Results 1 to 13 of 13

Thread: Verbal Abuse-Just an american band (1982)

  1. #1
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default Verbal Abuse-Just an american band (1982)


    Γυρισα σπιτι και ειμαι κομματια.οχι πιωμενος,κουρασμενος ρε παιδι μου.και βαζω στο πικα-απ εναν δισκο που με συντροφευει απο το 2001,που ηρθε απο το πουθενα να τα γαμησει ολα.
    οι τεξανοι (που μετακομησαν στο σαν φρανσισκο οπως και οι dri,mdc,offenders εκεινη την εποχη) Verbal Abuse ειναι μια απο τις πιο επιθετικες μπαντες στην ιστορια της μουσικης ολακερης.
    δεν ειναι τοσο σαπιοι οσο οι shitlickers
    δεν ειναι τοσο ταχυτατοι οσο οι πρωιμοι d.r.i
    αλλα ειναι τοσο γαμημενα αρρωστημενοι.ολοκληρος αυτος ο δισκος σταζει μισος στην κυριολεξια,my body is a weapon and my mind is in decay,we ll beat the enemy instead of each other και αλλοι ομορφοι στιχοι συνοδευονται απο μια μπαντα εντελως εκτος ελεγχου,που παιζει σαν να μην υπαρχει αυριο.
    και μονο το γεγονος οτι οι slayer επελεξαν να διασκευασουν 5(!!!!) κομματια απο αυτον τον δισκο,ναι αζορακο,οι αγαπημενοι σου σλευερουληδες,στον δισκο που τσακισε νευρα μεταλλαδων (undisputed attitude-και που οσο τον θυμαμαι γελαω,γιατι παντα οι σλευερ μου φαινοντουσαν μια μπαντα που θα ηθελε πολυ να παιξει χαρντκορ πανκ αλλα επειδη ειχαν βρει μεηνστρημ κοινο ειχαν ακολουθησει την ευκολη οδο),θα πρεπει να λεει πολλα.
    εκτος απο τα γνωστα disintegration,verbal abuse,i hate you,leeches,free money υπαρχουν αλλες τοσες κομματαρες σε εναν δισκο που μονο αν εχεις τσαι αντι για αιμα δεν σε ξεσηκωνει.
    περιλαμβανεται και μια ειρωνικοτατη διασκευη σε ενα απο τα πιο σιχαμενα κομματια ολων των εποχων.μιλαω φυσικα για το we re an american band.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #2
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    δεν τους κραζω επειδη οπως ειπες διασκευασαν καμποσα τραγουδια τους οι θεοι.

    Ι Ηate Υου τεραστιο κολλημα την πρωτη φορα που το ακουσα,σκεφτομουν συνεχεια τσαρουχοκαραμπερηδες,πρωην γκομενες και ολα τα πουστοαλτερνατιβ συγκροτηματα
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  3. #3
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Razor View Post
    δεν τους κραζω επειδη οπως ειπες διασκευασαν καμποσα τραγουδια τους οι θεοι.

    Ι Ηate Υου τεραστιο κολλημα την πρωτη φορα που το ακουσα,σκεφτομουν συνεχεια τσαρουχοκαραμπερηδες,πρωην γκομενες και ολα τα πουστοαλτερνατιβ συγκροτηματα
    α)τεραστιος βλακας φανμποης.κλασσικος μεταλας,και να χεσει το συγκροτημα που αγαπαει,θα φαει τα σκατα του ευχαριστα.
    β)ωραιες εποχες,θα ξαναρθουν
    γ)ασχημες και χοντρες γκομενες, σιγουρα θα ξαναερθουν
    δ)ενω εσυ ακους πιο ΑΝΤΡΙΚΑ πραματα να πουμε.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #4
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Ε ναι ρε,απο τα πουστοαλτερνατιβ ακουει πιο σοβαρα πραγματα.Αυτο ελειπε ρε μλκα,να συγκρινουμε slayer π.χ. με τυπακια σαν τους foals ξερω γω.
    Ον τοπικ,πανκη κατεβαινει.Εντυπωσεις σε λιγο.
    Мама Люба давай, давай, давай


  5. #5
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    αχαχαχχαχαχ τι σκατα ρε κεφαλα , αφου οντως μου αρεσε το συγκεκριμενο αλμπουμ,μην ξεχνας οτι ΘΡΑΣΟΠΑΝΚ γουσταρω καργα.Οι συγκεκριμενες εποχες να ξαναερθουν χλωμο,εχω Λ.Σ. Για τις γκομενες παλι δεν παιρνω ορκο γιατι ΓΑΜΑΩ οτι αναπνεει.Το τατουαζ μοτορχεντ που χτυπησα εδω και δυο βδομαδες ποτε θα στο δειξω να γουσταρεις? (μου το χτυπησε το κοληταρι σου ο ζηνας)
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  6. #6
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Nasum View Post
    Ε ναι ρε,απο τα πουστοαλτερνατιβ ακουει πιο σοβαρα πραγματα.Αυτο ελειπε ρε μλκα,να συγκρινουμε slayer π.χ. με τυπακια σαν τους foals ξερω γω.
    Ον τοπικ,πανκη κατεβαινει.Εντυπωσεις σε λιγο.
    μπα νεησουμ.
    αυτος θεωρει φλωρους τους sonic youth και pixies.επειδη εχουν γυναικα στην συνθεση τους.
    αα!δωσε βαση στην φωνουλα.εντελως "ειμαι σκατα και αντε γαμησου"...
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  7. #7
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Razor View Post
    αχαχαχχαχαχ τι σκατα ρε κεφαλα , αφου οντως μου αρεσε το συγκεκριμενο αλμπουμ,μην ξεχνας οτι ΘΡΑΣΟΠΑΝΚ γουσταρω καργα.Οι συγκεκριμενες εποχες να ξαναερθουν χλωμο,εχω Λ.Σ. Για τις γκομενες παλι δεν παιρνω ορκο γιατι ΓΑΜΑΩ οτι αναπνεει.Το τατουαζ μοτορχεντ που χτυπησα εδω και δυο βδομαδες ποτε θα στο δειξω να γουσταρεις? (μου το χτυπησε το κοληταρι σου ο ζηνας)
    τι θρασοπανκ ρε βλαμμενε,καθαροαιμο αμερικανικο χαρντκορ πανκ ειναι.ελα,βαφτισε το και μεταλ.
    για γκομενες δεν ειχα καμια αμφιβολια...
    μοτορχεντ
    για αυτο του πεσαν τα μαλλια του τεο.με το να χτυπαει τετοιες μαλακιες τατου αρρωστησε....
    μαλακα με τα τατουαζ συγκροτηματων που εχεις θυμιζεις τοιχο που γραφουν 14χρονα μεταλλακια.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #8
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    που να δεις τον μπιλη τον ιερολοχιτη,αυτος ειναι πραγματικος τοιχος, θελω να ελπιζω οτι σε 3-4 χρονια θα τον εχω ξεπερασει Ενιγουει, συνεχιστε για βερμπαλ αμπιους, εγω παω να τα σπασω με Released Anger.
    Και ενοειται οτι πιξις και σονικ γιαθ ειναι για χοντρες γκομενες που γαμουσα παλιοτερα (ονοματα δεν λεμε).Στα τσακιδια
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  9. #9
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Razor View Post
    που να δεις τον μπιλη τον ιερολοχιτη,αυτος ειναι πραγματικος τοιχος, θελω να ελπιζω οτι σε 3-4 χρονια θα τον εχω ξεπερασει Ενιγουει, συνεχιστε για βερμπαλ αμπιους, εγω παω να τα σπασω με Released Anger.
    Και ενοειται οτι πιξις και σονικ γιαθ ειναι για χοντρες γκομενες που γαμουσα παλιοτερα (ονοματα δεν λεμε).Στα τσακιδια
    τον ξερω.αλλα
    α)αυτος ειναι ενα κλικ πριν τον θανατο με τοση πρεζα.
    β)εχει και τατουαζ wipers,οι οποιοι στον μικρο σου εγκεφαλο δεν χωρανε.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  10. #10
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Quote Originally Posted by Nasum View Post
    Ε ναι ρε,απο τα πουστοαλτερνατιβ ακουει πιο σοβαρα πραγματα.Αυτο ελειπε ρε μλκα,να συγκρινουμε slayer π.χ. με τυπακια σαν τους foals ξερω γω.
    Ον τοπικ,πανκη κατεβαινει.Εντυπωσεις σε λιγο.
    μπα νεησουμ.
    αυτος θεωρει φλωρους τους sonic youth και pixies.επειδη εχουν γυναικα στην συνθεση τους.
    αα!δωσε βαση στην φωνουλα.εντελως "ειμαι σκατα και αντε γαμησου"...
    Pixies δεν εχω ακουσει,αλλα οι sonic youth γαμανε.
    Ον τοπικ.Απιστευτα cool δισκος,αμεσος και με μικρη διαρκεια.Οπως πρεπει δηλαδη για το υφος της τοτε εποχης.Και απο τα λεγομενα,μαλλον μιλαμε για ιστορικο κομματι.Φωνητικα οπως ακριβως τα ορισε ο πανκης,ταχυτητα και γενικοτερα εντελως waste υφος.Ξεχωρισα τα 2 τελευταια κομματια,το s/t και το american band.
    Мама Люба давай, давай, давай


  11. #11
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    καλά γαμάνε οι big black τους slayer!!!!

    αυτό θα είναι το πρώτο που θα ακούσω (φιαρ οφ) τουμόρα!


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  12. #12
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    Λοιπόν αυτό είναι πολύ καλό.
    Ακόμη ένα λιθαράκι στις υποψίες μου πως το Αμερικάνικο hardcore είναι ένα από τα σημαντικότερα κινήματα των τελευταίων δεκαετιών και είχε πράγματι ΤΑ ΠΑΝΤΑ, αναφερόμενος πάντα στις διαφορετικές τάσεις που κατάφερε και συγκέντρωσε.
    Το περίμενα λίγο πιο ακραίο βέβαια με αυτά που γράφτηκαν αλλά εντάξει για 1982 μιλάμε. Ασε που αν ήταν ένα κλικ πιο καφρίλα παίζει να το προσπερνούσα, τώρα θα με πορώσει, όπως μ'εκανε και η επανέκδοση του Vicious Circle των Ζero Boys λίγο καιρό πριν!

    Βρήκα δίσκο για το σφινοτουβλάκι κιόλας, μόλις 16 λεπτα :-p


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  13. #13
    Senior Member Jim Dandy Mangrum's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    College Park, Prince George's County, MD
    Posts
    6,940

    Default

    gamane oi verbal alla gamaei kai to we're an american band, to kanoniko, aptous 8eous!
    Anguished eyes of the city of suffering
    Seeking guidance, believing in love
    Some fools who want something for nothing
    Wear the badge of the cowards above...

Similar Threads

  1. Best band logo
    By The Good Son in forum Music Discussion
    Replies: 142
    Last Post: 29-10-2011, 23:04
  2. Disorder- Perdition lp (1982)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 11
    Last Post: 27-02-2009, 13:09
  3. THE STALIN-STOP JAP LP (1982)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2009, 15:00
  4. What metal band are you? :P
    By Angelcurse in forum Music Discussion
    Replies: 123
    Last Post: 06-01-2006, 04:21
  5. Native american music
    By The_Painless in forum Music Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 28-04-2004, 12:08

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •