Page 54 of 54 FirstFirst ... 444525354
Results 796 to 807 of 807

Thread: Τουτού.

  1. #796
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    να κάνουμε θρεντ και για λάστιχα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #797
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    θα ηταν πραγματικά γαμάτο να υπάρξει θρεντ για λάστιχα και να τις μετράμε ΚΑΙ εκει !!!! :Δ

  3. #798
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Προφανώς και δεν ήταν το φθηνότερο ελαστικό που βρήκα. Προφανώς πηγαίνω μόνο ευθεία, έχω καταργήσει και το τιμόνι για την ακρίβεια. Για πες μου τώρα Μπλίτζερ τι νομίζεις ότι είναι αυτό που κάνεις με το αμάξι σου σε σχέση με έναν μέσο άνθρωπο ώστε να δικαιολογεί τα διπλά λεφτά και να μην λέω ότι απλά είσαι χαζός που δίνεις τόσα? Ντριφτάρεις στην παραλιακή με Γιαπωνέζους?
    Χαζός είναι κάποιος που δίνει 5 κατοστάρικα και παίρνει προϊόν των 2. Κάποιος που αγοράζει iphone π.χ. Κάποιος που παίρνει κάτι καλύτερο και ακριβότερο, παίρνει απλά κάτι καλύτερο και ακριβότερο. Δε θα συνεχίσω άλλο αυτή την ηλίθια κουβέντα με έναν άνθρωπο που έχει κάμπριο και νομίζει ότι στρίβει.

    @Xtikio: Πες μας τι λάστιχα και διάσταση είπε να σου βάλει με 150€ ρε. Ποιο Fiesta έχεις; Τι φοράει;

    Πάντως, για πιο σπορ αυτοκίνητα, με ακριβές διαστάσεις, υπάρχουν και sites εξωτερικού που τα στέλνουν στην πόρτα σου, με πολύ καλές τιμές/προσφορές κάθε τόσο. Είχα πάρει από κάποιο αγγλικό κάποτε, σχεδόν στη μισή τιμή. Πλήρωσα κι άλλα 20-30€ για την τοποθέτηση/ζυγοστάθμιση.
    Life begins at 45°.

  4. #799
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    195/50 φαντάζομαι έχω μπλιτσ.

    Θα τσεκάρω για πιο σίγουρα

  5. #800
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    15'' τροχοί;
    Life begins at 45°.

  6. #801
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    δεν ξέρω

    εδω είδα https://www.elastikaleader.gr/elasti...to/ford/fiesta για το απλό το 1.4 μονδέλο

  7. #802
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    175/65 grafoyn ta lastixa telika apanw blits

  8. #803
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ακόμα δε μας έχεις πει διάμετρο. Ούτε μοντέλο ελαστικών που σου πρότειναν. Τέλος πάντων, κάτω από 45€/ελαστικό (σε 15''), σε επώνυμη μάρκα, εγώ δε βρίσκω. Μαζί με εργατικά, πάει στα ~200€.
    Life begins at 45°.

  9. #804
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Bump.

    Ξέρει κάποιος με υπευθυνότητα και σύνεση να μου πει τι παίζει με κινητήρες Euro 4 και Euro 5??

    Βρήκα ένα αμαξάκι (open corsa 2010) πολύ καλή περίπτωση και σε αρκετά καλή τιμή, και ο κινητήρας είναι euro 4 diesel για τον οποίο διαβάζω ότι απαγορεύεται στον δακτύλιο Αθήνας / Θεσσαλονίκης.

    Αν ισχύει κάτι τέτοιο, γίνεται ποτέ τέτοιος έλεγχος; κι αν ναι, πόσο είναι το πρόστιμο;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  10. #805
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ισχύει.
    Τώρα για το πρόστιμο δεν ξέρω αλλά γιατί να μπεις σε αυτή τη διαδικασία;
    Σε παρακαλώ πες μου οτι δε το βρήκες απο μάντρα εισαγωγής.
    Κορσάκι είχα πάρει και εγώ στη γυναίκα καινούργιο το 2009, αυτόματο 1200. Πολύ ευχαριστημένος γενικά.

  11. #806
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Όχι, δεν το βρήκα από μάντρα εισαγωγής. Από έναν έλληνα της γερμανίας τον βρήκα που το είχε μόνο για 1-2 μήνες το χρόνο για τα καλοκαίρια που έρχεται.

    Βασικά επειδή δεν το εξήγησα καλά. Στο δακτύλιο της Αθήνας παίζει αυτό με τις μονές μέρες του μήνα επιτρέπονται τα αυτοκίνητα με το μονό αριθμό, κλπ. Για τα ενεργειακής κατηγορίας 5 και άνω, ΔΕΝ ισχύει αυτό, μπορούν να κυκλοφορούν κέντρο ΟΛΕΣ τις μέρες.

    Με diesel ενεργειακής κατηγορίας 4 και κάτω, για εμένα θα ισχύει ο κανονισμός μονά / ζυγά; ή δεν επιτρέπεται καθόλου; Επειδή μάλλον σε όλη μου τη ζωή θα κυκλοφορώ δακτύλιο αθήνας, σε περίπτωση που όντως δεν επιτρέπεται καθόλου, και γίνεται έλεγχος για αυτό, τότε δεν το παίρνω εννοείται
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  12. #807
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Από όσο ξέρω, και πιθανότατα δεν κάνω λάθος, απαγορεύεται γενικώς να κυκλοφορούν ντίζελ από euro 4 και πριν.
    Καλά το σκέφτεσαι να μην το πάρεις γιατί μια να τη φας τελείωσες. Πάει και η καλή τιμή πάνε όλα.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •