έχω ακούσει ότι τα κινητά σου ψήνουν το κεφάλι.
έχω ακούσει ότι τα κινητά σου ψήνουν το κεφάλι μόνο από τη στιγμή που καλεί μέχρι και να απαντήσει ο άλλος οπότε μη μασάς, απλά κράτα το μακριά στην αρχή και μόλις απαντήσει ο άλλος, φέρτο στο αυτί.
έχω ακούσει ότι όταν έχεις κινητό στο αυτί, το κεφάλι σου γίνεται κεραία
έχω ακούσει ότι καλύτερα να έχεις συμβατικό handsfree
έχω ακούσει ότι αν έχεις συμβατικό handsfree το καλώδιο είναι η κεραία, και αφού το έχεις στο αυτί ε του πούστη γίνεσαι και σύ κεραία, οπότε πάρε μπλουτού
έχω ακούσει ότι το μπλουτού εκπέμπει χειρότερα κύματα από την κεραία οποτε σου ψήνει το κεφάλι
έχω ακούσει ότι υπάρχει μπλουτού με καλώδιο το οποίο είναι καλύτερο, αλλά βάσει των προηγουμένων έχω ακούσει ότι το μπλουτού με καλώδιο είναι συνδυασμός καλωδίουκεραίαςκυμάτωνμπλουτού οποτε το κεφάλι σου εκρύγνηται με instant combustion.
έχω ακούσει ότι κάποιοι βάλανε ένα αυγό ανάμεσα σε δύο κινητά και μετά από 45 λεπτά ομιλίας μεταξύ των κινητών, το αυγό έβρασε, φήμες είπαν ότι αυτό ήταν το αυγό του Κολόμβου...

ξέρει κανείς επι του θέματος κάτι ουσιαστικό; Τι ακτινοβολίες αντέχουν οι ανθρώπινοι ιστοί; οι τιμές ακτινοβολιών που αναγράφονται στα booklets των κινητών είναι σωστές ή απλά σου λένε την ακτινοβολία που αντέχει όλο το σώμα αλλά στην εφαρμογή είναι διαφορετικά διότι την τρώς όλη μες στ'αυτί; αν μιλάω σε δύο κινητά ταυτόχρονα θα πήξει επιτέλους το μυαλό μου, ή θα είμαι μια ζωή ανώριμος που μου φωνάζει η μάνα μου;

αν έχετε να ποστάρετε links για επιστημονικά άρθρα σχετικά με εκπομπές κινητών και μετρήσεις κλπ θα ήταν very welcome.
μου κάνουν και πολύ επιστημονικά, του στυλ σε τι συχνότητες κυμάτων εκπέμπουν τα κινητά, και τι πάθαν τα ποντικάκια όταν τα βομβαρδίσαν με τέτοιες συχνότητες.
αν δεν έχετε, επίσης welcome θα ήταν μια σειρά από urban legends ώστε να γουστάρουμε...