Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 107

Thread: Χαιρετώ....

  1. #31

    Default

    TO ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ

  2. #32
    Γαμώχριστος.
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    26

    Default

    γεια σου και σενα

  3. #33
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Περιμενουμε περισσοτερες λεπτομερειες, αυτα που μας εγραψες ρε ατομ σμασερ τα υποθετουμε λιγο πολυ και ειναι και παντου ετσι, γραψε κανα περιστατικο

  4. #34
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Περιμενουμε περισσοτερες λεπτομερειες, αυτα που μας εγραψες ρε ατομ σμασερ τα υποθετουμε λιγο πολυ και ειναι και παντου ετσι, γραψε κανα περιστατικο
    1ον αγαπητε φιξξερ οπως γνωριζεις οι υποθεσεις δεν αποτελουν αποδειξη. τωρα ομως τεινουμε πιο κοντα στην υποκειμενικη αληθεια μιας και παραθετουμε πληροφοριες συγκεκριμενα για αυτα που υποθεταμε οτι τελικα ειναι αληθεια.
    2ον. Το σκηνικο με τον ναργιλε; το σκηνικο με τα βεγγαλικα πανω στην ηλιοροφη του αλλου; ναι, λεπτομερεια. Το σκηνικο με το πεταμε την εφημεριδα κατω και καθομαστε; Το σκηνικο με το καθομαι στην τσαντα σου επανω αν δεν κανεις κινηση να την παρεις; Επισης δεν υπαρχει αι κοντακτ. Στο λεωφορειο ολοι καθονται μονοι τους οσο περισσοτερο γινεται και κοιτανε εξω. Ο τροπος που καθονται στην θεση του λεωφορειου ειναι φτανω στην θεση, γυρναω τον κωλο μου και μπαινω στην θεση κοιτωντας απεναντι. οχι στον διπλανο μου. γενικα θελουν αποσταση λιγο μεγαλυτερη απο νοτο. Επισης εχουν ενα ιδιαιτερο στυλακι για να απομονωνουν και να ψυχραινουν καθως και για να αποφευγουν. Θα το περιεγραφα ως συνειδητη κινηση του να δειξεις στον αλλον οτι τον αγνοεις. Κοιτας απ την αλλη μερια. Αυτο το χουν και στα λεγομενα τους να σε αγνοουν. Αν και γενικα αν εχουν πιει μια δυο μπυρες ειναι ομιλητικοι. Στις υπολοιπες περιπτωσεις ομως συνηθως διατηρουν αυτο το στυλακι. Επισης, κοπελια φασωνεται με φιλο, ξαφνικα της την βαραει και παραταει και αυτον και τις φιλες της και εξαφανιζεται. ηταν ημι-ρευστη μαλλον. καποιο σκαλωμα εφαγε. δανοι: η χαρα του ρειζορ. Αρκετα μετροσεξουαλ. Οι γυναικες τους εχουν καβαλησει σε σημειο να ακους αντρες να λενε αποψε θελω να με σκοραρουν...Γυναικες να λενε αυτον θα τον καρφωσω αποψε...! Εμφανιζονται αρκετα διστακτικοι στο να την πεσουν. Ενταξει, ειπαμε με μπυρα ή οτι αλλο πινουν οκ. Αλλα, περα απο νεαρους και ατομα που συνεχιζουν την αλκοολικη κουλτουρα δεν ειναι και ολοι ετσι. οποτε υπαρχει μια δυσκολια στην προσεγγιση... γενικα παντως περιπου το 20% των Δανων πινει συγκριτικα παραπανω απο το οριο. Μιλαμε για 1 μυρριο! Συστηματικα. Και τα ορια που βαλανε ηταν σχετικα μεγαλα. Τι αλλο.. Α, καταπληκτικη συμπεριφορα απο Δανους συμφοιτητες στο κλασιμο ολη μερα και το βραδυ που ηταν λιαρδα πλησιασαν τους ιντερνατιοναλ (καμια 30 ειμασταν) γιατι δεν ερχεστε να τα πιουμε...; Ε, μεγαλε ξερω γω δεν αρκει αυτο. Ξιπασμενη συμπεριφορα επισης απο πορνιδιακια δανεζικα..."Εγω δεν προκειται να πω λεξη αγγλικα" . 1-2 φιλοι κατεληξαν οτι ειναι ευγενικα ρατσιστες. Δεν θα βγουν να στο πουν χυμα στην μαπα σου. Αλλα, με τον τροπου τους θα στο δειξουν. Εγω νομιζω οτι υπαρχει μια ευγενικη ξενοφοβια να την ονομασω ετσι, ειδικα προς μουσουλμανους...ε, δεν τους εχουν κανει και λιγα βεβαια...δεν εχουν ενσωματωθει, σφαξαν μερικους προσφατα κιολας καποιοι ...εχουν και τον δικο τους καρατζαφυρερ...15%...ανατολικο μπλοκ επισης ειδικα τους πολωνους δεν τους πανε μια...Γενικα η κατασταση εχει καπως ετσι. Ειμαστε εμεις . Βικινγκ. Ανωτεροι. στο ιδιο επιπεδο ειναι αμερικανοι, καναδοι, Αυστραλοι, βρεταννοι ενδεχομενως, αλλα οχι ιδιοι με μας. Πολυ κοντα ομως σε επιπεδο. Μετα ειναι οι Γαλλοι, Γερμανοι κλπ Ευρωπαιοι. Μετα ειναι η Ανατολη και ο Νοτος της Ευρωπης..καπως μαζι αυτα.... και μετα η πλεμπα. Ευγενικα παντα. Ζευγαρι Ρουμανων δουλευουν σε μακ ντοναλντς και εχουν 1 4ωρη βαρδια την εβδομαδα. Ζητανε περισσοτερες και λενε...Λυπαμαι αυτο εχουμε. Ταυτοχρονα προσλαμβανονται 10 Δανοι...Εμεις σαν ελληνες ειμαστε κατι σαν γραφικοι, τοπος διακοπων, ενδεχομενως εραστες ενος ποσοστου Δανεζων που γουσταρει βαρβατιλα και λοιπα καμακι στιλ ξεφτυλα της Ευρωπης με τα οικονομικα μας...εχω ακουσει καμποσα σχολια. Παντα ευγενικα...Λιγο πρωτογονοι, λιγο πισω, λιγο μας σωζει η ιστορια μας και η φιλοξενια γιατι αρκετοι απ αυτους εχουν ερθει και ερχονται διακοπες Ελλαδα και γουσταρουν το στυλ. την ξεγνοιασια...ξερετε τωρα, ελληνικες διακοπες, καμια σχεση με την αληθεια..την ελληνικη κουζινα..αλλα ολο αυτο το φολκλορ οσο ταξιδευουν και παιρνουν εικονες και γεμιζουν μπαταριες για την επιστροφη στην μιζερη δανεζικη πραγματικοτητα που παραλληλα σημαινει και επιστροφη σε ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο και στον δανεζικο τροπο ζωης. Προγραμμα απολυτο. 9 ειπαμε. 9 παρα 2 ειμαστε στην θεση μας και δουλευουμε. διαλλειμα στις 12 για φαι. καθημερινες χομπι και σπιτι. αντε και κανα φαι με φιλο, πσκ πουτανα ολα. κερια παντου και παντα γιατι ειναι κοζυ και επιδειξη κουλτουρας. Α, ταξιδευουν ναι μεν πολυ, αλλα με την επιστροφη κρατανε κανα φαι που θα ξαναφανε και επιβεβαιωνουν ποσο ανωτερος ειναι ο δανεζικος τροπος ζωης και τι τυχεροι που ειναι που εχουν αυτα που εχουν. Συν την βασιλλισσα. Μεγαλη η χαρη της... Μεγαλο θεμα αυτο. το προτυπο τους. Γαλαζοαιματοι ολοι . αν και κατα βαση αγροτικη χωρα με τεραστια παραγωγη γουρουνιων κλπ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #35
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    deftero tl;dr?

  6. #36
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    χεχ, εντάξει, ευχαριστώ σε σμάσερ , γιατί έχουμε έναν "οικογενειακό" ""φίλο"" Δανό , όπου γενικά μου έδειξε όλα όσα περιγράφεις. Καλό παλικάρι, αρκετά περίεργος, και μάλλον ήταν η υπέρβασή του να κάνει παρέα με Έλληνες .

    Πέρα φυσικά από αυτό, κάθε άνθρωπος ίδιος , και κάθε άνθρωπος διαφορετικός (για να μην ξεχνιόμαστε ε!)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #37
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Διάβασα και τα 2 ποστς μαζεμένα.

    Χουζ γιορ ντάντι κτλ.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  8. #38
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Ρε άτομ είπες απλώς τη μια πλευρά; Γιατί εμένα μου κοψες την όρεξη να επισκεπτώ Δανία.

  9. #39

    Default

    μια χαρά είναι η Δανία.

  10. #40
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    είχε πάει ένας φίλος μου τη μεγάλη εβδομάδα. μου είπε ακριβώς τα ίδια περί μπύρας, πιώματος, συμπεριφοράς των γυναικών. επίσης, μου είπε ότι είναι πολύ ακριβή. π.χ. 6-7 ευρώ η μικρή μπύρα, ενώ το ξενοδοχείο που έμενε είχε 35ευρώ/ άτομο με 1 μπάνιο ανά όροφο!
    Rock or Nothing

  11. #41
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Τι tl;dr λέτε μώρέ; Σιγά τα μεγάλα ποστς. Το μόνο που χρειάζονται είναι να πατάς το έντερ μετά από 3-4 προτάσεις για να διαβάζεται εύκολα στο μάτι.

    Εγώ ήθελα και μια επέκταση στον άλλο θεό τον Προτεστάντη που έχουνε, τι είδες δηλαδή και το σχολίασες;
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  12. #42
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ρε συ ατομ τι κάνεις δανία; θα μείνεις μόνιμα εκει; σορρυ αν το έγραψες καπου αλλού και δεν το πήρα χαμπάρι. σχετικά με τα 2 τελευταία ποστ δεν ξέρω αν συμφωνώ 100% γιατί δεν ζω εκεί πέρα αλλά απόσους δανούς έχω γνωρίσει (και με κάποιους κρατάω επαφές) σε μερικά συμφωνούμε σε άλλα διαφωνούμε. γενικά αυτό με την ευγενική ξενοφοβια, όπως πολύ σωστά το έθεσε, είναι χαρακτηριστικό και των Σουηδών. Εχω παραδείγματα και απ'τον στενό μου κύκλο με ιστορίες από δουλειές, διορισμούς και ότι άλλο θες. Πραγματικά πολύ περίεργο συναίσθημα και δεν μπορείς να το κατανοήσεις αν δεν το νιώσεις στο πετσί σου.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  13. #43
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    oλοι οι βορειοευρωπαιοι ειναι πανω κατω ετσι , με εξαιρεση ισως τους ιρλανδους. κανετε σαν να πεσατε απο τα συνεφα να ουμε.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #44
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ακομα δεν εχω καταλαβει τι ειναι το ταφ ντι ερωτηματικο λου ρου, αλλα δε γμτ, βαριεμαι ακομα και να το γκουγκλαρω, πρεπει να ειναι απο τις χειροτερες καθυστερημενες συντομογραφιες.
    Προσωπικα θα πιστεψω τον ατομ σμασερ για τη Δανια, δεν ειναι το ιδιο να μενεις σε μια χωρα για ενα χρονο με το να πας να την επισκεπτεσαι για λιγες βδομαδες/μερες.
    Κι εγω οταν ειχα παει για διακοπες στο Λονδινο το ειχα αγαπησει αλλα αν εμενα ενα χρονο εκει περα πιστευω θα θελα να τους σκοτωσω.
    Ενας φιλος μου λεει το ιδιο για Ιρλανδια, που εφυγε θεωρωντας οτι παει στον παραδεισο. Και οντως Ιρλανδοι 100 φορες πιο συμπαθεις απο ολους τους αλλους βορειοευρωπαιους ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΙΜΟ.

  15. #45
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    too long; didn't read.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •