Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

  1. #1
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    Καλό ταξίδι πρόεδρε...







    Ποιος ήταν ο Γιώργος Παντελάκης

    Γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη από γονείς πρόσφυγες και από τη Σμύρνη εγκαταστάθηκε στην Τούμπα, πολύ πριν αγαπήσει και ταυτιστεί με τον ΠΑΟΚ. Ηταν τελειόφοιτος της Δημόσιας Εμπορικής σχολής με τον αθλητισμό να είναι μια από τις αγαπημένες του ασχολίες.

    Το 1954 αποφάσισε να ασχοληθεί με τον Δικέφαλο του Βορρά και έγινε βοηθός εφόρου και δύο χρόνια αργότερα έφορος, με πρόεδρο τον Γιώργο Χαραλαμπίδη. Το 1959 η ομάδα κατέκτησε το πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης και στη συνέχεια το πανελλήνιο πρωτάθλημα μπάσκετ, το πρώτο μεταπολεμικά που κατέκτησε ομάδα της Θεσσαλονίκης.

    Από το 1960 ως το 1971 διατέλεσε γενικός γραμματέας του συλλόγου, χρόνια στα οποία έβαλε τις βάσεις για να γιγαντωθεί ο ΠΑΟΚ. Στα τέλη του 1971 αποσύρθηκε, για επαγγελματικούς λόγους, η μεγάλη αγάπη του, όμως, για τον ΠΑΟΚ τον κινητοποίησε εκ νέου το 1975. Επέστρεψε στην ομάδα τον, στην θέση του προέδρου αυτήν την φορά, στην οποία έμεινε μέχρι το 1984.

    Ηταν τη δεκαετία του 1970 όταν ο ΠΑΟΚ μεσουρανούσε με παίκτες σύμβολα όπως τους Κούδα, Σαράφη, Τερζανίδη, Ασλανίδη και Παρίδη και διοικητικό ηγέτη τον Γιώργο Παντελάκη. Έναν άνθρωπο που πολεμήθηκε και κυνηγήθηκε. Οχι για κάποιο ιδιαίτερο λόγο παρά για το γεγονός ότι η οικονομική του δυνατότητα δεν ήταν όμοια με εκείνη ενός Γουλανδρή. Ότι δεν γίνεται με αυτόν στο τιμόνι να γίνει «μεγάλος» ο ΠΑΟΚ. Πρόσφατα, το ζητούσαν συγγνώμη για όσα τον κατηγόρησαν. «Μη ζητάτε συγγνώμη», απάντησε και συνέχισε: «Ησασταν νέοι τότε και... τρώγατε αυτά που σας σερβίριζαν», έλεγε στους οπαδούς. Σχεδόν 30 χρόνια αργότερα (το 2006) θα εξέφραζε την πικρία του για όσα διαδραματίζονταν στην ομάδα . «Βλέπω με θλίψη τα όσα συμβαίνουν. Αυτή η κατάσταση που επικρατεί είναι ένας από τους λόγους για τους οποίους δεν πηγαίνω εδώ και πολλά χρόνια στο γήπεδο», είχε δηλώσει.


    ------------------------------------------------------------------

    Ανακοίνωση ΠΑΕ ΠΑΟΚ:

    «O Πρόεδρος, Θεόδωρος Ζαγοράκης και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, εκφράζουν την βαθύτατη οδύνη τους για την απώλεια του Γεώργιου Παντελάκη, ο οποίος έφυγε σήμερα από κοντά μας σε ηλικία 79 ετών.
    Ο Γεώργιος Παντελάκης αφιέρωσε τη ζωή του στον ΠΑΟΚ για περισσότερο από μισό αιώνα. Ξεκίνησε το 1954, ως μέλος του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ, ενώ δύο χρόνια αργότερα ανέλαβε χρέη εφόρου στο τμήμα μπάσκετ. Το 1959 συνέβαλε τα μέγιστα στην κατάκτηση του πρώτου πρωταθλήματος μπάσκετ, ενώ τα επόμενα χρόνια και μετά από ένα σύντομο πέρασμα του από το τμήμα στίβου, αφοσιώθηκε στο ποδοσφαιρικό τμήμα, το οποίο υπηρέτησε από το πόστο του γενικού γραμματέα και του προέδρου από το 1975 έως το 1984. Ήταν ο πρώτος πρόεδρος της Ποδοσφαιρικής Ανώνυμης Εταιρίας «ΠΑΟΚ» υπογράφοντας το 1979 τη μετατροπή της από ερασιτεχνικό τμήμα σε Ανώνυμη Εταιρία.

    Έπαιξε πρωταγωνιστικό ρόλο στην υπόθεση Γιώργου Κούδα στα τέλη της δεκαετίας του ’60 συντελώντας στην επιστροφή του "Μεγαλέξανδρου" του ελληνικού ποδοσφαίρου στην ομάδα και ήταν αυτός που με τη διορατικότητά του δημιούργησε τη Χρυσή Ομάδα της δεκαετίας του ’70.

    Ο Γιώργος Παντελάκης έγραψε χρυσές σελίδες δόξας και ανήκει πλέον στο πάνθεον των ηρώων της χρυσής ιστορίας του ΠΑΟΚ.

    Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάζει».


    ------------------------------------------------------------------------------

    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»

    Τον είχα ακούσει και εγώ να το λέει αυτό, δεν θα μάθουμε ποτέ, όμως, αν το μετάνοιωσε. Σήμερα όλοι μας γράφουμε καλά σχόλια, στέλνουμε έναν ζεστό αποχαιρετισμό. Πριν από 25 χρόνια, όμως, οι αντίστοιχοι με μας φίλοι του ΠΑΟΚ τον έστελναν στα τσακίδια. Ηταν η περίοδος που η εφημερίδα Σπορ του Βορρά του Δ. Μπούζα είχε αποφασίσει να ανατρέψει τη διοίκηση Παντελάκη και η ομάδα να περάσει στον έλεγχο του, επίσης μακαρίτη, Χάρη Σαββίδη. Το «Φαλάκρα ζεις για είδη υγιεινής» ακουγόταν σε όλη την Τούμπα. Και μετά του έσπαγαν και το μαγαζί. Εγκαταλείφθηκε ακόμα και από δικά του παιδιά, όπως ο Βεζυρτζής που ουσιαστικά προωθήθηκε από τον Παντελάκη ως παράγοντας του ΠΑΟΚ.

    Ναι, είναι άσκοπο και δεν μπορείς να μετρήσεις την αγάπη του καθενός για τον ΠΑΟΚ. Αλλά προσωπικά θεωρώ τον Παντελάκη τον μεγαλύτερο ΠΑΟΚΤΣΗ όλων των εποχών (κοντά του βάζω και τον Ζαγοράκη), τον άνθρωπο που κατάφερε να καθιερώσει τον ΠΑΟΚ στις μεγάλες ομάδες.
    Και πιστεύω ότι αν θέλουμε σώνει και καλά να υπάρχουν προτομές στην Τούμπα, δεν αρχίσαμε από τον σωστό άνθρωπο...

  2. #2
    Senior Member Daffy's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    μπουζού
    Posts
    4,011

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»
    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»
    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»
    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»
    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»
    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»
    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»
    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»

    o μοναδικος προεδρος με ΑΡΧΙΔΙΑ...οταν η "σημαια" μας βολταριζε στον πειραια που οι "κακοι" ολυμπιακοι τον ειχαν "απαγαγει με το ζορι" ειχε τα αρχιδια να μην τον πουλησει..

    Όταν οι βετεράνοι και δικά του, καταδικά του παιδιά (σε αυτόν οφείλουν οι περισσότεροι την ύπαρξη τους) του έστειλαν μία απλή πρόσκληση με το ταχυδρομείο για την εκδήλωση των 80 χρόνων του ΠΑΟΚ, φυσικό ήταν αργότερα να αποδεχθεί τη πρόσκληση του Ζαγοράκη και του Βιολίδη να πάει στην Τούμπα (και ήταν η τελευταία του φορά) για να απονείμει πλακέτα στη σύζυγο του Αρίσταρχου Φουντουκίδη. Με δυο κουβέντες τα είπε όλα. «Δεν επρόκειτο να αποδεχθώ πρόσκληση από αυτούς που κατέστρεφαν τον ΠΑΟΚ» είπε.

    k episis:
    Και πιστεύω ότι αν θέλουμε σώνει και καλά να υπάρχουν προτομές στην Τούμπα, δεν αρχίσαμε από τον σωστό άνθρωπο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,337

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    «Εγώ αγόρι μου δεν έκανα οικογένεια για τον ΠΑΟΚ, χάλασα τη ζωή μου όλη.»
    αυτο.
    Να σαι καλα οπου και αν εισαι.Ο τελευταιος μεγαλος προεδρος.ρησπεκτ.
    crack the whip and punish me

  4. #4

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    Μεγάλη μορφή και τραγικός ο τρόπος που πέθανε. RIP
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  5. #5
    Senior Member Daffy's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    μπουζού
    Posts
    4,011

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    i tragiki eironia einai oti aftos pou ton xtipise einai paoktsis me diarkeias k katalave kateftheian pxion xtipise

  6. #6
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    R.I.P.
    kai apiro respect ston proedro
    the game is the game

  7. #7
    Senior Member Frost's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Into The Everflow
    Posts
    100

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    R.I.P.
    Morfi ypertati
    Little people,little houses,happy living little lives..
    And when they wake up with perfect make up..
    It makes me sick..

  8. #8
    Senior Member Jim Dandy Mangrum's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    College Park, Prince George's County, MD
    Posts
    6,940

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    terastios....ti na leme twra
    alla etsi re pousth mou, me troxaio...amartia o an8rwpos...
    Anguished eyes of the city of suffering
    Seeking guidance, believing in love
    Some fools who want something for nothing
    Wear the badge of the cowards above...

  9. #9
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    Κρίμα...R.I.P
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  10. #10

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    Την εποχή της τραγιάσκας, του ζιβάγκο και της καμπάνας-παντελόνι ίσα που την πρόλαβα στα τελειώματα της. Πιτσιρικάς τότε 14-15 χρονών γύρω στα 1982.
    Άρα -το λέω από την αρχή- οι αναμνήσεις που έχω είναι ενός δεκατετράχρονου με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
    Τι θυμάμαι από τότε; Στο φουλ ο πόλεμος εναντίον του Παντελάκη από την Εφημερίδα –Ευαγγέλιο των ΠΑΟΚτσήδων, τα Σπορ του Βορρά. Στρατευμένοι στον ίδιο πόλεμο, στην ίδια γραμμή ένα μεγάλο και σκληροπυρηνικό κομμάτι του κόσμου, με προεξάρχουσα την Θύρα 4.
    Και για να λέμε όλες τις αλήθειες η σύγκρουση ήταν ανάμεσα στα 2 κεφάλια της εποχής, του Hγέτη της ΠΑΕ και του Ηγέτη του Κόσμου: Του Γιώργου του Παντελάκη και του Μάκη του Μανάβη.
    Τι σχήμα οξύμωρο! 2 άνθρωποι-Ηγέτες και στρατηγοί από γεννησιμιού τους, δυο μορφές του ΠΑΟΚτσήδικου Τρελλοχωριού να συγκρούονται και να πολεμούν ο ένας ενάντια στον άλλον για τον ίδιο παράφορο έρωτα, τα 4 ιερά γράμματα. Πραγματικά Τρελλοχωριό!

    Θυμάμαι παιχνίδια στο Χαριλάου, πορείες με πέτρες και ξύλα στο μαγαζί του Παντελάκη στην Πυλαία αρχικά αλλά και στο άλλο στην Παπαναστασιου. Θυμάμαι αποχή και κράξιμο.
    Γιατί όμως δεχόταν τον πόλεμο από την μερίδα του κόσμου του ΠΑΟΚ ο Παντελάκης?
    Η ομάδα ήταν σε παρακμή τότε, σε πτώση μετά την μεγάλη ομάδα της δεκαετίας του 70. Είχαν καλομάθει οι ΠΑΟΚτσήδες από τα κατορθώματα εκείνης της χρυσής ομάδας και είχαν μεγάλες απαιτήσεις. Την οποία όμως λησμονούσαμε ότι είχε μεγάλη συμβολή στη δημιουργία της ο ίδιος ο Παντελάκης. Είτε σαν εργάτης είτε σαν ηγέτης....

    Θέλαμε λοιπόν τότε ηχηρές μεταγραφές, θέλαμε αυτό που λέμε σήμερα «μεταγραφές αεροδρομίου». Ο Παντελάκης αντίθετα, δεν ήθελε υπερβάσεις στον προϋπολογισμό.. Χαμηλών τόνων πρόεδρος ως προς την ενίσχυση της ομάδας. Δε θα ξεχάσω ποτέ μια δημόσια δήλωση του κάπου το 1980: «Ο ΠΑΟΚ και ο Παναθηναϊκός είναι οι μόνες ομάδες που δεν χρωστάνε δραχμή σε κανέναν.» Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό για μια μερίδα οπαδών του ΠΑΟΚ. Οι πιο ήπιες αντιδράσεις ήταν «Καλός Πρόεδρος αλλά έχει ένα ελάττωμα: δεν κάνει μεταγραφές και δεν απλώνεται»
    Σε άλλους όμως δεν αρκούσε η «χρηστή διαχείριση». Η κλασσική ατάκα τότε ήταν σε στυλ «Τι να κάνω εγώ τα μηδέν χρέη αν δεν είμαι πρωταθλητής? Καλύτερα πρωταθλητής κι ας έχω κι ελλείμματα.»
    Φαινομενικά ήταν σύγκρουση 2 ιδεολογιών. Η πρώτη άποψη από τον Παντελάκη ήταν της χρηστής διαχείρισης, του νοικοκυριού, απλώνω τα πόδια όσο φτάνει το πάπλωμα. Διαφυλάττω το μέλλον του Συλλόγου. Η άλλη η άποψη ήταν πιο μασίφ και σκληροπυρηνική «ντου σε μεταγραφές να τους φάμε». Κατά βάθος όμως και οι 2 ήταν για να υπηρετήσουν το μεγαλείο του ΠΑΟΚ. Εγώ τώρα πια έτσι το εισπράττω.
    Άραγε, αυτή η «ιδεολογική σύγκρουση» ήταν μόνο στην εποχή του Παντελάκη?

    Περιττό να πω ότι λόγω ηλικίας ήμουν με τη δεύτερη άποψη. Η ορμή του δεκατετράχρονου... Αυτά ήταν τα μυαλά μας τότε. Προσωπικά ταυτιζόμουν λοιπόν και εγώ με τη μάζα. Τα συνθήματα έχουν μείνει στην ιστορία από τότε: Από το «Πι, Άλφα, Όμικρον και Κόππα...» μέχρι το επικό «Ο ΠΑΟΚ θέλει μεταγραφαί και όχι καφενεία να τα πλερώνουμέ». Κοτρόνα βεβαία ποτέ μου δεν πέταξα, αλλά τα συνθήματα, τα κραξίματα και τα μπινελίκια τα έριχνα.
    Τα χρόνια πέρασαν, από τις τραγιάσκες και τα ζιβάγκο πήγαμε στα fly και τα DocMartens. Σιγά σιγά αρχίσαμε να κατεβάζουμε λίγο μυαλό, να μιλάμε με μεγαλύτερους, να γνωρίζουμε από πρώτο χέρι κάτι Βουλινούς κλπ μέχρι να καταλήξουμε στους Γούμενους. Εκεί άρχισα να καταλαβαίνω κάποια πράγματα. Άρχισα να κάνω τις αμείλικτες συγκρίσεις και παράλληλα -έστω και καθυστερημένα- να μελετώ και να μαθαίνω την ιστορία του ΠΑΟΚ. Η μεταμέλεια άργησε, αλλά ήρθε…

    Για το έργο του Παντελάκη δεν έχει σημασία να αναφέρω εγώ ποτέ ξεκίνησε να ασχολείται με τον ΠΑΟΚ, την ιστορία με τον Κούδα ή τη χούντα, το ανάστημα που όρθωσε ο ΠΑΟΚ, τον τρόπο που διοικούσε και διάφορες άλλες παρόμοιες ιστορίες. Δεν έχει σημασία να πούμε για τον χαρακτήρα του, το αντριλίκι και αντί-σταριλίκι του, τη συμβολή του στο πρωτάθλημα του 1985 κλπ . Ήδη αυτά τα έχει καταγράψει η ιστορία.

    Εγώ αυτό που συνειδητοποίησα ανακαλύπτοντας τον Παντελάκη, είναι ότι ο άνθρωπος αυτός ήταν πραγματικά ΠΑΟΚ, κουβαλούσε αυτά που έχουμε μέσα μας όλοι οι ΠΑΟΚτσήδες. Ουσιαστικά ο άνθρωπος αυτός, ο Ηγέτης, μαζί με τον άλλον τεράστιο Ηγέτη, τον Μάκη τον Μανάβη και τόσοι άλλοι εκείνης της γενιάς μεταλαμπάδευσαν σε όλους εμάς τις αξίες και τα ιδανικά αυτού του Συλλόγου. Αντίσταση, γροθιά στο κατεστημένο, προσπάθεια, ατόφιος αγώνας, πώρωση, ντομπροσύνη, εξέγερση και επανάσταση, ηθική ακεραιότητα, μοναδικότητα ψυχής, πίστη στο ανέφικτο, υπερηφάνεια και αξιοπρέπεια, εν τέλει αυτό που εχθροί και φίλοι ονομάζουν «ΠΑΟΚτσήδικη μαγκιά και τρέλα». Μια ζωή αφιερωμένη στον ΠΑΟΚ, μια ζωή υπηρέτης του ΠΑΟΚ και των ιδανικών του ο Γιώργος Παντελάκης.

    http://www.paokworld.com/index.php/a...antelakis.html

  11. #11
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    Quote Originally Posted by Χρήστος Σωτηρακόπουλος
    O Γιώργος Παντελάκης δεν υπήρξε απλώς πρόεδρος του ΠΑΟΚ. Υπήρξε ο ίδιος ο ΠΑΟΚ. Ακούγεται υπερβολικό, αλλά είναι αληθινό. Πέρα για πέρα.

    Σπάνια στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου μία ομάδα χρωστάει τόσα πολλά σε έναν παράγοντα. Ο Παντελάκης, που έφυγε χθες στα 79 του χρόνια από τούτο τον μάταιο κόσμο, πρόλαβε να ξαναδεί την τελευταία διετία την ομάδα της καρδιάς του να ξαναβρίσκει τον δρόμο της. Επί των ημερών του ο ΠΑΟΚ στη δεκαετία του '70 δεν έγινε μόνο ομάδα που κατέκτησε τίτλους, αλλά ισότιμος συζητητής στο τραπέζι του «πόκερ» με το ΠΟΚ. Γιατί μέχρι τη βραδιά που τα δύο γκολ του Γιώργου Κούδα τον Ιούλιο του 1972 έδωσαν στον ΠΑΟΚ το πρώτο Κύπελλο στην ιστορία του, Ολυμπιακός, ΠΑΟ και ΑΕΚ έβλεπαν κατά καιρούς κάποιους να τους γίνονται ενοχλητικοί, αλλά μέχρις εκεί.

    Ο ΠΑΟΚ του Λες Σάνον μπόρεσε να γίνει μόνιμος νταλκάς στο ΠΟΚ, φτάνοντας σχεδόν κάθε χρόνο σε τελικούς Κυπέλλου (που σκανδαλωδώς ορίζονταν μονάχα στην Αθήνα) και διεκδικώντας το πρωτάθλημα. Το 1973 το άξιζε, αλλά δεν το πήρε εξαιτίας του 3-5 με την Παναχαϊκή. Το 1976 με τον Γκιούλα Λόραντ στο τιμόνι κατάφερε να υλοποιήσει αυτό που έμοιαζε άπιαστο όνειρο από τη μέρα που έγινε η Εθνική Κατηγορία το 1959: να πάρει το πρωτάθλημα. Σε όλη αυτή την πορεία του ΠΑΟΚ, από τη μετριότητα στην απόλυτη καταξίωση, ο Παντελάκης ήταν ο εγκέφαλος. Ο άνθρωπος που μπήκε μπροστά και δημιούργησε μία από τις πληρέστερες ελληνικές ομάδες όλων των εποχών. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει. Του χρωστούν πολλά ο ΠΑΟΚ και ο κόσμος του, αλλά -έχω την εντύπωση- και καθένας από εμάς που αγαπάμε αυτό το άθλημα. Τέτοιες χαρισματικές φυσιογνωμίες σπανίζουν όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά γενικά στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.
    R.I.P....

  12. #12
    Senior Member Milton's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    1964/1974
    Posts
    2,047

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    ο κυριος Παντελακης με το ευγενες και ζεστο χαμογελο που ετρωγε παντα σαρδελες απο τη Μηχανιωνα, αγκαλιαζε φανατισμενους οπαδους ολων των ομαδων πριν γυρισει την πλατη και φυγει και που η ιστορια του, εδειξε οτι η ομαδα θελει - πολλες φορες - περισσοτερη αυτοκριτικη. να ναι καλα εκει που ναι ο ανθρωπος και να μας δανεισει λιγο απο το μυαλο του την τεταρτη.
    No headroom for expansion


  13. #13

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    malakes o Kamoras klaiei....apisteuth ekpomph

  14. #14

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    akyron

  15. #15

    Default Re: Πέθανε ο Γιώργος Παντελάκης - R.I.P

    akyron...to proxy error mas efage

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 02-01-2009, 16:12
  2. Πέθανε ο γάτος του Νίκου Δήμου. (;;;)
    By ikonoklast in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 08-08-2006, 05:05
  3. Πέθανε ο Syd Barrett
    By Phoebus in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 18-07-2006, 08:26
  4. Πέθανε ο Σιμόν Βίζενταλ
    By Kuolema in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 31
    Last Post: 27-09-2005, 13:28
  5. Πέθανε ο Φλωράκης
    By dyingfreedom in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 23-05-2005, 10:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •