Page 51 of 75 FirstFirst ... 41495051525361 ... LastLast
Results 751 to 765 of 1117

Thread: Αναρχισμός και αντιφάσεις

  1. #751
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Rwxamhs View Post
    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    το περι απειλων στους υπαλληλους γιατι δεν βγαινει καπιος ΕΠΩΝΥΜΑ απο τους υπαλληλους να το πει στα μιντια και μαζι με τους αλλους ΕΠΩΝΥΜΑ να προχωρησουν σε καταγγελια?

    ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΑΠΟΛΥΘΕΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΣΕ ΣΥΝΑΦΗ ΚΛΑΔΟ


    ΑΜΑΝ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΥΡΗΝΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ

    οποτε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ - ΜΕ γιατι αλλιως πως θα γινει κατι αμα ολοι ειναι χεσμενοι πανω τους? ΜΕ ΤΑ ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΑ , ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #752
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Για τον ιδιο λογο που δεν ειπαν αντε γαμησου που θα βαλω τη ζωη μου σε κινδυνο και πηγαν στη δουλεια.

    Kαι που σαι, Shadowking, δεν παραληφθηκε το οτι δουλευαν παρα τη θεληση τους κλεισμενοι σαν τα ποντικια σε ακαταλληλο κτιριο.
    Ισα - ισα λεμε, οτι εξαρχης δεν θα επρεπε να εργαζονται σε τετοιο χωρο, πολυ περισσοτερο τη συγκεκριμενη ημερα και γιάυτο φερει ευθυνη οχι μονο η επιχειρηση αλλα και οσοι την αδειοδοτησαν να λειτουργει σε ακαταλληλο κτισμα.
    Last edited by HAVOC; 06-05-2010 at 17:26.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  3. #753
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post
    Α και βλάκα χτικιέ πήγαινε σε παρακαλώ αλλού ρε φίλε να κάνεις inside jokes για γκόμενες και για χώσια. Σε λίγο θα σκάσει και ο good son να πούμε εδω μέσα.
    πολιτικοποιημένε της πούτσας τερμπιε δεν χρειάζομαι. πίσω στο κρησφύγετο.

  4. #754
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Για τον ιδιο λογο που δεν ειπαν αντε γαμησου που θα βαλω τη ζωη μου σε κινδυνο και πηγαν στη δουλεια.
    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    οποτε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ - ΜΕ γιατι αλλιως πως θα γινει κατι αμα ολοι ειναι χεσμενοι πανω τους? ΜΕ ΤΑ ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΑ , ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ?
    ΗΜΑΡΤΟΝ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ BLACK-LISTING. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑ; ΘΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ;
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  5. #755
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Για τον ιδιο λογο που δεν ειπαν αντε γαμησου που θα βαλω τη ζωη μου σε κινδυνο και πηγαν στη δουλεια.
    ε για τον ιδιο λογο που ολα ειναι μπουρδελο σαυτη τη χωρα
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #756
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Rwxamhs View Post
    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Για τον ιδιο λογο που δεν ειπαν αντε γαμησου που θα βαλω τη ζωη μου σε κινδυνο και πηγαν στη δουλεια.
    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    οποτε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ - ΜΕ γιατι αλλιως πως θα γινει κατι αμα ολοι ειναι χεσμενοι πανω τους? ΜΕ ΤΑ ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΑ , ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ?
    ΗΜΑΡΤΟΝ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ BLACK-LISTING. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑ; ΘΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ;
    οποτες τουμπεκι... και οχι ψευτοηρωισμοι.. και γω αυριο θα στειλω γαμω τα αρθρα που θα λεω οτι το καψαν ανθρωποι του βγενο για να παρει τα ασφαλιστρα και θα γουσταρω αμα το δημοσιευσουν!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #757
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Freak, μιλας σε ανθρωπο που εκβιαστηκε και κινηθηκε νομικα. Λοιπον, το κοστος ειναι τεραστιο σε μενα που δεν ειμαι υπαλληλος και κατανοω τον φοβο τους. Δεν τον επικροτω, αλλα μην το παιζεις υπερανω.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  8. #758
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Γαμησε μας. Ειναι μαλακες οι μανατζερς δηλαδη. Δεν ξερουν πως να περασουν κατι ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΠΟΙΝΙΚΑ ΚΟΛΑΣΙΜΟ (οπως το ΑΜΑ ΑΠΕΡΓΗΣΕΙΣ/ΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟΛΥΕΣΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 100% ΠΟΙΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΣΤΙΚΑ ΚΟΛΑΣΙΜΟ!!! )χωρις νομικα να μπορει να τους τρεξει κανεις. Περιμεναν εσενα, εμενα και τη χαβοκ να τους πουμε τα κολπα, βλεπε προφορικες εντολες, τσιρακια και 1002.
    Γραψε εσυ κατι που να καταγγελεις καποιονα με το ρεαλ-νεημ σου και κανε συλλογη απο αγωγες μετα. Και αντε να βρεις δουλεια μετα επισης!
    Ρε παιδια, σε αλλον πλανητη ζουμε;
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  9. #759
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Quote Originally Posted by FaithFails View Post
    δεστο στα νεα π.χ. και σε όλα τα μιντια, κυκλοφορεί ονλάιν, εκει σε παραπέμπω εδώ και ώρες

    και με μαρτυριες επώνυμες

    εδιτ: δεν είπαν τπτ αντίθετο νομίζω, ο Λόκι είπε ότι τους απομάκρυναν από το μαγαζί τους, τπτ άλλο
    Καλά, εγώ έψαξα τα νέα, επώνυμες μαρτυρίες δεν βρήκα. Ένα άρθρο που έχει στα περιεχόμενα για το πώς βίωσε η μακαρίτισσα το επεισόδιο δεν δουλεύει. Βρήκα κάποιες "έγκυρες πληροφορίες από το εγκληματολογικό" ότι εξετάζουν το υλικό από τις κάμερες της μαρφίν, που στο κύριο άρθρο λέει ότι έχει καεί. Δεν παρεμποδίστηκε η πυροσβεστική από άτομα εκεί και γενικά πουθενά δεν υπάρχει κάτι που να υποστηρίζει αυτά που λες.

    Γενικά, βαρέθηκα να ψάχνω κάτι που θα δώσει περισσότερη αξιοπιστία στα λεγόμενά σου και δεν βοηθάς καθόλου. Με παραπέμπεις στο Ίντερνετ (ονλάιν) και στα Νέα, αρκετά. Δώσε λινκ με κάτι που διάβασες πριν κάποιες ώρες, history έχουν όλοι οι browsers.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  10. #760
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Πάμε άλλη μια φορά:

    1) Το κρατάω τους ανθρώπους κλεισμένους μέσα στην τράπεζα στην Σταδίου, όταν αναμένεται να γίνει μια πορεία 150.000 ανθρώπων που θα γίνει ΧΑΜΟΣ, είναι χειρότερο από το ότι απλά δεν προνοώ για την ασφάλεια τους. Τους χρησιμοποιώ σαν ανθρώπινη ασπίδα για να μην μου κάψουν ολοσχερώς την κωλοτράπεζα. γκεγκε;

    2) Βρε βλάκα φρικμπρο που έχεις άποψη για όλα εδώ ο άλλος υπό την απειλή της απόλυσης έγινε καπνιστό σαλάμι και μου λες γιατί δεν βγαίνει να καταγγείλει επώνυμα συνθήκες εργασίας που είναι κοινό μυστικό σε όποιον ξέρει 5 πράγματα παραπάνω; Βρε μαλάκες ωραία τα λέτε όλοι από δω μέσα, πηγαίνεται να μάθετε πως είναι ο συνδικαλισμός σε επισφαλείς χώρους εργασίας, που μπορεί να φτάσει η εργοδοτική τρομοκρατία από τις απολύσεις χωρίς αποζημίωση μέχρι τα βιτριόλια και τα γκάνια.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  11. #761
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Ειναι το ιδιο εγκληματικα. Το οτι τοσο καιρο δεν επαθαν ασφυξια και δεν εγκλωβιστηκαν απο ενα τυχαιο γεγονος δεν αναγει την αμελεια σε λιγοτερο επικινδυνη.
    Φρικαλεο φυσικα και ειναι το να καταληγουν ομηροι επαγγελματικα, το οποιο σε τραγικο συνδυασμο με το κλειδωμα σε ακαταλληλο κτιριο οδηγησε σε θανατους.
    Δεν διαφωνουμε και μην τρελαινεσαι, κανεις δεν αποπροσανατολιζεται απο το θεμα της εργοδοτικης τρομοκρατιας.
    Αυτοι που τους εκαψαν το ξεχασαν.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  12. #762
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ρε εξυπνακια σαντοου κινγκ δεν το παιζω ξερολας.. απλα σκεφτομαι πχ.. αυριο να βγει ο μαρφινοπουλος και να πει... αντιπαλες τραπεζες εχουν γεμισει το διαδικτυο με ψευδεις κατηγοριες και ανυποστατα στοιχεια για την μαρφιν θελοντας να θιξουν το εταιρικο μας προφιλ . κλπ κλπ και να καταληξει στο οτι οποιος εχει στοιχεια να βγει να τα αποκαλυψει.. και μετα... ΤΟΥΜΠΕΚΙ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΟ και ο βγενο ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.. και μας κυνηγαν και δεν φταιξαμε σε τπτ και αφηστε στην θλιψη μας...
    πολυ μυαλο θελει ε?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #763
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Shadowking, αγορίνα, όταν μιλάω για κατσαρίδες δεν εννοώ τα ζωύφια. Οι τράπεζες είναι καθαρές, απασχολούν το μισό πρώην ανατολικό μπλοκ ως καθαρίστριες. Όταν λέω για κατσαρίδες μιλάω για βρώμα στους μηχανισμούς. Δεν ξέρω αν πέφτεις τώρα από τα σύννεφα, και συ αλλά και ο κόσμος, αλλά μέσα στις τράπεζες επικρατεί ένα καθεστώς εδώ και πολλά χρόνια που οι υπάλληλοι των τραπεζών απεργούν (με την συμμετοχή να πλησιάζει στο 100%) και από την άλλη η τράπεζα να απασχολεί "προσωρινούς" οι οποίοι παίζουν με τους όρους που περιγράφεις. "Αν απεργήσεις σήμερα μην έρθεις αύριο". Δηλαδή και τελικά η τράπεζα τη μέρα της απεργίας δε παραλύει (όπως θα έπρεπε) και οι υπάλληλοι ενώ πληρώνουν την απεργία (υπάρχουν άνθρωποι με 1 χρόνο απεργίες! νιώθετε; ) δε κερδίζουν τίποτα! Λοιπόν, δεν είναι μόνο η Marfin, είναι όλες οι τράπεζες που τελικά απασχολούν αρκετό κόσμο αλλά υπό τέτοιους όρους που έχουν κάνει την απεργία από όπλο των εργαζομένων ένα τίποτα.

  14. #764
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Freak, Eχεις δοκιμασει να το κανεις?
    Το κοστος για τον whistle-blower ειναι τεραστιο, μη σου πω πως αυτος την πληρωνει στην τελικη.

    Δεν σου λεω ας καθησουμε στα αυγα μας. Εγω δεν το εκανα και ζω τα δικα μου παρελκομενα και την παλευω οσο καλυτερα μπορω. Και επαναλαμβανω, δεν ειμαι μισθωτη, εχω μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων απο τους τραπεζικους υπαλληλους. Δεν εχω οικογενεια δικη μου, οποτε μονο για το τομαρι μου τρεχω. Και σου λεω, ειναι απιστευτα σκληρος ο δρομος, δεν στον ευχομαι.

    Αλλα καπου να δειχνεις και λιγη κατανοηση σε ανθρωπους που ειναι ηδη τρομοκρατημενοι, χρονια ομηροι καταστασεων περα απο αυτους, και να μην τρεχεις με το δαχτυλο σηκωμενο, γιατι δεν φερνετε την επανασταση καπακι μετα απο το παραλιγο bonfire σας.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  15. #765
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Freak, Eχεις δοκιμασει να το κανεις?
    Το κοστος για τον whistle-blower ειναι τεραστιο, μη σου πω πως αυτος την πληρωνει στην τελικη.

    Δεν σου λεω ας καθησουμε στα αυγα μας. Εγω δεν το εκανα και ζω τα δικα μου παρελκομενα και την παλευω οσο καλυτερα μπορω. Και επαναλαμβανω, δεν ειμαι μισθωτη, εχω μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων απο τους τραπεζικους υπαλληλους. Δεν εχω οικογενεια δικη μου, οποτε μονο για το τομαρι μου τρεχω. Και σου λεω, ειναι απιστευτα σκληρος ο δρομος, δεν στον ευχομαι.

    Αλλα καπου να δειχνεις και λιγη κατανοηση σε ανθρωπους που ειναι ηδη τρομοκρατημενοι, χρονια ομηροι καταστασεων περα απο αυτους, και να μην τρεχεις με το δαχτυλο σηκωμενο, γιατι δεν φερνετε την επανασταση καπακι μετα απο το παραλιγο bonfire σας.
    οχι , ουτε ειμαι τοσο μαγκας που θα το κανα ... αμα πεθαιναν συναδελφοι μου παντως δεν νομιζω να κοιταζα το κοστος , τεσπα , απλα οπως εγραψα αυτα τα ανυπογραφα μπορει να χρησιμοποιηθουν απο τον φταιχτη ποικιλοτροπως για να την βγαλει καθαρη.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. play.com και προπληρωμένες και debitcards
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 20-10-2008, 23:56
  2. ER και ψωλαρια
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 02-12-2007, 04:11
  3. Replies: 26
    Last Post: 16-07-2007, 21:21
  4. Φεστιβάλ και $$
    By Kuolema in forum Live & Events Talk
    Replies: 50
    Last Post: 28-03-2005, 12:22
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-02-2005, 04:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •