Quote Originally Posted by Ruthless
Καντιρού, πας για κυνήγι;

Αν όχι, πως και επικροτείς την θανάτωση μικρών θηλαστικών τύπου λαγών πχ για στιφάδο(που έχουν κρέας πολύ κοντά στα πουλερικά - τι άλλο θα ακούσω!).

Ή μήπως γουστάρεις μωρή κουφάλα και καμιά τσίχλα λαδορίγανη;

Τέλος, άσχετα με ότι θα απαντήσεις, καταλαβαίνεις πόσο υποκριτής φαίνεσαι όταν υποστηρίζεις τα μεν και όχι τα δε;

Έλεος δηλαδή. Ένα πράγμα να γαμάς την υγεία σου μην τρώγοντας κρέας καθόλου, άλλο πράγμα να το παίζεις υπεράνω ενώ κάνεις τα ίδια σκατά.

ΥΓ: Εγώ γενικά δεν πολυτρώω ούτε χοιρινό ούτε μοσχάρι(εκτός από όταν τρώω έξω). Κι αυτό γιατί έχω και τρώω χωριάτικα κοτόπουλα/γαλοπούλες/παπιά/κουνέλια/φαραόνια συν το μπόνους κυνήγι που σκάει μύτη μια φορά το τρίμηνο. Αυτά βέβαια τα σφάζουν και τα καθαρίζουν οι δικοί μου με βάρβαρους τρόπους κλπ και όχι με σωστή θανάτωση μεγάλης κτηνοτροφικής μονάδας.

Μου θυμίζετε επεισόδιο south park με τα υβριδικά αυτοκίνητα.
αν ζούσα σε χωριό και η φύση γυρω μου ήταν όπως πριν 60 χρόνια τουλάχιστον, το κυνήγι θα ήταν φυσικά αποδεκτό, όχι βέβαια με πυροβόλο, αλλά με παγίδες ή τόξο. Το σημερινό κυνήγι είναι απλώς ένα βάρβαρο χάι τεκ χόμπι που δεν συνεισφέρει σε διατροφικές ανάγκες των αθηναίων, Θεσσαλονικιών, κλπ χορτάτων και έχει μαζικό χαρακτήρα προκαλώντας χίλιες δυο καταστροφές στο περιβάλλον.