Γυρισα σπιτι και ειμαι κομματια.οχι πιωμενος,κουρασμενος ρε παιδι μου.και βαζω στο πικα-απ εναν δισκο που με συντροφευει απο το 2001,που ηρθε απο το πουθενα να τα γαμησει ολα.
οι τεξανοι (που μετακομησαν στο σαν φρανσισκο οπως και οι dri,mdc,offenders εκεινη την εποχη) Verbal Abuse ειναι μια απο τις πιο επιθετικες μπαντες στην ιστορια της μουσικης ολακερης.
δεν ειναι τοσο σαπιοι οσο οι shitlickers
δεν ειναι τοσο ταχυτατοι οσο οι πρωιμοι d.r.i
αλλα ειναι τοσο γαμημενα αρρωστημενοι.ολοκληρος αυτος ο δισκος σταζει μισος στην κυριολεξια,my body is a weapon and my mind is in decay,we ll beat the enemy instead of each other και αλλοι ομορφοι στιχοι συνοδευονται απο μια μπαντα εντελως εκτος ελεγχου,που παιζει σαν να μην υπαρχει αυριο.
και μονο το γεγονος οτι οι slayer επελεξαν να διασκευασουν 5(!!!!) κομματια απο αυτον τον δισκο,ναι αζορακο,οι αγαπημενοι σου σλευερουληδες,στον δισκο που τσακισε νευρα μεταλλαδων (undisputed attitude-και που οσο τον θυμαμαι γελαω,γιατι παντα οι σλευερ μου φαινοντουσαν μια μπαντα που θα ηθελε πολυ να παιξει χαρντκορ πανκ αλλα επειδη ειχαν βρει μεηνστρημ κοινο ειχαν ακολουθησει την ευκολη οδο),θα πρεπει να λεει πολλα.
εκτος απο τα γνωστα disintegration,verbal abuse,i hate you,leeches,free money υπαρχουν αλλες τοσες κομματαρες σε εναν δισκο που μονο αν εχεις τσαι αντι για αιμα δεν σε ξεσηκωνει.
περιλαμβανεται και μια ειρωνικοτατη διασκευη σε ενα απο τα πιο σιχαμενα κομματια ολων των εποχων.μιλαω φυσικα για το we re an american band.