Page 946 of 1000 FirstFirst ... 446846896936944945946947948956996 ... LastLast
Results 14,176 to 14,190 of 14994

Thread: THE OMG-ENTELWS-OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.

  1. #14176
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Ty, κύριε ανιμάε.

  2. #14177

    Default

    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #14178
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    άστους να λένε ποπάρα

  4. #14179
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    αφού έπεσε και χτύπησε!
    το είπε στον γιατρό!!

    satan was a lez

  5. #14180
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    itan alvanos afou

  6. #14181
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ληστεια με μπιστολι σε φαρμακειο 100-150 μετρα απο το σπιτιμ χτες...κι εγω το μαθαινω σημερα απο το μσν
    εχω πηξει στο μαλλι λαιμαι

    εντιτ...σλσκ
    Last edited by 00i00; 04-02-2011 at 21:37.

  7. #14182
    banned atahoualpi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    296
    There is a light that never goes out

  8. #14183

    Default

    Σημερα, μετα και το χτεσινό καψιμο, βγηκα χωρις σκοπό να πιω. Ένα μοχίτο, πέντε ρακόμελα, τρία γκορντονσπέης κι ένα ούζο αργότερα, καθώς και μετά από επικά σκηνικά τύπου χεντμπάνγκινγκ στο λέγκασι με αμνήζιακ και Χ, αγαπητό μου ερ καληνύχτα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #14184
    banned atahoualpi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    296

    Default

    καληνυχτα δρακονλορντ. αλλα γκορντονσπεης? ρηλη?
    There is a light that never goes out

  10. #14185
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Κάποιος να βγάλει το κεφάλι μου από τη μέση. Καληνύχτα. Δεν έκανα χιεντμπάνΓκινγκ.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  11. #14186

    Default

    Quote Originally Posted by atahoualpi View Post
    καληνυχτα δρακονλορντ. αλλα γκορντονσπεης? ρηλη?
    αμέ! γενικά από αλκοόλ πίνω ό,τι πιο γλυκό και πούστικο, αλλά χτες ήταν απλά ότι δεν ήθελα μπύρα αλλά φοβήθηκα και να πάρω ποτό, οπότε είχα λίγες επιλογές. δε με χάλασε, αλλά η αλήθεια είναι ότι ένιωθα λίγο περίεργα όταν τραγουδούσα blood of my enemies με το γκορντονσπέης στο χέρι. ερ καλημέρα.
    α ναι, ο αμνήζιακ μόνο τραγουδούσε γιατί δεν ήθελε να τσαλακώσει το ΜΠΕΡΜΠΕΡΗΣ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  12. #14187
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    αυτό το σαβ/κο αποδεικνύεται ΕΠΙΚΟ. εγώ χτες κοιμήθηκα γύρω στις 3 με 4 το μεσημέρι και ξύπνησα...πριν μια ώρα

    αντμίν πιές ένα bloody brain κάποια φορά, πιο γλυκό και πούστικο δε παει. αλλα γαμαει

  13. #14188
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Η ΔΕΛΤΑ στρέφεται δικαστικά εναντίον της Greenpeace

    Η ΔΕΛΤΑ κινήθηκε νομικά κατά της Greenpeace με διαδικασία ασφαλιστικών μέτρων, ζητώντας την απόσυρση του Οδηγού Καταναλωτών για τα μεταλλαγμένα στα ζωικά προϊόντα. Επισημαίνοντας ότι η σωστή και αντικειμενική ενημέρωση του καταναλωτή είναι μια από τις βασικές αρχές της ΔΕΛΤΑ, η εταιρεία εξέδωσε ανακοίνωση διευκρινίζοντας τα ακόλουθα:

    Στο νέο «Οδηγό Καταναλωτών για τα Μεταλλαγμένα στα Ζωικά Προϊόντα» της Greenpeace η ΔΕΛΤΑ έχει τοποθετηθεί ως «κόκκινη», με τη βαθμολογία της να έχει μειωθεί στο 5,9 από 10 στον προηγούμενο κατάλογο.

    «Η βαθμολογία είναι αβάσιμη και παραπλανητική, δεδομένου ότι έχουμε προσκομίσει όλα τα απαραίτητα πιστοποιητικά που ζητήθηκαν από την Greenpeace και τα οποία αποδεικνύουν ότι το γάλα ΔΕΛΤΑ είναι ελεύθερο από γενετικά τροποποιημένους οργανισμούς», υπογραμμίζει η ΔΕΛΤΑ.

    «Αυτό αποδεικνύεται άλλωστε και από τις επεξηγήσεις που παρέχει και η ίδια η Greenpeace στα αναλυτικά σχόλια που συνοδεύουν τον κατάλογο, αλλά και από τη χθεσινή της ανακοίνωση όπου σημειώνεται: Η ΔΕΛΤΑ παρουσίασε σημαντική πτώση στην τρέχουσα έκδοση του Οδηγού. Προσκόμισε όλες τις απαραίτητες γραπτές εγγυήσεις και αναλύσεις για τη μη χρήση μεταλλαγμένων στις ζωοτροφές, ωστόσο ενώ είχε δηλώσει ότι θα προβεί σε σήμανση στη συσκευασία του τελικού της προϊόντος έως το Μάιο του 2010, δεν το έχει κάνει μέχρι και σήμερα».

    «To 2010 η ΔΕΛΤΑ προχώρησε σε όλα τα απαραίτητα νομικά βήματα για την κατοχύρωση σχετικής σήμανσης. Έπειτα, όμως, από την επίσημη απάντηση του ΕΦΕΤ και τη σχετική γνωμοδότηση του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και του Γενικού Χημείου του κράτους, προέκυψε ότι, βάσει νομοθεσίας, δεν επιτρέπεται η εισαγωγή της σχετικής σήμανσης».

    «Εξέλιξη για την οποία ενημερώσαμε έγκαιρα την Greenpeace, ενώ παράλληλα έχουμε δεσμευτεί ότι θα προβούμε στην ανάλογη σήμανση, μόλις το επιτρέψει το νομικό πλαίσιο».

    «Παρά το γεγονός αυτό, η Greenpeace προχώρησε στην κατάταξη της ΔΕΛΤΑ ως ‘κόκκινη’, με βάση και μόνο το αίτημα της σήμανσης. Με τον τρόπο αυτό και με τις δηλώσεις της, η Greenpeace ουσιαστικά μας καλεί να παραβούμε το ισχύον εθνικό θεσμικό πλαίσιο και να προβούμε σε σχετικές ενέργειες ξεπερνώντας το νόμο. Παράλληλα, παραπλανάται ο καταναλωτής, καθώς, με το να βλέπει τη ΔΕΛΤΑ ως ‘κόκκινη’ στον κατάλογο, δημιουργεί μια λανθασμένη εικόνα για το γάλα της».

    «Ως εκ τούτου, οδηγηθήκαμε στη δικαστική οδό, με στόχο να προστατέψουμε το όνομα της Εταιρείας μας, των εργαζομένων μας, των κτηνοτρόφων και παραγωγών μας και όλων των ανθρώπων που συνδέονται άμεσα ή έμμεσα με την Εταιρεία μας, καθώς και για να διασφαλίσουμε την αντικειμενική πληροφόρηση των καταναλωτών».

    «Για τους λόγους αυτούς καλούμε την Greenpeace να διερευνήσει εναλλακτικούς τρόπους ταξινόμησης και παρουσίασης των καταλόγων της, προκειμένου να ανταποκρίνονται και στην υφιστάμενη νομοθεσία», τονίζεται στην ανακοίνωση της ΔΕΛΤΑ.

    Από την πλευρά της η Greenpeace σε ανακοίνωση της στην ιστοσελίδα της αναφέρει ότι “στην πρόσφατη έκδοση του Οδηγού Καταναλωτών για τα μεταλλαγμένα στα ζωικά προϊόντα (Α’ εξάμηνο 2011), η ΔΕΛΤΑ προσκόμισε τις απαραίτητες γραπτές εγγυήσεις και αναλύσεις για τη μη χρήση μεταλλαγμένων στις ζωοτροφές, ωστόσο ενώ είχε δεσμευτεί πως θα έχει σήμανση στη συσκευασία του τελικού της προϊόντος από το Μάιο του 2010, μέχρι και σήμερα δεν το έχει πράξει. Η σήμανση είναι ο μόνος τρόπος να μπορούν οι καταναλωτές να γνωρίζουν τι τρώνε.
    Εντύπωση μου κάνει η άνοδος, της χρόνια προβληματικής ΑΓΝΟ.

    ΕΔΩ ο νεος οδηγος.

    ΕΔΩ ο παλιός οδηγος.

    Και ΕΔΩ ενας ακομα παλαιότερος για να συγκρινετε.

  14. #14189
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    α ναι, ο αμνήζιακ μόνο τραγουδούσε γιατί δεν ήθελε να τσαλακώσει το ΜΠΕΡΜΠΕΡΗΣ.
    Όλο το βράδυ χθες ήμουν σε ΦΑΣΗ what would katwrimos do

    Spoiler
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #14190
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    καλησπέρες...
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

Similar Threads

  1. THE OFFICIAL APOXWRHSH THREAD
    By tamagothi in forum General Discussion
    Replies: 59
    Last Post: 11-12-2009, 19:12
  2. THE UBER-OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.
    By tamagothi in forum General Discussion
    Replies: 6789
    Last Post: 31-01-2009, 01:27
  3. THE MORE UBER OFF TOPIC THREAD
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-2008, 22:20
  4. THE OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 31511
    Last Post: 31-03-2008, 17:53
  5. THE OFFICIAL MALAKIA THREAD
    By symposium_lexotanil in forum General Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 12-01-2005, 00:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •