Page 72 of 75 FirstFirst ... 22627071727374 ... LastLast
Results 1,066 to 1,080 of 1117

Thread: Αναρχισμός και αντιφάσεις

  1. #1066
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Nαι, το γνωρίζω ότι υπάρχει σε πολλά site, είναι γεγονός. Δεν είπε κανείς το αντίθετο.
    Σχολιάζω το γεγονός ότι από όλα τα site που το δημοσίευσαν, επέλεξες το συγκεκριμένο, το οποίο κιτρινίζει ξεκάθαρα και το επέλεξες ως αναφορά για υποστηρίξεις το validity των επιχειρημάτων σου.
    Τέσπα, άλλη κουβέντα κάνετε.
    Kill the wise one!

  2. #1067
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ότι λέει ο ανιμάε, δεν μπορούμε να κάνουμε κουβέντα και να μου πετάτε λινκ καλογυαλισμένου στόχου.
    Λασπόνερε ότι δεν κατάλαβες τίποτα απ ότι είπα πιθανότατα έχει να κάνει και με το λινκ που πόσταρες. (όχι δεν παίζει να κάνω κλικ στο πρωτοθεμα)
    Ρέιβεν Λορντ, αυτήν την κουβέντα θα την κάνουμε από κοντά, να πιούμε και τα τσίπρα που λέγαμε
    οβερ εντ άουτ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #1068
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Τεσπα, χανεται το ποιντ μου, που δεν ηταν τοσο σαφες: ειναι λιγο παραδοξο να μιλαμε για αναρχια και να υπαρχει λινκ απο το πρωτοθεμα.
    μην μπερδεύεστε κι εσύ και ο σαρμπέλ. για αντιφάσεις μιλάμε. όχι για αναρχία γενικά.

    κατά τα άλλα για πρώτο φλέμα, συμφωνώ κ εγώ. ούτε το κλικ δεν τους χαρίζω.
    Rock or Nothing

  4. #1069
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    δείρανε άσχημα μια τύπισσα επειδή την πέρασαν για το Θέμο κλαίω ρε μαλάκα

    αναρχισμός και αμφεταμίνες
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  5. #1070
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Μήπως υπάρχουν και ηλίθιοι στον χώρο; Ας πάνε σε καναν οφθαλμίατρο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #1071
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Με αυτους στο πολυτεχνειο τι εγινε; Εμαθα οτι καπως επαιξε και ανοιξανε/τους βγαλανε εξω η κατι τετοιο δεν ενιωσα. Τι φαση; Εχουν ξεφυγει ολοι η ειναι ιδεα μου;
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  7. #1072
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    μπα όχι, από οτι κατάλαβα πήγανε σοβαροί του χώρου (και όχι μόνο) και βγάλανε τη σάρα και τη μάρα
    Last edited by asimoulis; 18-11-2017 at 07:35.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  8. #1073
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Ναι κι εγω αυτο ειπα, απλα δεν επιασα σε τι πλαισιο εγινε ολο αυτο. Φαπες η συζητηση τυπου ξεκολλατε με τις μαλακιες;
    Αλλο που εμαθα χθες, τι φαση με Ρουβικωνα στο ΥΠΕΘΑ; Ετσι απλα μπηκαν μεσα; Ασχετα που ψιλοχαρηκα σα βλακας, επειδη νταξ προφανως και δε θα λειτουργουσε το ΥΠΕΘΑ σωστα τι αποτελεσμα θα εχει στην ολη κατασταση; Κατι θειοι πρωην πιλαφια που εχω παντως εχουν φρικαρει σε λιγο.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  9. #1074
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    τιποτε απο τα δυο δεν εγινε,ουτε φαπες ουτε συζητηση.

  10. #1075

    Default

    Δε νομίζω να το κάναν για να φοβηθεί ο κάθε Καμμένος, αλλά για την κατάδειξη των συμφωνιών Ελλάδας - ΗΠΑ. Που όχι ότι δεν υπήρχαν, αλλά ήρθαν να ενισχυθούν περαιτέρω. Τα λεν και στο κείμενο της παρέμβασης.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  11. #1076
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    https://www.facebook.com/dkoutsoumpa...25791121034258

    http://www.tovima.gr/society/article/?aid=917005

    αυτό το γεγονός με έκανε να αισθανθώ άσχημα, τόσο γιατί τελευταία άρχισα να πιστεύω ότι ο ελληνικός αστικός χώρος πρέπει να μάθει να ζει με τα μπάχαλα καλώς ή κακώς, αλλά και επίσης γιατί η αντίδραση μου πριν λίγο καιρό σε ξένη φίλη φωτορεπόρτερ πού ήθελε να καλύψει παρόμοια σκηνικά ήτανε ενθαρρυντική ("γκόου φορ ιτ, δις ις αθενς κλπ").

    είναι παρακμιακά, μίζερα, επικίνδυνα και μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς αυτή τη συχνότητα.
    Last edited by asimoulis; 19-11-2017 at 05:37.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  12. #1077
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Φιλε αυτο το διαβασα και ειναι πραγματικα ΤΡΑΓΙΚΟ. Νομιζω υπαρχει και βιντεο αλλα δεν αντεξα να το δω. Ειναι πραγματικα κριμα και σιγουρα θα της αφησει μονιμο προβλημα της κοπελας, ακομα και αν δεν χρειαστει ακρωτηριασμος (σημειωτεο κανουμε αυτη τη συζητηση το 2017).


    Σημερα εντωπισα αυτο. Νομιζω συνοψιζει τη συζητηση που κανουμε εδω λιγο πιο συγκεκριμενα

    https://athens.indymedia.org/post/1580210/
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  13. #1078
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ο ορισμός του θρεντ θα ήταν να αναλύσουμε τον μηδενισμό και να δούμε αν έχει σχέση με την αναρχία.
    Αν τελικά η άποψη του Στίρνερ για το εγώ έχει κάποια σχέση με την αναρχία , ή αν οι τακτικές του Νετσαγιεφ ταιριάζουν σε κάποιον που θέλει να αποκαλείται αναρχικός
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #1079

  15. #1080
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Τα λες σωστά, όμως διαφωνώ στο ότι δε μιλάει κανείς για αυτούς. Εδώ πάνω είχε ανοίξει ολόκληρη βεντέττα, με σχεδόν μαφιόζικες πρακτικές, εναντίον των γνωστών ηλιθίων που κάθε φορά θα έγραφαν στα παπάρια τους τις συνελεύσεις, θα λειτουργούσαν παρασιτικά στις πορείες εις βάρος των συλλογικοτήτων και θα ήταν οι πρώτοι που θα έφευγαν για το πυρηνικό τους bunker στις φοιτητικές εστίες, όταν οι μπάτσοι την έπεφταν σε ολόκληρο το μπλοκ.

    Το θέμα είναι ότι αυτή η αντιμαχία θα μπορούσε να είχε καθαρίσει τον χώρο από το σκουπιδαριό αυτό, αλλά -όπως ήταν αναμενόμενο δυστυχώς- κάποια στιγμή μετετράπη σε απλά too personal ζήτημα κι από εκεί που τα μουνόπανα κρυβόντουσαν (ενώ πχ έσκαγαν σε κάθε πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης για να κάνουν τα δικά τους) ξαφνικά άρχισαν τα πεσίματα σε μαγαζιά ανθρώπων, καμπερώματα κάτω από σπίτια και λοιπά εμετικά.

    Κακός ψόφος γενικότερα, είναι ΚΑΡΚΙΝΟΣ αυτή η κατάσταση.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. play.com και προπληρωμένες και debitcards
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 20-10-2008, 23:56
  2. ER και ψωλαρια
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 02-12-2007, 04:11
  3. Replies: 26
    Last Post: 16-07-2007, 21:21
  4. Φεστιβάλ και $$
    By Kuolema in forum Live & Events Talk
    Replies: 50
    Last Post: 28-03-2005, 12:22
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-02-2005, 04:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •