Page 4 of 67 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 46 to 60 of 1005

Thread: Smoking ban update

  1. #46

    Default Re: Smoking ban update

    Quote Originally Posted by Khalkji
    επειδή είσαι βλάκας:
    υποτίθεται ότι μια τέτοια απαγόρευση ή οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία είναι κάτι που το θέλει ο κόσμος. αυτό είναι αυτό που υποτίθεται πως λέμε δημοκρατία.
    υπάρχουν μαγαζιά (π.χ. στάρμπαξ, μπορείς να πηγαίνεις εκεί) στα οποία λέει ο μαγαζάτορας "εγώ δεν θέλω να καπνίζετε στο μαγαζί μου" και δεν καπνίζει κανείς.
    άρα, αν ήθελε ο κόσμος την απαγόρευση, ο μαγαζάτορας θα έβαζε μια ωραία ταμπελίτσα "απαγορεύεται το κάπνισμα" καθώς αυτό δεν θα είχε επιπτώσεις στην πελατεία του απ'τη στιγμή που ο κόσμος θέλει την απαγόρευση.
    κατά τ' άλλα είστε απλά ηλίθιοι.
    Όχι αγόρι μου. Όταν μιλάμε για αυτονόητα ανθρώπινα δικαιώματα γράφω στις αρχιδάρες μου "τι θέλει ο κόσμος", και η δημοκρατία που επικαλείσαι (τώρα που σε συμφέρει, πόσο για το μπούτσο) δεν έχει να κάνει με αυτό. Αν είχε, θα στέλναμε και όλους τους μετανάστες σπίτι τους με τις κλωτσιές αφού "αυτό θέλει ο κόσμος" κι επίσης την επόμενη φορά που θα έβγαιναν αναρχοτέτοιοι να πετάξουν πέτρες θα τους έχωναν όλους μέσα για καμιά δεκαετία να ησυχάσουμε αφού "αυτό θέλει ο κόσμος". Και δεν είπε κανείς "κόψ'τε το", δικαίωμα του καθενός είναι να κάνει ό,τι θέλει, απλά όχι στον αέρα που αναπνέω. Αλλά τόσο του κώλου ιδεολόγοι είστε μερικοί, θα βγείτε στους δρόμους να διαμαρτυρηθείτε για τη χ αδικία που συνήθως δεν αγγίζει καν τις ζωές σας, και όταν χρειαστεί να κάνετε μια μικρή υποχώρηση για να διορθωθεί μια προφανής αδικία που διαπράττετε οι ίδιοι αφρίζετε για την καταπάτηση των "δικαιωμάτων" σας. Ρε ουστ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #47
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default Re: Smoking ban update

    Να σου πω ρε συ Dragonlord μήπως πρέπει να απαγορευθεί το κάπνισμα και μέσα στα σπίτια μας?
    Το λέω γιατί πάω καμιά φορά σε τίποτα φιλαράκια που καπνίζουνε και ενοχλούμαι.


    Με το παραπάνω θέλω να δείξω ότι δεν είναι όλα άσπρα ή μαύρα.
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  3. #48
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Smoking ban update

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Quote Originally Posted by Khalkji
    επειδή είσαι βλάκας:
    υποτίθεται ότι μια τέτοια απαγόρευση ή οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία είναι κάτι που το θέλει ο κόσμος. αυτό είναι αυτό που υποτίθεται πως λέμε δημοκρατία.
    υπάρχουν μαγαζιά (π.χ. στάρμπαξ, μπορείς να πηγαίνεις εκεί) στα οποία λέει ο μαγαζάτορας "εγώ δεν θέλω να καπνίζετε στο μαγαζί μου" και δεν καπνίζει κανείς.
    άρα, αν ήθελε ο κόσμος την απαγόρευση, ο μαγαζάτορας θα έβαζε μια ωραία ταμπελίτσα "απαγορεύεται το κάπνισμα" καθώς αυτό δεν θα είχε επιπτώσεις στην πελατεία του απ'τη στιγμή που ο κόσμος θέλει την απαγόρευση.
    κατά τ' άλλα είστε απλά ηλίθιοι.
    Όχι αγόρι μου. Όταν μιλάμε για αυτονόητα ανθρώπινα δικαιώματα γράφω στις αρχιδάρες μου "τι θέλει ο κόσμος", και η δημοκρατία που επικαλείσαι (τώρα που σε συμφέρει, πόσο για το μπούτσο) δεν έχει να κάνει με αυτό. Αν είχε, θα στέλναμε και όλους τους μετανάστες σπίτι τους με τις κλωτσιές αφού "αυτό θέλει ο κόσμος" κι επίσης την επόμενη φορά που θα έβγαιναν αναρχοτέτοιοι να πετάξουν πέτρες θα τους έχωναν όλους μέσα για καμιά δεκαετία να ησυχάσουμε αφού "αυτό θέλει ο κόσμος". Και δεν είπε κανείς "κόψ'τε το", δικαίωμα του καθενός είναι να κάνει ό,τι θέλει, απλά όχι στον αέρα που αναπνέω. Αλλά τόσο του κώλου ιδεολόγοι είστε μερικοί, θα βγείτε στους δρόμους να διαμαρτυρηθείτε για τη χ αδικία που συνήθως δεν αγγίζει καν τις ζωές σας, και όταν χρειαστεί να κάνετε μια μικρή υποχώρηση για να διορθωθεί μια προφανής αδικία που διαπράττετε οι ίδιοι αφρίζετε για την καταπάτηση των "δικαιωμάτων" σας. Ρε ουστ.
    αυτό το "υποτίθεται" που γράφω κανείς σας δεν το διάβασε, έτσι;
    δεν απαξίωσα ποτέ την δημοκρατία, απαξιώνω αυτό που σήμερα λέμε "δημοκρατία". Δεν με εκπλήσσει λοιπόν όταν βγάζει απαγορεύσεις που παρεμβαίνουν στην ποιότητα ζωής μιας μεγάλης ομάδας ανθρώπων και έχει και υποστηρικτές.
    τα μαγαζία είναι στα χέρια των ιδιοκτητών τους. εγώ αν είχα μαγαζί θα ήθελα να καπνίζει ο κόσμος. τα σταρμπαξ που δεν θέλουν το λένε. και κάθε άλλο παρά έξω έπεσαν. επίσης δεν θα μου γαμήσεις εμένα το να πιώ μια μπύρα με την άνεσή μου αποκλείωντάς με απ' όλη την αθήνα επειδή είσαι μετροσέξουαλ. Και αν αυτό το 2/10 καπνιστές το θεωρείτε υπαρκτό ποσοστό είστε ή ηλίθιοι ή τσαρλατάνοι.

    ο επίλογος αυτού του πράγματος ξέρεις απλά τι θα είναι; κι άλλος διαχωρισμός και μια γιαλαντζί "τάξη" στην κοινωνικότητα. αφού θέλετε να είστε ευρωπαίοι μπράβο σας, έχετε πάει ποτέ να δείτε πώς φυτοζωούν μεσα σ' αυτή την "τάξη" όμως ή σας απασχόλησαν μόνο οι λιμνούλες και τα σουπεργουαου κτήρια;
    this is radio freedom.

  4. #49

    Default Re: Smoking ban update

    @Πιτς: Κοίτα, το τι "συμφωνία" έχετε με τα φιλαράκια σου είναι δικό σας θέμα. Είναι τελείως διαφορετικό σε ένα μαγαζί που υποτίθεται ότι έχει πάρει άδεια από το κράτος για να παρέχει υπηρεσίες διασκέδασης σε όλο τον κόσμο. Πάντως αν θες τη γνώμη μου, ναι, όταν υπάρχει μη καπνιστής εγώ το θεωρώ στην τελική απλή ευγένια να μην ανάψει τσιγάρο κάποιος, ακόμα κι αν είναι το σπίτι του. Το ότι είναι το σπίτι του στην τελική δεν είναι το θέμα, γιατί δε μας νοιάζει τόσο αν θα λερώσει τις κουρτίνες, όσο τα πνευμόνια του μη καπνιστή. Όπως ρε παιδί μου δε θα κλάσω όταν είναι κάποιος σπίτι μου (εντάξει, συνήθως), έτσι δε θα καπνίσω κι όλας (για να μην πω ότι το κάπνισμα είναι προφανώς πιο βλαβερό). Πόσες ώρες θα κάτσεις στην τελική. Επίσης υπάρχει και η λύση του παράθυρου/μπαλκονιού, φίλος μου πχ που μένει με τους γονείς του πηγαίνει πάντα στο μπαλκόνι, ό,τι καιρό κι αν έχει, χωρίς να του πουν τίποτα. Αλλά αφού είμαστε ζώα και χρειάζεται "με τον βούρδουλα και απαγορεύσεις να μας τις φτιάξουν τις ζωές" που λέει κι ο κάλκι, ας είναι. Αυτό μας αξίζει.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #50

    Default Re: Smoking ban update

    Quote Originally Posted by Khalkji
    αυτό το "υποτίθεται" που γράφω κανείς σας δεν το διάβασε, έτσι;
    δεν απαξίωσα ποτέ την δημοκρατία, απαξιώνω αυτό που σήμερα λέμε "δημοκρατία". Δεν με εκπλήσσει λοιπόν όταν βγάζει απαγορεύσεις που παρεμβαίνουν στην ποιότητα ζωής μιας μεγάλης ομάδας ανθρώπων και έχει και υποστηρικτές.
    τα μαγαζία είναι στα χέρια των ιδιοκτητών τους. εγώ αν είχα μαγαζί θα ήθελα να καπνίζει ο κόσμος. τα σταρμπαξ που δεν θέλουν το λένε. και κάθε άλλο παρά έξω έπεσαν. επίσης δεν θα μου γαμήσεις εμένα το να πιώ μια μπύρα με την άνεσή μου αποκλείωντάς με απ' όλη την αθήνα επειδή είσαι μετροσέξουαλ.
    Έλα μωρή ελεύθερη αγορά, πάμε γερά.
    Όσο για το τελευταίο, πολύς κόσμος έχει συχνοουρία, δυστυχώς απαγορεύονται τα τσίσα επιτόπου στις καφετέριες. Αλλά δεν τους είδα να διαμαρτύρονται ότι "αποκλείστηκαν" επειδή πρέπει κάθε λίγο να πηγαίνουν στην τουαλέτα για την ανάγκη τους.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #51
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default Re: Smoking ban update

    Για το θέμα της ευγένειας δεν διαφωνώ. Το ότι πρέπει όμως να μας επιβάλλουν όμως αυτό το πράγμα ακόμα και μέσα στο σπίτι μας με κάποιο νόμο όπως λες επειδή είμαστε μουλάρια και βόδια μόνο ως αστεισμό μπορώ να το εκλάβω.


    Επίσης αν πιστεύεις ότι σε ένα μαγαζί που παίρνει άδεια από το νόμο για να παρέχει υπηρεσίες διασκέδασης, μπορείς μόνο εσύ να διασκεδάσεις και όχι εγώ ο εγκληματίας που καπνίζω και μάλιστα να είναι ΟΟΟΛΑ τα μαγαζιά έτσι και το βλέπεις λογικό, ε τότε εντάξει, τι να λέμε?
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  7. #52
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Smoking ban update

    Ντραγκονλορντ θεωρείς ότι περιλαμβάνει οποιαδήποτε σοβαρότητα η απάντησή σου; βαριέμαι ρε δικέ μου, σόρρυ. έτσι κι αλλιώς όλα τα μουνόπανα θα πουν "μπράβο ρε, έτσι" χαρούμενοι για την επιβολή της βλακείας τους και κανείς δεν θα πει "όχι ρε πούστηδες".

    και σε ζηλεύω γιατί όταν αυτή η πόλη γίνει άλλη μια "τακτοποιημένη ευρωπαϊκή" (γιατί είναι γνωστά τα βήματα, ακολουθεί το "απαγορεύεται η πώληση αλκοόλ μετά τις 10 το βράδυ") θα χαίρεσαι μεσα στην τακτοποιημένη μαλακία σου. Ευτυχώς θα μας προστατεύει το κράτος!
    this is radio freedom.

  8. #53
    antimusic rincewind2k's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    3,119

    Default Re: Smoking ban update

    βέβαια είναι οκ να αποκλειστούν όλοι οι καπνιστές από όλα τα μαγαζιά, αλλα στο ενδεχόμενο να αποκλειστείτε εσείς απο μερικά έχουμε θρετ στο ερ. το να πιέσετε εσείς οι αντικαπνιστές με το ισχυρό κίνημα σας τους μαγαζάτορες να φτιάξουν σωστό εξαερισμό πως σας φαίνεται; ή πρέπει παράλληλα να σκέφτεστε και την υγεία μας, άρα η απαγόρευση επιβάλλεται;
    ...you will die like a dog for no good reason.

  9. #54
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default Re: Smoking ban update

    εξαερισμοί, ναι

    καλκι μη λες μπουρδες ομως. δεν ειναι το καπνισμα επαναστατικο και δεν εκανε η απαγορευση του σε δημοσιους χωρους τους βορειοευρωπαιους μουροχαβλους. δεν ειναι το μικρο γαελικο χωριο η ελλαδα (και του πουστη, η επαναστατικοτητα σου δεν εξαρταται απο το που μπορεις να καπνιζεις)
    Vielen Dank für alles was mal war

  10. #55

    Default Re: Smoking ban update

    Quote Originally Posted by pitchfork
    Για το θέμα της ευγένειας δεν διαφωνώ. Το ότι πρέπει όμως να μας επιβάλλουν όμως αυτό το πράγμα ακόμα και μέσα στο σπίτι μας με κάποιο νόμο όπως λες επειδή είμαστε μουλάρια και βόδια μόνο ως αστεισμό μπορώ να το εκλάβω.


    Επίσης αν πιστεύεις ότι σε ένα μαγαζί που παίρνει άδεια από το νόμο για να παρέχει υπηρεσίες διασκέδασης, μπορείς μόνο εσύ να διασκεδάσεις και όχι εγώ ο εγκληματίας που καπνίζω και μάλιστα να είναι ΟΟΟΛΑ τα μαγαζιά έτσι και το βλέπεις λογικό, ε τότε εντάξει, τι να λέμε?
    Δεν είπα τίποτα για μέσα στο σπίτι, ίσα ίσα είπα πως ο καπνιστής φυσικά και έχει δικαίωμα να καπνίζει, απλά όχι όταν μολύνει κοινόχρηστους χώρους. Τους ιδιωτικούς ας τους κάνει τεκέδες.

    Αν διασκεδάζεις μόνο την ώρα που καπνίζεις, τι να σου πω, μάλλον πρέπει να το κοιτάξεις. Ο αποκλεισμός για τον οποίο μιλάς είναι ίδιος με τον αποκλεισμό των ατόμων με συχνοουρία που είπα πιο πάνω. Επίσης δε θα είχα πρόβλημα αν κάποια μαγαζιά έπαιρναν άδεια, αρκεί αυτά να ήταν σημαντική μειοψηφία (γιατί αν είναι τα μισά και βάλε, πίπες, η μισή παρέα θα σε αναγκάζει να πηγαίνεις εκεί), η γνώμη μου βέβαια είναι να απαγορεύεται σε όλα και όποιος θέλει να βγαίνει έξω για να μην υπάρχουν διαχωρισμοί. Για το αν αυτό βολεύει εμένα και ξεβολεύει εσένα, τι να σου πω, για μένα είναι απλά τα πράγματα, ένας καπνιστής δεν έχει δικαίωμα να μολύνει κοινόχρηστο χώρο τη στιγμή που η πόρτα είναι στα πέντε μέτρα, όπως και ένα εργοστάσιο πρέπει να υποχρεώνεται να χρησιμοποιεί φίλτρα και να μολύνει όσο γίνεται λιγότερο. Δεν έχει να κάνει με την ελευθερία.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  11. #56

    Default Re: Smoking ban update

    Quote Originally Posted by rincewind2k
    βέβαια είναι οκ να αποκλειστούν όλοι οι καπνιστές από όλα τα μαγαζιά, αλλα στο ενδεχόμενο να αποκλειστείτε εσείς απο μερικά έχουμε θρετ στο ερ. το να πιέσετε εσείς οι αντικαπνιστές με το ισχυρό κίνημα σας τους μαγαζάτορες να φτιάξουν σωστό εξαερισμό πως σας φαίνεται; ή πρέπει παράλληλα να σκέφτεστε και την υγεία μας, άρα η απαγόρευση επιβάλλεται;
    Χμ, εγώ ουσιαστικά εδώ και χρόνια ουσιαστικά αποκλείομαι από όλα τα μαγαζιά (όχι, δεν έχουμε στάρμπαξ στην Κόρινθο). Οπότε και σε μερικά μόνο να επιτρέπεται το κάπνισμα καλό είναι. Το θέμα είναι πως, όπως φαίνεται στο άρθρο που παρέθεσα στην αρχή, παπάρια, δε θα αλλάξει τίποτα σ'αυτή την κωλοχώρα. Επίσης εξαερισμό έχουν τα περισσότερα μαγαζιά, αλλά δεν τον χρησιμοποιούν για να μην καίνε ρεύμα. Ναι, είναι τόσο καθυστερημένοι. Πριν κανα μήνα έφυγα από μαγαζί στο Ναύπλιο λόγω του τσιγάρου και ο μαγαζάτορας είχε τον εξαερισμό στο 1 (πήγαινε μέχρι 5) γιατί "μια χαρά είναι". Αλλά κι ο εξαερισμός δεν είναι λύση εδώ που τα λέμε, οκ, ρουφάει τον καπνό που μαζεύεται στο ταβάνι, με τον καπνό που μου έρχεται στη μούρη (και γενικά μέχρι να φτάσει στο ταβάνι) τι γίνεται;
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  12. #57
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default Re: Smoking ban update

    To provlhma den einai oi kapnistes h oi mh kapnistes, einai pou kaneis pote den skeftetai oti uparxoun kialloi anthrwpoi gyrw tou pou mporei na enoxlountai apo to kapno h apo to oti den epitrepetai na kapnizoun.

    Egw proswpika den kapnizw alla katalavainw oti o allos mporei na thelei na kapnisei otan pinei thn mpura tou (prezakia ) kai den tou lew tpt. An o allos twra kapnizei san fougaro kai den sevetai kai mena e einai malakas ligo.

    Twra kalo tha htan ta katasthmata na exoun kalo eksaerismo, oi kapnistes na vgainoun eksw na kapnisoun, oi antikapnistes na xalarwsoun ligaki klp alla an den ftiaksei kapws auth h nootropia tou ellhnara den vlepw proodo.



    ps1. Asxeto, alla ta strifta den me enoxloun kahtolou, ta vrwmera ergostasiaka den mporw na katalavw pws ta kanete.
    ps2. Khalkji les terasties malakies sauto to thread
    edit: ps3. A, kai to oti den mporesa na vrw kati pou mporei na kanei o antikapnisths gia na mporoun na sunuparxoun oloi pera apo to na upomenei th katastash prepei na sas pei kati e
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    εδώ
    Posts
    890

    Default Re: Smoking ban update

    lol ρε! Ο άλλος λέει μέσες άκρες "θα μας απαγορεύσετε και να καπνίζουμε στο σπίτι μας;" ενώ μιλάμε για καταστήματα, δημόσιοι χώροι κλπ ε, ο άλλος λέει πως το κάπνισμα είναι κάτι σαν επανάσταση που κάνει η ωωω κάπως-πιο-διαφορετική Ελλάδα σε σχέση με τους κρυόκωλους ευρωπέους που κάνουν ό,τι τους λένε, ο άλλος λέει πως του απαγορεύουμε τη διασκέδαση επειδή δεν θα μπορεί μαζί με την μπύρα να κάνει και το τσιγαράκι του, ο άλλος θεωρεί πως ο εξαερισμός είναι κάτι μαγικό που παίρνει τον καπνό από το τσιγάρο και το στόμα και το διακτινίζει εκτός του κτιρίου, ο άλλος λέει πως το τσιγάρο δεν κάνει και τόοοοσο πια κακό και μετά πως το κράτος θέλει να το απαγορεύσει γιατί χαλάει πολλά λεφτά σε φάρμακα για τους καρκινοπαθείς... άρα ο καρκίνος δεν είναι κακό πράμα! \m/
    Ντάξει, ίσως δεν τα είπατε ακριβώς όλα αυτά, ίσως είμαι υπερβολικός αντικαπνιστής, αλλά νταξ, σκεφτείτε και λίγο πέρα από τον εθισμό σας, δεν κάνει κακό... το κάπνισμα κάνει κακό!

    Random thought: δεν έχουν πλάκα οι καπνιστές που ενοχλούνται από τον καπνό του τσιγάρου τους και μετά τον φυσάνε μακρυά (στα μούτρα σου);

    Κάτω η χούντα των καπνιστώνε!

  14. #59
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default Re: Smoking ban update

    Quote Originally Posted by Ingolemo
    edit: ps3. A, kai to oti den mporesa na vrw kati pou mporei na kanei o antikapnisths gia na mporoun na sunuparxoun oloi pera apo to na upomenei th katastash prepei na sas pei kati e
    QFT.

    Και αυτό πριν για τα 2/10 δεν ήταν συνολικό ποσοστό, ε. Είναι θέμα νοοτροπίας. Σε αυτή την περίπτωση πιστεύω πιο εύκολα θα πάει η παρέα κάπου με τους 8 να υπομένουν τον καπνό, παρά κάπου με τους 2 να κάνουν υπομονή. ΟΚ, είναι εξάρτηση, το καταλαβαίνουμε. Σας κάνει να ενοχλείτε, και μάλιστα να μη σας νοιάζει κιόλας. Αυτό και μόνο εμένα θα με έκανε να θέλω να το ελέγχω, τουλάχιστον.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  15. #60
    antimusic rincewind2k's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    3,119

    Default Re: Smoking ban update

    να πάτε να τα πείτε στους φίλους σας.
    ...you will die like a dog for no good reason.

Similar Threads

  1. And the ban goes to...
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 725
    Last Post: 07-11-2014, 14:25
  2. Smoking Kills...
    By Tonosalata in forum Music Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 09-04-2008, 01:16
  3. ban
    By iskra in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-11-2006, 15:48
  4. [Cinema] Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)
    By Gabriel in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 28
    Last Post: 12-04-2005, 13:51
  5. kante ban
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 06-10-2004, 22:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •