Page 859 of 934 FirstFirst ... 359759809849857858859860861869909 ... LastLast
Results 12,871 to 12,885 of 14000

Thread: Music off topic thread

  1. #12871
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Σαν εξωφυλλο δεν ειναι κακο, αλλα δε μου κανει για Paradise Lost...

  2. #12872
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Ενώ οι εξωφυλλάρες του Seth σου έκαναν... την όποια συνοχή είχαν κάποτε στα εξώφυλλα την έχουν χάσει χρόνια τώρα. μια χαρά είναι. αν ταιριάξει και με τη μουσική ακόμη καλύτερα.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  3. #12873
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Το In Requiem ειχε καταπληκτικο εξωφυλλο και νομιζω πως ειναι με διαφορα το καλυτερο artwork τους απο εποχης (του ιδιαιτερα ανατριχαστικου, με τη καλη εννοια) One Second (ασχετως αν τα εξωφυλλα των Host και Believe In Nothing εμενα μου αρεσουν, το γιατι αν διαφωνειτε το συζηταμε). Του προηγουμενου δεν ειναι κακο, αλλα ειναι αντιγραφη Blut Aus Nord - Desanctification, δεν εχω κοιταξει και αν ειναι του ιδιου καλλιτεχνη, αλλα τα χρωματα και τεχνικα λιγο ειναι επηρρεασμενο. Ειναι και το Wormlust κι αλλο ενα black metal φαση επισης που μου το θυμιζουν. Το αστειο ειναι παντως οτι οι Lost γουσταραν το στυλ του Seth απο πριν συνεργαστουν μαζι του, αφου το εξωφυλλο του Symbol of Life και των αντιστοιχων singles ειναι ακριβως ιδια φαση μονο που τα χει κανει αλλος καλλιτεχνης.
    Last edited by Taksitzhs; 21-03-2015 at 19:30.

  4. #12874
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ο αλλος λεει οτι εχουν χασει τη συνοχη τους στα εξωφυλλα ρε μλκ, ωραια, ας παμε σε κουβεντα για εξωφυλλα λοιπον. Δεν ειμαι φαν των εξωφυλλων του Seth, μου φαινονται ολα οσα εχει κανει για τις 349 μπαντες που εχει κανει πολυ τζενερικ. Επρεπε να παω στη wikipedia για να θυμηθω ακριβως πως ειναι τα εξωφυλλα των Paradise Lost και In Requiem, παρολο που τα εχω και τα δυο και τα εχω ακουσει χιλιαδες φορες.

    Το καλυτερο εξωφυλλο τους μετα το 2005 για μενα ειναι το Faith Divides Us, πολυ πολυ ομορφο. Το Tragic Idol μαρεσει πολυ σχεδιαστικα, αλλα τα χρωματα οχι και τοσο. Κανεις δεν ερωτευτηκε ποτε το μπεζ. Το Symbol Of Life ηταν ομορφο. Καλυτερο παραμενει το Draconian Times, οπως και ολο το βιβλιαρακι μεσα, που ειναι εργο τεχνης.



    Τεσπα, πολυ ομορφη γκοθια ειναι το εξωφυλλο του Plague Within, μακαρι να μπορω να πω το ιδιο και για τη μουσικη σε λιγους μηνες αλλα ειμαι πολυ αρνητικα προκατειλημμενος.

  5. #12875
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Πόσταρα και τα πιο ολοκληρωμένα δείγματα στο άλλο θρεντ, αλλά πρέπει να σχολιάσω κάπου πως μάλλον οι Vodka Juniors χτύπησαν τη συνθετική κορυφή τους εδώ:

    http://vodkajuniors.bandcamp.com/track/a-stranded

    Πρέπει να το έχω ακούσει καμιά 30 φορές από προχθές το τραγούδι. Μου φέρνει στο μυαλό τις καλύτερες στιγμές των Samiam.

  6. #12876
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Clothing Chain H&M Creates Fake Metal Bands to Sell Merch, Releases a Song Called “Vaginal’s Juice Dripping into Cadaverous”


    http://www.metalsucks.net/2015/03/23...e-metal-bands/
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #12877
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Βασικα ειμαι βεβαιος οτι στοχευουν σε ακομη περισσοτερα απ το να πουλησουν μερικα μπλουζακια... πχ οι ταδε πουθεναδες να θελουν να ''νοικιασουν'' ή ''αγορασουν'' το ονομα ωστε αυτοι που αγορασαν ή ενδιαφερθηκαν, ή εστω διαβασαν πως κυκλοφορησε αυτο το μερτς να τους ακουσουν... το απολυτο μηδεν...

  8. #12878
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Taksitzhs View Post
    Βασικα ειμαι βεβαιος οτι στοχευουν σε ακομη περισσοτερα απ το να πουλησουν μερικα μπλουζακια... πχ οι ταδε πουθεναδες να θελουν να ''νοικιασουν'' ή ''αγορασουν'' το ονομα ωστε αυτοι που αγορασαν ή ενδιαφερθηκαν, ή εστω διαβασαν πως κυκλοφορησε αυτο το μερτς να τους ακουσουν... το απολυτο μηδεν...
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #12879
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Μη το γελας καθολου Κοιλια (πινκαρα βεβαια)! Απο τη στιγμη που βγηκε split σε ΦΛΟΠΙ ΝΤΙΣΚ περιμενω τα παντα.

  10. #12880
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Ο Ντεμπόρ θα ήταν περίφανος. Άξιοι!

  11. #12881
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default



    εκει εξω.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  12. #12882
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Οι Marriages μας είχαν απασχολήσει πριν 3 χρόνια με το Kitsune που αν θυμάμαι καλά βρέθηκε σε αρκετές από τις λίστες μας εκείνη την χρονιά. Επιστρέφουν με το πρώτο full length που ακούει στο όνομα Salome. Τρία δείγματα μέχρι στιγμής, 2 από bandcamp και 1 από soundcloud.

    Ολόκληρος ο δίσκος διαθέσιμος στα γνωστά μέρη. Μου θύμισαν πολύ All About Eve, όχι μουσικά, φωνητικά.
    Last edited by Art In Haste; 28-03-2015 at 14:28.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #12883
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Please consider helping to assist the family of my dear friends, Sarah and Scott Kelly.
    Sarah woke up on Tuesday March 24th unable to walk or see. She was immediately admitted to Rogue Regional Medical Center in Medford, OR. As of today, (Sunday March 29th), the doctors are still not able to identify an exact diagnosis. Currently, her eyes have gotten significantly better but she is still not able to walk. She has begun rehabbing in the hospital, but it's slow going.
    While most people know Scott from his work with his bands (Neurosis, Tribes of Neurot, Corrections House, etc...), his most cherished role is that of a father and husband. As he stays close to Sarah at this time, medical bills and every day living costs are building. I'm asking you to help where you can, spread the word of this fundraiser and please keep Sarah in your thoughts. I will provide updates on how she is doing as soon as I receive them. Thank you for considering to help The Kelly Family at this time.
    Love & light to you all,
    Karrie Morton
    http://www.gofundme.com/kellyfamilyfund

    edit, πόσο ΣΙΧΑΜΑ πρέπει να είσαι για να μουτζώσεις εδώ ρε ηλίθιε.
    Last edited by commissar; 31-03-2015 at 15:28.

  14. #12884

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    Clothing Chain H&M Creates Fake Metal Bands to Sell Merch, Releases a Song Called “Vaginal’s Juice Dripping into Cadaverous”


    http://www.metalsucks.net/2015/03/23...e-metal-bands/
    Σιγά μην είχαν τόση φαντασία, ο Henri Sorvali των Moonsorrow το έκανε (και γίνεται και άρθρο στη guardian λολ)

    http://www.theguardian.com/music/201...?CMP=edit_2221
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  15. #12885
    Be Elevator Grief's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Beyond Dawn
    Posts
    211

    Default

    Το νέο κομμάτι των KEN Mode ακούγεται λες και γράφτηκε από κάποιον ψυχασθενή που άκουγε μανιωδώς Shellac


Similar Threads

  1. Didi Music.
    By Dragonlord in forum Live & Events Talk
    Replies: 50
    Last Post: 23-07-2020, 21:29
  2. The music off topic thread (survives!)
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 4767
    Last Post: 20-03-2009, 09:46
  3. Off topic music thread
    By The Charon in forum Musicians Chat
    Replies: 3
    Last Post: 24-09-2006, 13:16
  4. music off topic thread
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 61
    Last Post: 23-08-2006, 18:28
  5. Na fygei to off-topic thread apo to general discussion?
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 05-02-2005, 17:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •