Ωρα για κατι πραγματικα ΓΟΥΡΟΥΝΙΣΙΟ!
Οι Driller Killer ειναι μια μπαντα που δημιουργηθηκε στις αρχες της δεκαετιας του 90,απο ατομα που υπηρχαν στην σουηδικη πανκ σκηνη απο το ξεκινημα της σε μπαντες-πρωτοπορους της καφριλας οπως οι Anti-cimex,Discard.
Σουηδοι λοιπον,με εναν μεταλλα κιθαριστα στο ροστερ τους,κυκλοφορησαν αυτον εδω,τον τριτο τους δισκο το 1997(προηγηθηκαν τα εξισου κορυφαια brutalize-1994,total fuckin hate 1995),ο οποιος και ηταν ο πρωτος που ακουσα ποτε απο αυτους εδω τους παρανοημενους καφρους στην Osmose(!) η οποια τους πηρε υστερα απο παραινεση των Impaled Nazarene(οι ιδιοι σε φανζιν της εποχης δηλωναν πως οι Driller Killer ειναι οτι καλυτερο εχει υπαρξει ποτε στην μουσικη σκηνη!!).
Ο δισκος χαρακτηριζεται απο μια λεξη:Κλωτσομπουνια.κομματια οπως το ομωνυμο,still alive,suffering is human,beaten down,down the drain θα ηδονησουν την ψυχη καθε καυλωμενου ο οποιος ψαχνει την χυμα προσεγγιση σε συνδυασμο με κατι χεβυ(ακα γουιτσκιλλερ),ενω ολος ο δισκος κινειται στα μονοπατια που χαραξαν οι Discharge,Disorder,Kaaos,Riistetyt,Rattus,Asocial,Crude SS,συνδυασμενα με χεβυ μεταλ σολαρισματα.Τα φωνητικα ειναι οσο πιο ζωωδη γινεται,οι στιχοι εκλεπτυσμενοι και συνετοι παραγουν τονους μισος στο μυαλο.Ολος αυτος ο συνδυασμος κατασπαραξε την ευαισθητη και παιδικη μου ψυχουλα οταν τους πρωτοακουσα,και με εκανε να ψαχνω σαν τρελος τους δισκους τους.Και ακομα,12 χρονια μετα,μου χαριζουν απειρες στιγμες ευτυχιας και αγνου μισους προς ολον τον κοσμο.δεν γινεται να ακουσω αυτον τον δισκο και να μην ειμαι στην τσιτα για ωρες.
θα αρεσει και σε οπαδους του θρας μεταλ,σε καφρους οι οποιοι δεν ψαχνουν να βρουν τριγκερς και δικασιδια μεσα απο κυριλε παραγωγες για να γουσταρουν,αλλα θελουν μονο ωμη δυναμη και τραχυτητα.
Τριβια:Οι driller killer εχουν ενα split impaled nazarene,το οποιο βγηκε το 1999.οι ιδιοι εχουν οργανωσει το Anti-hammerfall crue το 1998 με δεκαδες καντηλια σε παρα πολλα φανζιν/περιοδικα.Οπαδοι φανατικοι του Ντεμη Ρουσσου(!!!!!),αγαπημενη ασχολια του τραγουδιστη να χτυπαει τζατζικι και να ακουει την μουσικη του!(μαλιστα στο cold,cheap and disconnected υπαρχει φωτο του ρουσσου στο εσωφυλλο),τεραστια κοπροσκυλα,δηλωμενοι "μουσικοι" στην σουηδια που απλα καθονται και πινουν μερα-νυχτα και απολαμβανουν το κοινωνικο καθεστως.
Αυτα ειναι.
Μπορειτε να το βρειτε στο Bunalti.com