Posts
    28

    Default

    Προσωπικά θα σου προτεινα να τσεκαρεις την πρωτη περιοδο του συκροτηματος, δηλαδη πριν τη αποχωρηση του Ian McCullogh και τον θανατο του Pete de Freitas σε ατυχημα με μηχανη. Αυτη η περιοδος, που λες, εχει 5 albums που για μενα με σειρα απο το καλυτερο προς το λιγοτερο καλο παει καπως ετσι : Ocean Rain (4) , Heaven Up Here (3) , Echo and the Bunnymen (05) , Crocodiles (1)και Porcupine (2) , σε εισαγωγικα η σειρα που εχουν κυκλοφορησει . Αν σκεφτεσαι να αγορασεις κιολας κυκλοφορουν με bonus τρομερες διασκευες σε Doors και σε Beatles αλλα και γαματες live εκτελεσεις δικων τους . Οσον αφορα τα επομενα αλμπουμ τους αν και εξισου ποιοτικα δεν εχω ασχοληθεις ιδιαιτερα οποτε δεν μπορω να εκφερω ολοκληρωμενη γνωμη. Τελος ειδικη μνεια για τον Ian που για μενα εχει απο τις καλυτερες φωνες του new wave post-punk και ακομα και τωρα στα λαηβ γαμει και δερνει δεδομενων των καταχρησεων του και περα απο το γεγονος οτι ξεχναει και κανα στιχακι .

  10. #11305
    Child Of The Tide Captain Harlock's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Somewhere
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Ρομάτζαρα αγρίως με όλη αυτήν την κουβέντα. Γιατί δεν παίζουν έτσι πλέον;;;;;

    http://www.youtube.com/watch?feature...6_Amdyo#t=273s
    Οι πραγματικοί Αϊς ντερθ (έτσι τους πρόφεραν παλιά οι μεταλλάδες).Να τσεκάρεις και το τελευταίο τους (με τον Stu) μιλάμε έχουν επαναφέρει κομμάτι του ήχου που είχαν στα Night of the Stormrider και Burnt Offerings.Ότι καλύτερο έχουν βγάλει εδώ και χρόνια!

    Επίσης το Operation:Mindcrime των Queensrcyhe γαμάει!!Ο μόνος λόγος που το απορρίπτουν οι περισσότεροι είναι επειδή αρέσει και στα Κορίτσια(με το ρομαντικό κόνσεπτ που έχει,πως να μην αρέσει δηλαδή).Με τον ίδιο τρόπο που κάποιοι λένε φλώρο τον "Jeff Buckley" μόνο και μόνο επειδή αρέσει στις γυναίκες.Γενικότερα οι άντρες περιφρονούμε αυτά που ακούνε οι γυναίκες.Πφφφ αυτό είναι κοριτσίστικο θα σου πει ο άλλος.

  11. #11306
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να δίνει κανείς σημασία σε τέτοιου είδους πολλ από τέτοιου είδους σάιτ.
    Το πρώτο άλμπουμ έχει 113 ψήφους. Άι ρεστ μάι κέις ή καλύτερα όχι ακόμα.

    Μου αρέσει που μιλάμε για ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ, την στιγμή που οποιοδήποτε κοινό με μικρό μέρο όρο έκθεσης (ακρόασης) στο εκάστοτε είδος, μόνο μαλακίες θα βγάζει στα πολλ. Είτε αυτοι είναι χιπστερς, είτε είναι μεταλλάδες, είτε είναι τζαζοτέτοιοι, είτε οτιδήποτε. Θα χουν προλάβει τα ακούσουν 100 σύγχρονα αλμπουμς, αλλα 50 "κλασσικά" (συμφωνα με τις επιταγες του εκάστοτε ιδιώματος) και τους περιμένουμε ότι δεν θα λένε μαλακίες. Λες και μείς όταν είμασταν στην ηλικία τους ή μέσα στα χρονικά όριο του παραπάνω μέσου όρου έκθεσης, θα λέγαμε κάτι άλλο. Γκετ οβερ γιουρσελβς.

    edit: Χαρλοκ, στο αποπάνω μου ποστ, λες ψιλομαλακιούλες, μεταξύ μας ε.
    Last edited by animae; 06-11-2012 at 00:16.
    Kill the wise one!

  12. #11307
    Child Of The Tide Captain Harlock's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Somewhere
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να δίνει κανείς σημασία σε τέτοιου είδους πολλ από τέτοιου είδους σάιτ.
    Το πρώτο άλμπουμ έχει 113 ψήφους. Άι ρεστ μάι κέις ή καλύτερα όχι ακόμα.

    Μου αρέσει που μιλάμε για ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ, την στιγμή που οποιοδήποτε κοινό με μικρό μέρο όρο έκθεσης (ακρόασης) στο εκάστοτε είδος, μόνο μαλακίες θα βγάζει στα πολλ. Είτε αυτοι είναι χιπστερς, είτε είναι μεταλλάδες, είτε είναι τζαζοτέτοιοι, είτε οτιδήποτε. Θα χουν προλάβει τα ακούσουν 100 σύγχρονα αλμπουμς, αλλα 50 "κλασσικά" (συμφωνα με τις επιταγες του εκάστοτε ιδιώματος) και τους περιμένουμε ότι δεν θα λένε μαλακίες. Λες και μείς όταν είμασταν στην ηλικία τους ή μέσα στα χρονικά όριο του παραπάνω μέσου όρου έκθεσης, θα λέγαμε κάτι άλλο. Γκετ οβερ γιουρσελβς.
    Καλό είναι να δημιουργούμε κόντρες που και που,έτσι για πλάκα.




    Quote Originally Posted by animae View Post
    edit: Χαρλοκ, στο αποπάνω μου ποστ, λες ψιλομαλακιούλες, μεταξύ μας ε.
    Το ξέρω,επίτηδες το έκανα για να ενοχλήσω!!

  13. #11308
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Για πειτε τι τσεκαρω απο Echo & the Bunnymen ??
    τα παλιά

    Spoiler
    o zounds μοιάζει να ξέρει τι λέει πάντως

    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #11309
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by zounds View Post
    Προσωπικά θα σου προτεινα να τσεκαρεις την πρωτη περιοδο του συκροτηματος, δηλαδη πριν τη αποχωρηση του Ian McCullogh και τον θανατο του Pete de Freitas σε ατυχημα με μηχανη. Αυτη η περιοδος, που λες, εχει 5 albums που για μενα με σειρα απο το καλυτερο προς το λιγοτερο καλο παει καπως ετσι : Ocean Rain (4) , Heaven Up Here (3) , Echo and the Bunnymen (05) , Crocodiles (1)και Porcupine (2) , σε εισαγωγικα η σειρα που εχουν κυκλοφορησει . Αν σκεφτεσαι να αγορασεις κιολας κυκλοφορουν με bonus τρομερες διασκευες σε Doors και σε Beatles αλλα και γαματες live εκτελεσεις δικων τους . Οσον αφορα τα επομενα αλμπουμ τους αν και εξισου ποιοτικα δεν εχω ασχοληθεις ιδιαιτερα οποτε δεν μπορω να εκφερω ολοκληρωμενη γνωμη. Τελος ειδικη μνεια για τον Ian που για μενα εχει απο τις καλυτερες φωνες του new wave post-punk και ακομα και τωρα στα λαηβ γαμει και δερνει δεδομενων των καταχρησεων του και περα απο το γεγονος οτι ξεχναει και κανα στιχακι .
    κάπως έτσι με τη διαφορά ότι βάζω πρώτο το heaven up here που είναι γενικα το αγαπημένο μου από δαύτους.
    Μετά το Evergreen είναι σε γενικές γραμμές αξιοπρεπείς με το Siberia να είναι το ανώτερο και το τελευταίο (The fountain) απόλυτη μετριότητα.
    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  15. #11310
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Το Ocean Rain έχει αρκετά διαφορετικό ύφος από τα πρώτα, εντελώς new wave και εμπορικό, πολύ ωραίος δίσκος βέβαια. Προτιμώ όμως τα Crocodiles/Heaven Up Here που έχουν πιο Post-Punk χαρακτήρα.



    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

Similar Threads

  1. Didi Music.
    By Dragonlord in forum Live & Events Talk
    Replies: 50
    Last Post: 23-07-2020, 21:29
  2. The music off topic thread (survives!)
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 4767
    Last Post: 20-03-2009, 09:46
  3. Off topic music thread
    By The Charon in forum Musicians Chat
    Replies: 3
    Last Post: 24-09-2006, 13:16
  4. music off topic thread
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 61
    Last Post: 23-08-2006, 18:28
  5. Na fygei to off-topic thread apo to general discussion?
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 05-02-2005, 17:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •