Page 6 of 54 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 807

Thread: Τουτού.

  1. #76
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default Re: Τουτού.

    θα αντιστραφουν οι πολοι ρε αμπαλε.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default Re: Τουτού.

    Mόλις βρείς λεφτά πάρε ένα (βαρβ)ATOS και καθάρισες....

    Τι είπατε ,είναι Hundai ?Φτήνα (τσάμπα όμως λέμε) ανταλλακτικά ,από κατανάλωση το σπουργίτι μου πίνει πιο πολύ ,μανιτζέβελο για καμιά προσπέραση ,γαμώ τους χώροι και γενικά μια χαρά και άμα το προσέξεις (σέρβις που είναι φτηνό) δεν σε αφήνει με τίποτα λέμε..............

    Και σε τιμαί λογικαί...........


    Υ.Γ.Ο user που είπε "τι να το κάνει το starlet ,σχολή οδηγών θ'ανοίξει ? " ν'αυτοεξοριστεί από τη ζωή του αφού βάλει μπλε φωτάκια στο σασί του τουτού του και τσιτώσει τα μπάσα για να το παίξει μοτο-λοβερμάνα..........
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  3. #78
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default Re: Τουτού.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    . Τέλος εγώ έχω 500 1.4 με esp αλλά δεν το έχω καταλάβει στην πράξη, από την άλλη δεν οδηγώ και σαν καγκούρι οπότε υποθέτω αυτό φταίει.
    αυτο λεω και εγω ρε πσηλε.ποσοι οδηγουν σαν να τρεχουν σε ραί?

  4. #79

    Default Re: Τουτού.

    Μα ακόμα κι αν δεν τρέχεις σα μινάρας κάποτε μπορεί να σου τύχει. Δε σκοτώνονται μόνο οι κάγκουρες. Θα είναι εκείνη η ΜΙΑ φορά που θα πάρεις μια κατηφορική στροφή με λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα απ'ό,τι πρέπει, θα είναι και λίγο βρεγμένος ο δρόμος, θα σου πεταχτεί μια γάτα βρε αδερφέ και τότε θα χρειαστείς ένα σύστημα που θα σε κρατήσει στο δρόμο. Δε λέω για περίπτωση τύπου amnesiac που κοιτάει να γλιτώσει λεφτά, αλλά όταν οι περισσότεροι θα πάρουν νέο αυτοκίνητο συνήθως δε λυπούνται κάτι παραπάνω για ζάντες αλουμινίου, σαμπγούφερ, αυτόματο κλιματισμό κλπ. Ε, εκεί πήγαινε το "μην είστε καθυστέρες, βάζετε esp". Γενικά, ό,τι μπορεί να σώσει τη ζωούλα σου καλό είναι, και μακάρι να μη χρειαστεί ποτέ. Αλλά λέμε αν.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #80
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Re: Τουτού.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Μα ακόμα κι αν δεν τρέχεις σα μινάρας κάποτε μπορεί να σου τύχει. Δε σκοτώνονται μόνο οι κάγκουρες. Θα είναι εκείνη η ΜΙΑ φορά που θα πάρεις μια κατηφορική στροφή με λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα απ'ό,τι πρέπει, θα είναι και λίγο βρεγμένος ο δρόμος, θα σου πεταχτεί μια γάτα βρε αδερφέ και τότε θα χρειαστείς ένα σύστημα που θα σε κρατήσει στο δρόμο. Δε λέω για περίπτωση τύπου amnesiac που κοιτάει να γλιτώσει λεφτά, αλλά όταν οι περισσότεροι θα πάρουν νέο αυτοκίνητο συνήθως δε λυπούνται κάτι παραπάνω για ζάντες αλουμινίου, σαμπγούφερ, αυτόματο κλιματισμό κλπ. Ε, εκεί πήγαινε το "μην είστε καθυστέρες, βάζετε esp". Γενικά, ό,τι μπορεί να σώσει τη ζωούλα σου καλό είναι, και μακάρι να μη χρειαστεί ποτέ. Αλλά λέμε αν.
    ot ieipe
    oso xeras kai na eisai siga mh katafereis sth random paromoia fash na skefteis na travizeis xeirofreno gia na mpei mesa h mourh kai na pareis th strofh
    esp swzei
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    cyberia
    Posts
    880

    Default Re: Τουτού.

    βαρεθηκα να διαβαζω σε καποια φαση ο καθενας λεει ο,τι να ναι αλλα εγινε σαφες νομιζω απο τους περισοτερους που συμφωνουν : ΟΧΙ ΣΜΑΡΤ.
    2ον: ο,τι ιαπωνικο κ αν παρεις ειναι καλη επιλογη, απο μικρα, κολτ κλπ. μεχρι αυγο, μικρο κ ομορφο, το μονο τογιοτα με χαρακτηρα.
    μπορεις βεβαια να παρεις κ το καλυτερο μικρο (αλλα οχι αποκλειστικα πολης) ολων των εποχων, ενα οποιδηποτε κλιο.
    κ θα σε μαθει κ καλη οδηγηση !

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bujumbura
    Posts
    184

    Default Re: Τουτού.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Μα ακόμα κι αν δεν τρέχεις σα μινάρας κάποτε μπορεί να σου τύχει. Δε σκοτώνονται μόνο οι κάγκουρες. Θα είναι εκείνη η ΜΙΑ φορά που θα πάρεις μια κατηφορική στροφή με λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα απ'ό,τι πρέπει, θα είναι και λίγο βρεγμένος ο δρόμος, θα σου πεταχτεί μια γάτα βρε αδερφέ και τότε θα χρειαστείς ένα σύστημα που θα σε κρατήσει στο δρόμο. [...] Ε, εκεί πήγαινε το "μην είστε καθυστέρες, βάζετε esp". Γενικά, ό,τι μπορεί να σώσει τη ζωούλα σου καλό είναι, και μακάρι να μη χρειαστεί ποτέ. Αλλά λέμε αν.
    Σε γενικές γραμμές, ναι, μπορεί να γλιτώσει κάποιον αλλά ενώ δεν υποκαθιστά τη σωστή οδήγηση ενώ ενθαρρύνει τη διαιώνιση του λάθους, κι αυτό δε συμβάλλει στην ασφάλεια. Αφήνοντας περιπτώσεις που δεν πιάνει, όπως πχ σε υδρολίσθηση που δεν μπορεί να κάνει και πολλά, πόσο μάλλον σ'αυτό που είπε ο burning ambition που θα γελάσει πολύ αν δοκιμάσει να οδηγήσει με esp στον πάγο, το πρόβλημα είναι γενικά πιο πολύπλοκο. Επειδή όλοι μας σχεδόν μαθαίνουμε να οδηγάμε, όχι στα μαθήματα, ούτε πιο πριν, αλλά στο αμάξι που θα πάρουμε, ο οδηγός που τον σώζει το esp στα παραδείγματά σου πρακτικά είναι αυτός που βλέπεις στο δρόμο και δεν έμαθε ποτέ που τελειώνει η ζώνη φρεναρίσματος, που θα κινδυνεύσει να φύγει στην κατηφορική στροφή επειδή δεν κατέβασε ταχύτητα και αντί γι'αυτό καταλήγει να είναι με το πόδι στο φρένο μέχρι τη στιγμή που θα βγει απ'τη στροφή κλπ κλπ. Αυτός το χρειάζεται πιο πολύ απο τον κάγκουρα. Ενώ αυτά τα λάθη αν δεν είναι πολύ σοβαρά ως προς τις συνέπειές τους όταν μαθαίνεις ακόμα και οδηγάς συντηρητικά και σιγά σιγά μαθαίνεις να μην τα κάνεις, αν μάθεις να οδηγάς με κάτι που διορθώνει αυτά τα λάθη, δε μαθαίνεις να οδηγάς και τότε χρειάζεσαι τέτοια βοηθήματα για να κρατάνε εσένα και όχι το αυτοκίνητο στο δρόμο. Δε λέω ότι δεν έκαναν και πριν άνθρωποι τέτοια λάθη, αλλα όταν κάτι σε ενθαρρύνει ακόμα περισσότερο να μην καταλαβαίνεις τη φυσική της οδήγησης και τις πρακτικές που σε κάνουν να πηγαίνεις με ασφάλεια, στο τέλος θα βρεις τρόπο να σκοτωθείς και με esp, φαντασία να υπάρχει. Κατά τη γνώμη μου αν ένας οδηγός χρειάζεται esp ακόμα και σε αμάξι 100 ίππων, κάποιος απ'τους δύο μάλλον δεν είναι πολύ κατάλληλος για να κυκλοφορεί στο δρόμο.

  8. #83

    Default Re: Τουτού.

    Καλά, οι έρευνες λένε ότι γίνονται λιγότερα ατυχήματα με esp. Εμένα ούτε που μου πέρασε από το μυαλό να κάνω μαλακίες στο δρόμο επειδή "θα το φροντίσει το esp". Αν κάποιος σκέφτεται έτσι, μάλλον θα είναι επικίνδυνος είτε με είτε χωρίς esp.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #84

    Default Re: Τουτού.

    Επίσης δεν πιάνω το "ακόμα και σε αμάξι 100 ίππων". Το αμάξι μου έχει 100 ίππους. Θεωρείς ότι αν οδηγώ σωστά δεν κινδυνεύω να τρακάρω, ενώ αν είχε 150 θα κινδύνευα; Τότε το πρόβλημα δεν είναι στο esp, πρέπει να καταργήσουμε τα αμάξια με πάνω από 100 ίππους. Από ταχύτητα πάντως μια χαρά πάει και με 100, έχει τελική 182 και το έχω φτάσει 170 μια φορά από περιέργεια (σε μια τεράστια ευθεία στο Αθήνα-Θεσσαλονίκη και μόνος στο δρόμο). Και δεν ξέρω πολλά αυτοκίνητα που να μην πιάνουν 150, που για μένα είναι μια χαρά ταχύτητα για να πάρεις πόδι. Κι επίσης επειδή τα περισσότερα αυτοκίνητα που τρακάρουν υποψιάζομαι ότι έχουν λιγότερους από 100 ίππους, καθώς και επειδή υπάρχουν και πιο μόρταλ οδηγοί από σένα που θεωρούν ότι δεν είναι και τόσο απίθανο να τους ξεφύγει το αμάξι μία φορά, θες από απροσεξία, θες από κακοτεχνία του δρόμου, κι επειδή η πράξη το έχει δείξει, βάζετε esp, κι ας έχετε και 90 ίππους, κακό δεν κάνει.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bujumbura
    Posts
    184

    Default Re: Τουτού.

    προφανώς. αν αυτό που λέω είναι σωστό τα στατιστικά θα το δείξουν σε 10 χρόνια μελετώντας αυτούς που δεν οδήγησαν χωρίς esp ποτέ.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bujumbura
    Posts
    184

    Default Re: Τουτού.

    Είναι άσχετα όλα αυτά με το κυριότερο που λέω.
    Αυτό που θεωρώ είναι ότι ένα αμάξι 100 ίππων έχει επαρκή περιθώρια οδηγικού λάθους και ότι τα άλογά του δεν είναι αρκετά για να προκαλέσει επικίνδυνη υποστροφή η υπερστροφή, σε έναν οδηγό που έχει μάθει βασικά πράγματα και δεν οδηγάει επίτηδες σα μαλάκας πάντα. Γιατί ακόμα κι αν βυθίσεις το γκάζι στο πάτωμα βγαίνοντας από στροφή σ'ενα τέτοιο αμάξι, είναι τόσο αδύναμο που μπορεί να μη σπινάρει ούτε στιγμιαία. Παίρνεις ένα αμάξι με 20 άλογα παραπάνω για να κινείται με αξιοπρέπεια, μια μαλακία που σου παίρνει τα μισά με μισής μοίρας υποστροφή το ψιλοακυρώνει αυτό. Τα σπορ αυτοκίνητα ικανοποιούν άλλες ανάγκες και δεν τα συζητάμε. Αυτός που τα παίρνει υποτίθεται ότι αποδέχεται ότι ξέρει τι κάνει όταν πατάει το γκάζι τους, όπως έδειξαν πχ τα ατυχήματα με audi tt που το έπαιρναν όλοι επειδή ήταν lifestyle και σκοτωνόντουσαν με τους 225 τετρακίνητους ίππους του, και γι'αυτό το ανακάλεσαν, καταστρέφοντάς το για όλους τους υπόλοιπους με "φιλική ανάρτηση" και ηλεκτρονικά. Σε κάθε περίπτωση αν οδηγάς στο όριο ταχύτητας, δεν έχεις λόγο αν ανησυχείς.

    Οι συνθήκες οδήγησης που περιγράφεις επίσης ελάχιστη σχέση έχουν με απουσία esp που θα έσωζε τον οδηγό. Δεν είναι τέτοιος δρόμος που συμβαίνουν αυτά. Σίγουρα αν τρακάρεις με 150 πέθανες, αλλά είσαι στη λωρίδα σου και πας, τί είδους ατύχημα λες να συμβεί; Θα πέσεις πάνω σε κάποιον. Σε παίρνει ο ύπνος στο τιμόνι, δεν κάνεις καλό έλεγχο και αλλάζεις λωρίδες σαν ηλίθιος χωρίς φλας, βγαίνεις άσχημα στον αυτοκινητόδρομο, βρέχει (οκ εδώ βοηθάει) ή δε βλέπεις την τύφλα σου από ομίχλη κλπ και όταν φρενάρει το τρενάκι πέφτεις πάνω στον μπροστινό, είναι το 99% των ατυχημάτων σε τέτοιους δρόμους. Στον περιφερειακό εδω πχ η μόνη στροφή που σκοτώνονται απλά φεύγοντας απ'το δρόμο, είναι επειδή έχει σαμαράκια που σε φτύνουν στην μπαριέρα την ώρα που νίωθεις μάγκας με τα 160 σου. Τα ατυχήματα που συμβαίνουν σε δρόμους με στροφές είναι άλλο πράγμα και σίγουρα το esp αποτρέπει αρκετά αλλά απο την άλλη το να μη μάθεις να μην κάνεις χίλια λάθη σε κάθε στροφή επειδή στια διόρθωνε αυτό, σε κάνει φυτό που έχει περισσότερες πιθανότητες να σκοτωθεί, με ή χωρίς esp. Αυτό λέω εδώ και 4 ποστς.

    Δεν το παίζω οδηγάρα, και για τον εαυτό μου ισχύουν. Δεν τρέχω με πανω απο 140 σε αυτοκινητόδρομο γιατί δεν είναι ταχύτητα όπως είπες, όλα τα αυτοκίνητα το κάνουν. Η χαρά της γρήγορης οδήγησης είναι εκει που επεμβαίνει το esp, παραδόξως. Αν δεν ξέρω (ή όταν δεν ήξερα, αν μου επιτρέπεις κιόλας να ξέρω να οδηγάω καλούτσικα χωρίς να είναι αυτό που θέλω να αποδείξω εδώ πέρα) πως φρενάρουν και πως στρίβουν, επειδή τουλάχιστο καταλάβαίνω τι δεν ξέρω, δε νιώθω ασφαλέστερος με ένα πράγμα που πετάγεται κάθε φορά που κάνω μαλακία όταν τίποτα δε γίνεται για να σταματήσω να κάνω μαλακίες.

  12. #87
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default Re: Τουτού.

    Για πείτε.

    Η ιδέα του να πάρω ένα στάρλετ του '99 με 3.000, να το ξεχρεώσω σε ένα χρόνο και να ησυχάσω και όταν έχω λεφτά να πάρω κάτι καλύτερο πώς σας ακούγεται;

    Παίζει να δώσω άλλα τόσα σε σέρβις και να το μετανιώσω;
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  13. #88
    A1DDJZZ Magellan's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    at work
    Posts
    5,491

    Default Re: Τουτού.

    πρωτα να το πας σε μηχανικο που εμπιστευσαι να το κοιταξει
    αμα σου πει οκ φαινεται καλη ευκαιρια
    I swear on tomorrow, if you take this chance
    Our lives are this moment, the music - the dance
    And here in this labyrinth of lost mysteries
    I close my eyes on this night and you're all that I see

  14. #89
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default Re: Τουτού.

    Δεν έχω βρει κάποιο συγκεκριμένο, σαυτό το λινκ που έβαλε ο ντραγκονλορντ του οτοτρίτη τόσο το κοστολογούσε.

    Σκέφτομαι αν αυτός που μου το πουλήσει μου πει "μια χαρά είναι φιλαράκι, γαμάει το αμαξάκι" να το πιστέψω και να το αγοράσω.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #90

    Default Re: Τουτού.

    Αγαπητέ αμνιζιακ επειδή σε νιώθω καθότι είμαι σε παρόμοια φάση, θέλω να ρωτήσω κάτι βασικό..
    Μένεις Αθήνα, μόνος κλπ ή επαρχία με γονέους?
    Και εξηγούμαι..
    Το σταρλετ είναι καλή επιλογή αν είσαι αθήνα, να καίει λίγο, να μη χέζεσαι πάνω σου όταν παρκάρεις αν θα το βρείς όταν
    γυρίσεις κλπ κλπ..
    Αν είσαι επαρχία που σημαίνει ΛΟΓΙΚΑ λιγότερα έξοδα, μπορείς να αγοράσεις κάτι πιθανόν καλύτερο, καθώς ΠΙΘΑΝΟΝ οικονομικά
    είσαι σε καλύτερη φάση!
    Το σταρλετ αν ρωτάς καθαρά σαν επιλογή είναι σκυλί του κερατά, το χε φίλος αθήνα, δεν του εβγαλε ΤΙΠΟΤΑ και του γάμαγε ο τύπος, μιλάμε για τρελλά
    χιλιόμετρα, δεν τον απογοήτευσε ποτές! + ότι το πούλησε με χασούρα 500 Ε , και το κράτησε 4 χρονάκια!
    Τα 3000 σαν τιμή είναι δελεαστικότατη, αρκεί να ψάξεις το αυτοκίνητο σε δικό σου μάστορα (το είχε αναφέρει και ο DRAGONLORD σε προηγούμενο post του)
    και να σου εγγυηθεί για τυχόν μηχανικά probs, ή κάποιο τράκο κλπ..
    Εγώ κλείνω μάλλον στο να χρεωθώ ίσαμε το λαιμό γιατί απλά έχω αυτοκίνητο που είναι παλιό και ΒΑΡΕΘΗΚΑ να σκάω φραγκα καθε 3 και λίγο
    για ότι μαλακία καβλώσει στη lancia να μου βγάλει! Προτιμώ να πεθάνω στα χρέη αλλά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο για λίγα χρονια
    μέχρι να αλλάξω..

    Πάντως σαν συμπέρασμα αν σου εγγυηθεί μηχανικός για τα μηχανικά του στάρλετ το πήρες με κλειστά τα μάτια!
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •