Page 13 of 20 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 291

Thread: Αεροπορικά εισιτήρια

  1. #181
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    ε σεξ προφανως

  2. #182
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    ε σεξ προφανως
    α, οκ, έρχομαι τότε.
    Νόμιζα τίποτα φάση "γίνε γαύρος" , "γίνε Γιουβέτους"
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #183
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ε να αφήσεις όμως και τίποτα ψιλά...καταλαβαίνεις. λόγω κρίσης...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #184
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτό το είπαμε?
    http://drungli.com/
    Rock or Nothing

  5. #185
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    Μαλάκαμαλακαμαλακαμαλακαμαλακα!

    H Ryanair ανακοινώνει νέες βάσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη από τον Απρίλιο 2014

    Τα έξι δρομολόγια από Αθήνα έχουν ως ακολούθως:

    Χανιά: 4 ημερησίως
    Λονδίνο: 2 ημερησίως
    Μιλάνο: 2 ημερησίως
    Πάφος: 2 ημερησίως
    Ρόδος: 2 ημερησίως
    Θεσσαλονίκη: 10 ημερησίως


    http://traveldailynews.gr/news/article/56944
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  6. #186
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    γιατι εχετε λυσσαξει για μια εταιρια που σας μεταχειρίζεται χειρότερα από την easy jet? Πέρα απ'αυτό είναι φτηνότερη από την ιζι; (και εχετε λυσσαξει ετσι; )
    Vielen Dank für alles was mal war

  7. #187
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    ξερω γω, δεν ειναι? εχεις δει τις τιμες που παιζουν τελευταια για να βγεις απο Ελλαδα?
    Εκτος αυτού απο Λονδινο και Μιλάνο μετα παει παντου με γελοιες τιμες, οποτε ειναι ενα καποιο πλεονεκτημα να πετας στις βάσεις της.
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  8. #188
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    οι τιμές της ryanair όντως δεν παίζονται. κρίμα που έφυγε από το βόλο, έπαιζαν κάτι του στυλ 30 ευρώ με επιστροφή.
    Rock or Nothing

  9. #189
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Ειδικότερα, η εταιρεία θα σταθμεύει δύο αεροσκάφη στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» και ένα στη Θεσσαλονίκη, με αποτέλεσμα τη δημιουργία περίπου 2.800 νέων θέσεων εργασίας συνολικά.

    Όσον αφορά στη βάση της Αθήνας, τα αεροσκάφη θα εκτελούν δρομολόγια από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη, Ρόδο, Χανιά, Πάφο, Λονδίνο και Μιλάνο, ενώ αναμένεται να μεταφέρουν, σε ετήσια βάση, πάνω από 1,2 εκατ. επιβάτες με περισσότερες από 150 πτήσεις εβδομαδιαίως. Θεωρείται ότι θα δημιουργηθούν 1.200 θέσεις εργασίας.

    Όσον αφορά στη Θεσσαλονίκη, η Ryanair ξεκινά τον Απρίλιο από τη νέα βάση της πτήσεις προς τρεις νέους προορισμούς (σε σύνολο 16): Αθήνα, Πίζα και Βαρσοβία, με 212 πτήσεις σε εβδομαδιαία βάση, μεταφέροντας 1,6 εκατ. επιβάτες ετησίως. Υπολογίζεται ότι θα δημιουργηθούν πάνω από 1.600 θέσεις εργασίας..
    http://www.tanea.gr/news/economy/art...wse-h-ryanair/

    πόσες θέσεις εργασίας άνα αεροπλάνο;
    Vielen Dank für alles was mal war

  10. #190
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ειδικότερα, η εταιρεία θα σταθμεύει δύο αεροσκάφη στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» και ένα στη Θεσσαλονίκη, με αποτέλεσμα τη δημιουργία περίπου 2.800 νέων θέσεων εργασίας συνολικά.

    Όσον αφορά στη βάση της Αθήνας, τα αεροσκάφη θα εκτελούν δρομολόγια από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη, Ρόδο, Χανιά, Πάφο, Λονδίνο και Μιλάνο, ενώ αναμένεται να μεταφέρουν, σε ετήσια βάση, πάνω από 1,2 εκατ. επιβάτες με περισσότερες από 150 πτήσεις εβδομαδιαίως. Θεωρείται ότι θα δημιουργηθούν 1.200 θέσεις εργασίας.

    Όσον αφορά στη Θεσσαλονίκη, η Ryanair ξεκινά τον Απρίλιο από τη νέα βάση της πτήσεις προς τρεις νέους προορισμούς (σε σύνολο 16): Αθήνα, Πίζα και Βαρσοβία, με 212 πτήσεις σε εβδομαδιαία βάση, μεταφέροντας 1,6 εκατ. επιβάτες ετησίως. Υπολογίζεται ότι θα δημιουργηθούν πάνω από 1.600 θέσεις εργασίας..
    http://www.tanea.gr/news/economy/art...wse-h-ryanair/

    πόσες θέσεις εργασίας άνα αεροπλάνο;
    Φαντάζομαι τα φτερά του αεροπλάνου κάπως έτσι....



    Πέρα από την πλάκα φαντάζομαι ο υπολογισμός των θέσεων εργασίας έγινε όπως υπολογίζουν και την διαδρομή. Πάντα βάζουν 15-20 λεπτά παραπάνω οπότε ακόμα και αν υπάρχει μικρή καθυστέρηση στην πτήση αυτοί να λένε πως φτάσανε στην ώρα τους ή και νωρίτερα.
    Last edited by Art In Haste; 15-01-2014 at 12:26.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  11. #191
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    ενι τι εννοεις σε μεταχειριζεται χειροτερα απο ιζι??

    αν εξαιρεσουμε τον περιορισμο μεγεθους βαλιτσας (μαλιστα τωρα πια σε αφηνουν και μια μικρη χειραποσκευη)
    εγω δηλαδη χανια-θεσσαλονικη 32Ε πηγαινελα. ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ δηλαδης
    και στη χειροτερη εστειλα και μια βαλιτσα με κτελ 8ευρος.
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  12. #192
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    αμα δεν κάνεις κανένα λάθος, δε θες να αλλάξεις εισιτήριο και πας για τριημερο κάπου είναι σούπερ. αν θες κάποιο έξτρα σερβις και σου σπάνε τα νεύρα και είναι και αγενείς. Η ετζίαν δηλαδή δεν ξέρω πως καταφέρνει και να σε εξυπηρετεί και να έχει χαμηλές τιμές (για εξωτερικό μιλάω)

    α, η ιζι πχ ΜΟΥ ΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ με το "μια χειραποσκευη". Δε λέω να έχεις δύο, αλλά αν κρατάς ένα μικρό τσαντάκι με διαβατηριο-εισιτηριο (το οποίο έχει μέσα στη χειραποσκευη) για τους ελέγχους, ΣΟΥ ΣΠΑΝΕ τα νευρα μέχρι να το βάλεις στη χειραποσκευη. Και είσαι όλη την ώρα βάλε-βγάλε. Το ίδιο και με τα τσαντάκια μέσης. Σε θα μετράνε και το μπουφάν που κρατας στο χέρι ως χειραποσκευη
    Last edited by enitharmon; 17-01-2014 at 14:51.
    Vielen Dank für alles was mal war

  13. #193
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    καποτε γυρναγα απο Αγγλια Ελλαδα , ημουν 100 ευρο υπερβαρος , αδειασα ολη μου την βαλιτσα μπροστα στο γκισε , φορεσα ολα μου τα ρουχα ... και η τυπισσα μου κανει παρτην βαλιτσα στο χερι αφου ειναι αδεια... ,πηρα το μποουρντινγκ πας ,ξαναγεμισα την βαλιτσα , μου ειπαν οτι δεν μπορω να την παρω χειραποσκευη στην εισοδο για το αεροπλανο , και την βαλαν απο κατω ΤΣΑΜΠΑ . Τρου στορι . Την αλλη φορα θα σας πω για τον πιο ηλιθιο λογο που συνέλαβαν ατομο στο αεροδρομιο της Βαρκελωνης .
    Last edited by freak brother; 17-01-2014 at 18:07.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #194
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    νταξ από εξυπηρέτηση, αεροπλάνα κτλ η aεgean γαμεί, αλλά μια χαρά βρίσκεις τα κόλπα και στη ryanair
    Rock or Nothing

  15. #195
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ryanair είναι γενικά για πέταμα και λύση ανάγκης αν δεν υπάρχει κάτι άλλο σε λογικές τιμές. Να ξεκαθαρίσω πως δε μιλάω για τη χρήση της εταιρείας στην Ελλάδα αλλά στην Ευρώπη. Και αυτό γιατί στην Ελλάδα τα αεροδρόμια είναι στάνταρ ενώ στην Ευρώπη έχουν βρει κάποια ξεχασμένα για βάσεις. Το Weeze πχ όπως και να το κάνουμε δεν είναι Ντίσελντορφ! Ακόμα και το Stantsted για Λονδίνο είναι ψιλοτράβηγμα να πας.

    Από κει και πέρα τι να πρωτοπώ. Οι μικρότερες θέσεις που μπορεί να υπάρχουν, αγένεια, ηλίθιες ανακοινώσεις στο αεροπλάνο, ξύπνημα από αεροσυνοδούς που δε μιλάν καν αγγλικά, γενικά όπως είπα μακρυά και φυσικά μόνο για 2-3 μέρες ταξίδια γιατί αν είναι να πάρεις βαλίτσα με τις χρεώσεις τους τότε είναι που δεν αξίζει τον κόπο!

    Και τρου στόρι....Λονδίνο, λόγω αγώνα της Crystal Palace φτάνω καθυστερημένος 3 λεπτά από την ώρα που ήταν να κλείσει το τσεκ ιν. Στη διαδρομή μιλάω στο τηλ με φίλους στο αεροδρόμιο και μου λεν μη σκας γιατί υπάρχει καθυστέρηση στη πτήση για 40 λεπτά. Φτάνω στο τσεκ ιν τρέχοντας, 3 λεπτά αφότου έχει κλείσει στα 37 λεπτά πριν την αρχικά προγραμματισμένη ώρα πτήσης, και η μαλακισμένη μου λέει πως έχω αργήσει. Τις λέω το γνωρίζω ΑΛΛΑ η πτήση έχει καθυστέρηση 40 λεπτά οπότε ουσιαστικά είμαι εκεί 77 λεπτά πριν την πτήση. Εννοείται πως δεν έγινα δεκτός και με πολύ αγένεια και άθλια αντιμετώπιση μου είπαν να βγάλω εισιτήριο για την επόμενη πτήση.

    Το ζουμί της ιστορίας είναι πως την πτήση την πλήρωνε η εταιρεία που δούλευα τότε και αφού επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν κανένα πρόβλημα, βγάλε καινούριο εισιτήριο, πλήρωσε το, και φέρε μας την απόδειξη να σου δώσουμε τα λεφτά πίσω. Το καινούριο εισιτήριο έβγαινε 250 λίρες, η απόδειξη έγραφε τόσο αλλά για κάποιο λόγο στην κάρτα με χρέωσαν μόνο 43 λίρες. Οπότε 207 λίρες στην τσέπη!
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

Similar Threads

  1. Πωλούνται 2 εισιτήρια για Moonspell.
    By VirusXI in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 22-01-2009, 17:32
  2. Πωλούνται 2 εισιτήρια maiden
    By Dragonlord in forum The Marketplace
    Replies: 10
    Last Post: 22-06-2005, 15:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •