Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: The Shield

  1. #16
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Γαμάει απλά. Απ' τις σειρές που ξανάβλεπα άνετα.
    Ήδη έχω δει κάποια επεισόδια 2 και 3 φορές όταν έψηνα άλλους να το δουν.


  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    υπάρχει κανά καλό dvdrip; όσα έχω βρεί σε full-screen σε 17άρα οθόνη είναι μεχ.

  3. #18
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Ειχα δει τις 2 πρωτες σαιζον shield πριν χρονια
    λεω τωρα καλοκαιρακι να ξεκινησω μαραθωνιο μολις τελειωσω κατι αλλα που βλεπω

    Quote Originally Posted by Kelldorain View Post
    θα το έλεγα και σαν αγαπημένη μου σειρά γενικότερα αν δεν υπήρχε το Firefly.
    κατι για το firefly
    μπορεις να πεις οτι ειχε μελλον, αδικα κοπηκε κλπ κλπ

    για μενα υπερβολη για μια σειρα μιας season να το βαζει καποιος number 1

    το serenity γαμησε παντως για ναμαι δικαιος και φανηκε ποσο μαλακια κανανε που το κοψανε

  4. #19
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post

    για μενα υπερβολη για μια σειρα μιας season να το βαζει καποιος number 1
    Giati? Afou einai h kalyterh seira ever.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  5. #20
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    υπάρχει κανά καλό dvdrip; όσα έχω βρεί σε full-screen σε 17άρα οθόνη είναι μεχ.
    Μέχρι 3η σεζόν υπάρχει μόνο σε 4:3, γι αυτό και είναι λίγο χειρότερο από συνήθως, αλλά και πάλι δεν πρόσεξα τόσο μεγάλη διαφορά, σίγουρα dvdrip κατέβασες;

    Max δεν το πάω με την έννοια ότι κόπηκε γενικά, όσο κράτησε το θεωρώ ό,τι καλύτερο έχω δει, τέσπα οφφτοπικ.

  6. #21
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Το Wire του LA;;

    Είμαι στο 6ο επεισόδιο και...ό,τι έχουν πει οι παραπάνω. Hooked.

  7. #22
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Το Wire του LA;;

    Είμαι στο 6ο επεισόδιο και...ό,τι έχουν πει οι παραπάνω. Hooked.
    ντάξει όχι, καμία σχέση.
    αγαπάμε vic mackey και ας είναι σκατόμπατσος.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  8. #23
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ξέχασα να βάλω smiley
    Εννοείται ότι το Wire είναι άφταστο, αλλά εδώ έχουμε με μια τουλάχιστον εξαιρετική περίπτωση. Και σίγουρα υπάρχουν και κάποιες ομοιότητες, πχ η γκρίζα ζώνη στην οποία κινούνται οι χαρακτήρες πολλές φορές, κανείς δεν είναι εντελώς καλός ή εντελώς κακός αφού τίποτα δεν έχει μόνο μία πλευρά.

  9. #24
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Ούτε καν. Ανεξέλεγκτοι μπάτσοι τραμπουκίζουν ανεξέλεγκτα τον κόσμο και τους λέμε και "χαρακτήρες". Χαρακτήρες που αν τους ήξερα θα τους έφτυνα.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  10. #25
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ο ορισμός της οτιναναι αιτιολόγησης όμως.

  11. #26
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Δεν προσπάθησα να δικαιολογήσω την άποψή μου στο προηγούμενο ποστ, αλλά ας το κάνω τώρα.

    1.) Ηλίθια κουνημένα πλάνα. Αυτή η ανίδεη κουραστική τεχνική δείχνει ότι δεν ξέρεις να τραβήξεις ένα πλάνο της προκοπής, από μία σωστή γωνία με μία σωστή κίνηση. Τζιμάνια οι οπερατέρ τους, δε λέω, αλλά σκηνοθέτη, πού είσαι; Το σασπένς είναι κάτι πολύ πιο περίπλοκο από μια νευρική κάμερα που πάει πέρα δώθε σαν κοκάκιας.
    2.) Υποκριτική;
    3.) Το σενάριο με τους μπάτσους που "πετάνε τις σωστές διαδικασίες απ' το παράθυρο" (χεχ) είναι χιλιοπαιγμένο και αν δε γίνεται στο όνομα της παρωδίας, του ρεαλισμού ή της καλτιάς, το βρίσκω κακόγουστο κι επικίνδυνο.

    Γενικά σκουπίδι. Το να το συγκρίνετε με το wire... ΟΧΙ.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  12. #27
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    "Επικίνδυνο";; Τιλεειαυτοσρε

  13. #28
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Δεν προσπάθησα να δικαιολογήσω την άποψή μου στο προηγούμενο ποστ, αλλά ας το κάνω τώρα.

    1.) Ηλίθια κουνημένα πλάνα. Αυτή η ανίδεη κουραστική τεχνική δείχνει ότι δεν ξέρεις να τραβήξεις ένα πλάνο της προκοπής, από μία σωστή γωνία με μία σωστή κίνηση. Τζιμάνια οι οπερατέρ τους, δε λέω, αλλά σκηνοθέτη, πού είσαι; Το σασπένς είναι κάτι πολύ πιο περίπλοκο από μια νευρική κάμερα που πάει πέρα δώθε σαν κοκάκιας.
    2.) Υποκριτική;
    3.) Το σενάριο με τους μπάτσους που "πετάνε τις σωστές διαδικασίες απ' το παράθυρο" (χεχ) είναι χιλιοπαιγμένο και αν δε γίνεται στο όνομα της παρωδίας, του ρεαλισμού ή της καλτιάς, το βρίσκω κακόγουστο κι επικίνδυνο.

    Γενικά σκουπίδι. Το να το συγκρίνετε με το wire... ΟΧΙ.
    1) Λολ. Εντελώς πρόχειρα κοιτάω την 7η σεζόν μόνο και μιλάμε για σκηνοθέτες που έχουν σκηνοθετήσει ολόκληρο το Sons of Anarchy, μερικά απ' τα καλύτερα επεισόδια του BSG, το Black Snake Moan και καμιά 10ρια επεισόδια του Wire. Άσχετοι όλοι.
    2) H ερμηνεία του Vic Mackey είναι από τις καλύτερες που έχουν υπάρξει σε σειρά (εκτός αν μιλάς για ερμηνεία και θες τρομερές αντιδράσεις, φωνές και τέτοια για να την χαρακτηρίσεις καλή), ο Whitaker δεν έχει παίξει ποτέ καλύτερα, η Glenn Close το ίδιο, ο Goggins στο τέλος ήταν εξαιρετικός, μέχρι και ο O'Loughlin παλευόταν, σκέψου δηλαδή.
    3) Κακόγουστο και επικίνδυνο είναι όταν μιλάμε για παρακμιακές ταινίες με Μπρους Γουίλις και Νίκολας Κέιτζ και γενικά όταν το σενάριο είναι "παιδιά είμαστε βρώμικοι μπάτσοι και γαμάμε". Εδώ ούτε ισχύει τίποτα τέτοιο, ούτε η σειρά το επιβραβεύει ούτε είναι αυτό το κύριο θέμα της. Γενικά το 'χεις δει όλο η σκόρπια επεισόδια;
    Last edited by Kelldorain; 18-10-2010 at 13:43.

  14. #29
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Είδα 4-5 επεισόδια στο MEGA όταν το 'δειχνε αργά το βράδυ και δεν ξαναπροσπάθησα, γιατί δεν ήθελα να το κάνω αυτό στον εαυτό μου. Ειδικά ο πρωταγωνιστής, χαρά-λύπη ένα σχέδιο. Δεν καταλαβαίνω τι σας αρέσει σε ένα μονοδιάστατο τραμπούκο. Όσο για τους σκηνοθέτες, δε λέω ότι είναι άσχετοι, δεν έχω ιδέα ποιοι είναι, λέω ότι η επιλογή που κάνανε στον τρόπο που παίρνουν τα πλάνα είναι imo κακόγουστη.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  15. #30
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Τέλος 1ου κύκλου. Ομορφιές.

Similar Threads

  1. Crescent Shield - The Last Of My Kind (2006)
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 37
    Last Post: 14-04-2009, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •