Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Gran Torino (2008)

  1. #16
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default Re: Gran Torino

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΑΙΝΙΑΡΑ.Ο γερακας απιστευτος για αλλη μια φορα και το τελος πολυ καλο.
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  2. #17
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Re: Gran Torino

    Quote Originally Posted by Razor
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΑΙΝΙΑΡΑ.Ο γερακας απιστευτος για αλλη μια φορα και το τελος πολυ καλο.
    xehases na dwseis ta euxaristw ston burnin pou se epsise mori kourada
    lol
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  3. #18
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Re: Gran Torino

    o lol to petaw gia na to paixw intelectual filaraki sou
    lol
    kai na mh me razoriaseis


    se gamhsa?


    lol
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #19
    Senior Member Mostos's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Νυκτερινός Περίπατος
    Posts
    2,514

    Default Re: Gran Torino

    Δυνατός πρωταγωνιστής, φιλόδοξο σενάριο, ενδιαφέρουσα θεματολογία, πολύ επιφανειακή απόδοση των χαρακτήρων όμως και κακή συνολικά ηθοποιία με αποτέλεσμα μια μέτρια ταινία.

  5. #20
    Kenny Dalglish mrmaiden's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    St. James's Gate Brewery, Dublin
    Posts
    1,275

    Default Re: Gran Torino

    Pali papades ekane o Clint!!!
    Brotherhood Without Banners

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Four Winds
    Posts
    686

    Default Re: Gran Torino

    mas gamhse kai to fxaristh8hkame. auta
    once upon a midnight dreary, while i pron surfed, weak and weary, over many a strange and spurious site of ' hot xxx galore'. While i clicked my fav'rite bookmark, suddenly there came a warning, and my heart was filled with mourning, mourning for my dear amour, " 'Tis not possible!", i muttered, " give me back my free hardcore!".....

    quoth the server, 404.

  7. #22
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    όπως το περίμενα. εξάλλου, μια από τις μεγαλύτερες μούρες του κινηματογράφου (do you feel lucky...? PUNK! ), δε θα μπορούσε να γυρίσει μια μετριότητα, ειδικά τώρα στα γεράματα. ο γέρος πολύ θεός.
    Rock or Nothing

  8. #23

    Default

    Λοιπόν, *αντικειμενικά* αυτή είναι μάλλον μια "πολύ καλή ταινία" οπότε δεν την προτείνω σε όλους. Για μένα ήταν η καλύτερη ταινία που είδα φέτος, ως τώρα τέσπα (τη σεζόν εννοώ). Λυγμ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #24
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ναι, ΟΚ, αντικειμενικά είναι μια πολύ καλή ταινία, κι εγώ συγκινήθηκα στο τέλος

    ΟΜΩΣ

    Ο Eastwood έχει ζωγραφίσει 15 πίνακες με 3 χρώματα. Το ύφος των τελευταίων (πολλών) ταινιών του είναι ίδιο και απαράλλαχτο όπως και το τέλος τους... Πρόσθεσε φίλε αναγνώστη σ' αυτά την πολύ μέτρια ηθοποιία από τους περισσότερους και την επιφανειακή απόδοση των χαρακτήρων (λέχθηκε και πιο πάνω) και θα καταλήξεις σε μια ταινία που δεν θα την ευχαριστηθείς πολύ αν έχεις δει τα άπαντα Eastwood ήδη. Κάτι σε Mystic River 2 το πήγαινε, ίδιο του βγήκε.

    Η χρήση των ερασιτεχνών ηθοποιών δεν πολυκατάλαβα που αποσκοπούσε. Ήθελε να δώσει επίτηδες ένα τέτοιο εσάνς στην ταινία ή μίλησε η ματαιοδοξία "εγώ τα κάνω όλα μόνος μου, γαμάω και δεν έχω ανάγκη καμία Τζολί";

    Εν πάση περιπτώση, όλα τα αρνητικά που ανέφερα για 'μένα είναι άμεση απόρροια του ότι ο άνθρωπος πλέον είναι 78 χρονών, πράγμα που τον κάνει πραγματικά αξιοθαύμαστο συνάμα όμως. Respect.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    BUMP FOR GREAT JUSTICE!!!

    Ρε μαλάκες, μόλις την είδα... πωωω

    Με γάμησε.

    Τι ωραία ταινία. Με γάμησε. Πφφφφφ

    Βασικά είχε κάτι σημεία που δε μπόρεσα να μη γελάσω. Και μετά οι καφρίλες.

    Δε ξέρω γιατί αλλά μου φάνηκε απίστευτα ανθρώπινη.

    ΟΚ σταματάω γιατί φαίνομαι γκέυ.

  11. #26
    THRASHER Razor's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΑΡΕΑ ΘΡΑΣΕΡΣ
    Posts
    5,830

    Default

    γαμησε η ταινια λεμε ρε,τι γκει
    ΣΠΙΝΤ ΜΕΤΑΛ ΧΛΕΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ER

    ΟΥΖΟ-ΘΡΑΣ-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ-ΣΑΜΑΤΑΣ

  12. #27
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    πέρα από το ότι είναι στο τοπ 3 με τρελή άνεση για το 2009 , έχω να κάνω ένα σχόλιο που δεν αναφέρθηκε.
    Spoiler

    Ο Κλιντ Ειστγουντ έχει δηλώσει ότι θα ήταν η τελευταία του ταινία ως ηθοποιός.
    Καθ όλη την διάρκεια σου φέρνει στο μυαλό έναν γερασμένο Κάλαχαν, και βλέπω μια εξιλέωση στο τέλος σκοτώνοντας τον.


    Κατά τα άλλα , αυτό με τους ερασιτέχνες ηθοποιούς απλά δεν του βγήκε , ήταν μια μέτρια και αναμενόμενη σεναριακά ταινία που πιστεύω λόγω σκηνοθεσίας γάμησε κόσμο και κοσμάκι
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #28
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    μμμ είχα καιρό να ενθουσιαστώ τόσο με 'πρόσφατη' ταινία.
    Clint συγκινητικά θεός, concept/σενάριο περίεργο & ενδιαφέρον. Δεν βρίσκω λόγο να ζητήσω κάτι παραπάνω από τους υπόλοιπους χαρακτήρες (= με ποια κριτήρια ήταν μέτριοι;), μια χαρά ήταν... και τέλος, οι διάλογοι απίστευτοι.




    ■■

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •